Ahoj, prosim o radu. Jak moc jde v Japonsku platit kartou? Automaticky jsem si myslel, ze to tam pujde na kazdem rohu, ale pak jsem slysel, ze to tam moc nefrci..a popr. jak funguji bankomaty? Je jich tam hodne? Da se vybrat na ceskou kartu, s poplatkem (kolik)/bez poplatku? Diky moc 😊 .

Japonsko-platebni karta a vybirani z bankomatu

Založila ve fóru Cestujlevne.com

15 reakcí

Ahoj, prosim o radu. Jak moc jde v Japonsku platit kartou? Automaticky jsem si myslel, ze to tam pujde na kazdem rohu, ale pak jsem slysel, ze to tam moc nefrci..a popr. jak funguji bankomaty? Je jich tam hodne? Da se vybrat na ceskou kartu, s poplatkem (kolik)/bez poplatku? 

Diky moc 😊

0

Japonsko jede na hotovost. Kartou se ale dá platit ve větších hotelích vstupné na turistické atrakce, jízdenky na vlak apod., nicméně na to nelze spoléhat. Poplatky za výběr z bankomatu záleží na tom, jakou banku máte.

0 Citovat

Je nutné vybírat v bankomatech, které jsou v prodejnách 7-eleven. Ty jsou skoro na každém rohu a akceptují české karty. Samotný bankomat si neúčtuje žádné poplatky a řídí se to pouze poplatkem tvé banky. V těchto prodejnách lze platit kartou. Jinak většinou vše hotovostí.

0 Citovat

Kartou jde platit v convenience stores, supermarketech, všeobecně v normálních obchodech mimo tržnice. Naopak v restauracích většinou nezaplatíš a to ani v těch lepších, stejně tak jako třeba jízdenky na MHD, respektive dobití karty na MHD. Bankomaty, které berou zahraniční karty a jsou  bez poplatku jsou obecně jen v 7-11 a na poštách. Pokud jedeš na Okinawu, tak tam není žádný 7-11, takže na výběr zůstane pouze pošta (avšak na letišti jeden 7-11 bankomat je).

0 Citovat

V Japonsku je hotovost králem. Doporučuji vyměnit CZK za japonské jeny zde v Praze ve směnárně Exchange v Kaprově ulici.

0 Citovat

Posledně jsem vybral třeba na NRT na T2 v příletové hale z nějakého růžové bankomatu, poplatek žádný. ATM locator dost pomůže, používám často.

0 Citovat

s0ny napsal(a):

Je nutné vybírat v bankomatech, které jsou v prodejnách 7-eleven. Ty jsou skoro na každém rohu a akceptují české karty. Samotný bankomat si neúčtuje žádné poplatky a řídí se to pouze poplatkem tvé banky. V těchto prodejnách lze platit kartou. Jinak většinou vše hotovostí.

Přesně,jen malé upozornění.Nejnižší částka je 10000 JPY.
0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

Posledně jsem vybral třeba na NRT na T2 v příletové hale z nějakého růžové bankomatu, poplatek žádný. ATM locator dost pomůže, používám často.

ATM Locator - nějakou appku? Google Play mi ale vyplivl jen nějaké nesmysly. Kdyby to umělo hledat bankomaty podle poplatků vlastníka, byla by to super vychytávka.

0 Citovat

ono ma aj MC/Visa na svojom webe locatory

0 Citovat

Aha, tak jestli jen toto, obyčejně jedu podle Google Maps > bankomaty.

0 Citovat

no to uplne staci, alebo na openstreetmaps/mapy.cz/maps.me

0 Citovat

Já jsem předloni vybíral bez poplatku v bankomatech označených JCB (do 7-11 nebo na poštu jsem za 40 dní v Japonsku pro peníze nešel). Po příletu na Naritu jsem vybral s poplatkem 216 jenů z bankomatu sítě e-net a před koncem taky někde (na výpisu název není) s tímto poplatkem. Platby kartou jsem měl jen v supermarketech a sportovním obchodě, na autobusovém nádraží a za ubytování, ale většinou jsem platil hotovostí a na kartu se neptal.

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Kartou jde platit v convenience stores, supermarketech, všeobecně v normálních obchodech mimo tržnice. Naopak v restauracích většinou nezaplatíš a to ani v těch lepších, stejně tak jako třeba jízdenky na MHD, respektive dobití karty na MHD. Bankomaty, které berou zahraniční karty a jsou  bez poplatku jsou obecně jen v 7-11 a na poštách. Pokud jedeš na Okinawu, tak tam není žádný 7-11, takže na výběr zůstane pouze pošta (avšak na letišti jeden 7-11 bankomat je).

Dovolím si upřesnit: https://www.japantimes.co.jp/new...s-okinawa/

0 Citovat

když to tady čtu tak nevím co jsem dělal špatně,  ale letos v červnu se mi nepodařilo vybrat z ATM bez poplatku. Platil jsem minimálně 128 YEN a to včetně bankomatů 7/11 a jiných obchodů. Jinak nikdy nebyl problém najít nějaký bankomat. Kartou jsme moc často neplatili teda kromě hotelů kde to naopak nikdy nebyl problém.

0 Citovat

Je možné, že už se situace změnila, ale před rokem byly 7-11 bankomaty bez poplatku minimálně pro Mastercard od Revolutu. Na Okinawě už se tedy 7-11 začínají také otevírat, takže by to mělo také jít. V Lawson a Family Mart bankomatech to tam Revolut vůbec nebralo ani v nějakých supermarketech, co jsem zkoušel. Na poštách to tam šlo bez problémů. Pošty byly i v malinkých vesničkách. 

0 Citovat

Já sem vybíral z VISA od CSOB a nikde jsem neměl problém. Když jsem platil tak jsem používal MC credit nebo VISA debet a taky nikde nebyl problem. Ale poplatek za výběr jsem platil všude.

0
15 reakcí