Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

marketka_a napsal(a):

jeli byste do autosalon do Ženevy? velké množství lidí z celého světa v uzavřeném prostoru...já bych to s rouškou a gelem riskla, můj nechce :)

lidi, lidi, rouška je na nic. Potřebujete respirátor nebo nádherný žlutý obleček, poslední italská móda. 

0 Citovat

tonic napsal(a):

@padrino, co povies na pouzitie gelu s Ruskou?

Pokud už nějaký gel, tak pouze jako lubrikant.

Jinak nechápu proč riskovat a jezdit na takovou akci jako je ženevský autosalon - jedině, že by tam vystavovali to perpetum mobile, jinak člověk riskuje, že se unudí k smrti.

Dnes jsem byl na smrtelné misi v supermarketu a kupodivu docela klid, nepotkal jsem jediného člověka ani s rouškou ani v protichemickém žlutém obleku s respirátorem. A regály byly docela plné. 




erpanjyw4aebgjg.jpg

0 Citovat

marketka_a napsal(a):

jeli byste do autosalon do Ženevy? velké množství lidí z celého světa v uzavřeném prostoru...já bych to s rouškou a gelem riskla, můj nechce :)

Otázka je zjevně zodpovězena.


16efce35-9397-4af7-bb9a-b731e36508bf.png

0 Citovat

Protože každý den vidíme zprávy o koronaviru, bojíme se ho. Kdyby byly každý den zprávy o úmrtích na infarkt (ročně přes 70 000 jen v ČR), zítra by všichni vykoupili nízkotučné jogurty a zeleninu...

Žijeme v zemi, kde se nic neděje a naše mysl potřebuje emoce. Proto tak snadno upadáme do fantasmagorií a přestáváme racionálně uvažovat.

https://robertnemec.com/koronavi...ta-chovani

0 Citovat

U nas v kauflande je uz vykupena vsetka muka :)

0 Citovat

baca12 napsal(a):

U nas v kauflande je uz vykupena vsetka muka :)

A nechystá se nějaké mistrovství v pečení Velikonoční štoly nebo tak?

0 Citovat

Já bych táááák chtěla na ty Kanáry, klidně i tu cestovku bych překousla, hlavně, když by mi tam bylo teplo! No ale jedeme na lyže, tak snad ta panika ještě nějakou dobu vydrží

0 Citovat

Já byl dneska v Albertě s představou co si navařím do práce na víkend. Ta představa zmizela ve chvíli, kdy jsem viděl prázdné regály rýže a těstovin.  Neřeknu, kdyby byl nějaký vysoký počet nakažených v Česku, ale tady pořád nikdo... Doufám, že ti blázní v následujících týdnech nepůjdou nakupovat. 

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

 Kdyby byly každý den zprávy o úmrtích na infarkt (ročně přes 70 000 jen v ČR), zítra by všichni vykoupili nízkotučné jogurty a zeleninu...


S přeslazenými nízkotučnými jogurty by si moc nepomohli :-D Tuk je OK.

0 Citovat

Dnes jsem letěl z Athén na Karpathos, roušku mělo tak deset lidí na letišti v Athénách jinak nikdo, navíc  všichni samozřejmě tu textilní, kterou chrání  jen ostatní. V Řecku tedy klid a obchody jsou plné :-))

0 Citovat

Při letu Praha-Lisabon-Salvador de Bahia...

Praha pohoda, jen stále stejná buzerace ohledně 100ml lahviček, tentokrát byl problém s tím, že jsem měla krémy do těchto lahviček přelitý, tudíž to nebylo originál balení - velkej problém (jak to mám asi udělat, když se ty krémy v cestovním balení neprodávaj?) Zatím letiště Praha, co se týče  kontrol vede, kam se hrabe Izrael :-D

Lisabon - absolutně v klidu, jen nám málem uletělo letadlo, díky zpožděnýmu letu z Prahy

Salvador de Bahia - pár cestujících v letadle  v rouškách (cca 20 ze 300), všichni celníci na pasovce roušky a rukavice

Při cestě zpátky Rio - Lisabon-Vídeň

Rio - nic klid

Lisabon- opruz s neustálou kontrolou pasů a letenek, roušek minimum

Vídeň - klid, roušek minimum, žádný měření teploty

0 Citovat

Aluška napsal(a):

Při letu Praha-Lisabon-Salvador de Bahia… 

Tak to jsou dobré zprávy ve středu letím z Vidně přes Lisabon do Porta  pak pokračuji vlakem do Španělska ..

Jsem mírně nachlazen…. .už týden pod paralenem s teplotou  okolo 37,5......bohužel pracovní vytížení nedovoluje nějaký klid na lůžku ..

0 Citovat

Týden pod paralenem s teplotou není mírné nachlazení, ale řádná infekce. Takže poté co jsi místo léčby nakazil lidi  tady, tak ještě export do zahraničí.  Není li jiný důvod, tak se teplota do určité míry nesráží, protože to s klidem na  lůžku je hlavní  a nejúčinnější linie obrany organismu.  

0 Citovat

Zkusenost z 28.2.2020 (z patku), let PRG-KSC (CSA): 

1) zacalo to nemyslnym formularem pro zisk osobnich udaju pouze v anglictine - takze nekteri cestujici nevedeli jak dale

 2) cca 3 tuzky kolovaly celym letadlem 

3) po vystupu z letadla v prostoru terminalu mereni teploty pracovnikem letiste (vsichni rousky, rozhodne bez FPP3).

0 Citovat

sali napsal(a):

Týden pod paralenem s teplotou není mírné nachlazení, ale řádná infekce. Takže poté co jsi místo léčby nakazil lidi  tady, tak ještě export do zahraničí.  Není li jiný důvod, tak se teplota do určité míry nesráží, protože to s klidem na  lůžku je hlavní  a nejúčinnější linie obrany organismu.  

+1

0 Citovat

Tady je to samej uvědomělej "doktor Cvach"..

Bohužel současná realita nedovoluje (každému) se válet doma s nějakým nachlazením - na chřipku jsem očkován!

0 Citovat

5 noci stravenych se sikmacku z hong kongu a zatial v pohode. 

Uvidime co sa z toho vsak vykluje po 9 mesacnej karantene :)

0 Citovat

lma napsal(a):

Tady je to samej uvědomělej "doktor Cvach"..

Bohužel současná realita nedovoluje (každému) se válet doma s nějakým nachlazením - na chřipku jsem očkován!


Urážky těm, komu se nelíbí tvá bezohlednost, jen dokreslují tvůj charakter. Až do Česka někdo dotáhne to svinstvo, podobný hrdina to rozšíří.

0 Citovat

Viz opatření víceméně v celé Číně (mimo Wu-Chan): všude se měří teploty - u vstupu do metra, do nákupních center, z/do obytných komplexů, do fabrik... S teplotou nikoho nikam nepustí, roušky jsou víceméně povinné. A respiračních onemocnění je méně, než běžně touto dobou bývá. 

0 Citovat

Tak v pražské MHD to běžné zní jak v nějakém wuhanském expresu. Že občas někdo někam musí, chápu, ale že si pro kašlání ani nezakryje pusu a ještě se dívá pohoršeněb, když si od něj odsedám, už ne. 

0 Citovat

lma napsal(a):

Tady je to samej uvědomělej "doktor Cvach"..

Bohužel současná realita nedovoluje (každému) se válet doma s nějakým nachlazením - na chřipku jsem očkován!

To sice chápu, ale vy počítejte s tím, že tenhle přístup se vám za léta sečte. 


0 Citovat

lma napsal(a):

Tady je to samej uvědomělej "doktor Cvach"..

Bohužel současná realita nedovoluje (každému) se válet doma s nějakým nachlazením - na chřipku jsem očkován!

Tohle je přesně při cestování daleko nebezpečnější než koronavirus sám. Nejde ani tak o virózu na odletu, ale když po cestě někde něco dostanete, zůstanete tam trčet s falešně detekovaným koronavirem. A bohaté na to stačí jenom zakašlat na letišti nebo mít 37,9.

0 Citovat

[citace="dedik77"]

Zkusenost z 28.2.2020 (z patku), let PRG-KSC (CSA): 

1) zacalo to nemyslnym formularem pro zisk osobnich udaju pouze v anglictine - takze nekteri cestujici nevedeli jak dale

 2) cca 3 tuzky kolovaly celym letadlem 

3) po vystupu z letadla v prostoru terminalu mereni teploty pracovnikem letiste (vsichni rousky, rozhodne bez FPP3).

A jak dlouho to měření teploty zdrží? V neděli 8.3. se mám vracet z Eilatu do Bratislavy, takže tam asi budou měřit taky. Plánovaný přílet mám 16:20, vlak z hl.st. mi jede v 18:10, tak by se mi hodilo vědět, s jakým zdržením navíc mám počítat. Díky za info.

0 Citovat

Pokud tu teplotu měří elektronickou pistolí dálkově, tak je to rychlovka.

Když je to rtuťovým teploměrem do konečníku, tak je lepší použít ten gel, jde to s ním lépe a rychleji. Ale i tak se to dost protáhne než napenetrují celé letadlo.

0 Citovat

Jinak v jižní Itálii jsou obchody stále plné jídla včetně těstovin a rýže 😁

0