Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

U nás mají všechna opatření zpoždění. Pokud by ho chtěli dohnat, museli by místo provizorních nemocnic budovat provizorní chladící haly.

Prý chtějí stavět nemocnice na stadionech. Ale už neřekli, že na zimních stadionech :-D

0 Citovat

iDnes, Novinky, snad i Blesk by mohly závidět v diskuzích zdejší covid odborníky;)

0 Citovat

V tuhle chvíli už nemusíš být odborník na nic,stačí jen umět matematiku na úrovni ZS a nestat si na vedení Vlastiku, případně, pokud je i tohle na tebe moc,tak aspoň umět číst :)

0 Citovat

 @jakub.cagas: Ne, ale slyšel jsem kromě Ludvíka dnes rozhovory i s dalšími jako ředitel Bulovky nebo Hynek Bartoš vedoucí lékař JIP, Infekční oddělení, Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem (který dnes mluvil s dalšími kolegy z jiných  velkých nemocnic) a nikdo takto pesimistický v krátkém období nebyl.

@eremi: Předpokládám, že ředitel - ekonom dokáže spočítat z dodnes známých případů a dosavadního vývoje požadavek na lůžka do 2 týdnů a ví, jaký počet lůžek je reálné v Motole přeměnit a jak může zajistit personál.

 

0 Citovat

Libor_S: já bych těm jeho výpočtům a predikcím právě vzhlede k tomu, co ještě nedávno předváděl zase tak nevěřil. Problém asi nebudou lůžka, ale personál a to jaksi nespočítá nikdo, kolik jich bude nebo nebude k dispozici. Ale hlavně si myslím, že pokud má dojít ke kolapsu, tak je naprosto jedno, jestli to bude za 2 nebo 3 týdny z hlediska toho, co to bude znamenat pro pacienty...

0 Citovat

A ted si predstav, ze tu krivku zazrakem zplostime, ke kolapsu tesne nedojde, lidi nebudou umirat na chodbach, hororovy predpovedi se nevyplni… a “treti vlna” nas pak smaze z povrchu Zeme, protoze se na dalsi restrikce vysere jeste vic lidi vcetne Burese… (😁)

0 Citovat

Já doufám, že nedojde a hororové předpovědi se nevyplní, ale pokud tohle všechno má mít aspoň nějakej maličkej pozitivní efekt a někoho smazat, tak ať je to Bureš :)))

0 Citovat

Na infekčním v Plzni a Budějovicích už prý nenapojují pacienty 65+ na ventilátory. Ale mám to z druhé ruky, sestřenice dělá v Budějovicích doktorku.
Za ní tedy mnohem víc lidí zabije odklad plánovaných operací a že začali kašlat na preventivní prohlídky. Už teď je to prý na onkologii znát.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Já doufám, že nedojde a hororové předpovědi se nevyplní, ale pokud tohle všechno má mít aspoň nějakej maličkej pozitivní efekt a někoho smazat, tak ať je to Bureš :)))

Bureše nesnáším, to co v poslední době předvádí, je hrozné. Ale co opozice? Ta je úplně stejná, pokrytectvím úplně přetéká. A ta Pekarová Adamová, paní z Karlova mostu, která má teď plnou hubu keců, jak by to vše už od léta udělala jinak, z té se mi chce "blejt".

0 Citovat

doctorex napsal(a):

Na infekčním v Plzni a Budějovicích už prý nenapojují pacienty 65+ na ventilátory. Ale mám to z druhé ruky, sestřenice dělá v Budějovicích doktorku.
Za ní tedy mnohem víc lidí zabije odklad plánovaných operací a že začali kašlat na preventivní prohlídky. Už teď je to prý na onkologii znát.

S tou Plzní to nebude pravda, včera jsem mluvil s bratrem (anesteziolog FN Plzeň), říkal, že předevčírem měli už plný stav covid JIP, ale zřizovali další lůžka a že by nenapojovali někoho na ventilace nebo nějak omezovali akutní péči vůbec nezmiňoval a myslím, že by to určitě řekl.

Ty odklady jsou bohužel důsledek toho, že se to teď takhle spustilo...

0 Citovat

Super to rád slyším. Pokud to tak v Plzni není omlouvám se za dezinformaci. 

0 Citovat

Tak nyní ověřeno, pokud jde o Plzeň, prý cituji "úplná blbost" :))

0 Citovat

eremi napsal(a):

Já doufám, že nedojde a hororové předpovědi se nevyplní, ale pokud tohle všechno má mít aspoň nějakej maličkej pozitivní efekt a někoho smazat, tak ať je to Bureš :)))

A ten by se mohl přidat :)))


121156093-3691119067606657-7779637968893970869-n.jpg

0 Citovat

@eremi - ty se koukej zklidnit a osobní invektivy si nech pro své blízké. 

0 Citovat

Koukám, že klid by pomohl spíš tobě milý Vlastíku. Díky za nevyžádanou radu, pro své blízké si nechávám jiné věci, ti, na rozdíl od tebe, nevedou hloupé řeči :)

0 Citovat

@eremi - hrdina internetových diskuzí, který by si napřed měl projít základy české gramatiky, aby nedělal chyby školáčka z prvního stupně ZŠ. Končím debatu, ztráta času. Tohle původně bylo fórum o cestování, než si zde pár jedinců začalo vybíjet své frustrace.

0 Citovat

Pokud se koukneš na název vlákna kde mentoruješ, tak ti to možná dojde o čem je. Jistě, já jsem frustrovaný hrdina, ale ty argumentuješ zcela tématicky pravopisem, jak říká klasik "tak určitě" :))))

0 Citovat

Asi to budu muset ozivit nejakym prispevkem co to trosku rozjede -)) ,bohuzel me zrovna nic nenapada ,ovsem vtipek na Prymulu co by Fantomase   nema chybu ,vcera jsem se vratil do Irska, tak postrehy v patricnem vlakne -))

0 Citovat

Tak oni budou hlavně amatérští gynekologové a inženýři genderových a etnických studií se specializací na rasismus a diskriminaci.

0 Citovat

Lékařské tajemství se týká pacienta,rozhodně ne kapacity a obsazenosti nemocnice:)))

0 Citovat

@eremi: Souhlasím, "že pokud má dojít ke kolapsu, tak je naprosto jedno, jestli to bude za 2 nebo 3 týdny z hlediska toho, co to bude znamenat pro pacienty..." Já ale reagoval na gg.bn (který včera večer vše smazal) a psal jsem, že kolapsu za déle než 2 týdny může vláda aktuálními přísnými opatřeními předejít.

Personál bude podle problém hlavně na JIP, kde podle vedoucího lékaře JIP Hynka Bartoše není reálné rychle zaučit lékaře a sestry z jiných specializací. Na jiná lůžka to prý jde (včera na DVTV). Dnes říkali na tiskové konferenci, že kolaps nehrozí:

Předseda České společnosti anestezie, resuscitace a intenzivní péče Vladimír Černý:

Černý ubezpečil, že Česku nehrozí kolaps lůžkové péče, jakkoliv zemi čeká několik těžkých týdnů, a to ve smyslu vysoké zátěže personálu, výskytu situací, na něž systém nikdy nebyl zvyklý, rozhodování co lze odložit a co již nikoliv a možného zvýšeného výskytu komplikací.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_brzy

0 Citovat

DimikUK napsal(a):

[citace="eremi"]

Lékařské tajemství se týká pacienta,rozhodně ne kapacity a obsazenosti nemocnice:)))

Nepovidej mudrce. 

[/citace]

Prostě Dimik, ještě větší blbec, než jsme se báli.

0 Citovat

Onikáš...

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

 @jakub.cagas: Ne, ale slyšel jsem kromě Ludvíka dnes rozhovory i s dalšími jako ředitel Bulovky nebo Hynek Bartoš vedoucí lékař JIP, Infekční oddělení, Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem (který dnes mluvil s dalšími kolegy z jiných  velkých nemocnic) a nikdo takto pesimistický v krátkém období nebyl.

@eremi: Předpokládám, že ředitel - ekonom dokáže spočítat z dodnes známých případů a dosavadního vývoje požadavek na lůžka do 2 týdnů a ví, jaký počet lůžek je reálné v Motole přeměnit a jak může zajistit personál.

 

Tak presne jak jsem cekal, zkusenosti ala jedna pani povidala, ale ohanet se jmeny :-D jsi hrozne vtipny sorry :-D  predstavujes si to jako hurvinek valku...

0 Citovat

Ty kasparku,zkus si aspoň přečíst na koho jakub.cagas reagoval (pomuzu ti,kdyby to pro tebe bylo moc komplikovane pochopit,byl to Libor_S) a podívej se aspoň co znamená omykat,rozhodně ne to,co si myslíš. Aaaa koukam,ze uz sis vygooglil jakej ses tatar, takže když se tradicne ztrapnis, tak to jako vzdy opravis a pak si ještě otvíras pusu,není to poprvé,že?:)))) Ty jsi fakt případ

0