Ahoj, v Lednu se chystám do Vietnamu, Singapuru a Malajsie, jaké očkování bych si měl nechat aplikovat, děkuji za informace. .

očkování Asie

Založil ve fóru Co se nevešlo

Ahoj, v Lednu se chystám do Vietnamu, Singapuru a Malajsie, jaké očkování bych si měl nechat aplikovat, děkuji za informace.

0

Tetanus, zltacka a+b

0 Citovat

baca12 napsal(a):

Tetanus, zltacka a+b


Béčko se sice doporučuje téměř všude, ale moc mi není jasné, jak by ho kdo třeba v Singapuru chytil (pokud si tam nejede zašukat bez gumy nebo píchat do žil ...)? 

0 Citovat

Nejlepší je přečíst si to tady:

https://www.vakciny.net/CIZINA/D...ietnam.htm

Žloutenka B obvykle třeba není (já si ji nenechával očkovat).
0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):


Béčko se sice doporučuje téměř všude, ale moc mi není jasné, jak by ho kdo třeba v Singapuru chytil (pokud si tam nejede zašukat bez gumy nebo píchat do žil ...)? 

Nikdy nevis, co te potká. A zrovna Baca cestuje za zážitky. A nemyslím tím návštěvu památek ;-) Ja B taky mam. 

0 Citovat

Existují očkovací centra, kde ti přesně vše řeknou a naočkují. Např Avenier

0 Citovat

 Břišní tyfus se taky hodí.

0 Citovat

Mam aj brusny tifus, bo timor leste


Ono a+b sa dava v kuse


Ockocacie centra su pre bohatych

0 Citovat

@baca12

:-).  V kuse sa dává, ale jen když chceš. Břišní tyfus je samozřejmě základ, bohužel jen na 3 roky. Přesně tak. Do očkovacích center jsem chodil na začátku svých cestovatelských výprav. Ted kupuju v lékarně a nechávám si obvoďákem naočkovat zdarma či za 50 Kč. :-) Kámoš si to píchá sám :-)

Jak bylo v Brně?

0 Citovat

V očkovacím centru vezmou 300 Kč jen za to, že vejdeš do dveří. Co potřebuješ naočkovat najdeš na netu za 2 min.

0 Citovat

Zkuste centrum v Thomayerce. Konzultace zdarma, aplikace 100 Kč. Dají účet, co se nechá proplatit zdravotní pojišťovnou do výše limitu jejího benefitního programu. 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

@baca12

:-).  V kuse sa dává, ale jen když chceš. Břišní tyfus je samozřejmě základ, bohužel jen na 3 roky. Přesně tak. Do očkovacích center jsem chodil na začátku svých cestovatelských výprav. Ted kupuju v lékarně a nechávám si obvoďákem naočkovat zdarma či za 50 Kč. :-) Kámoš si to píchá sám :-)

Jak bylo v Brně?

Základ jenom někam a pro někoho (podle toho co tam bude nebo nebude dělat), dtto Havrix B.

Otázka spíše směřovala k tomu, nebrat toho moc, abyste se pak při jaterních testech nedivili :-)))
0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Základ jenom někam a pro někoho (podle toho co tam bude nebo nebude dělat), dtto Havrix B.

Otázka spíše směřovala k tomu, nebrat toho moc, abyste se pak při jaterních testech nedivili :-)))

Jaterní testy :-) Vtipné. Pro dobrý pocit můžu doporučit ostropestřec.

0 Citovat

Nevím co je na tom vtipného. Prostě neprojdete na krvi. Kolega měl kvůli tomu např. zákaz výkonu profese na území SRN. Jinak se to na předoperačním prostě pozná, samozřejmě je otázka co a jak se komu za léta nastřádá a co si kdo vychlastá. Dle libosti každého soudruha :-))

0 Citovat

No tak z toho úhlu  pohledu je nejlepší nebrat nic. 


0 Citovat

tak ono ked som sa prvy raz vratil po pol roku domov, tak som ma vysledky dobre nahovno (mal som vtedy len a+b).

doktorka si myslela, ze som pred odberom krvi dobre nasaval, tak test opakovali a potom mi dali neake tie veci na vyrovnanie hladiny.

cul som radsej ani na testy neisol :)


v brne, bolo dobre, navsteva station zacinala uz o 10/00 rana, najvacsi gol, bol ked sme sli v noci kupovat vodku do vecierky (ciganske geto). chlapci pred nami nakupovali neake omamne latky ale boli dzentlemni a pustili nas pred seba. i ked si najskor mysleli, ze im kamoska ponuka blowjob, ona len ukazovala, ze ideme pit :)
0 Citovat

Pěkné zažitky Baco. Bud rád, že vám nedali do držky. Mé jaterní testy jsou na levačku dlouhodobě. A není to jen očkováním, či násáváním :-) Každopádně Ostropestřec funguje :-)

0 Citovat

Hmm... moje obvoďačka mě poslala do centra. Moje přítelkyně má jinou doktorku a tu tam poslala taky. Obě tvrdily, že to už vůbec nedělají a od toho jsou ty centra. Na příští rok plánuju další očkování, tak se nenechám odbít :) Btw dohledal jsem cenu. Žloutenka B + břišní tyfus dohromady za 2610 Kč a 1370 Kč vrátila VZP.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

No tak z toho úhlu  pohledu je nejlepší nebrat nic. 


To samozřejmě není pravda.
0 Citovat

no pokial co ja som bol s kamosmi, tak sme to neriesili. Vedeli sme, ze mame ockovanie rovnake ako kazdy iny clovek. A to sme este isli lodou, skakali do vody z lode, kamos si dokonca trocha skriabol nohu na kameni, ale vycistili sme to a nic mu nie je. Boli sme pri Thajsku a chodili aj po pevnine, on chodil v žabkách a nič mu tam nevošlo ani nemal žiadne problémy. Takže podľa mňa sa asi ani nemusíš dať očkovať.. Jedine, že dieš na nejaký trip, kde budeš v kontakte so špinavou vodou a výkalmi, cudzie domovy a tak.. amm na mysli misie v Afrike alebo tak.. 

ale tu je nejaky clanok o ockovaniach tak si to precitaj a informuj u lekara, pre istotu ...

0 Citovat

holodnakjan9 napsal(a):

 kamos si dokonca trocha skriabol nohu na kameni, ale vycistili sme to a nic mu nie je. Boli sme pri Thajsku a chodili aj po pevnine, on chodil v žabkách a nič mu tam nevošlo ani nemal žiadne problémy. Takže podľa mňa sa asi ani nemusíš dať očkovať..

Příspěvek úplně na nic. To je stejné, jako bys napsal, že jste nevyužili cestovní pojištění (nikdo nemusel do nemocnice, nevyužití repatriace atd.), takže podle tebe je zbytečné.

0 Citovat

A+B je po 3 dávkách doživotní, úplně nevím, co řešíte. Jasně že většina nic nechytí, ale je to zbytečný risk. A když máte desítky tisíc na několik týdnů v Asii, máte i 5000 na 3 dávky Twinrixu. 


Jinak doktoři nechtějí očkovat přinesenou vakcínu, protože se obvykle musí uchovávat v přesně dané teplotě a to obvykle porušíte už po cestě z lékárny. 

0 Citovat

tmx napsal(a):

A+B je po 3 dávkách doživotní, úplně nevím, co řešíte. Jasně že většina nic nechytí, ale je to zbytečný risk. A když máte desítky tisíc na několik týdnů v Asii, máte i 5000 na 3 dávky Twinrixu. 


Jinak doktoři nechtějí očkovat přinesenou vakcínu, protože se obvykle musí uchovávat v přesně dané teplotě a to obvykle porušíte už po cestě z lékárny. 


Například existují lidé, co mají Havrix z devadesátých let (jen A) a samostatně B nepotřebují (nešukají bez gumy, ani se neřežou atp.). 

Nejde přece o to, zda máte pět tisíc, ale o to, že když si během celého života necháte napíchat všechno možné po světě, tak se vám to může se slušnou pravděpodobností jednou sečíst na funkci třeba těch jater (nemusí jít jen o práci, jak jsem psal někde jinde). 

0 Citovat

Tak B se přenáší všemi tělními tekutinami. Vysekáš se na motorce (teď je v módě si je půjčovat, přestože většina na ně vůbec nemá papíry), odvezou tě do první nemocnice a tam to chytíš. Uvádí se, že je to 100x nakažlivější než HIV. V zaschlé krvi přežije virus týdny.


0 Citovat

Ja jsem rozhodne pro zloutenku A i B a taky pro tyfus, nema cenu to pak odmarodit

0