Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Už aby zase přišla nějaká vichřice a v televizi dostala prim... Nebo brzy zkrachujem :O

0 Citovat

Petr napsal(a):

Ahoj, 3.-.8.3. mám plánovaný pobyt v Eilatu, odlet z Krakova a návrat do Bratislavy. Kvůli rychlosti šíření koronaviru mám obavy, ne z koronaviru samotného, ale kvůli možnosti uzavření hranic, zrušení letu nebo uvíznutí v karanténě. Do soboty mohu bez sankce zrušit ubytování, myslíte, že jsou obavy na místě? Díky za názor

To máme stejně :) Jen my 7-10.3. Jak psal Libor S když nechceš riskovat tak zruš. Já to prdím. 

Izrael podle mě bude kompletní uzavření hranic dost protahovat. Nejspíš už to o víkendu řešili, takže pokud se nic výrazně nezmění tak jedem. Pokud to půjde do kytek tak mi holt propadne i ubytko.

0 Citovat

sonic napsal(a):

jj, tak storno som robil uz aj ja a dokonca aj v tarife biznis promo...vtedy mi to dokonca hodilo naspat cca 60-70% hodnoty letenky, takze fajn ( ale to tak nebolelo lebo to urobilo nejake minus cca 250e / bola to ta davna akcia z Pisy do Tokya a spat do Benatok za cca 800e ). Len teraz ked v tom ma clovek 6k €, tak by zabolelo keby mu to naspat hodi dajme tomu 3k € a nakoniec by sa na prelome juna/jula uz v pohode a bez stresov lietalo ( aj ked to pri vyvoji dnesnej situacie skor nepredpokladam )


Já teda nejsem odborník na nemoci a jejich šíření, jak místní diskutující, ale furt žiji v tom, že po skončení "chřipkových" měsíců bude s COVID-19 z větší části amen. Na přelomu června/července plánujeme Kanadu a doufám, že tam bude minimum asiatů.
0 Citovat

Ahoj všem

Prosím o radu. Letíme na Bali koncem dubna s Eva air. Vídeň - Taiwan - Denpasar a zpět. Koukal jsem na jejich stránky i volal do prahy, ale žádná refundace se zatím nekoná. Nevím co máme dělat,  jestli to stornovat a nebo přebukovat?? Neletí náhodou někdo v podobném termínu?  Zřejmě pokud nezavřou letiště tak asi žádný refund nemohu čekat. Je to naše první cesta a sere se to...Nebojím se Koronaviru, ale těch různých prohlídek a měření teplot. Již jenom představa, že někde uvízneme kvůli zvýšené teplotě mě děsí. Navíc se mi teplota zvýší  i z blbého stresu např. při pomyšlení co bude a jestli se dostaneme  tam i zpět bez úhony...Pakárna doba, tak to jsme fakt nevychytali a olej do ohně tomu řádně přilívá mediální žumpa!! Snažíme se to nečíst, ale cpou ty své apokalyptické hrůzy všude. Lidi pak s toho blbnou a stresují...Hnus.

Děkuji

0 Citovat

Já v to taky doufám. Že možná v březnu neodjedem na lyže, ale v květnu už bude vše víceméně v normálu

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Navíc se mi teplota zvýší  i z blbého stresu např. při pomyšlení co bude a jestli se dostaneme  tam i zpět bez úhony..

narvi se paralenem, aspirinem, ibuprofenem či jiným lékem na snížení teploty (antipyretikem) své volby, pár kostek ledu pod třičko a cajk.

0 Citovat

V neděli jsme se z Lombok-Bali-Java vrátili, letěli jsme s Evaair a žádný problém ani kontroly.  V Indonézii nesmí přistávat letadla z Číny a dotaz na odbavení, zda jsme nebyli v Číně před 14 dny. V Taipei se nedostanete z tranzitní zóny a v Indonézii není zatím žádný nakažený

0 Citovat

Kolega se včera vrátil po 4 dnech z Bergama. Na letišti kromě vyčleněného gatu žádná opatření. Dneska ho kontaktovala hygiena a nařídila domácí karanténu. To vše díky "aktivitě" jednoho z rodinných příslušníků, který konzultoval jejich návrat s hygienou.... 

0 Citovat

Michala M. napsal(a):

Kolega se včera vrátil po 4 dnech z Bergama. Na letišti kromě vyčleněného gatu žádná opatření. Dneska ho kontaktovala hygiena a nařídila domácí karanténu. To vše díky "aktivitě" jednoho z rodinných příslušníků, který konzultoval jejich návrat s hygienou.... 

Tak to je asi správný postup, ne?

Z vašeho příspěvku mi to přijde jak by to mělo být špatně. Špatně spíš bylo když hygiena po "aktivitě" holčiny co se vrátila z Iránu nehla ani brvou.

Nejsem nějaký paranoik a od začátku se na to dívám jako na přifouknutou bublinu, ale pokud někdo přijede z postižené oblasti, tak by přece měl být testován. Ne?

0 Citovat

Z webu:  Společnost Respilon z Brna by měla do několika týdnů začít nabízet speciální masky s nanovláknem a oxidem mědi, které jsou schopné zachytit koronavirus a zahubit ho. Firma začne s výrobou masek v Izraeli, od května pak i v Brně

0 Citovat

jakob napsal(a):

Tak to je asi správný postup, ne?

Z vašeho příspěvku mi to přijde jak by to mělo být špatně. Špatně spíš bylo když hygiena po "aktivitě" holčiny co se vrátila z Iránu nehla ani brvou.

Nejsem nějaký paranoik a od začátku se na to dívám jako na přifouknutou bublinu, ale pokud někdo přijede z postižené oblasti, tak by přece měl být testován. Ne?


Já rozhodně nechci říkat, že je karanténa dobře/špatně. K tomu nemám jako většina z nás relevantní informace. Mně na tom osobně vadí ta nesystémovost a absence nějakého centrálního postupu. V tom letadle nebyli sami, takže mi ad hoc opatření jenom vůči nim smysl  nedává. 

0 Citovat

Zatim je to jedna velká hysterie. Na světě je skoro 8 miliard lidi a nemocných je ani ne 100 tis.. To bych měl větší strach, že semnou spadne letadlo 😀

0 Citovat

Pro objasnění mnoha dotazů:

https://www.penize.cz/cestovni-p...-internetu

0 Citovat

Výňatek z pojistky k osobnímu účtu od ČS v režii Kooperativy ;)

1) Pojištění se nevztahuje na jakékoliv události, které vznikly v důsledku:
   a) válečných událostí, vzpoury, stávky, povstání nebo jiných hromadných násilných nepokojů,
   b) teroristických aktů (tj. násilných jednání motivovaných politicky, sociálně, ideologicky nebo nábožensky); tato výluka se neuplatní pro pojištění LVZ a pro úrazové pojištění,
   c) zásahu státní moci nebo veřejné správy,
   d) působení jaderné energie,
   e) chemické nebo biologické kontaminace,
   f) epidemie, pandemie

Výluky uvedené v tomto odstavci se neuplatní pro pojištění STORNO

Perlička z pojištění od Vitalitas:

Úrazem nejsou:
(...)
j) krvácení do vnitřních orgánů a do mozku

0 Citovat

Kooperativa hradí storno u epidemie, ČSOB zase dala veřejný příslib, že bude epidemie a pandemie hradit u CP. Ideální je tedy mít kombinaci Erste i ČSOB prémium. A nejideálnější je, se teď to takové situace nedostat vůbec.

0 Citovat

To je samozřejmě nejlepší. Pojištění od ČS je super na storno, pokud člověk má tu vyšší variantu, kde je. Jinak je na nic v souvislosti  s případnou nákazou při cestě.

0 Citovat

V pátek máme letět do Osla z Vídně a zavládla panika, že naše skupina uvažuje o zrušení, jeden z nás je mírně nachlazen a bojí se, že by v případě zhoršení, byl poslán do karantény. Stejně tak panují i obavy, byt minimální, z možného nakažení např v letadle. Tak nevím, co ted, zda letět, nebo se na to vykašlat a nechat propadnout letenku a počkat až ta bublina splaskne. CO ostatní, letí ted někdo někam do Evropy, mimo Itálii a neřešíte to, nebo taky raději přehodnocujete své plány?

0 Citovat

Nejlepší je zůstat doma, zabarikádovat dveře, brokovnici na klíně, objednat zásoby na půl roku, nechat je doručit kurýrem a pustit si film Smrtící epidemie....

0 Citovat

sonic napsal(a):


My sme napriklad este minule leto kupovali letenky z PRG na Seychelly s Qatar v biz ( prelom jun/jul 2020 ) pre celu rodinu vratane babky ktora to mala mat za odmenu...v letenkach cca 6k € a to nie sme ziadny milionari, len sme si proste chceli dopriat a uzit si to. Teraz to vidim tak 50/50 ci vobec poletime. Klasicke storno leteniek sa nam teraz neoplati, jedine asi pockat ci sa situacia zlepsi alebo ci za ten cas nahodou nebude nejaky ban na letecku prepravu s tym zeby sme mali narok na plny refund. Este ma napadlo ze Qatar rad meni casy odletov a hned v aplikacii zobrazuje ci pri zmene casov nema zakaznik zaujem o refund...horsie je ze uz aplikacia nezobrazuje aku ciastku by refundovali ( ako kedysi ), ale treba o to zaziadat bez toho aby clovek vedel o aku cca sumu sa jedna. Ale uz to nejako extra neprezivam, co sa ma stat, to sa stane...



My mame na prelome Jún/Júl s Qatar letenky do Tokia.

Tiež situáciu sledujem ,ale si tak hovorím že pokiaľ tam pustia pol milióna ludí na Olympiádu tak to zas tak strašné nebude.

Rušil by som to asi len v prípade že by tam prestali lietať.

0 Citovat

Miroslav Šimeček napsal(a):

V pátek máme letět do Osla z Vídně a zavládla panika, že naše skupina uvažuje o zrušení, jeden z nás je mírně nachlazen a bojí se, že by v případě zhoršení, byl poslán do karantény. Stejně tak panují i obavy, byt minimální, z možného nakažení např v letadle. Tak nevím, co ted, zda letět, nebo se na to vykašlat a nechat propadnout letenku a počkat až ta bublina splaskne. CO ostatní, letí ted někdo někam do Evropy, mimo Itálii a neřešíte to, nebo taky raději přehodnocujete své plány?

Jeden z názorů dnes navrátivších se z Milána (zdroj Novinky):

"S úsměvem vystoupili z letadla manželé v důchodu Marcela a Zdeněk Horákovi z Kyjova. „V Miláně se život rozhodně nezastavil. Není třeba šířit paniku. Obchody tam jsou plné zboží, lidé korzují městem, všude je klid. Užili jsme si báječného pobytu v Itálii a jen jsme sledovali, jak se internetem šíří panika,“ uvedla turistka."

Opravdu by mě zajímalo co je nebezpečné v Norsku? 

Navrch na letištích ve Vídni ani v Oslu žádné mimořádné opatření nejsou!

0 Citovat

Miroslav Šimeček napsal(a):

V pátek máme letět do Osla z Vídně a zavládla panika, že naše skupina uvažuje o zrušení, jeden z nás je mírně nachlazen a bojí se, že by v případě zhoršení, byl poslán do karantény. Stejně tak panují i obavy, byt minimální, z možného nakažení např v letadle. Tak nevím, co ted, zda letět, nebo se na to vykašlat a nechat propadnout letenku a počkat až ta bublina splaskne. CO ostatní, letí ted někdo někam do Evropy, mimo Itálii a neřešíte to, nebo taky raději přehodnocujete své plány?

My letíme do Osla o 3 týždne, a pokiaľ nezavrú Viedenské letisko nevidím dôvod necestovať. 

Navyše v Nórsku žiaden prípad zatiaľ nie je a ako som práve dnes študoval dostupné info tak sa k tomu stavajú s rozumom.


0 Citovat

A ako ste na tom vy ? :D :D


https://www.idnes.cz/ekonomika/d...nomika_fih

0 Citovat

Tohle je aspoň marketing :D


88082372-2819113261510760-4565684346001817600-n.jpg

0 Citovat

voughne napsal(a):

A ako ste na tom vy ? :D :D 

https://www.idnes.cz/ekonomika/d...nomika_fih

Tak snad sa nam konecne podari pojest tie storocne zavaraniny co mi akurat zavadzaju v spajzi :)

0 Citovat

Lékárny vnímají také zvýšenou poptávku po antibakteriálních gelech. „Obvykle se jich měsíčně prodaly malé stovky, dnes jsou to tisíce.


Možno sa konečne ľudia naučia aj umývať si ruky mydlom

0