Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Proky napsal(a):


Nepopírám, že to pro vás astmatiky musí být šílené. Četl jsem o tom dneska: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...domaci_aug Ale asi nikdy nejde udělat opatření, které bude vyhovovat všem.

Ad roušky a marketingový symbol - to máš těžké, ona je to vlastně asi jedna ze dvou věcí (společně s hygienou/mytím rukou), kterou se může obyčejný člověk nákaze bránit, pokud tedy není týdny izolovaný někde v bytě/domě. Takže se musí klást důraz aspoň na tohle. Možná se pro vás udělá nějaká výjimka, pokud vás bude mít spousta tyhle problémy. Jen tím pak zase utrpí ochrana. Tohle asi nemá úplně elegantní řešení :(



Možná by pomohly papíry na hlavu, když se rýsuje výjimka pro psychiatrické diagnózy. 

https://www.novinky.cz/zahranicn...a-40319006

0 Citovat

s0ny napsal(a):

Nevím proč Mikir furt řeší roušky. To je v celé situaci asi nejmenší problém a aktuálně nejmíň omezující věc. Po nasazení je to vždy nezvyk, ale za pár minut už se to dá přežít.


Ja neresim rousky jako takove ,ja resim to direktvni narizeni , ktere nedela rozdil  mezi tim , kdy  jsem v autobuse , v obchode  , atd , a kdy jsem  na liduprazne ulici , v lese ,  v aute ,,atd ..

Pricemz by stacila uplne jednoducha veta  povinne noseni rousky  je tam, kde jsou kolem vas   v okruhu  4  (  8 ) m  jini cizi lide  a v uzavrenem prostoru pokud tam nejste sami  ( s rodinou  )

Ale souhlasim ,.ze to je nejmensi problem 

Jenze ono je tp takhle diskutabilne napsamo i   v jinych  omezenich 

0 Citovat

Direktivně, striktně a bez výjimek to musí být právě kvůli spekulantům a chytrakům jako ty,aby se s tím nesnažili vydrbat. Už x krát zaznělo,že stačí používat selský rozum a že cyklistu v prázdném lese nikdo pokutovat nebude.

0 Citovat

+1 eremi, 

mikire, co navrhuješ, by mohlo fungovat v ideálním světě, ale v tom nežijeme. 

0 Citovat

Petr napsal(a):

Možná by pomohly papíry na hlavu, když se rýsuje výjimka pro psychiatrické diagnózy. 

https://www.novinky.cz/zahranicn...a-40319006

Ver, ze jakmile bys vysel ven bez rousky, klidne i s papiry na hlavu, nasli by se rouskofilove-moralisti, co by ti to dali sezrat. A nezajimalo by je, ze nemusis mit hadr pres hubu. 

Zkus perlan. Nebo extrem - hedvabnej satek. Pres ten by melo jit dychat dobre.

0 Citovat

Už několikrát bylo uváděno, jak dlouho vir vydrží na různých površích (např. nerez 72 hodin). A ve vzduchu vydrží 4 hodiny! Takže pokud naprskáte vir na liduprázdné ulici, bude se tam ve vzduchu vznášet ještě 4 hodiny.

Tolik k tomu, proč se mají nosit roušky plošně. 

0 Citovat

tmx napsal(a):

Už několikrát bylo uváděno, jak dlouho vir vydrží na různých površích (např. nerez 72 hodin). A ve vzduchu vydrží 4 hodiny! Takže pokud naprskáte vir na liduprázdné ulici, bude se tam ve vzduchu vznášet ještě 4 hodiny.

Tolik k tomu, proč se mají nosit roušky plošně. 

Vir se ti urcite nebude vznaset ve vzduchu a preslapovat na miste nekde na ulici v otevrenym prostoru nebo v lese.  Rekl bych, ze tohle plati pro uzavreny prostory, kdy se tam drzi aerosol.

0 Citovat

Proč "Ir" v Irsku pořád dokola řeší roušky v ČR? Nechápu.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Jistěže ne, ale donedávna to byl jeden z několika málo rozhodujících lidí, co tvrdili, že žádná opatření nejsou třeba. A na něj by Mikir dal spíš než na české politiky a Prymulu. Teď už snad nikdo roušky (za předpokladu jejich správného užívání) zpochybňovat nebude, když už je doporučuje i WHO (byť to bohužel taky není měřítko, podstatnější je pro mě shoda českých odborníků): https://zahranicni.ihned.cz/c1-6...atny-napad


Na Trumpa nedam uricite ,ale uprimne , ponechme ted rousky rouskama i  to ze ziju  20 let v jinem state a me nazory,  ale opravdu se da verit ceske vlade  ,ktera dodnes  nezajistila potrebne ochrane pomucky  tam ,kde jsou nejvic treba  a jeden den vyhrozuje zakazem vychazeni  ,Hamacek  rika ze souhlasi s Babisovym navrhem na  prodlouzeni nouzoveho stavu o 30 dnu,  ten za par dni uz rika ze bude souhlasit do konce dubna  a Hamacek zase rekne ze se hranice pro Cechy otevrou ,ale cizince sem nepusti ,,Prymula zase vyhlasi ze  otevrou obchody ,ale na zahranici maji Cesi  zapomenout ,mozna pry nejake ostrovy ,ale tam se ten stat bude branit...,, co reknou asi za par dnu zase ?  A ti i odbornici se taky neshodnou (nemyslim ted  rousky )  Prymula se taky toci kam vitr tam plast ...,.tak proc mam verit vic ceskym politikum a odbornikum ,nez tem cizim  ??

Jiste i ti meni nazory ,ale nemaji v tom podle me takovy chaos ,nebo maji  alespon  vysvetleni pro zmenu nazoru 

0 Citovat

Mikire já chápu,že aktuálně nemáš smysl svého života,když Ryanair nelita,ale přestaň pořád exhibovat.Ty totiž tady jen pořád dokola vykrikujes svoje ničím nepodložené a nedolozene domněnky,které jsou naprosto mimo realitu a které se ještě snazší prezentovat jako nějaký alternativní názor. Ale je to jen snuska nesmyslů. Když ti vadí,jak to tady dělají,tak si spokojeně sed v tom úžasnem Irsku,ale pořád nekritizuj něco o čem zcela zjevně nevíš skoro nic.To že si precteš jednou denně novinky nestačí.

Případně tady máš už svoje vlákno, tak svoje rozumy směřuj a prezentuj tam, kdo bude chtít, tak si to tam najde a bude to tam pěkně všechno pohromadě.

0 Citovat

Když čtu Mikirovy příspěvky, tak už chápu vyprávění mého bývalého kolegy, který si sehnal po škole zajímavou brigádu, kdy asistoval kapitánovi při přepravě jachty z Austrálie do Kalifornie. Říkal, že po pár týdnech měl k němu takovou averzi, že vážně uvažoval že ho shodí do Pacifiku, nebo jako druhou možnost měl že tam skočí dobrovolně sám....

0 Citovat

padrino: :)))) velmi výstižné.

0 Citovat

Hoši, zlatý mikir. Jak tak čtu diskuzi pod cestopisem, do které jsem se já blbec neměl vůbec zapojovat, tak jsem rád, že tady máme toho našeho mikira, který tady rozčeří jinak nudné vody. Jsem upřímně rád, že tady do fóra někteří jiní nechodí přispívat, protože jinak bych se odtud asi musel pakovat, na to bych fakt neměl. :))

0 Citovat

@Proky

Ja jsem si taky říkal, proč marníš čas. Je vidět, že jsi dřív neměl čas sledovat diskuze pod ostatními cestopisy slečny neomylné a jejího harému nekritických obdivovatelů :-) 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

@Proky

Ja jsem si taky říkal, proč marníš čas. Je vidět, že jsi dřív neměl čas sledovat diskuze pod ostatními cestopisy slečny neomylné a jejího harému bezbřehých nekritických obdivovatelů :-) 


Je to tak, neměl. Na mě jsou ty cestopisy v prvé řadě moc dlouhé, což je ale samozřejmě můj problém, já toho volného času prostě moc nemám. Takže jsem někde přečetl jen pár útržků, vím jakým stylem jsou psané a není to můj šálek kávy. Ale asi to dělá dobře, když jsou její cestopisy tak oblíbené. Podle řady až obdivných komentářů si to své publikum evidentně najde a pro CL jen dobře, protože to zvyšuje návštěvnost webu / čtenost cestopisů. Včera jsem tu dával jeden ostřejší komentář k tomu - chtěl jsem si trochu ulevit, protože mě ten pocit neomylnosti a arogance fakt dopálil, ale pak jsem si vzpomněl na tuhle hlášku https://www.youtube.com/watch?v=Xn63ilg8Fwc a po půl minutě jsem ho raději smazal. :)

0 Citovat

@ eremi  

me je fuk jak to delaji  ,. ja jsem se jen ptal proc mam verit ceske vlade ,ktera ma  trestne stihaneho premiera,vicekrat pristizeneho pri lzi   a zalezleho presidenta ,byt muzes rict  ze novinky jsou zumpa ,ctu si centrum cz a seznam.cz blogy Fendrycha, Lipolda... nebo treba Reflex apod., a odbornici se opravdu neshodnou  i kdyz zase muzes rict ,ze si vybiram  ty ,co se blizi vic mym nazorum 

A kam budu zde neco umistovat nech laskave na me  Na mikiruv svet mozna dojde  az zacne litat Ryanair   Audit asi taky obnovi sve vlakno  s edreams  A psal jsem uz drive ,ze kdyz uz teda  to vlakno je  , tak tam budu pripadne davat veci tykajici se Irska  a cestovani ,nebo nejake rady  co a jak v Irsku  ,kdo bude mit zajem pochopitelne ...

0 Citovat

tmx napsal(a):

Už několikrát bylo uváděno, jak dlouho vir vydrží na různých površích (např. nerez 72 hodin). A ve vzduchu vydrží 4 hodiny! Takže pokud naprskáte vir na liduprázdné ulici, bude se tam ve vzduchu vznášet ještě 4 hodiny.

To asi není úplně pravda. Četl jsem, že se vir hlavně drží v kapénkách, takže jde poměrně rychle k zemi. Větší riziko, než přenos vzduchem,  je dotekem - nakažený má vir na ruce (třeba ze smrkání), šáhne na kliku či madlo košíku v supermarketu, vy jej přenesete na své ruce a pak si promnete oči nebo olíznete prsty, abyste konečně otevřeli ten blbý sáček na pečivo či zeleninu. A na různých površích ten prevít vydrží  hodiny až malé dny.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Když čtu Mikirovy příspěvky, tak už chápu vyprávění mého bývalého kolegy, který si sehnal po škole zajímavou brigádu, kdy asistoval kapitánovi při přepravě jachty z Austrálie do Kalifornie. Říkal, že po pár týdnech měl k němu takovou averzi, že vážně uvažoval že ho shodí do Pacifiku, nebo jako druhou možnost měl že tam skočí dobrovolně sám....


Padrino ,ja sveho casu poznal  na Floride  Polaka ,co jezdil na nakladni lodi  a chtel  plout na sve jachte  s USA  do Australie .a taky shanel ..domlouvali jsme se ze zkusime napred spolu nejake plavby  v USA ,ale nedoslo na ne .protoze oni s tou nakladni lodi najeli na melcinu  a on mel pak jine starosti  nez resit sve konicky 

A v Chile  jsem zase jednal s polskym kapitanem  lodi co lovila  v oblasti ryby a pak plula  do Polska ,.ale vysvetlil mi ,ze musi mit seznam  posadky vcetne pracovniho povoleni  atd,,, ale ze by to mozna nejak udelal .,ale ze ma plny stav  tak to taky nevyslo ...

0 Citovat

tmx napsal(a):

Už několikrát bylo uváděno, jak dlouho vir vydrží na různých površích (např. nerez 72 hodin). A ve vzduchu vydrží 4 hodiny! Takže pokud naprskáte vir na liduprázdné ulici, bude se tam ve vzduchu vznášet ještě 4 hodiny.

Tolik k tomu, proč se mají nosit roušky plošně. 

Tohle není pravda, nebo v podstatě je, ale vir už není nebezpečný, viz - https://www.youtube.com/watch?v=hMopOpiNB1s

0 Citovat

tmx napsal(a):

Už několikrát bylo uváděno, jak dlouho vir vydrží na různých površích (např. nerez 72 hodin). A ve vzduchu vydrží 4 hodiny! Takže pokud naprskáte vir na liduprázdné ulici, bude se tam ve vzduchu vznášet ještě 4 hodiny.

Tolik k tomu, proč se mají nosit roušky plošně. 

4 hodiny možná v ideálních laboratorních podmínkách. Na slunci a mírném větru to budou max minuty. Nemluvě o tom, že jen část kapének (ty malé) vůbec ve vzduchu vydrží. Ty větší táhne gravitace a ulpí na nějakém povrchu. Šance, že chytíš virus na ulici, kde někdo zakašlal minuty nebo dokonce hodiny před tvým příchodem je nulová. Něco jiného je samozřejmě uzavřený prostor bez slunečního světla. 

0 Citovat

mikir napsal(a):


Padrino ,ja sveho casu poznal  na Floride  Polaka ,co jezdil na nakladni lodi  a chtel  plout na sve jachte  s USA  do Australie .a taky shanel ..domlouvali jsme se ze zkusime napred spolu nejake plavby  v USA ,ale nedoslo na ne .protoze oni s tou nakladni lodi najeli na melcinu  a on mel pak jine starosti  nez resit sve konicky 

A v Chile  jsem zase jednal s polskym kapitanem  lodi co lovila  v oblasti ryby a pak plula  do Polska ,.ale vysvetlil mi ,ze musi mit seznam  posadky vcetne pracovniho povoleni  atd,,, ale ze by to mozna nejak udelal .,ale ze ma plny stav  tak to taky nevyslo ...


Pointa opět nad mikirem prolétla v letové hladině 33,000 ft.

0 Citovat

Aneb "Stojím si na vedení a je mi dobre" pro filmové fanoušky 😉

0 Citovat

https://www.novinky.cz/zahranicn...paign=null

0 Citovat

Pan Balík je anesteziolog to predevsim. Informace a názory z jeho oboru,tedy z intenzivni mediciny, jsou zajímavé,ale některé dalsi mi přijdou trosku přestřelene,zejména ten,kdy vyjadřuje obavu z návratu před rok 1989 a pak ty kdy se vyjadřuje k problemtice epidemiologicke. Ale jiste zajimavy rozhovor.

0 Citovat

Je úsměvné, že uvádí právě to Švédsko, které je naprosto osamoceno v postoji k pandemii? Proč nás neporovnává třeba s Rakouskem, nebo Francií?

0