Top dovolená pro vás?

Napsal EvaS 2019-05-21T08:10:33+02:00 ve fóru Co se nevešlo

Ahoj cestovatelé, kdybyste si mohli vybrat jednu destinaci na světě a věděli, že je to jedna z vašich posledních cest na hodně dlouhou dobu,  kam byste jeli, aby jste si to fakt užili a měli vzpomínky ještě na pár let? Tak na  max. 2-3 týdny, limit cca 40-50tis./os. s letenkou, kombinace přírody, hezkých pláží, výletů, žádnej luxus, ale ani ne hostel.

Havaj.

Fr.Polynesie,ale total naklady na 2-3tydny budou urcite trochu cez 50tis...

richard.pastorek napsal(a):

Fr.Polynesie,ale total naklady na 2-3tydny budou urcite trochu cez 50tis...

Fr. Polynesie  pro dva cca 130 000,-  i s  perlami :)

Uvažujeme úplně stejně. Určitě Havaj. V případě akčních letenek i ta Polynesie. 

Laos  místo pláže a moře bych se koupal ve vodopádech Kouang Si ;)

Aruba :) na tu vzpominam dodnes :)

No a co se dá na takových malých ostrůvkách jako je Aruba nebo Fr.Pol. dělat 2-3 týdny? Nezačne to tam člověka nudit? :)

Arubu muzete spojit s Curacaem, a kdyz vas bavi i treba potapeni, tak toho jde videt hodne, ale Fr. Polynesii to asi netroufne :) 

EvaS napsal(a):

No a co se dá na takových malých ostrůvkách jako je Aruba nebo Fr.Pol. dělat 2-3 týdny? Nezačne to tam člověka nudit? :)

https://www.cestujlevne.com/cest...moorea-352

Já jsem byl dva týdny Curacao a Bonaire a klidně bych zůstal i déle. Na vypnutí a relax úžasné destinace. Ráno do moře, odpoledne na výlet, večer bbq nebo ryby a koktejly. Potápění možné nonstop, ale dost aktivit i pro nepotápeče.

Jinak za sebe bych řekl obligátní Havaj. Ale po loňské zkušenosti myslím, že by mi stačila i Madeira :-)

Ještě bych zvážil Kubu nebo nějakou Afriku (Tanzanie, safari+Zanzibar, ale tam těch 50 tisíc bude dost na hraně) nebo Kolumbii.

Buď jižní Ameriku - Patagonie nebo západ USA. Pláže nepotřebuji.

Taky Havaj, ale to tvého rozpočtu jsem se tam nevešel ani omylem

Rozhodně bych vyřadil Kubu, to jsou momentálně dost mizerně procestované peníze...

cali napsal(a):

Rozhodně bych vyřadil Kubu, to jsou momentálně dost mizerně procestované peníze...

S tímto se naprosto ztotožňuji. Za hodně peněz málo muziky!

cali napsal(a):

Top dovolená na Kubě mi taky zní nějak divně. A Fr. Polynésie na 3 týdny za 50 tis včetně letenky :-)))

mně tam spíš vadí ty 2-3 týdny :-), pro mě by byla úžasná dovolená, kdybychom tam s rodinou mohli pobýt třeba 2 měsíce v kuse, destinací je víc, i ty peníze by se našly...ale jak zorganizovat takhle dlouhý pobyt s dětmi (jedno už je školní) +  práci s sebou?? :-D

Fr. Polynesii, resp. jižní pacifik trochu plánuju na podzim a troufnu si říct., že 50 tis. je málo. Leda kdyby se povedlo dobře sehnat letenky z EU za 20-25 tis. a ostrovy omezit jen na Papeete + Moorea trajektem. Ale vláčet se přes půl světa a pak vidět jen dva ostrovy + mít napnutej rozpočet... To podle mně nestojí za to.

Že by tam nebylo dva týdny co dělat si nemyslím, naopak si říkám, jestli nezvolit jinou destinaci - abych odtama neodlítal s pocitem, že jsem neviděl všechno co jsem vidět chtěl...:-) Bohužel na to mám max. cca 2 týdny vč. cesty...

kajamarik723 napsal(a):

Fr. Polynesii, resp. jižní pacifik trochu plánuju na podzim a troufnu si říct., že 50 tis. je málo. Leda kdyby se povedlo dobře sehnat letenky z EU za 20-25 tis. a ostrovy omezit jen na Papeete + Moorea trajektem. Ale vláčet se přes půl světa a pak vidět jen dva ostrovy + mít napnutej rozpočet... To podle mně nestojí za to.

Že by tam nebylo dva týdny co dělat si nemyslím, naopak si říkám, jestli nezvolit jinou destinaci - abych odtama neodlítal s pocitem, že jsem neviděl všechno co jsem vidět chtěl...:-) Bohužel na to mám max. cca 2 týdny vč. cesty...

Bora Bora, Huahine, Moorea ...... letenky EU-Tahiti (24 000), Air Tahiti pass (10 000), aktivity, půjčení auta, žití ....dva týdny nás vyšly  včetně suvenýrů a pojištění na cca 65 000/osoba

Azory (občas prezývané európsky Havaj😊) : pláže, turistika, nádherná príroda (iná ako sme zvyknutí v Europe), sopky, veľryby, pekné mestečká, dobré jedlo, lacno, málo turistov (zatiaľ), pohodicka 

Strávili sme tam skvelú týždňovú dovolenku, ale určite by sme ostali dlhšie. 

kajamarik723 napsal(a):

Nejlevnejsi varianta kterou jsem do Pacifiku videl, je chytit levny letenky z Vidne do LA a odtud separatne Pacifik..

Za me na 3 tydny jednoznacne Florida s autem a roadtrip - za 50k osoba se da v pohode, zejmena mimo hlavni sezonu..

Petr Soukup:

Jak bys zpětně hodnotil Bora Bora ? Na mně to dělá takovej až moc turistickej dojem, tak uvažuju, že bych ten ostrov vynechal a neztrácel tam zbytečně čas... Pokud teda v rámci přeletů s Air Tahiti Pass vynachat půjde...

kickass1:

Jo, něco takovýho mám v úmyslu... VIE -> SFO -> PPT (s French Bee) + si nechat pár dní okolo a využít na SF a okolí.  Ikdyž přiznám se, že SF jsem původně nikdy navštívit nechtěl - rád bych si zachoval ty zkreslený představy který o tom místě mám :-D 

Nebo z LAX se dá taky případně chytnout levnej přelet na PPT ? Stabilně nejlevněji vychází French Bee ze SFO, cca 10 tis. s příručákem... Aspoň co jsem tak sledoval...

cali napsal(a):

Nevím tedy, co je na Kubě aktuálně špatně, ale pro mě to byl zážitek hodně intenzivní. Tři týdny cestování v rumovém oparu, karnevaly v Havaně a Santiagu, viděl jsem Raula Castra řečnit v mauzoleu Che Guevary v Santa Claře na oslavách Día de la Rebeldía Nacional 26. července, pláže krásné, hory krasné... Pravda, bylo to v roce 2010, kdy jsem byl mladší a holky byly hezčí, ale i tak :-)

Dodnes si z toho pamatuji víc než z jiných podobných cest potom.

Muzes zkusit i tropicky raj zvany Sao Tome a Principe. Pokud by zbyl cas, proc ne treba i Rovnikovou Guineu ... ?!

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!