Dobrý den, nemám žádné zkušenosti s rezervací nebo nakupováním letenek. Ale ráda bych udělala příteli radost a k jeho narozeninám mu dala lístky + letenky na fotbal do Newcastlu v Anglii. Mají to být 2 letenky pro něj a pro kamaráda, kterého si sám vybere. Ale zde nastává můj problém. Jak koupit letenku, když ještě ani nevím, kdo na ni poletí? Nebo lze do letenky uvést mé jméno a to následně změnit na jméno toho, kdo opravu poletí?Předem moc děkuji za odpovědi :) .

Letenka jako dárek, změna jména

Založila ve fóru Co se nevešlo

14 reakcí

Dobrý den, nemám žádné zkušenosti s rezervací nebo nakupováním letenek. Ale ráda bych udělala příteli radost a k jeho narozeninám mu dala lístky + letenky na fotbal do Newcastlu v Anglii. Mají to být 2 letenky pro něj a pro kamaráda, kterého si sám vybere. Ale zde nastává můj problém. Jak koupit letenku, když ještě ani nevím, kdo na ni poletí? Nebo lze do letenky uvést mé jméno a to následně změnit na jméno toho, kdo opravu poletí?

Předem moc děkuji za odpovědi :)

0

Ahoj Terko, kup mu letenky přes Wizz Air. Jde tu přidat možnost vybrat cestujícího později za 265 Kč na let, tedy 530 Kč navíc.

Doporučuji i zakoupit příteli členství Wizz Discount, měla by pak být letenka o pár korun levnější a příště budeš mít klubové ceny během roku.

0 Citovat

Dejte mu dárkový poukaz, který si uděláte za 10 minut v PowerPointu a ten mu dejte. Skutečné letenky kupte až bude opravdu jasné, kdo s ním pojede a kdy. 

Je to zdaleka nejjednodušší a nejlevnější. Změny jména jsou zpoplatněné pokud jsou tedy vůbec možné.

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Ahoj Terko, kup mu letenky přes Wizz Air. Jde tu přidat možnost vybrat cestujícího později za 265 Kč na let, tedy 530 Kč navíc.

Doporučuji i zakoupit příteli členství Wizz Discount, měla by pak být letenka o pár korun levnější a příště budeš mít klubové ceny během roku.

No ale Wizzair do Newcastlu nelítá. 

0 Citovat

Pokud chceš  letět z Prahy tak kupovat Wizzair na Luton nemá smysl. To je jak přiletět do Prahy a pak jet na fotbal do Mnichova. Lépe je koupit Ryanair do Manchesteru nebo Edinburghu nebo ještě lépe JET2 přímo do Newcastle (ale připlatíš si). Vyřešit to můžeš jednoduše jak píše Petr76.

0 Citovat

Dárkový poukaz mi přijde jako dobrý nápad... A mohu se zeptat jaká je asi nejspolehlivější letecká agentura u nás? Nebo je lepší letenky koupit přímo u konkrétní cestovky, se kterou budu chtít letět? Děkuji

0 Citovat

Jo a ještě jedna věc. Nevím jak Newcastle United, ale ne všechny týmy v Premier Leaque prodávají vstupenky široké veřejnosti. Některé týmy prodávají jen svým registrovaným fanouškům, respektive těm co mají nějaký placený členství. Zároveň i u těch, co běžně prodávají komukoliv může být omezení na některé konkrétní zápasy, které se opět prodávají jen registrovaným fanouškům. Typicky třeba u Manchester City, kteří normálně prodávají komukoliv, tak na derby s Manchester United neprodají.

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Pokud chceš  letět z Prahy tak kupovat Wizzair na Luton nemá smysl. To je jak přiletět do Prahy a pak jet na fotbal do Mnichova. Lépe je koupit Ryanair do Manchesteru nebo Edinburghu nebo ještě lépe JET2 přímo do Newcastle (ale připlatíš si). Vyřešit to můžeš jednoduše jak píše Petr76.

Ano, dárkový poukaz mi přijde jako nejlepší nápad. A JET2 lety do Newcastlu nabízejí. Společnost Esky.cz nabízejí dokonce službu, která se jmenuje balíček služeb. A má zahrnovat i změnu v letence, tedy jméno, datum, apod.  Cena nebude problém, bude se nás skládat více lidí. Ale těžko říct, zda se tomu mohu věřit a bude to opravu, tak jak píší. Jistější bude darovat peníze a letenky si může dokoupit. 

0 Citovat

Terka napsal(a):

 Společnost Esky.cz...


Od Esky.cz ruce pryč. Nejlépe objednat přímo u nízkonákladovky na webu.

0 Citovat

Omluva :))) ani nevím proč, myslel jsem že se letí do Londýna. Newcastle jsem přehlédl!

0 Citovat

Terka napsal(a):

Společnost Esky.cz nabízejí dokonce službu, která se jmenuje balíček služeb. A má zahrnovat i změnu v letence, tedy jméno, datum, apod.  Cena nebude problém, bude se nás skládat více lidí. Ale těžko říct, zda se tomu mohu věřit a bude to opravu, tak jak píší. Jistější bude darovat peníze a letenky si může dokoupit. 

Jak píše Michael, zvlášť pokud letenky často nekupujete, Esky, Kiwi a podobným se vyhněte velikým obloukem. Letíte-li do Newcastle, kupujte výhradně přes web Jet2 (https://www.jet2.com/), případně do toho Manchesteru/Liverpoolu s Ryanair/easyJet, opět přímo přes jejich web. 

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Jo a ještě jedna věc. Nevím jak Newcastle United, ale ne všechny týmy v Premier Leaque prodávají vstupenky široké veřejnosti. Některé týmy prodávají jen svým registrovaným fanouškům, respektive těm co mají nějaký placený členství. Zároveň i u těch, co běžně prodávají komukoliv může být omezení na některé konkrétní zápasy, které se opět prodávají jen registrovaným fanouškům. Typicky třeba u Manchester City, kteří normálně prodávají komukoliv, tak na derby s Manchester United neprodají.

Já psala přímo ne Newcastl United a bylo mi řečeno, že mi stačí registrace na jejich webu. Ale lístku mohu zakoupit max. 3týdny dopředu. Ale jediný zápas, který stihnu koupit do přítelových naroznin je právě s Mancherter United. Tak to jim pro jistotu napíšu znovu, zda to bude platit i pro tento zápas. Děkuji moc na info :)

0 Citovat

Newcastle je záměrná volba?

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Newcastle je záměrná volba?

Ano, Newcastl je záměrný. Přítel fandí Newcastl United. 

0 Citovat

Tohle je složitá situace - cena letenky na víceméně konkrétní datum na relativně malé letiště může takto těsně před odletem vyskočit na astronomickou částku, změna jména je taky problém. A navíc budeš kromě svého přítele platit dárek i pro kamaráda? Mohu se s tebou taky kamarádit ? ;-) To kvůli tomu "aby to bylo překvapení ve správný den" vyhodíte třeba několik tisíc? V tomto případě je asi lepší neudělat takové "wow" překvapení a prostě se domluvit předem (jsme dospělí lidé, ne malé děcka). 

0
14 reakcí