Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Mozna  nastane krajni situace,ryanair letadlo 5.3. odleti z Italie, ale rizeni let.provozu mu nedovoli pristat v PRG. Uvidime 5.3. :-)

0 Citovat

Ne eremi musi prece mit vzdycky pravdu -)) navic kdyz jde o mikira ze  , eremi me fascinuje jak ty dokazes vzdycky vsechno prekroutit ,mozna jsem to napsal blbe  ,ze to tak vyznelo ,ale ja netvrdim ,ze  O Leary bude  o  te situaci  rozhodovat    Proc teda jednala vlada s Evropskou komisi ,kdyz podle tebe staci to vyhlaseni  Ministra zdravotnictvi  ,jsou snad nejake zakony  o Evropskem vzdusnem prostoru a ty musi kazda zeme ,ktera je clenem EU dodrzet , ale  nedohadujme se ,a pockejme jak to dopadne

Ja sazim na to ze  5,3. a dale az do 16.3. se lety do Italie provozovat  budou , leda by nastala nova situace
0 Citovat

A co ti, co odlétají z Phy a nemají ještě žádné info o zrušení letu?  Takže to dopadne skutečně tak, jak tady psal včera Michal, že nás skutečně nechají odjet v sobotu brzo ráno na letiště a až tam se dozvíme, že nikam neletíme? :-O

:-D

0 Citovat

[citace="richard.pastorek"]

Mozna  nastane krajni situace,ryanair letadlo 5.3. odleti z Italie, ale rizeni let.provozu mu nedovoli pristat v PRG. Uvidime 5.3. :-)


Tak ono se to obejit uplne jednoduchym zpusobem ,letadlo  udela  technicke mezipristani na jinem letisti  a pak uz nepujde o primy let  a tam v tom pamfletu  Ministra zdravotnictvi se pise o primem letu  -)
0 Citovat

Easyjet je v klidu. Nikde žádné oznámení, lety do Itálie jsou stále v nabídce na celé období.

0 Citovat

mě zatím nejsrandovější přijde, že jsme za celou dobu do dnešního rána otestovali 252 lidí. 


0 Citovat

V usa CDC uz prestalo zverejnovat pocet otestovanych aj infikovanych, nechali to sice na jednotlive staty, ale aky to ma vlastne zmysel? Za niekolko tyzdnov tu budeme mat wEUhan a nebude sa stihat testovat vsetkych, resp. to uz bude v tisicoch a k comu ti tato informacia bude?

0 Citovat

Já nic nevím, já jdu do práce až zítra. Už se těším na ten bordel ve čtvrtek, pokud to začne platit během dnešního/zítřejšího dne.... Ale dle mého zrušeného nic není, to by se o tom už psalo. Asi se čeká na vyjádření EK. My jsme se spíš včera dívali na KE, kdy to otočí, když vláda řekla, že zakáže lety, ale ještě nespecifikovala to přesně :D 

Letenky u FR se dají pořád v klidu koupit po 5.3 i po 17.3. kdy mají tu redukci. Asi největší redukce je do Pisy, kdy tam je mezi lety prodleva pomalů 10 dní... U2 taky vesele prodává lety v klidu. 

PS: FR asi upravil stránky. Při "upravit hledání" už mě to neháže na hlavní stránku, ale rovnou vyskočí pod okno z destinace do destinace. Za to palec nahoru, to bude příjemná změna hledání. 

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

PS: FR asi upravil stránky. Při "upravit hledání" už mě to neháže na hlavní stránku, ale rovnou vyskočí pod okno z destinace do destinace. Za to palec nahoru, to bude příjemná změna hledání. 

No sláva, kdysi to tak už fungovalo, než se jim tam vloudila chyba. Tak zaplaťpánbu, že už to opravili.

0 Citovat

jsou nějaké zprávy (žádnou jsem nenašel), že by podobné opatření chystali i v okolních státech? Máme v  druhé půle Sardinii z Bratislavi (Sardinie zatím 1 případ, SK snad zatím 0). Nemám strach z nákazy, respektive si myslím, že je jedno jestli ji chytnu tady, nebo tam, ale spíš z toho, že z ostrova se asi blbě utíká.

Pro mě hraje, že Italové už nemají důvod něco izolovat, když to mají rozlezlé v podstatě všude a slovenská vláda má teď jiné starosti a ta stará na to bude dlabat. 
0 Citovat

@mmksvestky Nevím, jak na Slovensku, ale vedle v Polsku Ryanair ruší velké množství letů do Itálie v období od 17.3 do 8.4. asi proto, že má malý prodej letenek. 

Jinak co se týká situace tady v ČR, tak to vypadá, že to chtějí zahrát na vyšší moc a nevracet nic, aspoň to podle toho, že vesele prodávají letenky až do 17.3. .

0 Citovat

se ztrátou peněz za letenky počítám a proti tomu, co ztratili jiní do Asie atd. je to směšné. Spíš, aby jsme kdyžtak včas zrušili zabookované ubytování (ale zase kdyžtak zrušíme a zajistíme až na místě) a hlavně nás zákaz letů nestihl tam, protože to by se teprve podražilo.

0 Citovat

https://www.seznamzpravy.cz/clan...lanky-home

0 Citovat

Dobrý den, asi již to tu bylo probíráno, ale nemůžu to najít. Mám let od 1. 6. do 3. 6. Praha - Řím se Ryanairem, dnes mi přišlo posunutí časů odlet z Prahy je místo ve 13 hodin v 8 ráno a odlet Říma je místo 13 hodin až v 8 večer. Nabízí mí souhlasit s přesunutím letů nebo je tam poznámka Refunds As your flight time change is over 2 hours you may cancel your flight and apply for a refund please click on the link below and enter the required details. Což si myslím, že by se na nás mělo vztahovat a částka by se nám měla vrátit, je to tak? Let jsem si do 24 hodin hned pojistila u pojišťovny Uniqa na storno poplatků. Tak bych se chtěla zeptat, jestli mám nárok na nějakou částku také od pojišťovny, když bych let zrušila? Nebo nemám nárok na žádné vrácení a je lepší let potvrdit  na jindy.  Zrušit kvůli koronaviru jsem ho neměla v úmyslu, ale nelíbí se mi ty hodiny, tak bych ráda využila příležitosti a raději ho stornovala. Předem děkuji za rady.

0 Citovat

kratochvilova.p napsal(a):

Dobrý den, asi již to tu bylo probíráno, ale nemůžu to najít. Mám let od 1. 6. do 3. 6. Praha - Řím se Ryanairem, dnes mi přišlo posunutí časů odlet z Prahy je místo ve 13 hodin v 8 ráno a odlet Říma je místo 13 hodin až v 8 večer. Nabízí mí souhlasit s přesunutím letů nebo je tam poznámka Refunds As your flight time change is over 2 hours you may cancel your flight and apply for a refund please click on the link below and enter the required details. Což si myslím, že by se na nás mělo vztahovat a částka by se nám měla vrátit, je to tak? Let jsem si do 24 hodin hned pojistila u pojišťovny Uniqa na storno poplatků. Tak bych se chtěla zeptat, jestli mám nárok na nějakou částku také od pojišťovny, když bych let zrušila? Nebo nemám nárok na žádné vrácení a je lepší let potvrdit  na jindy.  Zrušit kvůli koronaviru jsem ho neměla v úmyslu, ale nelíbí se mi ty hodiny, tak bych ráda využila příležitosti a raději ho stornovala. Předem děkuji za rady.


Když potvrdíte zrušení, vrátí vám celou částku. Od pojišťovny nedostanete nic. Můžete možná zkusit zrušit pojištění storna, ale to zřejmě neprojde

0 Citovat

[citace="Martin V"]

@mmksvestky Nevím, jak na Slovensku, ale vedle v Polsku Ryanair ruší velké množství letů do Itálie v období od 17.3 do 8.4. asi proto, že má malý prodej letenek. 

Jinak co se týká situace tady v ČR, tak to vypadá, že to chtějí zahrát na vyšší moc a nevracet nic, aspoň to podle toho, že vesele prodávají letenky až do 17.3. .


Tak penize za letenku ti musi vratit vzdycky ,protoze te neprepravili a tam neni duvod podstatny , nebo ti  navrhnou zdarma  jiny  termin ,nebo  zmenu  trasy ,tak .jak to uvadeji od toho  17.3.  .akorat nedostanes kompenzaci  i kdyz  , tam  by to treba  mohlo byt pravne zajimave .pokud by skutecne nastala situace ,ze  by se od  5,3,  nelitalo ,ovsem nemohli by tvrdit .ze to vzniklo necekane a ze o tom nevedeli  

Pro tu srandu bych si i zkusil koupit letenku za 20 euro  a pak  z nich  tahal  250 .. -)  ale tak jak pise  Roimana 4  uz by se neco vedelo ,takze si  myslim .ze 5.3, se litat Italie bude
0 Citovat

Možná trochu off topic, ale nedá mi to: proč mám neodbytný pocit, že někteří chtějí za každou cenu se vším vydrbat a využít to co to jde (rady typu" koupit ze srandy letenku za 20 a zkoušet pak tahat zpátky 250", ale zdaleka nejen to)? Nebo v jiné diskusi na tomto serveru: zarezervovala jsem si ubytováno s nevratnou platbou, asi se tam neubytuji, končí mi ale platnost karty, tak když novou neuvedu, stane se něco?

Copak jsou někteří diskutující na tom fakt tak špatně (finančně i morálně), že jim ty dotazy/pokusy na/o nějaký oj.b stojí opravdu za to? 

0 Citovat

akoze stale ma fascinuju tie nevratne ubytka rok dopredu kupovane

0 Citovat

Když už máš koupenou letenku/-y za pár tisíc, tak si věříš, že třeba na 99% poletíš a ubytování využiješ. A když je to třeba o tisícovku levnější... nepřijde mi to nepochopitelné.

0 Citovat

Tohle mi přijde stejně těžko pochopitelné (a to tu někteří mi lají do kolenovrtů), ale x měsíců dopředu brát nezrušitelné ubytování, když obvykle bývá x desítek jiných alternativ za takřka shodnou cenu. Změna letu o x hodin, u lowcostů i dnů, se stane snadno.

Naopak mě začíná štvát stále větší zástup ubytek, co nechápou, co znamená platba na místě a blokují si celou částku 3-5 dní před příjezdem a z ní to na místě strhávají. K tomu mají obvykle tak srozumitelné IDčko, že naprosto přesně vím, o co se jedná (ironie). Z poslední doby Maďarsko, Island, Itálie.

0 Citovat

myslim, ze tato corona zmeni vela veci. nielen sa ludia naucia umyvat si ruky, ale aj priplatit si par euro za ubytko so stornom

0 Citovat

[citace="DimikUK"]


Nic z toho Irsky chytroline nevytahnes. Vyjimka bo vyssi moc.


Zajimalo me to ciste s pravnickeho hlediska ,kdyz  vybuchne sopka  ,je to jasne , kdyz to ovlivni pocasi je to jasne , kdyz stavkuje pozemni presonal taky nic nedostanes , ale kdyz vlastni zamestnanci  te spolecnosti ,tak uz mas sanci  a tady tohle je  diskutabilni ,ano koronavirus je  neovlivnitelna skutecnost ,ale kdyz tedy nekdo vyhlasi  ze se litat nebude ,ale ta spolecnost pokracuje v prodeji letenek a zakoupim ji v dobe  ,kdy ten zakaz je  vydan  ( nepodstatne ze jednostrane  )  tak uz to neni tak jednoznacne ,to uz  o vyssi moci prilis neni  ,

0 Citovat

https://www.novinky.cz/zahranicn...e-40315376

0 Citovat

Tak BLQ-VIE  s Ryanair  18.3.2020 let zrušen ,refundace zpět na účet.Bohužel cesta tam 16.3. propadá...ale těch 7 Eur oželím...

0 Citovat

On byl vydaný zákaz vládou ČR, ale musí ho EK schválit. Takže do té doby, než přijde rozhodnutí od EK, tak dopravce může prodávat letenky. Kdyby se řídil tím a neprodával např. den a pak EK řekla, může se pořád lítat, tak dopravce bude něco tratit. ( Ano, v tuhle chvíli možná by nikdo nekoupil letenku, ale jde o princip ).  A dle systému FR/U2 lety jsou pořád ke koupi a naplánované, takže asi EK asi nerozhodla. 

EDIT: Brno se dá pořád koupit i po zákazu od letiště BRQ :D Lehký kocourkov zase v tomto státě. 

0