ahoj ahoj, tak nějak se mi vyskytlo že mám volné září, a koumám co bych kde vyvedla. Můj takový nápad je, že bych přiletěla začátkem září do Moskvy, tam si hodila 1-2 dny, jen mrknout na metro a na náměstí, pak odjela transsibiřskou magistrálou s tím, že bych dala první zastávku až v Irktusku, dala pár dní někde u Bajkalu, a z Ulan-Ude pokračovala magistrálou do Vladivostoku. Z tama letadlem do Tokia mrknout na Fuji. No a jestli by zbyl čas, tak ještě cestou domů někam smočit kotníčky - možná Filipíny nebo nevím. Máte někdo za sebou podobnou cestu? Dá se ta třetí třída ve vlaku přežít bez častějších zastávek? Nebo nějaký nápad, tip kde to zakončit po Vladivostoku? Potřebuju to ukončit někde rozumně, ať se z tama dá letět domů nějak ekonomicky :D Díky :) .

Měsíční trip Transsibiř, Japonsko

Založila ve fóru Co se nevešlo

12 reakcí

ahoj ahoj,

tak nějak se mi vyskytlo že mám volné září, a koumám co bych kde vyvedla.

Můj takový nápad je, že bych přiletěla začátkem září do Moskvy, tam si hodila 1-2 dny, jen mrknout na metro a na náměstí, pak odjela transsibiřskou magistrálou s tím, že bych dala první zastávku až v Irktusku, dala pár dní někde u Bajkalu, a z Ulan-Ude pokračovala magistrálou do Vladivostoku. Z tama letadlem do Tokia mrknout na Fuji. No a jestli by zbyl čas, tak ještě cestou domů někam smočit kotníčky - možná Filipíny nebo nevím.

Máte někdo za sebou podobnou cestu? Dá se ta třetí třída ve vlaku přežít bez častějších zastávek? Nebo nějaký nápad, tip kde to zakončit po Vladivostoku? Potřebuju to ukončit někde rozumně, ať se z tama dá letět domů nějak ekonomicky :D

Díky :)

0

Ahoj, 

co znamená rozumě ekonomicky v řeči čísel? :) Nejlevněji vyjde čisté cestování po Rusku s open-jaw letenkou z Prahy do Moskvy, zpět z Vladivostoku (kolem 10,5k bez zavazadla, cca 12k s kufrem). Odskok do Japonska už zvýší celkovou cenu na nějakých 17 tisíc a odskok jinam do Asie už se bude blížit ke 20 tisícům. Co zběžně koukám, nejlevněji by asi vyšla kombinace s Thajskem (open-jaw letenky Praha-Moskva/Bangkok-Praha kolem 11,5k + přelety z Ruska do Japonska a Japonska do Thajska dalších cca 6-8 tisíc).

K tomu vlaku - já tedy takhle úplně dlouhou cestu nejel, ale přežít se to asi dá. Otázka je, jestli to má reálný smysl, trasa z Moskva až někam za Krasnojarsk je dost nezáživná, což udělá skoro 3 dny cesty. Ty vlaky vypadají slušně a zhruba každých 5 hodin během dne je zhruba půlhodinová pauza.

0 Citovat

Celkom nechápem itinerár. Ale kto chce kam, pomôžme mu tam. Prečo chceš za mesiac stihnúť tak veľa? Lepšie je venovať celý čas cestovaniu po Rusku a Japonsko s Filipínami si nechať na inokedy. September si si vybrala dobre, je to ideálny čas na cestovanie po Sibíri. Nie je ani zima ani horúco a nie sú komáre, ale zato by sa mali dať kúpiť na staniciach od "babušiek" kaviár a lesné plody  (ak ešte predávajú).

Pred 20 rokmi som prešiel túto trasu. Ubytovanie vo vlaku (3. trieda, v ruštine plackartnyj), ak ti nevadia stiesnené pomery, sa prežiť dá. Horšie to bude s hygienou, tretia trieda nemá sprchy. Cesta z Moskvy až niekam po Krasnojarsk je naozaj nezáživná. Ak ťa tlačí čas, je lepšie letieť z Moskvy až do Irkutska. Ak chceš ísť vlakom, je dobré robiť (aj kvôli hygiene) zastávky po ceste. Podľa trasy, ktorou pôjdeš do Irkutsku, môžeš navštíviť napr. Kazaň, Jaroslavľ, Jekaterinburg ...

Z Vladivostoku som išiel naspäť do Chabarovska, odtiaľ vlakom do Komsomolsku na Amure a po Bajkalsko-Amurskej magistrále cez Tajšet naspäť do Moskvy.

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Ahoj, 

co znamená rozumě ekonomicky v řeči čísel? :) Nejlevněji vyjde čisté cestování po Rusku s open-jaw letenkou z Prahy do Moskvy, zpět z Vladivostoku (kolem 10,5k bez zavazadla, cca 12k s kufrem). Odskok do Japonska už zvýší celkovou cenu na nějakých 17 tisíc a odskok jinam do Asie už se bude blížit ke 20 tisícům. Co zběžně koukám, nejlevněji by asi vyšla kombinace s Thajskem (open-jaw letenky Praha-Moskva/Bangkok-Praha kolem 11,5k + přelety z Ruska do Japonska a Japonska do Thajska dalších cca 6-8 tisíc).

K tomu vlaku - já tedy takhle úplně dlouhou cestu nejel, ale přežít se to asi dá. Otázka je, jestli to má reálný smysl, trasa z Moskva až někam za Krasnojarsk je dost nezáživná, což udělá skoro 3 dny cesty. Ty vlaky vypadají slušně a zhruba každých 5 hodin během dne je zhruba půlhodinová pauza.


Sakra, tak teď jsem dost na vážkách, projet ji celou či neprojet.. :D

let z Moskvy do Ulan Ude vyjde stejně jako vlak do Irkutsku, takže bych Irkutsk vynechala uplně a doletěla do Ulan Ude, tam bych jela někam k jezeru na pár dní a pak se teda projet vlakem do Vladivostoku,, jo to taky nezní špatně :D

Jen si teď lámu hlavu s tím zakončením.. z toho Vladivostoku bych ještě něco dala, nejlíp se dostává z toho BKK, to jo, ale stejně bych z BKK jela na koupačku někam na jih, což zase o nějaký litr dva cenu navýší.

Z BKK pak vychází letenky na konec září stejnak kolem 7000,- s Egyptair do Vídně jestli se nepletu. UAI nebo Scoot docela cenově zklamaly. Ale asi to bude vycházet nejlíp.

V noci se mi zdál sen, že jedu hrozně dlouhým vlakem a nemůžu najít svůj vagon a své místo, a pak se tam všechny lůžka přeměnily na luxusní gauče.. :D

0 Citovat

hugonovak napsal(a):

Celkom nechápem itinerár. Ale kto chce kam, pomôžme mu tam. Prečo chceš za mesiac stihnúť tak veľa? Lepšie je venovať celý čas cestovaniu po Rusku a Japonsko s Filipínami si nechať na inokedy. September si si vybrala dobre, je to ideálny čas na cestovanie po Sibíri. Nie je ani zima ani horúco a nie sú komáre, ale zato by sa mali dať kúpiť na staniciach od "babušiek" kaviár a lesné plody  (ak ešte predávajú).

Pred 20 rokmi som prešiel túto trasu. Ubytovanie vo vlaku (3. trieda, v ruštine plackartnyj), ak ti nevadia stiesnené pomery, sa prežiť dá. Horšie to bude s hygienou, tretia trieda nemá sprchy. Cesta z Moskvy až niekam po Krasnojarsk je naozaj nezáživná. Ak ťa tlačí čas, je lepšie letieť z Moskvy až do Irkutska. Ak chceš ísť vlakom, je dobré robiť (aj kvôli hygiene) zastávky po ceste. Podľa trasy, ktorou pôjdeš do Irkutsku, môžeš navštíviť napr. Kazaň, Jaroslavľ, Jekaterinburg ...

Z Vladivostoku som išiel naspäť do Chabarovska, odtiaľ vlakom do Komsomolsku na Amure a po Bajkalsko-Amurskej magistrále cez Tajšet naspäť do Moskvy.



Ahoj, ohledně toho že toho chci stihnout tolik, no doteď jsem dávala přednost cestování ve stylu měsíc na jednom místě, někdy doslova, a užít si ho. Ale od října nastupuju do nové práce, kde to jen tak hned nebudu moct na měsíc či víc zabalit a odjet pryč. Proto jsem teď pod takovým trošku "tlakem" a je to celé asi jen o pocitu užít si na dlouho dobu poslední dobrodrůžo, nic víc v tom není :) 

0 Citovat

Jeďte na měsíc do Japonska a odskočte si na Okinawu. 

0 Citovat

Michaela napsal(a):


Z BKK pak vychází letenky na konec září stejnak kolem 7000,- s Egyptair do Vídně jestli se nepletu. UAI nebo Scoot docela cenově zklamaly. Ale asi to bude vycházet nejlíp.

Kryštof radil: "open-jaw letenky Praha-Moskva/Bangkok-Praha kolem 11,5k".

0 Citovat

Michaela napsal(a):

let z Moskvy do Ulan Ude vyjde stejně jako vlak do Irkutsku, takže bych Irkutsk vynechala uplně a doletěla do Ulan Ude, tam bych jela někam k jezeru na pár dní a pak se teda projet vlakem do Vladivostoku,, jo to taky nezní špatně :D

Let z Moskvy do Irkutsku alebo Ulan Ude Ti ušetrí veľa času. Z vlaku uvidíš len stromy popri trate, a kde nebude okolie trate zarastené, uvidíš brezové a borovicové lesíky, sem tam nejakú dedinu alebo mesto. Vlak ide prakticky celý čas po rovine. Z Irkutsku po Vladivostok je už krajina zaujímavejšia. Z hľadiska prírodných krás je okolie transibu nič moc. Pre mňa najzaujímavejšie z celej cesty transibom boli rozhovory s cestujúcimi (samozrejme po rusky) ochutnávať domáce jedlá a piť vodku. Scenericky bola pre mňa väčšina trasy (aj sibírska časť) nič moc (a to som vtedy mal ako-tak precestovanú len Európu).
0 Citovat

Tak díval jsem se na to na rychlo, pokud víc vyhovuje přílet do Vídně, i ten Egyptair je varianta, jednosměrky do Moskvy se dají sehnat  i kolem 2 tisíc Kč (z Prahy Ural Airlines, z Bratislavy Poběda).

Jinak ta cesta na jih z Bangkoku by vás asi stejně neminula, tak jako tak za hezkou plážovou destinací budete muset někam cestovat z/na velké letiště jako je právě Bangkok. Hlavně na odlet do Evropy - to by bylo v každé destinaci stejné. Třeba z Tokya se ale dá přímo letět i na Phuket. 

Ještě k tomu Bajkalu - tam bych spíš volil právě cestu z Irkutsku, odkud je jezero mnohem dostupnější a řekl bych, že taky hezčí. Jasně, je tam taky o mnoho víc turistů, ale i na irkutské straně se dají najít krásná místa bez lidí. A i samotný Irkutsk je asi trochu hezčí než Ulan-Ude, i když to už je dost subjektivní, i U-U a okolí se mi líbilo.

0 Citovat

Michaela napsal(a):

Jen si teď lámu hlavu s tím zakončením.. z toho Vladivostoku bych ještě něco dala, nejlíp se dostává z toho BKK, to jo, ale stejně bych z BKK jela na koupačku někam na jih, což zase o nějaký litr dva cenu navýší.

Z Bangkoku na pár dní na koupačku bych doporučil Ko Samet. Zvládne se busem a krátkým trajektem (na místě už pěšky, tak není třeba řešit půjčení motorky nebo předražené taxi). Raději mimo víkend. Sám jsem tam byl předloni v září, když jsem měl čas cestou z Barmy do Perthu. Počasí mi vyšlo, ale v září je to v Thajsku trochu loterie. Filipíny na pár dní nedoporučuju, protože dostat se na pěkné místo na koupání je mnohem delší a dražší.

0 Citovat

Co se týče toho vlaku, díky všem za info, asi teda nemá cenu to hrotit celé, a doletím do Ulan Ude, což mi našlo poloviční cenu než letět do Irktusku. A odjedu si vlakem tu druhou půlku.

Mno, a je pravda, že Japonsko si zaslouží víc času než jen letmé nakouknutí, takže bych nechala návštěvu na příště. Jeenže let z Vladivostoku do BKK je stejně s přestupem v Soulu nebo Osace a vyjde cenově uplně nastejno, jako bych jela na chvilku do Tokia. Asi mě tam něco fakt chce :D

Libore, díky za tip na Ko Samet, vypadá to jako rozumná varianta. V Thajsku jsem byla jen od BKK na sever, jih šel mimo mě. Asi to bude i míň profláklé než Krabi nebo Phuket co?


0 Citovat

Ko Samet je mimo sezónu a mimo víkend, kdy tam jezdí Thajci z Bangkoku, celkem v pohodě, jak je vidět z fotek. Doporučuju i 1-denní lodní výlet po okolních ostrůvkách (3. a 4. fotka). Na jedinou pláž na západě ostrova (na 2. fotce, doporučuju později odpoledne a počkat na západ slunce) jsem šel pěšky, což je asi 2 km. Ostatní, pokud jedou na jiné pláže než ta hlavní (1. fotka), si půjčují skútr nebo kolo.


dsc00083a.jpg
dsc00100a.jpg
dsc00129a.jpg
dsc00152a.jpg

0 Citovat

Jojo, vypadá to dobře, jen mám trochu obavu z toho počasí, ale tak to člověk neví nikdy..


Jinak mě to dnešní celodenní plánování a zjišťování tak unavilo, zároveň jako vždy bavilo /kolikrát mě to baví víc jak samotná cesta/, že už zase koketuju s myšlenkou, jestli se na tenhle hardcore nevykašlat a neodjet prostě na ten měsíc někam do chatrče na pláž, protože to co jsem vykalkulovala za cenu, už tak líbivé není :D

Nerozhodný blíženec do má rád total relax i hardcore cesty. Teď co s tím... se mi o tom bude zase zdát :D

0
12 reakcí