Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Já letím pryč za dva týdny a moc se nezvrušují. V Berlíně budu pár hodin, Španělé to drží na ostrovech a v BCN budu den a půl maximálně a pak do USA. Jedině, čeho se bojím, co dneska o půlnoci Trump řekne směrem na EU... A že se to v Evropě natolik zesere jak budu v USA, že se zruší lety a budu muset plán B přes Jižní Ameriku do Evropy zaktivovat za mastný peníz :D 

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Já letím pryč za dva týdny a moc se nezvrušují. V Berlíně budu pár hodin, Španělé to drží na ostrovech a v BCN budu den a půl maximálně a pak do USA. Jedině, čeho se bojím, co dneska o půlnoci Trump řekne směrem na EU... A že se to v Evropě natolik zesere jak budu v USA, že se zruší lety a budu muset plán B přes Jižní Ameriku do Evropy zaktivovat za mastný peníz :D 

My máme taky v březnu USA bohužel :( a dneska má vystoupit Trump kvůli koronaviru? To jsem ani nepostřehl

0 Citovat

Aniz bych to nejak podcenoval ,tak mam dojem ,ze se to uz prehani . lidi zacinaji blbnout ze zasobama  ,podle toho co ctu o tom jak probihal navrat lidi z Bergama  do Brna  tak je to kocourkov ,jedny poslou do domaci karanteny jine odmitaji vysetrit

.Hlavne mam obavu ze nekde pak uviznu ,zatim ted litam hlavne mezi Irskem a CR  V Irsku panika neni ,ale aby nanastala mezi ceskymi hypochondry ...
0 Citovat

Za dva týdny balím batoh na Srí Lanku.Rozhodnĕ nic rušit nebudu.

0 Citovat

Libor napsal(a):

My máme taky v březnu USA bohužel :( a dneska má vystoupit Trump kvůli koronaviru? To jsem ani nepostřehl


V Bostonu pořád 1 nakažený už přes tři týdny a v Torontu dva přes tři týdny taky dle té mapy o COVID-19 co je, kontrolují si to co den.

 Jo, má kvůli tomu dneska výstup a jsem ráno zvědavý, co si přečtu za nesmysl. 

0 Citovat

torpy68 napsal(a):


My mame na prelome Jún/Júl s Qatar letenky do Tokia.

Tiež situáciu sledujem ,ale si tak hovorím že pokiaľ tam pustia pol milióna ludí na Olympiádu tak to zas tak strašné nebude.

Rušil by som to asi len v prípade že by tam prestali lietať.


Tak my tiez nerusime, uvidime co bude. Co som zistoval u katarcov, tak v pripade storna nam vratia necelych 4k co povazujem za fer sumu. Pockame do polovice juna a uvidime...v najlepsom pripade sa to dovtedy ako tak ukludni a ako bonus zlacni ubytovanie aby hotelieri opat prilakali svojich klientov :)

0 Citovat

Pojisteni od Koop Kolumbus a jejich pojistka pro Erste uz delsi dobu hradi storno pro celou JV Asii. Ted kratce i pro destinace na severu Italie. A destinace budou naskakovat podle toho jak budou naskakovat doporuceni MZV .


Samozrejme zalezi na tom, kdy byla cestovni sluzba koupena. Pro JV Asii pred 20.1. a pro Italii myslim 20.2.


Jen upozornim, ze kdyby ted nekdo do techto destinaci jel a nakazil se timto virem, cestovni pojisteni nebude hradit vydaje na nemocneho. Protoze cestoval proti doporuceni MZV.

0 Citovat

Pojištění od Erste je super pro storno letenek, ale naprosté fiasko, pokud se někde v zahraničí nakazíš coronavirem nezávisle na tom, jestli jsi necestoval nebo cestoval proti doporučení MZVČR. Můžeš jet např. do Barcelony a tam to chytit od někoho, kdo přiletěl ze severní Itálie.

0 Citovat

sonic napsal(a):


Tak my tiez nerusime, uvidime co bude. Co som zistoval u katarcov, tak v pripade storna nam vratia necelych 4k co povazujem za fer sumu. Pockame do polovice juna a uvidime...v najlepsom pripade sa to dovtedy ako tak ukludni a ako bonus zlacni ubytovanie aby hotelieri opat prilakali svojich klientov :)


Ubytko máme tiež so stornom. Takže ak by zlacnelo zmenili by sme. 

Ale ako hovorím pozerám sa na to vcelku optimisticky. Hlavne sa uvidí čo sa stane keď pominú chrípkové mesiace.

0 Citovat

voughne napsal(a):

A ako ste na tom vy ? :D :D


https://www.idnes.cz/ekonomika/d...nomika_fih

Vypadá to, že si budu muset koupit nějaký nudle tady v Thajsku :-).

0 Citovat

Zatím neruším nic, ale když jsem to spočítala, mám v letenkách a nevratných rezervacích hotelů dost peněz, tak mě fakt naštve, když nebudeme moct odjet.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Pojištění od Erste je super pro storno letenek, ale naprosté fiasko, pokud se někde v zahraničí nakazíš coronavirem nezávisle na tom, jestli jsi necestoval nebo cestoval proti doporučení MZVČR. Můžeš jet např. do Barcelony a tam to chytit od někoho, kdo přiletěl ze severní Itálie.


Pletes se. Pokud by to bylo v Barcelone, budou plnit.

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Já letím pryč za dva týdny a moc se nezvrušují. V Berlíně budu pár hodin, Španělé to drží na ostrovech a v BCN budu den a půl maximálně a pak do USA. Jedině, čeho se bojím, co dneska o půlnoci Trump řekne směrem na EU... A že se to v Evropě natolik zesere jak budu v USA, že se zruší lety a budu muset plán B přes Jižní Ameriku do Evropy zaktivovat za mastný peníz :D 

Srita.Rmz

@PauGabbaRmz

Doufám, že si to dovedeš přeložit. Jak to Španělé "drží" na ostrovech.

·

26. 2.

Se acaba de confirmar Coronavirus en Madrid y el aeropuerto ya mando alerta! Ven como la vida es un tirar de dados!

0 Citovat

Wizz pozastavuje\vi lety do Talianska ... preventivne do aprila.

"The option of booking flights from Poland has disappeared from the Wizz Air booking system, including to Milan, Rome, Bari or Catania in the period from March 10 to early April"

0 Citovat

z Viedne tiez zosekane

update: tak uz nielen zosekane, ale zrusene na velku cast marca aj z viedne

0 Citovat

tonic napsal(a):

z Viedne tiez zosekane

update: tak uz nielen zosekane, ale zrusene na velku cast marca aj z viedne

Asi je ta dezinfekce letadla, když jim nakažený Ital lítal tam a zpátky do Rumunska, přišla pěkně draho.

0 Citovat

A potom sa čudujeme prečo sú prázdne obchody a ľudia bláznia.


https://www1.pluska.sk/rady-a-ti...ali-paniku


Tak dúfam že o 3 týždne do toho Osla odletíme.

0 Citovat

Josef napsal(a):

Srita.Rmz

@PauGabbaRmz

Doufám, že si to dovedeš přeložit. Jak to Španělé "drží" na ostrovech.

·

26. 2.

Se acaba de confirmar Coronavirus en Madrid y el aeropuerto ya mando alerta! Ven como la vida es un tirar de dados!


1. je to Madrid a já letím do BCN. Do MAD letím konec Dubna a konec Května.... 

2. Jako pracující člověk na letišti PRG mám větší šanci to chytit zde od nějakého Itala apod... než někde v zahraničí v BCN.... Takže moje šance jsou větší zde v Česku než někde jinde ve světě. 

0 Citovat

Osmdesát tisíc lidí se nakazilo koronavirem a celej svět chce hned nosit roušky, ale čtyřicet milionů lidí má HIV a nikdo nechce nosit kondom.

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

[citace="Josef"]

Srita.Rmz

@PauGabbaRmz

Doufám, že si to dovedeš přeložit. Jak to Španělé "drží" na ostrovech.

·

26. 2.

Se acaba de confirmar Coronavirus en Madrid y el aeropuerto ya mando alerta! Ven como la vida es un tirar de dados!


1. je to Madrid a já letím do BCN. Do MAD letím konec Dubna a konec Května.... 

2. Jako pracující člověk na letišti PRG mám větší šanci to chytit zde od nějakého Itala apod... než někde v zahraničí v BCN.... Takže moje šance jsou větší zde v Česku než někde jinde ve světě. 

[/citace]

To máš ovšem pravdu, tak hodně štěstí na cestách 

0 Citovat

Je čas na nového avatara. Už jsou postiženy i vídeňské párky.

0 Citovat

tonic napsal(a):

z Viedne tiez zosekane

update: tak uz nielen zosekane, ale zrusene na velku cast marca aj z viedne

ruší jen některé lety: https://hungarytoday.hu/wizz-air...ronavirus/

my máme teď v sobotu letět Vídeň-Catanie.. žena chce rušit, já jsem odhodlaný letět.. ubytko lze zrušit do dnešní půlnoci.. to bych chtělo křišťálovou kouli, if se koronáč během týdne natáhne i na Sicílii ..:-/ 

0 Citovat

Kdo se bojí i do Španělska a na Sicilii, tak už zbývá jen doma v Česku nakoupit zásoby na půl roku a zazdít okna a dveře. 

0 Citovat

jeli byste do autosalon do Ženevy? velké množství lidí z celého světa v uzavřeném prostoru...já bych to s rouškou a gelem riskla, můj nechce :)

0 Citovat

@padrino, co povies na pouzitie gelu s Ruskou?

0