1. Fórum
  2. Co se nevešlo
  3. Srí Lanka počasí

Srí Lanka počasí

Napsal otaznik 2019-08-06T08:05:20+02:00 ve fóru Co se nevešlo
10 odpovědí

Ahoj, potřebuji poradit, jestli se vydat na Srí Lanku v listopadu nebo jestli je to kvůli špatnému počasí ztracené. Na netu jsem se dočetla ano i ne. Má někdo prosím objektivní informace? Moc děkuji 

Objektívne informácie, alebo osobnú skúsenosť?:)

Keď november, určite radšej koncom mesiaca a na juh.

Loni druhá polovina listopadu: jihozápad přes den většinou dobré, večer trochu zapršelo. Oblast okolo Ella: prošelo i přes den, ale ne tak moc a celkově se to rychle střídalo. I když vlastně odpoledne přišel i silný déšt. Je dobré být připraven. Druhý den na cestě Ella - Kandy krásně slunečno. Více o trase  https://www.cestujlevne.com/cest...a-2018-409

Moc děkuju za osobní zkušenosti. A cestopis si pročtu :) 

Asi to vždycky bude +- risk, je to prostě počasí. Taky stále uvažuju nad návštěvou Srí Lanky a kvůli ceně letenek jsem chtěl letět mimo sezónu. Od toho mě odrazuje kolega, který tam byl pracovně přes 1/2 roku a říkal, že právě v JZ části byly právě v tomto období (a v době jeho pobytu) téměř neustálé deště, zaplavené ulice a s tím související riziko většího množství komárů a nakažením horečkou dengue (kterou tam chytl).

Takže asi proto jsou názory na netu rozporuplné, x lidí může mít příjemný déšť na večer a x lidí zažije nekonečný příval vody.  

ved presne, ja som bol vo februari, co malo byt uplne tip top pocasie, ale burka skoro kazdy den, aj ked to malo kratke trvanie, ci uz Ella a okolie, alebo juzne pobrezie

před třemi lety jsme byli na Srí Lance v září, kvůli počasí jsme zvolili pobyt na východním pobřeží u města Trimcomalee a co se týče počasí, tak nepršelo, mraky byli vidět nad ostrovem směr J, JZ, ale nad námi nic.

ono asi najlepsie tie letenky kupit ked inak nejde a potom ubytko operativne, dopredu mozno tak prvu noc

Takové ty přeháňky se řeší snadno pláštěnkou, nebo zrátka pár minut počkáš. Ale pokud je to dlouhodobé a jsou zaplavené a neprůjezdné ulice, tak to už taková sranda není. Myslím, že právě Srí Lanka má tu výhodu, že vždy se dá vybrat taková část ostrova, na které je zrovna hezky.

V září je úplně jiné klima než v listopadu, zvlášť na východě (sám jsem tam byl a bylo hezky celý cca týden).

Zrovna v listopadu moc neplatí, že by se na nějakou oblast dalo spolehnout, že tam bude málo deště (viz odkazy níže). Na druhou stranu podle statistik by mělo být i dost slunce a pršet jen v průměru každý druhý den. Já bych se bál hlavně dengue. V každém případě objektivní informace neexistuje (nejblíže je asi kolega mmksvestky, ale je to jen z 1 roku a příští rok může být jiný) a z osobní zkušenosti vyplyne max. třeba jen "můžete to zkusit a třeba vám to taky vyjde".

https://en.wikipedia.org/wiki/Colombo#Climate

https://en.wikipedia.org/wiki/Tr...ee#Climate

https://en.wikipedia.org/wiki/Ha...le#Climate


Lanka ma jednu obrovskou výhodu.Je poměrně malá a období dešťů je na různých světových stranách různé. Vůbec jsem nepochopil časté otázky na osobní zkušenost s nějakým termínem. Statistiky jednoduše nelžou.Listopad je opravdu dost osemetny měsíc. I na sousedním vláknu je jak to bylo v pohode v Thajsku v  červenci. Ja cestují většinou mimo sezónu a zažil jsem spoustu vody i spoustu záplav ve městech, takže podobne keci moc nemusím. To je jako kdybych napsal, ze teď o víkendu u nas nepršelo a vlastne poslední 2 měsíce. Ale jinde v republice chcalo cely vikend jak svina. Takže asi tak. Výhoda Lanky je v tom, ze za několik hodin tomu lze uniknou i autem. Jinde musis většinou letet :-)

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!