Ahoj cestovatelé, kdybyste si mohli vybrat jednu destinaci na světě a věděli, že je to jedna z vašich posledních cest na hodně dlouhou dobu,  kam byste jeli, aby jste si to fakt užili a měli vzpomínky ještě na pár let? Tak na  max. 2-3 týdny, limit cca 40-50tis./os. s letenkou, kombinace přírody, hezkých pláží, výletů, žádnej luxus, ale ani ne hostel. .

Top dovolená pro vás?

Založila ve fóru Co se nevešlo

Ahoj cestovatelé, kdybyste si mohli vybrat jednu destinaci na světě a věděli, že je to jedna z vašich posledních cest na hodně dlouhou dobu,  kam byste jeli, aby jste si to fakt užili a měli vzpomínky ještě na pár let? Tak na  max. 2-3 týdny, limit cca 40-50tis./os. s letenkou, kombinace přírody, hezkých pláží, výletů, žádnej luxus, ale ani ne hostel.

0

Havaj.

0 Citovat

Fr.Polynesie,ale total naklady na 2-3tydny budou urcite trochu cez 50tis...

0 Citovat

richard.pastorek napsal(a):

Fr.Polynesie,ale total naklady na 2-3tydny budou urcite trochu cez 50tis...




Fr. Polynesie  pro dva cca 130 000,-  i s  perlami :)

0 Citovat

Uvažujeme úplně stejně. Určitě Havaj. V případě akčních letenek i ta Polynesie. 

0 Citovat

Laos  místo pláže a moře bych se koupal ve vodopádech Kouang Si ;)

0 Citovat

Aruba :) na tu vzpominam dodnes :)

0 Citovat

No a co se dá na takových malých ostrůvkách jako je Aruba nebo Fr.Pol. dělat 2-3 týdny? Nezačne to tam člověka nudit? :)

0 Citovat

Arubu muzete spojit s Curacaem, a kdyz vas bavi i treba potapeni, tak toho jde videt hodne, ale Fr. Polynesii to asi netroufne :) 


0 Citovat

EvaS napsal(a):

No a co se dá na takových malých ostrůvkách jako je Aruba nebo Fr.Pol. dělat 2-3 týdny? Nezačne to tam člověka nudit? :)

https://www.cestujlevne.com/cest...moorea-352

0 Citovat

Já jsem byl dva týdny Curacao a Bonaire a klidně bych zůstal i déle. Na vypnutí a relax úžasné destinace. Ráno do moře, odpoledne na výlet, večer bbq nebo ryby a koktejly. Potápění možné nonstop, ale dost aktivit i pro nepotápeče.

0 Citovat

Jinak za sebe bych řekl obligátní Havaj. Ale po loňské zkušenosti myslím, že by mi stačila i Madeira :-)

Ještě bych zvážil Kubu nebo nějakou Afriku (Tanzanie, safari+Zanzibar, ale tam těch 50 tisíc bude dost na hraně) nebo Kolumbii.

0 Citovat

Buď jižní Ameriku - Patagonie nebo západ USA. Pláže nepotřebuji.

0 Citovat

Taky Havaj, ale to tvého rozpočtu jsem se tam nevešel ani omylem

0 Citovat

Rozhodně bych vyřadil Kubu, to jsou momentálně dost mizerně procestované peníze...

0 Citovat

cali napsal(a):

Rozhodně bych vyřadil Kubu, to jsou momentálně dost mizerně procestované peníze...

S tímto se naprosto ztotožňuji. Za hodně peněz málo muziky!

0 Citovat

cali napsal(a):

Rozhodně bych vyřadil Kubu, to jsou momentálně dost mizerně procestované peníze...

Top dovolená na Kubě mi taky zní nějak divně. A Fr. Polynésie na 3 týdny za 50 tis včetně letenky :-)))



0 Citovat

mně tam spíš vadí ty 2-3 týdny :-), pro mě by byla úžasná dovolená, kdybychom tam s rodinou mohli pobýt třeba 2 měsíce v kuse, destinací je víc, i ty peníze by se našly...ale jak zorganizovat takhle dlouhý pobyt s dětmi (jedno už je školní) +  práci s sebou?? :-D

0 Citovat

Fr. Polynesii, resp. jižní pacifik trochu plánuju na podzim a troufnu si říct., že 50 tis. je málo. Leda kdyby se povedlo dobře sehnat letenky z EU za 20-25 tis. a ostrovy omezit jen na Papeete + Moorea trajektem. Ale vláčet se přes půl světa a pak vidět jen dva ostrovy + mít napnutej rozpočet... To podle mně nestojí za to.


Že by tam nebylo dva týdny co dělat si nemyslím, naopak si říkám, jestli nezvolit jinou destinaci - abych odtama neodlítal s pocitem, že jsem neviděl všechno co jsem vidět chtěl...:-) Bohužel na to mám max. cca 2 týdny vč. cesty...

0 Citovat

kajamarik723 napsal(a):

Fr. Polynesii, resp. jižní pacifik trochu plánuju na podzim a troufnu si říct., že 50 tis. je málo. Leda kdyby se povedlo dobře sehnat letenky z EU za 20-25 tis. a ostrovy omezit jen na Papeete + Moorea trajektem. Ale vláčet se přes půl světa a pak vidět jen dva ostrovy + mít napnutej rozpočet... To podle mně nestojí za to.


Že by tam nebylo dva týdny co dělat si nemyslím, naopak si říkám, jestli nezvolit jinou destinaci - abych odtama neodlítal s pocitem, že jsem neviděl všechno co jsem vidět chtěl...:-) Bohužel na to mám max. cca 2 týdny vč. cesty...




Bora Bora, Huahine, Moorea ...... letenky EU-Tahiti (24 000), Air Tahiti pass (10 000), aktivity, půjčení auta, žití ....dva týdny nás vyšly  včetně suvenýrů a pojištění na cca 65 000/osoba

0 Citovat

Azory (občas prezývané európsky Havaj😊) : pláže, turistika, nádherná príroda (iná ako sme zvyknutí v Europe), sopky, veľryby, pekné mestečká, dobré jedlo, lacno, málo turistov (zatiaľ), pohodicka 

Strávili sme tam skvelú týždňovú dovolenku, ale určite by sme ostali dlhšie. 



0 Citovat

kajamarik723 napsal(a):

Fr. Polynesii, resp. jižní pacifik trochu plánuju na podzim a troufnu si říct., že 50 tis. je málo. Leda kdyby se povedlo dobře sehnat letenky z EU za 20-25 tis. a ostrovy omezit jen na Papeete + Moorea trajektem. Ale vláčet se přes půl světa a pak vidět jen dva ostrovy + mít napnutej rozpočet... To podle mně nestojí za to.


Že by tam nebylo dva týdny co dělat si nemyslím, naopak si říkám, jestli nezvolit jinou destinaci - abych odtama neodlítal s pocitem, že jsem neviděl všechno co jsem vidět chtěl...:-) Bohužel na to mám max. cca 2 týdny vč. cesty...


Nejlevnejsi varianta kterou jsem do Pacifiku videl, je chytit levny letenky z Vidne do LA a odtud separatne Pacifik..


Za me na 3 tydny jednoznacne Florida s autem a roadtrip - za 50k osoba se da v pohode, zejmena mimo hlavni sezonu..
0 Citovat

Petr Soukup:

Jak bys zpětně hodnotil Bora Bora ? Na mně to dělá takovej až moc turistickej dojem, tak uvažuju, že bych ten ostrov vynechal a neztrácel tam zbytečně čas... Pokud teda v rámci přeletů s Air Tahiti Pass vynachat půjde...


kickass1:

Jo, něco takovýho mám v úmyslu... VIE -> SFO -> PPT (s French Bee) + si nechat pár dní okolo a využít na SF a okolí.  Ikdyž přiznám se, že SF jsem původně nikdy navštívit nechtěl - rád bych si zachoval ty zkreslený představy který o tom místě mám :-D 

Nebo z LAX se dá taky případně chytnout levnej přelet na PPT ? Stabilně nejlevněji vychází French Bee ze SFO, cca 10 tis. s příručákem... Aspoň co jsem tak sledoval...

0 Citovat

cali napsal(a):

Rozhodně bych vyřadil Kubu, to jsou momentálně dost mizerně procestované peníze...

Nevím tedy, co je na Kubě aktuálně špatně, ale pro mě to byl zážitek hodně intenzivní. Tři týdny cestování v rumovém oparu, karnevaly v Havaně a Santiagu, viděl jsem Raula Castra řečnit v mauzoleu Che Guevary v Santa Claře na oslavách Día de la Rebeldía Nacional 26. července, pláže krásné, hory krasné... Pravda, bylo to v roce 2010, kdy jsem byl mladší a holky byly hezčí, ale i tak :-)

Dodnes si z toho pamatuji víc než z jiných podobných cest potom.

0 Citovat

Muzes zkusit i tropicky raj zvany Sao Tome a Principe. Pokud by zbyl cas, proc ne treba i Rovnikovou Guineu ... ?!

0