Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Neboj  corona se jeste koupit da  


corona-1-820x436.jpg

0 Citovat

Řecko, Kypr - největší vyjebání by bylo jet tam s tím, že ubytování najdu na místě, z náhodného testu se zjistí, že máš koronu a poputuješ na 14 dní na all inclusive za státní, jak to tam deklarovali. Krásná klidná dovča anebo pro lidi s homeofficem - homeoffice s mousakou 😁

0 Citovat

https://www.idnes.cz/zpravy/zahr...anicni_bur

Ten Matovič to bude taky případ ..

No za týden dva tu máme nouzový stav a s tím blbem Prymulů půjde vše zase do kopru ..

 

0 Citovat

Jo kdyby za tejden, myslím, že ho vyhlásej už ve středu... prej je to nutné....

0 Citovat

Snad Ryanair  ze dne na den  neuzemni ten svuj Buzz,  zatim byl Dublin -Praha bez problemu  a v zaloze bylo jeste Polsko 

0 Citovat

lma napsal(a):

https://www.idnes.cz/zpravy/zahr...anicni_bur

Ten Matovič to bude taky případ ..

No za týden dva tu máme nouzový stav a s tím blbem Prymulů půjde vše zase do kopru ..

 

Omyl, budeme ho tu mít nejpozději ve čtvrtek po středečním mimořádném jednání vlády.

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...domaci_bur

0 Citovat

Snemovna by ho treba dokazala zrusit  nebo tam takovou prevahu nemaji ?

0 Citovat

Pokud si pamatuji správně, vláda to může vyhlásit na 30 dní bez předchozího souhlasu sněmovny. Ta by se musela nejdřív mimořádně sejít, zařadit takový bod na program a najít nadpoloviční většinu, aby vládu přehlasovala. Současná vláda s podporou KSČM má bezpečnou většinu.

0 Citovat

Jak píše Michal stačí toto, pokud by chtěli po 30 dnech prodloužit nouzový stav, musí se už sejít Sněmovna... 

0 Citovat

Vyhlášení nouzového stavu činí vláda svým usnesením, o němž informuje Sněmovnu. Ta jej může zrušit. Kabinet může nouzový stav vyhlásit maximálně na 30 dní, přičemž následně může být prodloužen pouze na základě souhlasu Sněmovny. Vláda je (za nouzového stavu) oprávněna omezit občanům například svobodu pohybu, vlastnické a užívací právo k majetku, svobodu shromažďování či právo provozovat podnikání.

Atd. atd., viz např. https://www.novinky.cz/domaci/cl...u-40337659

0 Citovat

Michal napsal(a):

[citace="lma"]

https://www.idnes.cz/zpravy/zahr...anicni_bur

Ten Matovič to bude taky případ ..

No za týden dva tu máme nouzový stav a s tím blbem Prymulů půjde vše zase do kopru ..

 

Omyl, budeme ho tu mít nejpozději ve čtvrtek po středečním mimořádném jednání vlády.

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...domaci_bur

[/citace]

 

Nebudeme. Bude až po volbách od pondělí.

0 Citovat

Tak jsem si včera zaplatil víkendový wellness pobyt v Liberci,když ten vyhráblej pablb Prymulů povídal jak ty volnočasové aktivity od pondělí uzemní a bum on dnes přijde s tím,že bazény a wellness zavře už od zítra ..

Opravdu tyjátr a komedie na pokračování a světlo na koci tunelu osobně zatím nevidím ..

0 Citovat

@lma: Tak teď ti asi poprvé musím dát za pravdu. Nejvíc mě štve, že kvůli tomuhle šílenýmu vládnímu chaosu lidé na ty nařízení budou prostě kašlat. Vždyť půlce ČR to vysvětluje Feri na instagramu. Na to, že má Babiš nejlepší a nejdražší PR v ČR, tak tohle absolutně nezvládá.

0 Citovat

lma napsal(a):

Tak jsem si včera zaplatil víkendový wellness pobyt v Liberci,když ten vyhráblej pablb Prymulů povídal jak ty volnočasové aktivity od pondělí uzemní a bum on dnes přijde s tím,že bazény a wellness zavře už od zítra ..

Opravdu tyjátr a komedie na pokračování a světlo na koci tunelu osobně zatím nevidím ..

To chce klid. Já mám třeba masážní vanu doma. Ke koupeli si dávám velký stakan vodky a žádný virus si na mě nepřijde.

 

0 Citovat

Tak, tak... hlavně se nesmí podcenit pitný režim a dezinfekce.

0 Citovat

Upřímně, teď už je pozdě na jakýkoliv lockdown a nějaká větší opatření. V létě se to posralo se zrušením všeho... Teď nás spasí už jen trpělivost a reinstall 2020 :D 

Stejně ta křivka poleze ještě tak týden až dva nahorů, protože než to bude mít nějaký účinek, tak musí nějaká doba uběhnout od toho opatření. Navíc, některá částečná opatření nedávala smysl a stejně je to za týden vše zakázané... 

A ta chytrá karanténa je taky něco. Kolegyně je od středy doma ( měl jsem s ní směnu v úterý ), zítra jde na testy teprve a pak se uvidí co dál, pokud pozitivní, tak jdu i já pak na testy ( dle zaměstnavatele a nejspíše i trasování hygieny pak). Nejlepší je, že mě nikdo nechce poslat na testy, protože musím vyčkat na výsledek kolegyně... Připadám si jak v Únoru, kdy nás odmítli testovat se všemi příznaky ikdyž člověk pracoval na letišti. Ale zkrátit moje čekání a utrpění nikdo nechce... Takže doma z vlastní vůle a nesmím do práce ( nařízené od zaměstnavatele ) než budou výsledky testů a pak se uvidí. Nemám slov...  

0 Citovat

Ta křivka poleze ještě kurevsky nahoru, protože minimálně v Praze nefunguje trasování a na testy se veeelmi dlouho čeká, co vím. Ale to neznamená, že by to se to víc šířilo, ale že objeví víc lidí, co už byli nakažení. 

0 Citovat

Teď jsem někde zahlédnul celkem zajímavou studii tří grafů.
1) stagnující křivka počtu testování
2) i přesto strmě narůstá počet pozitivních
3)  a do toho se začíná hospitalizovat stále více lidí s těžším průběhem, přičemž začínají díky pozitivním testům docházet sestry v nemocnicích (kterých bylo málo už i před Covidem)

Což při souběžném příchodu klasických podzimních chřipek smrdí sakra průserem.

0 Citovat

Ale to není možné ...

Vždyť dle drívějšího vyjádření většiny (bandy debilů) zdejší komunity se o nic vážného nejedná.

0 Citovat

Je to tedy velmi zvláštní, podle místních a obecně všech lidí, co nazývají covid chřipkou by takhle měly vypadat nemocnice každou chřipkovou epidemii... Kde je chyba? Že by covid opravdu nebyl chřipka?

0 Citovat

Ono to taky zdaleka není tak horké - prostě taková chřipka jen ten covid má lepší marketing ..

Všechny ty opatření počínaje rouškama a konče zavíráním všeho možného je zbytečnej tyját,který stejně nic neřeší !

A obávám se že ta komedie hned tak neskončí ani vakcínou jelikož žádná z těch vyvíjených nebude "ta pravá" ..

 

0 Citovat

to lma .. no nic, já to říkám pořád ... blahoslavení chudí duchem ...

0 Citovat

@lma: Komedie o 40 mrtvých denně + s docházejícími sestrami? Wow, to je brutální cynismus i na mě. Ne vlastně oni umřeli s covidem ne na covid, že ano? Je jedno, že by třeba pár let žili, byli to beztak podřadní občané, ne? Důchodci a nemocní, co je vám po nich.

Ne ja vás chřipečkáře chápu, v jádru tyhle vaše kecy znamenají, že se toho bojíte mnohem víc než my. Nepřiznáte to, ale proto to tak zlehčujete. Nebo mi teda někdo z chřipečkáru odpoví, proč v tomhle stavu nejsou nemocnice každý rok?

0 Citovat

V Izraeli lock down pomohl, čísla klesají. U nás asi jiná cesta není. Vymklo se to kontrole kvůli chaos maker Babišovi a chřipečkářům. Do dvou týdnů budeme atakovat trojciferné počty úmrtí. Je to matematika. Pokud máte předplatné Deníku N, tak doporučuji článek od Petra Koubského. Je tam všechno krásně vysvětleno.

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Je to tedy velmi zvláštní, podle místních a obecně všech lidí, co nazývají covid chřipkou by takhle měly vypadat nemocnice každou chřipkovou epidemii... Kde je chyba? Že by covid opravdu nebyl chřipka?

 

Inak stačilo by sa pozrieť 25 rokov dozadu, keď v Česku bola riadna epidémia chrípky. Tiež pekne kolaboval systém.. a riešenie je vždy to isté. Karanténa, dištanc

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_chtl

0