Ahojte, máte niekto nejaké skúsenosti s bezvízovým vstupom do Ruska, konkrétne do St. Peterburgu? Chcem spojiť Talin, Helsinki a St. Peterburg a viem, že sa dá ísť loďou z Helsínk do St. Peterburgu bez víz na 72 hodín. Skúšal to už niekto z vás, koľko vás to v konečnom dôsledku stálo, ako ste to riešili a za všetky tipy budem rád.  .

St. Peterburg, bez víz do Ruska

Založil ve fóru Slevové kupóny a vouchery

Ahojte, máte niekto nejaké skúsenosti s bezvízovým vstupom do Ruska, konkrétne do St. Peterburgu? 

Chcem spojiť Talin, Helsinki a St. Peterburg a viem, že sa dá ísť loďou z Helsínk do St. Peterburgu bez víz na 72 hodín. 

Skúšal to už niekto z vás, koľko vás to v konečnom dôsledku stálo, ako ste to riešili a za všetky tipy budem rád. 


0

Absolvovali jsme loni v srpnu.  Letěli jsme Praha - Helsinky, zde pobyli  2 dny a následně pluli lodí do Petrohradu. Po návratu lodí do Helsinek jsme   kompenzovali  městskou část cesty letem  za přírodou severního Finska v Laponsku a ze severu se  následně se vraceli do Prahy.

Informace k podmínkám  a nákup  lodních lístků  :  https://stpeterline.com/ .  Loď odplouvala  navečer, v Petrohradu byla ráno , zde jsme se však zdrželi  2-3 hodiny  při  pasové kontrole  a vystavení bumažky k pobytu.Toto absolvovala většina z cca 2 tis. cestujících !  Na lodi jsou restaurace, kavárny - v jedné z kaváren  byla možnost  horké vody se samovaru - bezplatně . (pro vodu chodilo velké množství cestujících s termoskami).Všimli jsme si, že na loď byly zakázány v zavazadle el. spotřebiče typu varné konvice, žehličky.... Tyto posádka odebrala a při výstupu opět vracela.....

Podmínkou bezvízového  vstupu  je prokázání se  rezervací noclehu ( stačilo potvrzení Booking.com) a dále zakoupení přepravy  z přístavu do centra města a zpět. Pozor, chtěli jsme naši rezervaci podpořit  potvrzením z hotelu, tyto však nabízejí vyhotovení potvrzení za poplatek - je to pro účely žádosti o vízum - pro tuto cestu není nutné !

Lodní lístky vč. přepravy do centra nás stály  441 eur , pro dvě osoby  v kajutě s oknem ( kvůli oknu jsme měli na jednu cestu dokonce 4-lůžkovou, 2-lůžková už nebyla a cenový rozdíl nebyl zásadní.  Kajuty bez okna ( vnitřní)  jsou levnější.

Zpět z Petrohradu odplouvá loď opět večer a v Helsinkách je ráno. 

V Petrohradě je nutné  zajistit 2 noclehy. My bydleli  pár kroků od Něvského prospektu, většinu památek, které byly cílem našeho zájmu jsme  zvládli pěšky. Pokud chcete do Ermitáže, vyplatí se  koupit vstupenky předem přes internet, vyhnete se dlouhé frontě u pokladny.


Máte-li  nějaký konkretní dotaz, rád  se o naše zkušenosti podělím.




0 Citovat

Ač jsem nepokládal původní dotaz, díky moc za informace! Navážu se svými dvěma dotazy:

1) Nebyla možnost bezvízové návštěvy podmíněna absolvováním nějaké oficiální prohlídky města s průvodcem? Mám pocit, že jsem to kdysi někde četl, ale možná jsem to jen tehdy špatně pochopil nebo si to špatně zapamatoval. Je tedy možné se v rámci té 72hodinové návštěvy Petrohradu pohybovat zcela volně? Nebo jsou nějaká omezení?

2) Lze tuto návštěvu absolvovat i jen na trase Tallinn - Petrohrad a zpět? Nebo je nutné plout i do Helsinek. V Helsinkách už jsem byl, zatímco v Tallinnu ještě ne, tak bych Helsinky klidně vynechal.

0 Citovat

Z mé zkušenosti je nutné jedině koupit tu dopravu z lodi na Izakijevské náměstí. Já jsem byl jen jeden den, tedy bez noclehu. Co jsem teď koukal, tak je to tuším podmíněné koupit si ubytování přes ně. Ne tedy jak bývalo, že měl člověk volnou ruku.

A Tallin - Petrohrad nejde, resp. jde, ale ne přímo, takže to nemá cenu. Je to Tallin - Stockholm - Helsinki - Petrohrad. Každopádně  cesta do Petrohradu byl vydařený trip a rozhodně doporučuji!

0 Citovat

Pokiaľ viem tak to je iba vyslovene z Helsínk a o druhej podmienke som nepočul. Ale Brouk keďže to absolvoval nám povie viac. 

Ďakujem za pomoc, ešte budem mať určite otázky keď to začnem riešiť celé. 

0 Citovat

Ne, tak to není, je možnost i vyjet z Tallinu, ale prostě z Helsinek to je nejkratší https://stpeterline.com/-/from-tallinn

0 Citovat

"Ruský prezident Vladimir Putin podepsal dekret, umožňující zahraničním návštěvníkům od 1. října navštívit druhé největší ruské město Petrohrad a přilehlou Leningradskou oblast s elektronickými vízy, vydávanými pružněji, než tradiční „papírová“ víza. "


"Putin minulý měsíc nařídil připravit zavedení elektronických víz pro celé Rusko od 1. ledna 2021, v rámci rozvoje turistiky. Tato víza by měla umožnit pobýt v Rusku až 16 dní, poznamenal Kommersant. "

https://www.lidovky.cz/svet/puti...ranici_ele

0 Citovat

Ooo, Rusko sa otvára Gejrópe :))

0 Citovat

A nebo tohle. Do Lappeenranty levne z Berlina. https://www.saimaatravel.fi/en/t...etersburg/

0 Citovat

Proky napsal(a):

Ač jsem nepokládal původní dotaz, díky moc za informace! Navážu se svými dvěma dotazy:

1) Nebyla možnost bezvízové návštěvy podmíněna absolvováním nějaké oficiální prohlídky města s průvodcem? Mám pocit, že jsem to kdysi někde četl, ale možná jsem to jen tehdy špatně pochopil nebo si to špatně zapamatoval. Je tedy možné se v rámci té 72hodinové návštěvy Petrohradu pohybovat zcela volně? Nebo jsou nějaká omezení?

2) Lze tuto návštěvu absolvovat i jen na trase Tallinn - Petrohrad a zpět? Nebo je nutné plout i do Helsinek. V Helsinkách už jsem byl, zatímco v Tallinnu ještě ne, tak bych Helsinky klidně vynechal.


1) Cesta autobusom do centra bola prave oficialne klasifikovana ako prehliadka. Pripadne sa da do mesta dostat po vlastnej ose ale potom si treba prehliadku vybavit zvlast a do toho sa nam nechcelo.

2) Kedysi chodila jedna lod na trase Helsinki - Petrohrad - Helsinki a druha Helsinki - Stokholm - Tallinn - Petrohrad - Helsinki. Chodi to iba St Peter Line, na strankach by mali mat trasy uvedene.

No ja som tam bola cca 3 roky dozadu, takze mozno sa nieco odvtedy zmenilo. Cesta cez Velku noc vysla cca 350€ so vsetkym (trajekt Stokholm - Tallinn - Petrohrad - Helsinki, let do Stokholmu, ubytovanie v Petrohrade, strava, vsetky suveniry a velka zasoba ruskych knih)  


Tallinn je inak zo severskych miest moje najoblubenejsie, tiez stoji za navstevu. 

0 Citovat

V podstatě bylo vše odpovězeno, jenom doplním :

V době naší cesty byly na stránkách doporučovány hotely, bohužel zde byl jenom jejich popis, bez cen a možnosti rezervace.  Na stránkách se však  objevil odkaz na stránku Booking.com, na které  jsem rezervoval  raději pro bezproblémový  průběh doporučený hotel.  Na hotelu jsem očekával , že mají s akcí zkušenosti, recepční však  s naší bumážkou chvíli zápasila a byla velmi udivena, že  nemáme víza.

Povinně zakoupená přeprava (původně jsem se domníval, že jde o  autobus objíždějící hlavní památky) je  malý autobusek, který neměl  v přístavu ani označené stanoviště, rovněž stanoviště na Izakijevském  náměstí nebylo označeno a  jeho úkolem bylo pouze přepravit cestující ( žádný výklad) . Na autobus byl docela nával, do našeho se všichni zájemci nevešli. 

Povinnost využít tuto dopravu však není, zpět jsme  využili metro a městský bus (  byla vojenská přehlídka a zvednuté mosty- potřebovali jsme se dostat přes Něvu a to bylo možné jedině metrem)

Pohyb po Petrohradu naprosto neomezený,  lodní společnost nabízela organizované prohlídky různého rozsahu, to jsme ale nevyužili. Nevím, jestli  by bylo možné opustit Petrohrad, ale vzhledem k omezenému času jsem tuto možnost nezjišťoval. Zpáteční cesta  není možná po silnici ani vlakem - musí se opět lodí.




0 Citovat

A je to vyřešeno - do Petrohradu od 1. řijna zdarma na e-vízum ;)

https://www.fly4free.pl/petersbu...sja-ewizy/

0 Citovat

Proky napsal(a):

A je to vyřešeno - do Petrohradu od 1. řijna zdarma na e-vízum ;)

https://www.fly4free.pl/petersbu...sja-ewizy/


Už len čakať na osobné skúsenosti v "září" :)

0 Citovat

Zajímalo by mě, zda bude možné se současně platnými vízy do Kaliningradské i Leningradské oblasti využít vnitrostátní přelet KGD-LED nebo opačně. 

0 Citovat

Taky by mě zajímalo, jestli to změní. Zatím jsou podmínky psané tak, že je s e-vízy možné pohybovat se pouze po oblasti, pro kterou byla vydána. Ale bylo by to super.

0 Citovat

Logicky mi přijde, že by to mělo být možné, pokud budeš mít na obě oblasti e-vízum. Do obou oblastí přiletíš a obě taky letecky opustíš, aniž bys navštěvoval jinou část Ruska, kde e-víza neplatí. Tak bych si tipl, že by to mohlo jít. Ale kdo ví, protože Rusko...

0 Citovat

Zatím jsou ty podmínky psané tak, že musíš území Ruska opustit ze stejné oblasti, do jaké jsi přijel/přiletěl. Takže když přijedu do Kaliningradské oblasti, musím z ní taky odjet. Takže to chápu tak, že nemůžu odjet z Kaliningradu nikam jinam než do zahraničí. 

Četl jsem právě, že měli nějací Japonci problémy v Dálnovýchodním federálním distriktu, kde e-víza fungují taky (jen ne pro nás). Můžeš tam využít e-víza pro několik sousedních oblastí, ale nelze už se pohybovat mezi nimi, resp. nejde do jedné přiletět a ze druhé odletět.

0 Citovat

Proky napsal(a):

Logicky mi přijde, že by to mělo být možné, pokud budeš mít na obě oblasti e-vízum. Do obou oblastí přiletíš a obě taky letecky opustíš, aniž bys navštěvoval jinou část Ruska, kde e-víza neplatí. Tak bych si tipl, že by to mohlo jít. Ale kdo ví, protože Rusko...

Naopak. V duchu ruské logiky je dobré mít pod kontrolou pohyb cizinců, to platilo a platí furt. 


0 Citovat

presne, ono vsak otestuju to na vychode, kaliningrad a leningradsku oblast a ked to bude OK, tak daju eviza cele rusko. ale to predpokladam ze platene. 

0 Citovat

Je někde, jak bude ta leningradská oblast velká? Respektive, jestli dosahuje hranic Estonska, aby bylo možno využít pozemní cestu z Tallinu?

0 Citovat

Asi celá, určite to bude mierené na Finov

0 Citovat

Martin V napsal(a):

Je někde, jak bude ta leningradská oblast velká? Respektive, jestli dosahuje hranic Estonska, aby bylo možno využít pozemní cestu z Tallinu?

Zkuste gůgl, určitě to dokážete. 


0 Citovat

:))

treba si aj citat - From October 1, we will be able to visit the beautiful Saint Petersburg and the entire Leningrad region on the same terms.
takze cela leningradska oblast, tak ako ti ukaze napr. google maps :D
https://goo.gl/maps/Ec1tip2ewTrLhHK28
takze aj z Finska a Estonska. Bez hrnaicnych oblasti by to nemalo velky zmysel. 

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Zkuste gůgl, určitě to dokážete. 


No to sice jo, ale raději bych viděl nějakou ruskou oficiální. Že je něco logické, ještě neznamená, že to tak bude i podle úřadů. :-)

0 Citovat

asi oficialnejsie ti uz nevygooglim :)

http://publication.pravo.gov.ru/...angeSize=1


0