Ahoj , mám dotaz .Co se stane pokud překročim 3 měsíční vízum v zemích jižní Ameriky a proste tam budu chtít žít , dokud me od tama nevyhodí.Mám na mysli Argentinu , Brazílii a Kolumbii .Co se stane když me náhodou někdo na ulici zkontroluje a zjisti ze jsem překročil povolenou délku pobytu ?Díky  .

Překročení víza

Založil(a) ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

14 reakcí

Ahoj , mám dotaz .

Co se stane pokud překročim 3 měsíční vízum v zemích jižní Ameriky a proste tam budu chtít žít , dokud me od tama nevyhodí.

Mám na mysli Argentinu , Brazílii a Kolumbii .

Co se stane když me náhodou někdo na ulici zkontroluje a zjisti ze jsem překročil povolenou délku pobytu ?

Díky 

0

Třeba do Brazílie vízum nepotřebuješ a můžeš tam pobýt maximálně 90 dní. Pokud Ti na hranici povolili jen 30 dní, můžeš si jít za poplatek zažádat o dalších 30 dní do sídla Polícia Federal, které se nachází v hlavním městě každého státu, atd. Tam Ti určitě i poví, co dělat po celkem 90 dnech pobytu.

0 Citovat

Dobře ale , pokud bych v Brazílii chtěl zůstat třeba 2 roky . Bez řešení viz , tak jakou mám šanci ze se tak stane ?

0 Citovat

Šance na odhalení je 100% - minimálně při odletu/odjezdu ze země si toho pohraničník samozřejmě všimne. Obávám se, že tady asi nebude moc lidí s reálnou podobnou zkušeností, ale podle mě je rozhodně zbytečné riskovat problémy. Nevím, jak mají dané země nastavené sankce za překročení, můžou to řešit jen vyhoštěním, může za to být pokuta nebo něco víc... Určitě to ale nepřejdou jen tak, zvlášť při takhle dlouhém překročení.

0 Citovat

Nic, pokud Tě nechytnou. Pokud ano, pak jedině cadeia, ale už ne v Carandiru, tu už zbourali ;-D .

Ale teď vážně. Pokud si vzpomínám, bez CPF, RG, etc. tam můžeš s prodlužováním zůstat tuším max. 180 dní ročně. Ale pro jistotu se zeptej na brazilské ambasádě v Praze, jak to aktuálně momentálně je. Boa sorte!

0 Citovat

Vím když jsem překročil vízum v Brazílii , tak jsem na letišti dostal pokutu a žádná věda se z toho nedelaĺa ( doteď jsem si nezaplatil ) 

Nesetkal jsem se s tím ze by někdo někdy po me chtěl  doklad .


0 Citovat

Chtělo by to založit speciální fórum pro uprchlíky. Andymu Burešovi by se jistě páčilo a první vlk, který umí čerpat, by zas mohl přispět poznatky z Uruguaye.

0 Citovat

Michal.mich91 napsal(a):

Vím když jsem překročil vízum v Brazílii , tak jsem na letišti dostal pokutu a žádná věda se z toho nedelaĺa ( doteď jsem si nezaplatil ) 

Nesetkal jsem se s tím ze by někdo někdy po me chtěl  doklad .



Myslim si, že při další návštěvě Brazílie si na tu pokutu vzpomenou :-D

0 Citovat

J0x napsal(a):

Chtělo by to založit speciální fórum pro uprchlíky. Andymu Burešovi by se jistě páčilo a první vlk, který umí čerpat, by zas mohl přispět poznatky z Uruguaye.

Těžko říct, ale poznatky z Paraguaye stoprocentně ;-)

0 Citovat

Dříve jsem slyšel (a asi to stále platí), že v Argentině a Chile se dá pobývat dlouhodobě, pokud se přejedou jednou za 3 měsíce hranice pro nové razítko. Zrovna ale Argentina je na tom teď ekonomicky špatně a bude se pravděpodobně dál zhoršovat. Na ulici těžko někdo bude kontrolovat, pokud se budeš chovat standardně, ale kdyby ses chtěl někde ubytovat, hned to poznají. Na Brazílii můžeš asi nějaký čas zapomenout. Kde jsi tam bydlel? Asi ne v hotelu či hostelu.

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Těžko říct, ale poznatky z Paraguaye stoprocentně ;-)

Aha, no třeba se ještě přestěhuje, když se teď o něm ví. 😁

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Dříve jsem slyšel (a asi to stále platí), že v Argentině a Chile se dá pobývat dlouhodobě, pokud se přejedou jednou za 3 měsíce hranice pro nové razítko. Zrovna ale Argentina je na tom teď ekonomicky špatně a bude se pravděpodobně dál zhoršovat. Na ulici těžko někdo bude kontrolovat, pokud se budeš chovat standardně, ale kdyby ses chtěl někde ubytovat, hned to poznají. Na Brazílii můžeš asi nějaký čas zapomenout. Kde jsi tam bydlel? Asi ne v hotelu či hostelu.

V hostelu právě .

0 Citovat

V některých zemích razítko v pase při ubytování kontrolují. Pamatuju si, že určitě v Chile. V Brazílii možná ne.

0 Citovat

A jaky mas duvod k tomu to resit takto ... nezvykle? Proc nepostupujes oficialni cestou? 

0 Citovat

Jestli myslíš, aby si tam oficiálně zařídil trvalý pobyt, tak to bude složité nebo i nereálné, pokud tam nemá práci a zaměstnavatel mu s papírováním nepomůže (to ale jistě není tento případ) nebo neinvestuje dost peněz (v některých zemích). Já se spíš divím, proč netráví max. 90 dní v jedné zemi a pak se nepřesune na čas zase do jiné. Zrovna v Jižní Americe je to snadné:

https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestuj...tu_se.html

0
14 reakcí