Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Proky napsal(a):

Ty tři horní týpky chápu, ale co tam dělá Mikir? :D :D

(Promiň mikire, musel jsem :))) Normálně mi to připomnělo tvoji profilovku tady.)


Co vis ,treba bych si s nima rozmnel  ,akorat ze ty vousy uz mam o hodne delsi  protoze tu je holic taky zavreny  a ono se to nekdy  muze  v nekterych zemich  i hodit , v Maroku jsem byl Ali baba a boss  jako druhy sofer busu  ,majitele a pruvodce  ignorovali  a chodili jen  za mnou  , V Omanu na me  ukazovaly  zenske palec nahoru ,, Sultan si je barvil na cerno  a jim se asi libily  ty prosedivele , no   a nakonec i v uplne chudych krajinach  neni nekdy na skodu vypadat jak bezdomovec  -))  a ne jak zbohatly  zapadni turista   a treba bych si mohl troufnout i do Pakistanu nebo Afganistanu  -))

A co bych se zlobil ja se tu nezlobim ani na ty me ortodoxni odpurce  -))

0 Citovat

mikir +1

0 Citovat

@ Libor_S  

Kverulant urcite  nejsem ani nahodou  a jestli jsem te nastval, tak  to se omlovam , ale proste nekdy reagovat musim  a  zdaleka  nikomu sve nazory tim nevnucuju  

Jinak s toho posledniho mi prijde ze si trosku protirecis ,na jednu stranu piseses , ze me nazory  nejsou az tak odlisne od tech prevazujicich  ( ano ,uznal jsem ze bylo treba  sireni zpomalit ) ,ale jednim dechem rikas  ze mam vlastne jine nazory ,ktere nemam vnucovat ostatnim 

A jak vidis s posledniho vyvoje , EU nejdriv nadavala CR ze zavrela hranice  a ted zase nadava ,ze  je  castecne otevira  , totez je proste s temi  predstaviteli  a odborniky ,jednou tak a podruhe tak , uznavam ,ze to nikdo jeste nezazil  a ze kazdy se muze mylit  ,ale to nic nemeni na tom, ze si ma clovek stat  za svym nazorem  a myslim , ze vetsina s tech co tu chodi pravidelne  me  znaji , ze si za svymi  nazory  stojim at uz to bylo pred koronavirem ,nebo  ted 

0 Citovat

Me fascinuje tvoje obsese s Českem. Tebe, takového hrdého Ira, co dojí systém, co se dá.

0 Citovat

Mám pocit, že mikir by si v diskuzi na irském serveru nepokecal. Často je problém porozumět, co chtěl říct i v jeho rodné řeči.

0 Citovat

Mě zase fascinuje obsese tvoje a dalších se do mikira navážet neustále kvůli tomu samému. Stejně ho nezměníte Kdybyste tu mikira neměli, tak byste si ho museli vymyslet 😀

0 Citovat

T napsal(a):

Mě zase fascinuje obsese tvoje a dalších se do mikira navážet neustále kvůli tomu samému. Stejně ho nezměníte Kdybyste tu mikira neměli, tak byste si ho museli vymyslet 😀


+1


Viz jeho žvásty ve vláknu cestuj pivně. Proště ať si tam píše co chce, vidím jeho fotku a automaticky roluji na další příspěvek.

0 Citovat

Tak ať se alespoň naučí předložky. To, že by se mohl změnit, neočekávám. 

0 Citovat

mikir napsal(a):

@ Libor_S  

Kverulant urcite  nejsem ani nahodou  a jestli jsem te nastval, tak  to se omlovam , ale proste nekdy reagovat musim  a  zdaleka  nikomu sve nazory tim nevnucuju  

Jinak s toho posledniho mi prijde ze si trosku protirecis ,na jednu stranu piseses , ze me nazory  nejsou az tak odlisne od tech prevazujicich  ( ano ,uznal jsem ze bylo treba  sireni zpomalit ) ,ale jednim dechem rikas  ze mam vlastne jine nazory ,ktere nemam vnucovat ostatnim 

A jak vidis s posledniho vyvoje , EU nejdriv nadavala CR ze zavrela hranice  a ted zase nadava ,ze  je  castecne otevira  , totez je proste s temi  predstaviteli  a odborniky ,jednou tak a podruhe tak , uznavam ,ze to nikdo jeste nezazil  a ze kazdy se muze mylit  ,ale to nic nemeni na tom, ze si ma clovek stat  za svym nazorem  a myslim , ze vetsina s tech co tu chodi pravidelne  me  znaji , ze si za svymi  nazory  stojim at uz to bylo pred koronavirem ,nebo  ted 

To "Tak si ten svůj názor nech a nevnucuj ho pořád dokola ostatním, když si myslíš, že ti ho někdo bere" byla ironická odpověď na to, jak jsi psal, že nesmíš mít svůj názor.

Definice z wikipedie na tebe celkem sedí: "Kverulant je podle slovníkové definice notorický stěžovatel; stálý nespokojenec, člověk, který si neustále stěžuje, domáhá se svého domnělého práva; též sudič, svárlivý, nesnášenlivý člověk...

Zatímco troll se snaží vědomě a záměrně narušit schopnost Wikipedie sloužit svým čtenářům, kverulant naopak chápe svou činnost jako prospěšné upozorňování na zlořády, spravedlivou obhajobu vlastních a cizích práv."

O přístupu EU ke krizi je škoda slov, k té tady asi nikdo shovívavý nebude. Nicméně EU nekritizuje částečné otevírání hranic (to bude stále přísnější než jinde), ale uvolňování některých jiných opatření (a dle mého názoru, ať si trhne nohou, koordinace stejně není možná, zvlášť když nebyla na počátku). Opatření naší vlády se měnila rychle, ale ne jednou tak a podruhé tak. Spíš se rychle zpřísňovala a teď se postupně uvolňují. Názorový posun Prymuly už se tu vysvětloval, že není zas tak zásadní a vyvíjí se podle nových poznatků.


0 Citovat

T napsal(a):

Mě zase fascinuje obsese tvoje a dalších se do mikira navážet neustále kvůli tomu samému. Stejně ho nezměníte Kdybyste tu mikira neměli, tak byste si ho museli vymyslet 😀

Tohle fakt nevymyslis 😉

0 Citovat

ˇ@ Liborˇ_S 

Tak jo  -)  obhajovat spravedlive sva  prave  urcite sedi  a nekdy jsem skutecne hajil i ty cizi ,kdyz jsem treba za totace delal partaka skupine soferu  a vinou  podniku se  opozdil rozvoz  a oni chteli at jdeme do prace v sobotu  

A souhlasim i s tim , ze EU mela postupovat koordinovane  od pocatku  ,ovsem uprimne  poslechla by CR  ? a vubec V4   .pochybuju ..,

0 Citovat

https://www.idnes.cz/zpravy/zahr...nicni_zele

Tohle mě zaujalo. Nedávno nám Britové ještě tvrdili, že ho do špitálu převezli preventivně a že mu vlastně nic není. Nyní se dozvídám, že dělá pokroky a už ujde sám kratší vzdálenost :D
0 Citovat

Několik dní byl na JIP a pravidelně běžely informace,že jeho stav nebyl dobrý,takže ti asi něco uteklo.

0 Citovat

Ani ne. Vždycky k nim byla kontrazpráva, že se vlastně cítí dobře a nic mu není. Že je to jen prevence.

0 Citovat

Přátelé, vyšel "optimistický" rozhovor s Prymulou 

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...domaci_vov

Já to říkám furt, i když mi lidé z okolí opakují, že strasim, ale na normální život na dlouho , klidně roky, zapomeňte. A tím nemyslím jen cestování, to je to nejmenší. Dopady tohoto rozloží společnost mnohem více než krize před 10 lety. Na shledanou v lepších časech

0 Citovat

 Pane Holube , pojedete letos zase do Afriky?

Prymula: Doma bude , už se narajsoval dost.

Dr. Holub: Ehm, asi ne.



0 Citovat

Joo a prej roušky někde sundáme "UŽ" v červnu.. to mě pobavilo, myslím, že většina lidí se na ně vys... už koncem dubna. Jen včera a dneska viděno asi 5 lidí bez roušek, protože kolem nich nebyla ani noha, tak se jim ani nedivím. 

 Vtip: Ženský, když vás chlap poprosí o fotku nahoře bez, tak myslí foto bez roušky :-D :-D 

0 Citovat

Mně roušky v zásadě nějak nevadí, beru to pozitivně. Tak jako spousta žen vypadá lépe oblečená (zahalená) než nahá, tak i některé s rouškou vypadají lépe než bez ní. Vidím hezké oči, třeba i vlasy, tak si představuji, jak asi vypadá zbytek, fantazie pracuje, přikrašluje... :-)

0 Citovat

V demokracii je verejna podpora vycerpatelna komodita. Mnohem vetsi hrozby nez je koronavirus (z meho pohledu vetsi) nejsou adresovany protoze proste neni na to spolecensky konsensus. Neumim si predstavit jak by spolecnost brala nekolik let omezeni. Uz ted na to dost lidi kasle a to jim jeste finalne nezatrhli to letni Chorvatsko, hospody jsou zavrene sotva mesic a ekonomika se nepropadla to silene recese. Takze podle me to behem relativne kratke doby (nejpozdeji do konce roku) vse uvolni, jinak je vynesou v zubech. Ale to je samozrejme jen muj nazor.

0 Citovat

Několik let určitě nebudeme chodit jen z práce a do práce, to by tady bylo mnohem víc sebevražd než úmrtí na virus.

Na to se postupně lidi vykašlou. Do půl roku už ty omezení nebude dodržovat nikdo, Prymula nePrymula. Budou další vlny? To asi budou. Ale s tím se nedá nic dělat.

0 Citovat

Já bych se klonil k tomu se tady nestrašit koncem normálního života na několik let, nakonec se zjistí to, co hodně odborníků tvrdila už na začátku, smrtnost bude hluboko pod 1%.

https://www.cnbc.com/video/2020/...ought.html


0 Citovat

mirjur napsal(a):

Mně roušky v zásadě nějak nevadí, beru to pozitivně. Tak jako spousta žen vypadá lépe oblečená (zahalená) než nahá, tak i některé s rouškou vypadají lépe než bez ní. Vidím hezké oči, třeba i vlasy, tak si představuji, jak asi vypadá zbytek, fantazie pracuje, přikrašluje... :-)

Je pravda, že když si někdo čistí zuby 1x týdně a hulí jak fabrika, tak je teď lepší, když má roušku :-) 

Pár ženskejch bych teď bez té tuny makeupu a výrazný rtěnky skoro nepoznala :-D 

Mně roušky vadí, v práci ji musím mít celej den, blbě se mi  dejchá a to ještě nejsou žádný vedra, nedovedu si to představit, až bude stále přes 20°C,  asi zkolabuju :-(  A to na nás vedení ještě vymyslelo, že na určitých místech musíme nosit k roušce ještě ten plexi štít, máte pocit, že vám strčili hlavu do akvárka, neslyšíte lidi kolem, oni neslyší vás, tragédie, vydržela jsem v tom hodinu a konec. 

0 Citovat

Nuny napsal(a):

Já bych se klonil k tomu se tady nestrašit koncem normálního života na několik let, nakonec se zjistí to, co hodně odborníků tvrdila už na začátku, smrtnost bude hluboko pod 1%.


Ale tady nejde o to, ze je smrtnost pod 1%. I při takovéto smrtnosti kolabuje zdravotnictví, a to je právě ten problém. Pokud nebudou dostatečné zdravotnické kapacity, což nebudou, tak se z toho prostě nevyhrabem, pokud se tedy vlády nebudou chtít smířit s  vysokým počtem úmrtí.

A je úplně jedno, zda už omezeni nedodržuje někdo teď, např. roušky. Ano, lidé to dodržovat nebudou, ale to nic nemění na faktu, že až se otevřou školy, podniky, tak se to opět začne šířit. To je naprosto logické a nepotřebuju k tomu Prymulu. Problém je ten, že spousta lidí si asi myslí, že postupným uvolňováním jsme z toho venku a, že je konec, ale to je velký omyl.

@doctorex to si děláš srandu? Že ty to třeba nevidíš nebo si to nechceš připustit je jen tvůj problém. Myslíš, že systém zkolabuje během pár týdnů? Pokud nebude urychleně lék, tak to budou nejtěžší ekonomické časy od poslední války. Já si to samozřejmě nepřeju, bohužel jen konstatuju fakta. 


0 Citovat

@Libore precti si prosim jeste jednou co jsem napsal. Rekl jsem, ze podle meho meho osobniho nazoru opatreni proti koronaviru vydrzi presne tak dlouho jak dlouho bude spolecensky konsensus k jejich dodrzovani. A ze uz ted na ne lidi dlabou a budou na ne dlabat jeste vic jak se bude tohle obdobi prodluzovat a jejich ekonomicka situace horsit. Vetsina lidi neni koronavirem osobne zasazena, opatrenimi je zasazeny kazdy.

Pokud mas pocit ze jsem psal neco o kolapsu statu jako takoveho - nebo co to vlastne naznacujes - tak ne nepsal.

Nejde o nejake hrouceni systemu ale proste a jednoduse o to ze zadny politik nebude delat opatreni ktera ho v pristich volbach znici a tim spis ty nase hlavy pomazane.

Pokud mas neco konkretniho s cim nesouhlasis, prosim sem s tim.

Kazdopadne klidne se vsadim o lahev cerveneho ze do konce roku budou prakticky vsechna opatreni zrusena. Mozna zustane karantena po navratu ze zahranici.


0 Citovat

Pravda, já jsem reagoval jen na toto:

"ekonomika se nepropadla to silene recese."

A já jen říkám, že to není vidět teď, ale že to bude mnohem větší katastrofa než před 10 lety a největší problém lidstva od doby poslední světové války.

Mimochodem když už píšeš o těch hlavách pomazanych, tak teď poprvé mám z Babiše opravdu strach z toho, že on svými opatřeními zlikviduje střední vrstvu, jelikož jeho voliči jsou z velké (neříkám jen) části nižší vrstva a důchodci. Nic proti oběma skupinám nemám, ale je zcela jasné, že Babiš chce ochránit hlavně tyto skupiny obyvatel, jelikož to jsou jeho voliči

0