Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

mikir napsal(a):

Hezky napsno , bohuzel  tech skakajich z 6.patra je tu hodne  a vzdycky logicke argumenty otoci proti tobe  

Napiš (nebo Aluška) nějaký příklad, kdy tu někdo hájil nějaké vládní opatření, které bylo objektivně chybné (když to takto hloupě přirovnáváte). Tvé "logické" argumenty tu byly obvykle logicky vyvráceny. Kdybych měl u tvého postoje k nařízením autorit napsat nějaké přirovnání, říkám si, že kdyby ti např. policajt po silniční kontrole řekl: "nastupte si a odjeďte", tak ty na just neodjedeš, protože ti přece nikdo nic nebude nařizovat (bez ohledu, jestli je to logické nebo ne).
0 Citovat

Navaja napsal(a):

Nevím , jak to měli ostatní, ale my jsme do té karantény  šli zcela dobrovolně, doktorce jsme to v podstatě vnutili. Na hranicích v Gmundu si naše doklady nezapsaloi zcela marně se nám pokoušeli pouze změřit teplotu, což se ani jedním teploměrem ze tří nepovedlo. Napsali si pouze jméno jinak nic. 

Takže kdybychom nebyli iniciativní my a následující den se nenahlásil sami, tak co? 

Takže ano ta karanténa není vůbec státem zvládnutá. Je to hlavně bububu.


Jak sami iniciativní ? Šli jste z Rakouska ? Šli, nevím, co na to nechápete... Já v Rakousku byl pouhé dvě a půl hodiny, takže dle tohoto jsem se na to měl taky vykašlat ? Pokud vím, tak od 12:00 15.3. vstoupila platnost na 15 zemí, ze kterých přicházíte, že je povinná karanténa. Navíc bylo řečeno, že se máte hlásit na hygienu nebo k doktorce. Ano, byli v tom zmatky. A co jsem četl na internetu, tak jsem taky dokázal z toho pochopit, co mám udělat.... Měli jste to udělat jako většina Čechu, snažit se dostat pod hodinu "H" do ČR... 

0 Citovat

Petr St napsal(a):

Ještě na něco se zeptám zdejších amatérských epidemiologů. Včera muž v červeném svetru prohlásil, že od 14.4. budou Češi zase moci cestovat do zahraničí za prací (nemyslím pendlery), ale po návratu bude třeba potvrzení o Covid-19 negativitě a nebo čtrnáct dnů karanténa. 

Otázka první : jaký je rozdíl jestli se nakazím v práci v Německu a jestli se nakazím v práci v ČR?

Otázka druhá : budou i zaměstnanci v ČR při odchodu z práce testování? 

Rozhodně bych tyto opatření chápal, pokud by u nás koronavirus nebyl, pokud je, nemá to žádnou logiku a zavání to zbytečnou buzerací. Chápu, že politik ČSSD se potřebuje zavděčit závistivým masám... 

Můj dotaz: Jaký je rozdíl v možnosti nakažení se při práci mezi pendlerem a tebou?

Můj názor na tvůj problém: I kdyby byl rozdíl mezi tebou a pendlerem (ti karanténu mají), myslíš, že bude na každý ojedinělý případ jiné nařízení? Zaměstnanci v ČR (ale i jinde) se v práci setkávají ve většině případů se stále stejným malým okruhem lidí a často teď výrazně omezeném díky home office (mnoho firem s velkými kolektivy dočasně zastavilo výrobu dobrovolně). Když pojedeš pracovat do Německa, budeš nejspíš potkávat nové lidi, budeš spát asi v hotelu, kde potkáš další lidi. V Německu je víc než 2x tolik úmrtí na COVID-19 na milion obyvatel, takže i větší pravděpodobnost nákazy. Plést sem závist je úplně mimo.


0 Citovat

Na téhle diskuzi mě fascinují 2 typy lidí.

1) Lidi, kteří mají skoro abstinenční příznaky, když nemohou vycestovat (píše někdo, kdo měl letos naplánovaných 9 dovolených).

2) Lidi, kteří by snad chtěli státní vyznamenání za to, že si dokázali najít na internetu informace a ty dodržovali. Já myslel, že jsme tady všichni cestovatelé a jsme zvyklí zpracovávat si informace sami. A tady jsou lidi úplně hotoví z toho, že za nimi nepřišel Prymula nebo Hamáček osobně domů a neřekl jim co a jak mají po návratu ze zahraničí dodržovat. Proboha...

Dost často se tyto dvě skupiny lidí prolínají.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Napiš (nebo Aluška) nějaký příklad, kdy tu někdo hájil nějaké vládní opatření, které bylo objektivně chybné (když to takto hloupě přirovnáváte). Tvé "logické" argumenty tu byly obvykle logicky vyvráceny. Kdybych měl u tvého postoje k nařízením autorit napsat nějaké přirovnání, říkám si, že kdyby ti např. policajt po silniční kontrole řekl: "nastupte si a odjeďte", tak ty na just neodjedeš, protože ti přece nikdo nic nebude nařizovat (bez ohledu, jestli je to logické nebo ne).


Třeba úplně nelogický nošení roušek v autě, když jede člověk sám nebo  s rodinou, kterou bydlí pod jednou střechou... nošení roušek na kole, při běhání někde za vesnicí. Ještě že tohle aspoň přehodnotili, bylo to hodně trapný a absolutně bez účinku. Neříkám, že zrovna tady s tím všichni do jednoho souhlasili a řídili se tím, ale podle toho, co jsem viděla venku, to asi 99% národa poslechlo a dodržovalo.

0 Citovat

@Libor S

Nechci dělat rozdíl mezi pendlerem a mnou, ovšem taky není pendler, jako pendler. Někteří můžou pendlovat pořád, bez karantény. Jsou to pracovníci ve zdravotnictví, soc. službách a podobně, dle mého názoru nejrizikovější skupina. Toto jsou politická rozhodnutí bez racionálního základu, ostatně nikde nebylo prokázáno, že by pendleři něco dovlekli. 

Tvůj názor na to jak v ČR pracuješ pořád se stejnými lidmi a německu potkáváš nové je, nezlob se na mě, mám rád tvé komentáře, naprosto zcestný. V mém oboru se pohybuji mezi lidmi a je jedno jestli tam a nebo tu. Kdybych pracoval v ČR, taky nebudu doma, taky budu spát na hotelu. Osobně nevidím rozdíl mezi třeba Ostravou a Berlínem (i když jeden by tu byl, v Ostravě mi třikrát vykradli auto). Mimochodem velká spousta pendlerů pracuje za hranicemi ve fabrikách, ve stálém okruhu lidí.... a stejně musí do karantény. Můj pohled na věc je jiný než tvůj, dotýká se mě to, ty jenom diskutuješ, přijde mi to opravdu nelogické a zbytečné. 

Ještě k té závisti, měl jsem teď hodně času a sledoval diskuze u článků s touto tématikou na novinkách. Tolik napadání, nenávisti a závisti vůči nám, pracujícím v cizině, jsem ještě neviděl. Uznávám, že diskutující z novinek nelze brát jako bernou minci. 

Ještě na závěr, určitě se zatím nechystám do Německa do práce, vydržím doma jistě celý duben a možná i květen, prostě se bojím. Obchodní partneři to chápou a nemají s tím problém. 

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Jak bys chtěl důsledně hlídat karanténu? To bychom tu museli mít policejní stát nebo patřičné vybavení jako elektronické náramky, ale těch je nedostatek asi i pro vězně. Model Tchaj-wanu nebo Číny je u nás nereálný viz předchozí věta. Přes mobil to nemá cenu, když si ho může člověk nechat doma. V odůvodněných případech se bude moci vycestovat po Velikonocích: https://ct24.ceskatelevize.cz/do...-obchodu-i

Zaručené řešení nemám, ale dovedl bych si představit zařízení jako mobil, které by mělo lokalizátor a v nepravidelných intervalech chtělo potvrdit přítomnost. Otiskem prstu, fotkou obličeje, apod. Asi by to nezachytilo, kdybys šel s košem, ale jít na pár hodin ven by už byl risk. 

0 Citovat

Z trochu jiného soudku, jeden z mála Trumpových názorů, se kterým souhlasím - "The W.H.O. really blew it. For some reason, funded largely by the United States, yet very China centric."

0 Citovat

Armáda na čáře. Na čáře? To je v pohodě 🙂


3a9c4c33-ffaa-4e13-b7c9-baf1e4cdb9e8.jpeg

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Na téhle diskuzi mě fascinují 2 typy lidí.

1) Lidi, kteří mají skoro abstinenční příznaky, když nemohou vycestovat (píše někdo, kdo měl letos naplánovaných 9 dovolených).

2) Lidi, kteří by snad chtěli státní vyznamenání za to, že si dokázali najít na internetu informace a ty dodržovali. Já myslel, že jsme tady všichni cestovatelé a jsme zvyklí zpracovávat si informace sami. A tady jsou lidi úplně hotoví z toho, že za nimi nepřišel Prymula nebo Hamáček osobně domů a neřekl jim co a jak mají po návratu ze zahraničí dodržovat. Proboha...

Dost často se tyto dvě skupiny lidí prolínají.

Fascinuje mě tady naprosto to stejný. Dvojka by se dala ještě pochopit tím, že se ti lidi bojí kvůli tomu, že zdaleka ne všichni k tomu přistoupí odpovědně. Pro jedničku pochopení nemám. 

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Fascinuje mě tady naprosto to stejný. Dvojka by se dala ještě pochopit tím, že se ti lidi bojí kvůli tomu, že zdaleka ne všichni k tomu přistoupí odpovědně. Pro jedničku pochopení nemám. 

Já ano. Třeba moje rodiče bere z téhle sitace skoro panická hrůza, obvzlášť mámu, kerá má pocit, že jí v jejich skoro šedesáti letech zase zavřeli a že se doba vrací před rok 89. Už jsem od té doby slyšel několikrát příběh jak jednoho z našich příbuzných zastřelili na hranicích. A plánují, že jakmile to půjde, pojedou alespoň do Drážďan, ne protože by tam něco potřebovali, ale jako důkaz o tom, že můžou.
0 Citovat

T napsal(a):

Zaručené řešení nemám, ale dovedl bych si představit zařízení jako mobil, které by mělo lokalizátor a v nepravidelných intervalech chtělo potvrdit přítomnost. Otiskem prstu, fotkou obličeje, apod. Asi by to nezachytilo, kdybys šel s košem, ale jít na pár hodin ven by už byl risk. 

Úřad pro ochranu osobních údajů by tohle určitě viděl hrozně rád.
0 Citovat

Boj virem se dá úspěšně vyhrát jako dokazuje pokroková KLDR, která to zvládla jako první země na světě: https://zpravy.aktualne.cz/zahra...7ab5f122/

0 Citovat

Další padlá aerolinka:


https://www.idnes.cz/ekonomika/d...oprava_fih

0 Citovat

@doctorex: Lepší než náramek, a myslím, že i lepší než ta tzv. chytrá karanténa, o které jsem zatím našel jen to, že bude sledovat mobil a jeho pohyb. Jednak to je mnohem větší zásah do soukromí a pak to stejně nezabrání notorickým porušovačům (nechají mobil doma a koupí si druhou simku). 

0 Citovat

T napsal(a):

@doctorex: Lepší než náramek, a myslím, že i lepší než ta tzv. chytrá karanténa, o které jsem zatím našel jen to, že bude sledovat mobil a jeho pohyb. Jednak to je mnohem větší zásah do soukromí a pak to stejně nezabrání notorickým porušovačům (nechají mobil doma a koupí si druhou simku). 

Přesně tak, druhá anonymní simka ze supermarketu a platba třeba Revolutem nebo hotovostí. Naivní představa státu, že to takhle ohlídají.

0 Citovat

V tom případě ještě druhý telefon. Je možné vysledovat i IMEI ;)

0 Citovat

Údaje od operátora a banky se používají za účelem sestavení mapy, kde se nakaženej pohyboval. Hygiena bude chtít vědět s kým se potkal a ne každej si vzpomene, kde byl před 5 dny. Jde o takovou mapu, základní osnovu podle které se budou určovat potencionální nakažení. Tzn smysl to má. Pokud vím, tak se budou hledat data JEN těch 5 dní zpětně . Žádný sledování aktuální polohy nebude dovoleno a tím pádem je zbytečný mít druhou SIM a Revolutku...

Já sám ze stejnýho důvodu používám historii polohy na Google mapách, protože už jsem mockrát potřeboval dohledat nějaký místo, kde jsem byl.

0 Citovat

Především bych doporučoval přečíst si o čem ta chytrá karanténa je. Je to zcela dobrovolne,pokud nakazeny nebude souhlasit,jeho data se do ní vůbec nedostanou a pojede se klasicky trasovanim jako doteď. Proto není žádný důvod to jakkoliv obcházet,stačí nevyslovit souhlas se zpracováním těch dat. A pokud souhlas dá,tak to ma spočívat v tom,že se na základě pohybu mobilu a plateb kartou nakazeneho (nikoho jineho) dohledáva pohyb zpětne nejake dny, aby si nakazeny vzpomněl kde se pohyboval a s kým se setkal.Tot vše,žádný sledování pohybu jiných lidí podle mobilu atd.Proste jen pomůcka k vzpomínání na možné kontakty a pohyb.

Nebyly by třeba tady ty fabulace a konspiracni teorie v některých příspěvcích.

0 Citovat

Michal napsal(a):

V tom případě ještě druhý telefon. Je možné vysledovat i IMEI ;)

A on někdo dává hygieně i IMEI telefonu? Operátoři nemají spárovaný čísla sim karet s IMEI telefonů ve kterých byly použity a i kdyby, tak někdo může říct, že mobil prodal, půjčil manželce atd... Prostě tohle je nevymahatelný.

0 Citovat

Tady je vše vysvětleno v krátkým videu. https://www.youtube.com/watch?v=NrkTwiYnBXk

0 Citovat

matej15 napsal(a):

A on někdo dává hygieně i IMEI telefonu? Operátoři nemají spárovaný čísla sim karet s IMEI telefonů ve kterých byly použity a i kdyby, tak někdo může říct, že mobil prodal, půjčil manželce atd... Prostě tohle je nevymahatelný.

Tohle bylo v obecné rovině.

Můj názor na chytrou karanténu je, že je úplně blbá a pokud si někdo myslí, že jejím prostřednictvím při současném nastavení způsobí nějaký zázrak a zachytí násobně víc kontaktů, aby mohl výrazně uvolnit současná omezení, je dosti naivní.

0 Citovat

Rozhodně si člověk vzpomene kde byl a s kým se potkal,často mám problém si vzpomenout co bylo 2 dny zpět,takže to v tom rychlém vytipovani možných nakažených může hodně pomoct.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Tohle bylo v obecné rovině.

Můj názor na chytrou karanténu je, že je úplně blbá a pokud si někdo myslí, že jejím prostřednictvím při současném nastavení způsobí nějaký zázrak a zachytí násobně víc kontaktů, aby mohl výrazně uvolnit současná omezení, je dosti naivní.

Já si také myslím, že ta jejich chytrá karanténa není vůbec žádná spása, která to vyřeší. O to víc se bojím, paradoxně ještě více než na začátku omezení, co vlastně bude dále. Bohužel to neví ani krizový štáb a to je obrovský problém.

Tady furt někteří řeší nějaké cestování, ale to je úplně marginální problém. Ani v Číně nefunguje vše v normálním módu, a to se s tím potýkají nejdéle. Bohužel musím říct, že než bude na světě spolehlivý lék nebo vakcína, což v prvním případě bude ještě pár měsíců trvat, tak se nepohneme dál bez ohledu na nějakou chytrou karanténu. Proto mi přijde směšný teoretizovat, jestli někam pojedu v létě nebo na podzim.

Už teď je jasné, že pokud vir sám od sebe nezeslábne, tak na "normální" život můžeme minimálně do konce tohoto roku zapomenout, a to ještě v lepším případě. Co se asi stane, až se omezení začnou rozvolňovat? Samozřejmě se to zase začne šířit rychleji. Jde jen o to, jestli zvýšený nárůst zvládne zdravotnický systém. O ničem jiném to není. Pokud to nezvládne, tak máme velký problém a jsme zase na začátku, tam, kde jsme byli. Jediná další možnost oproti léku a vakcíně je, pokud by již teď bylo relativně vysoké promoření díky bezpříznakovým lidem, ale spoléhat se na to nedá a pravděpodobně to procento takových lidí bude stejně nízké.  

0 Citovat

Ad rychla karantena: zatim je to na bazi dobrovolnyho souhlasu, jakmile se ale vzedme vetsi procento populace, ktery ten souhlas neda, a ten system diky tomu nebude fungovat, pravdepodobne se to udela jako povinnost. A Jak vsichni lidi z IT vi, jakmile se jednou neco nekam ulozi, uz je to tam navzdy. A kdejakej urednik si muze vykladat, co chce. 

0