Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

To letíš to céčko?


0 Citovat

Ano. V re-routing nedoufam, pokud by mi CA na posledni chvili letenku zrusila, tak halt koupim nejaky eco z Prahy. Ale uz mam samozrejme zaplaceny letenky do Norska i hotel v Oslu (na ceste tam i zpatky).   

0 Citovat

No super. My bychom jenom vyhodili letenky s AirAsia a VietJetem, naštěstí jsem byl zatím líný rezervovat hotely.  Jestli to Maďaři zatrhnou, tak budu měsíc a půl v napětí, jestli lety stihnou zase povolit. 😊

0 Citovat

Takze Budapest uz zacina: 4h stara info

1/2 IMPORTANT NOTICE: LATEST INFORMATION FOR PASSENGERS HEADED TO MAINLAND CHINA Shanghai Airlines has announced suspension of the Chengdu-Budapest flight between 4 February  and 28 March and the Xi’an-Budapest flight between 6 February and 26 March., 

2/2 Operation of the Shanghai-Budapest flight is to continue according to schedule. Please contact your airline for more information.

0 Citovat

Letím (tedy možná) 16/2 a také už mám koupené přelety s VietJet Air. Chtěl jsem začít řešit víza, ale asi ještě počkám. Pořád si říkám, že je nemá žádnou logiku lety rušit, tedy pokud ta letadla nelétají prázdná. Ale tady jde o politiku a logika jde stranou.

0 Citovat

Ja som mal letieť s Air China do Rangunu, 5.2. tam, 13.2. späť, odkladal som všetky ďalšie výdavky do posledného dňa, včera som mal poslednú šancu vybaviť víza, rozhodol som sa zostať doma, dnes mi prišiel mail z Air China, že let Rangun - Peking je z dôvodu vírusu zrušený.

Dear customer!

This message is to inform you that AIR CHINA flight CA906/13Feb 2020 to Beijing had been cancelled due to epidemic situation. Please contact your ticketing office.

We do apologize for any inconvenience cause .

Thank you for your understanding.

0 Citovat

Ty jo tak to mě mrzí že se vás tolik dojebe na debilních politických gestech.

 Ke všemu by jste nejspíš klidně (oprávněně) letěli.

0 Citovat

Já mám letět z Německa, tak mě Bureš se svým PR šulínem nezajímá.

Ale pokud ruší Air China let Peking - Rangún, tak mohou zrušit i Peking - Hanoj, kde je situace ohledně toho viru prakticky stejná.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Ja som mal letieť s Air China do Rangunu, 5.2. tam, 13.2. späť, odkladal som všetky ďalšie výdavky do posledného dňa, včera som mal poslednú šancu vybaviť víza, rozhodol som sa zostať doma, dnes mi prišiel mail z Air China, že let Rangun - Peking je z dôvodu vírusu zrušený.

Dear customer!

This message is to inform you that AIR CHINA flight CA906/13Feb 2020 to Beijing had been cancelled due to epidemic situation. Please contact your ticketing office.

We do apologize for any inconvenience cause .

Thank you for your understanding.


Tak sme asi tiez dolietali (o 2 tyzdne po tvojom termine) ... ach, zrovna mi prisiel novy pas :(

0 Citovat

Singapur zakazal vstup vsem co byli poslednich 14 dni v Cine, to uz hodne prituhuje.

0 Citovat

My máme letět 22.2. z Vídně na Penang s China Southern, taky se snažím všechny možný výdaje pozdržet jak to půjde (naštěstí u všech ubytek mám možnost zrušení do 17. 2.), ale tranzitní víza do Číny už máme vyřízené a zaplacené že... jako pořád jsou ještě drobný v poměru celkovými náklady za dovolenou, ale nasere to. 

0 Citovat

Myslím, že rezervovat hotely dopředu v JV Asii je za stávající situace hloupost. Budou poloprázdné a ceny půjdou dolů. Spousta lidí cestu zruší a ti co by chtěli letět nebudou mít čím.

0 Citovat

Nase lety este nie su zrusene, ale v novom rozvrhu nam spravili v Pekingu 36h stop-over, co je prakticky klinec do rakvy mojho vyletu do Myanmaru. Uz to niekto refundoval? Popripade reschedule? Odlozil by som to kludne aj o rok, len zase, ci ich tato situacia casom nepolozi ...

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

 Ale tady jde o politiku a logika jde stranou.

Jj, jsou za tím Ročildové a Ilumináti . Aneb argumentace level Parlamentní listy. Sám jsi před chvílí psal že do PRG přiletělo A330 60 lidí.

0 Citovat

Jestli jsi platil kartou, tak tě bankrot neohrozí. Pokud zruší lety a nabídnou jiný termín (třeba podzim) tak bych využil.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Jj, jsou za tím Ročildové a Ilumináti . Aneb argumentace level Parlamentní listy. Sám jsi před chvílí psal že do PRG přiletělo A330 60 lidí.

Já rozumím, pokud aerolinka ruší lety jako obchodní rozhodnutí.

Pokud se do toho plete politika je to špatně a pokud se do toho plete PR, marketing a rozhodnutí na základě průzkumů veřejného mínění tak je to Bureš a tam už je špatně úplně vše. A těch 60 lidí bylo myslím včetně posádky.


0 Citovat

Letím za týden, možná zase po letech bude opět v JV Asii trochu volněji a bez stoupajícího množství Číňanů... 

0 Citovat

Já letím v březnu na Filipíny, ale raději jsem si nechal vrátit peníze od China Southern a koupil to s Etihad, než být zablokován někde v Číně nebo na poslední chvíli řešit zrušený let. Ale pokud bude na místě míň lidí, tím líp, aspoň si třeba příroda trochu oddychne od návalu turistů

0 Citovat

Já loni zažil ten jejich nový rok v Malajsii a bylo tam jak v Bejrútu v době ostřelování.

0 Citovat

@Cali, ty teda letis to C z OSL? Psal jsi, ze to chces stornovat. A pokud jsi stornoval, jakou alternativu jsi zvolil?

0 Citovat

micky napsal(a):

Já letím v březnu na Filipíny, ale raději jsem si nechal vrátit peníze od China Southern a koupil to s Etihad, než být zablokován někde v Číně nebo na poslední chvíli řešit zrušený let. Ale pokud bude na místě míň lidí, tím líp, aspoň si třeba příroda trochu oddychne od návalu turistů

Cau my letime 13.2 na bali mame 2stopy v chine - jak jsi to stornoval a vraci 100procent ikdyz je tam jen prestup? Letime z vidne stou damou spolecnosti ..diky moc

0 Citovat

Jen tak na okraj, v Česku je zrovna chřipková epidemie s tím, že v zemi je na 100 000 obyvatel nakaženo 1865 a zemřelo 12 lidí. Chápu, že chřipka nezní tak senzačně, ale reálně je pro našince mnohem nebezpečnější než virus se kterým se setká promile z nás tady a jestli vůbec...

0 Citovat

mikir napsal(a):

@ jakub Langer  mas nekde nejaky cestopis  nebo itinerar po Brazilii ?  ... ,,Ockovani je ale asi do Brazilie  nutne ze ? 

Pěkný cestopis je třeba tady včetně diskuze: https://www.cestujlevne.com/cest...azilie-929

Na mé fotky z jihu Brazílie se můžeš podívat tady: https://www.zonerama.com/liborst...bum/356535

Na očkování se podívej třeba sem: https://wwwnc.cdc.gov/travel/des...one/brazil

0 Citovat

Breathe napsal(a):

@Cali, ty teda letis to C z OSL? Psal jsi, ze to chces stornovat. A pokud jsi stornoval, jakou alternativu jsi zvolil?

Teď letím z rodinou. Tamtu akci mám až v dubnu. Zatím vyčkávám, mám to 50:50. Požádal jsem o přesměrování mimo Čínu v C, podpořil to zlatem *A, ale nedávám tomu moc naděje. Je možné, že v dubnu už bude po maléru. Fakt nevím.

0 Citovat

Možná hloupý dotaz, ale jak to je s kompenzací pokud čínská aerolinka zruší let méně než 14 dnů před odletem s odkazem jako u Michala "due to epidemic situation" ? Další spolucestující mi řeší storno.

0