Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Zdravím všechny, prosím, máte někdo relevantní info o potřebě testu při odletu z Německa? Díky

0 Citovat

elis8326 napsal(a):

Zdravím všechny, prosím, máte někdo relevantní info o potřebě testu při odletu z Německa? Díky

Oficiální informace je, že je povolen transit bez testu. Dopravní prostředek se nespecifikuje, takže by potřeba být opravdu neměl. Vím, že vlakem i autem lidi proklouzli bez jakékoliv kontroly, co by se dělo, kdyby ale nějaká kontrola proběhla a člověk tvrdil, že jede na letiště, to těžko říct. Kdyby někdo dělal problémy, tak mu do úmoru tvrdit, že transit je povolený a dopravní prostředek nespecifikují...

0 Citovat

lma napsal(a):

Tak výzva zůstaňte doma moc nezabrala ..

- takže pokud vláda nezavře všechno úplně jako v březnu dost lidí na to bude házet bobek a to se mě osobně líbí !

Výborně, ideální rada pro Prymulu a jeho tým, jak musí k Čechům přistupovat, pokud nechtějí, aby jim někdo vyčítal (případně je poslal k soudu), že způsobili nedostatečnými opatřeními kolaps zdravotnictví. On to ale dobře ví, protože dnes říkal "minimálně třetina Čechů s opatřeními nesouhlasí".

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Já bych Vám (některým zde na fóru) přál mít 40 horečky, bolest všech kloubů a celýho těla, že nedojdete ani 5m na záchod...., šílenou bolest hlavy, totální deziorientaci sem tam, návaly vedra a spíte pomalů celý den... A já tenhle "tyjátr" podle některých jedu už podruhé... A to je mi 26 a bez žádných zdravotních rizik se tu potácím s tímto zase...  

Ty jsi měl covid-19 už dříve a teď ho máš podruhé? Pokud ano, tak se asi bude o tobě psát a mluvit ve většině médií na světě.

0 Citovat

DimikUK napsal(a):

[citace="Roiman4"]

Já bych Vám (některým zde na fóru) přál mít 40 horečky, bolest všech kloubů a celýho těla, že nedojdete ani 5m na záchod...., šílenou bolest hlavy, totální deziorientaci sem tam, návaly vedra a spíte pomalů celý den... A já tenhle "tyjátr" podle některých jedu už podruhé... A to je mi 26 a bez žádných zdravotních rizik se tu potácím s tímto zase...  

Vypisovat na forum pri 40 stupnove horecce problem neni?

[/citace]

👍👍👍 moje řeč, při 40°C horečce je člověk rad, že je rád. A určitě nemá sílu na to psát svoje moudra na tuhle diskuzi.

0 Citovat

To som zvedavy ako dopadnu slovensko (17.10) ceske (18.10) protesty


pp.jpg

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Ty jsi měl covid-19 už dříve a teď ho máš podruhé? Pokud ano, tak se asi bude o tobě psát a mluvit ve většině médií na světě.

Zase za "chytrého" jako vždy. Všichni víme, jak to myslel. On neříká, že ten vir zničil a teď ho chytnul po druhé. On tím myslí, že byl dvakrát nemocen, tedy evidentně, že se ten vir znovu probudil, což mimochodem doteď není ani jasné, jak to ve skutečnosti s těmito lidmi je. Já už mám též člověka v okolí, který to měl někdy už na začátku v březnu po příletu ze Srí lanky. A teď nedávno cca před týdnem má opět příznaky a byl opětovně pozitivně testován. Nejde o to, jestli ten vir byl zničen nebo ne, ale o to, že lidé prostě můžou být zanedlouho znova nemocní, což je nahovno. Tak si prosím tě nech ty svoje "chytré" narážky.

0 Citovat

Za mě doufám že to bude propadák. Už jen proto že se v jejich organizování dost angažuje místní ruská "pátá kolona". Jmenovitě třeba Jiří Bezák "koordinátor Aliance národních sil (ANS) pro vystoupení z EU a z NATO" a rusofil,  Norbert Naxera, rusofil, pro vstoupení z NATO, dříve Sládkovec a kandidát SPD a tu minulou demonstraci natáčel můj velký oblíbenec Žarko Jovanovič, který točí i pro ruskou státní televizi a třeba to byl ten máklo co čistil Koněva - samozřejmě je pro vstoupení z EU a z NATO.

0 Citovat

Klasická ruská stopa. Keby niekto tam chcel protestovať tam proti opatreniam, tak by už OMON ich plieskal po hlave.

@Roiman - veľa zdaru prajem, už len čakám, že sa ti niekto spýta, koľko ti za to Soros zaplatil...

0 Citovat

elis8326 napsal(a):

Zdravím všechny, prosím, máte někdo relevantní info o potřebě testu při odletu z Německa? Díky

Díky této citaci z mzv jsem já teda nenabyl dojmu, že by to bylo 100% bez problémů. 

 


screenshot-20201012-073344.jpg

0 Citovat

lma napsal(a):

Tak výzva zůstaňte doma moc nezabrala ..

O víkendu jsem si udělal výlet do středních Čech s ubytováním v Praze - pětikilo za dvojlúžák se snídaní v trojhvězdě v centru no neber to ..

I přes to,že v sobotu chcalo na hlavním vlakovém nádraží plno lidí v turistickém...dal jsem letecké a Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi - lidí dost,nákupní centrum v MB plné - roušku jsem nasadil jen občas....ve vlaku plno lidí pod nosem(včetně jednoho průvodčího) či úplně bez v muzeích ji měla většina,ale pod nosem tak každý pátý na nějaké rozestupy a desinfekci skoro každý kašlal - lidí chtějí žít mají toho tyjátru plné zuby - takže pokud vláda nezavře všechno úplně jako v březnu dost lidí na to bude házet bobek a to se mě osobně líbí !

 

Fakt ti nepřeju, aby si z toho "týjátru"neskončila na kyslíku. Když budou k tomu přistupovat všichni jako ty, tak už cestovatelské fora nebudeme potřebovat, hrdinko...

0 Citovat

tramin napsal(a):

[citace="lma"]

Tak výzva zůstaňte doma moc nezabrala ..

O víkendu jsem si udělal výlet do středních Čech s ubytováním v Praze - pětikilo za dvojlúžák se snídaní v trojhvězdě v centru no neber to ..

I přes to,že v sobotu chcalo na hlavním vlakovém nádraží plno lidí v turistickém...dal jsem letecké a Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi - lidí dost,nákupní centrum v MB plné - roušku jsem nasadil jen občas....ve vlaku plno lidí pod nosem(včetně jednoho průvodčího) či úplně bez v muzeích ji měla většina,ale pod nosem tak každý pátý na nějaké rozestupy a desinfekci skoro každý kašlal - lidí chtějí žít mají toho tyjátru plné zuby - takže pokud vláda nezavře všechno úplně jako v březnu dost lidí na to bude házet bobek a to se mě osobně líbí !

 

Fakt ti nepřeju, aby si z toho "týjátru"neskončila na kyslíku. Když budou k tomu přistupovat všichni jako ty, tak už cestovatelské fora nebudeme potřebovat, hrdinko...

[/citace]

Hlavně se z toho nepo...., Docela by mi zajímalo, co by vláda dělala, kdyby za rok či dva přišla nějaká opravdová epidemie s nějakou opravdovou vážnou nemocí, když teď zlikvidují ekonomiku, kvůli ne až tak závažnému onemocnění. Chápu, že se s tím musí něco dělat ale tohle nemá konce. Vir stejně nezmizí, takže i kdyby se to teď zbrzdilo na nějakou přijatelnou úroveň, tak co potom? Za měsíc nebo dva zase to samé dokola? Takhle několik let než to prodělají všichni? 

0 Citovat

Chorého Ira nekomentuju, ale z některých příspěvků je mi fakt smutno. Připomíná mi to diskusi s německým kolegou o Covidu letos na jaře. Kolega mu celý nadšený vysvětloval, jak jsou Češi vynalézaví a dovedou různá opatření obejít. Němec to chvíli poslouchal a pak se zeptal....A proč to děláte?

0 Citovat

@ floodland , je mi jasne ,ze ptris mezi  me stale urazece,  tak se nad tim celkem nepozastavuju ,ale proc chory bez argumentu ,navic je tady na foru plno jinych ,kteri maji na soucasny stav podobne nazory  a nejen tady jak sam zjistujes ,kdyz pises ze je ti s toho smutno  

A asi budes jeste smutnejsi , kdyz tretina odbyvatel CR ma opacny nazor nez neschopna vlada  ,navic se vyjadruji i skutecni odbornici co maji lekarske vzdelani   jako treba Pirk , Honzak ,Smucler , a proti takovym lidem stoji treba jakysi bezvyznamny biolog Flegr co strasi jeste hur nez soucasny lampsak 

Jinak pro Dimika UK v Irsku si opatreni vsimam  maji omezujici ,ovsem ,jasne dopredu zverejnene a ne zmatecne  i kdyz si o nekterych  myslim sve 

Jo a gr6  bez se radeji modlit kdyz pises boze ty jsi ale debil  

0 Citovat

Smucler je zubar nie? :)

0 Citovat

Mikire, ty jsi fakt debil. Mě nevadí, že má někdo opačný názor na opatření. Taky s nimi nesouhlasím. Ale vadí mi, když se udělá nařízení, že má mít hospoda otevřeno do 22:00 a obejde se to tím, že se v deset zavřou dveře zevnitř a chlastá se vesele dál. 

0 Citovat

@mikir: A ano, taky se tak vyjadřuje třeba Bílá, Basiková, Ledecký nebo Csáková. A proboha Šmucler je zubař. A lidi by si měli uvědomit, že on je hlavně v hajzlu z toho, že nemá zahraniční klientelu na své soukromé plastické ordinaci a potřebuje dělat, jako že se nic neděje. Ostatní lékaři, co se k tomu většinou vyjadřují a média jim dávají prostor, tak nejsou virologové nebo epidemiologové. Když má někdo vystudovanou medicínu, tak opravdu nerozumí všemu. To je jak když někdo vystuduje práva, tak nemůže rozumět tomu co dělá soudce, státní zástupce, notář, exekutor, advokát nebo korporátní právník. Každej dělá něco jiného. Kristepane už fakt. Tohle už ani není o kritickém myšlení, tohle je o nulovém selském rozumu.

@Jaroslav: Tvoje logika je taky úžasná. Tak to bychom se měli vykašlat na všechno, ne? Proč léčit rakovinu. Vždyť některé typy mají velkou úmrtnost a navíc není nakažlivá, tak co. Proč dělat cokoliv, prostě fuck it, ono se to nějak samo vyvrbí. Lidi jako ty nechápou to, že ta ekonomika se eventuálně zastaví sama. Protože ekonomika jsou lidé. Škoda, že někteří opravdu potřebují ty záběry z přeplněných JIPek, aby dostali rozum. Bohužel se asi za pár týdnů dočkají.

0 Citovat

Kdybyste se trochu zajímali, tak víte, že onemocnění Covid vám nezajistí trvalou imunitu. Kdo bezpečné období se berou tři měsíce. Pokud jste měl těžký průběh, budete mít více protilátek. Opakovaných onemocnění přibývá. V mém okolí jeden marodil na jaře a teď zase. A Dimik potvrzuje, že je debil.

0 Citovat

inak ja mam najradsej "profesora z DeLoreanu" Fregla. Ano Smucler je zubar, Fregl parazitolog, no tento podcast je uplne dokaz, ze vsetko je matematika a hlavne vsetky cisla su oneskorene ... takze sa da predpokladat priebeh.. 

poznamka, rozhovor je z 21.9.2020, takze lahko si mozete urobit v dnesnych dnoch nazor kto mal pravdu - vedec alebo nejaka teta Pekova, ktora predpovedala, ze druha vlna nebude

https://www.podbean.com/ew/pb-x2zth-ec4ad4

rozhovor zacina od cca 3:30

0 Citovat

Mikir: mám pocit, že to asi bude nad tvé mentální kapacity, ale Šmucler je zubař, Honzák je psychiatr a Pirk je kardiolog. A že zrovna ty si dovolíš brát do huby profesora Flegra a vůbec o někom tvrdit, že je bezvýznamný, tak to je fakt směšné. Navíc když to co říká se celkem potvrzuje (byť to podává v těch nejcernejsich možných barvách). Co jsi dokázal v životě ty že můžeš tohle o někom říct? Myslím, že ani miliontinu toho, co on :))))

0 Citovat

@tonic: No ale počkej, Peková teď řekla, že covid je pryč okolo Vánoc! Teď nám všem ukáže :D Zvláštní jak se z jara, kdy byla za hrdinku, že by chtěla testovat a nemůže postupem času stala bláznivou tetou, kterou si představuju s tím alobalem na hlavě a jak obviňuje ze všeho Gatese a 5G sítě :D 

0 Citovat

ale povedala do Vianoc ktoreho roku? :)

0 Citovat

Vladimír Vladimírovič Popičimušvihli napsal(a):

[citace="Libor_S"]

Ty jsi měl covid-19 už dříve a teď ho máš podruhé? Pokud ano, tak se asi bude o tobě psát a mluvit ve většině médií na světě.

Zase za "chytrého" jako vždy. Všichni víme, jak to myslel. On neříká, že ten vir zničil a teď ho chytnul po druhé. On tím myslí, že byl dvakrát nemocen, tedy evidentně, že se ten vir znovu probudil, což mimochodem doteď není ani jasné, jak to ve skutečnosti s těmito lidmi je. Já už mám též člověka v okolí, který to měl někdy už na začátku v březnu po příletu ze Srí lanky. A teď nedávno cca před týdnem má opět příznaky a byl opětovně pozitivně testován. Nejde o to, jestli ten vir byl zničen nebo ne, ale o to, že lidé prostě můžou být zanedlouho znova nemocní, což je nahovno. Tak si prosím tě nech ty svoje "chytré" narážky.

[/citace]

"Chytrého" tu děláš akorát ty, když si seš jistý, jak to myslel (a dokonce, že ostatní to ví). On napsal: "A já tenhle "tyjátr" podle některých jedu už podruhé... A to je mi 26 a bez žádných zdravotních rizik se tu potácím s tímto zase...", z čehož nevyplývá, jestli šlo o "znovuprobuzení" viru nebo reinfekci. Právě protože jsou oboje tyto případy nejasné a málo prozkoumané, chtěl jsem, aby to upřesnil (negativní test po infekci, za jak dlouho opakování příznaků, jestli zkoumali kmen viru). Zkoumat by se to mělo, protože je to jedna z nejdůležitějších otázek okolo covidu. Dosud jsem nikde nezaznamenal, že by někdo měl po opětovném zjištění viru závažnější příznaky. Proto by to jistě bylo mediálně zajímavé. Reinfekce se už také staly:

https://www.irozhlas.cz/zpravy-s...251021_vin

https://vedator.org/2020/08/je-p...u-zpravou/

http://www.szu.cz/tema/prevence/...sars-cov-2

Opětovně pozitivně testovaný může znamenat také jen to, že původní test nebo aktuální test byl falešně pozitivní. Někteří odpůrci testů (např. dr. Mike Yeadon, bývalý vědecký poradce Pfizeru) dokonce říkají, že většina pozitivních PCR testů je falešně pozitivních. Já tomu nevěřím, ale i přiznávaná míra falešné pozitivity může vysvětlit ty opakované pozitivní testy, kterých je zatím minimum. Zvlášť u bezpříznakových je ale možná i opakovaná infekce po delší době, protože ti si asi nevyvinuli dost protilátek.

@Leoš Literák: Můžeš napsat podrobnosti ke známému? Tj. závažnost příznaků atd.

0 Citovat

Abych to tad zase moc neplenil, tak odpovim takovym univerzalem na vsechny ty komenty co tu ted vyskocily necim trochu jinym ,predpokaladam ,ze mnoho z vas co ted fandite vsem opatrenim a co kritizujete obchazeni  nebylo jeste na svete ,nebo jste byli jako deti , takze vite v podstate houby o te dobe  Jinak jen k te bezvyznamnosti Flegra ,toho jsem  srovnaval s Pirkem  

Hlavne ale vnimam chaos a hysterii co tvori  ti co vidi jen sve zajmy ,coz bezesporu je Prymula ,Hamacek i Babis ,media potrebuji ctivost tak vlastne taky podporuji ruzne jobovky a prilevaji olej do ohne , napriklad rozhovor s Klausem ,ktereho jsem nikdy neuznaval a nevolil a nesouhlasil s jeho nazory .proc mu davaji prostor ,kdyz se kasa tim ze rousku nenosi ,,, 

0 Citovat

Jaroslav napsal(a):

Hlavně se z toho nepo...., Docela by mi zajímalo, co by vláda dělala, kdyby za rok či dva přišla nějaká opravdová epidemie s nějakou opravdovou vážnou nemocí, když teď zlikvidují ekonomiku, kvůli ne až tak závažnému onemocnění. Chápu, že se s tím musí něco dělat ale tohle nemá konce. Vir stejně nezmizí, takže i kdyby se to teď zbrzdilo na nějakou přijatelnou úroveň, tak co potom? Za měsíc nebo dva zase to samé dokola? Takhle několik let než to prodělají všichni? 

Ona ta ekonomika by se taky dost zlikvidovala, pokud by se nechal šíření volný průběh, i když je smrtnost v porovnání s jinými nemocemi celkem malá. Bylo by to ale dříve za námi.

"Za měsíc nebo dva zase to samé dokola?" To nechápu, co tím myslíš. Za měsíc se teprve projeví snížení počtů infikovaných, ale určitě se šíření nezastaví, spíš bude po pár tisících denně pokračovat. To by museli všichni spolupracovat, což už teď není možné. Podle mě je optimální scénář u nás udržet promořování na stavu, kdy ještě jakž takž bude fungovat zdravotnictví i pro vážné necovidové pacienty tj. na cca 120000 známých případů měsíčně, což v praxi znamená několik stovek tisíc infikovaných měsíčně. Za půl roku už bude promořenost poměrně slušná, protože většina sociálně aktivních už bude mít imunitu. Ti, co se budou kvůli většímu riziku zdravotních následků maximálně izolovat, se na jaře budou moci nechat očkovat, takže riziko úmrtí s covidem dost klesne. Imunita nebude trvalá, ale reinfekce asi povede k méně závažným následkům (doufejme, že na úrovni běžné chřipky). Pro zájemce (a pro někoho asi i povinně, např. některé zaměstnance nebo cestovatele do některých zemí) budou k dispozici vakcíny, které sníží riziko nákazy. Zřejmě bude očkování účinné jen na určitou dobu a bude ho třeba opakovat jako u chřipky pro snížení rizika nákazy. Nebo je možné, že virus časem zeslábne natolik, že ho nikdo nebude řešit.

0