Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Udavacstvo a o*ebavanie systemu idu ruka v ruke:)

0 Citovat

přesně  tak, měli jsme za 2 týdny letět z Blavy na Sardinii (tam jen snad 2 případy). Po včerejšku bych to neriskoval právě kvůli tomu, že v práci budu buď někdo bonzovat, nebo mít jen blbé kecy.

Vzhledem k opatření z SK, doufám, že Rayneir bude rušit let sám a vrátí se i peníze za letenky..
0 Citovat

"jak se v ČR reálně bude zjišťovat, že tam člověk byl, pokud přiletí do unijní země, která dosud pro přílety z Itálie omezení nemá"

 Stačí aby letecká spoločnosť poskytla ČR údaje o českých cestujúcich. Z technického hľadiska žiadny problém, z právneho neviem.

0 Citovat

Dále registrace DROZD, údaje z čísla mobilního telefonu registrovaného na tvé jméno, kamery s rozpoznáváním SPZ na dálnicích (minimálně pro příjezdy z Německa a Slovenska).

0 Citovat

Petr napsal(a):

V souvislosti s karanténou po návratu z Itálie by mě zajímalo, jak se v ČR reálně bude zjišťovat, že tam člověk byl, pokud přiletí do unijní země, která dosud pro přílety z Itálie omezení nemá, a odtamtud přijede třeba vlakem (pokud se sám dobrovolně neudá, jak by měl). Ne že bych se tam teď chystal, ale o efektivitě takového opatření mám pochybnosti, pokud nemá jít jenom o to, aby bylo vidět, že se něco dělá. 


Včera jsem zaslechla v TV, že budou mít data od mobilních operátorů. 

0 Citovat

Petr napsal(a):

V souvislosti s karanténou po návratu z Itálie by mě zajímalo, jak se v ČR reálně bude zjišťovat, že tam člověk byl, pokud přiletí do unijní země, která dosud pro přílety z Itálie omezení nemá, a odtamtud přijede třeba vlakem (pokud se sám dobrovolně neudá, jak by měl). Ne že bych se tam teď chystal, ale o efektivitě takového opatření mám pochybnosti, pokud nemá jít jenom o to, aby bylo vidět, že se něco dělá. 

Efektivita jakýchkoli opatření tohoto rázu je založená na osobní zodpovědnosti, sebekázni, tedy dvou věci, které jsou většině populace, která si plete svobodu s anarchii a bezohledností, zcela cizí. České vychcánkovství a snaha ojebat vše, co lze, bude zřejmě hlavní příčinou rapidního nárůstu případů onemocnění.

0 Citovat

Já myslím, že to pověstné české vychcánkovství v současnosti nejlépe reprezentuje premiér a spol. populistickými opatřeními...

0 Citovat

Dalším rysem čecháčkovství je používání cizích slov mimo jejich ustálený význam.

0 Citovat

Situaci je potřeba marketingově využít a projevit se jako silný a rozhodný vůdce národa. Je potřeba přijmout rázná opatření protože lid to očekává (že nad tím odborníci kroutí hlavou je vedlejší, kdo by je také poslouchal že).

0 Citovat

Zlatý komunisti, ta jejich totalita byla hodně slabá proti tomuhle

0 Citovat

A vůbec nejlepší by bylo omotat hranice ostnatým drátem a povolat pohraničníky. Před deseti lety tu byla prasečí chřipka a skutečně si nepamatuji, že by se takovýmto způsobem šílelo. Přitom fakta říkají, že dle souhrnných statistik na ni prokazatelně onemocnělo 1 632 187 lidí a 18 550 osob nákaze podlehlo. Podle oficiálních údajů se mexickou prasečí chřipkou nakazilo v ČR 2477 osob a do března 2010 na ni 102 lidí zemřelo. Umírali i mladí lidé. No nic, snad nejsem sama, komu připadá, že se svět zbláznil.

0 Citovat

Michal napsal(a):

  • Dále registrace DROZD, údaje z čísla mobilního telefonu registrovaného na tvé jméno, kamery s rozpoznáváním SPZ na dálnicích (minimálně pro příjezdy z Německa a Slovenska).


Tohle všechno je možné, ale lze to v rámci EU technicky dělat plošně, nebo by musel být konkrétní dotaz na určitu osobu s podezřením? A pokud jde o mobilního operátora, co mohou zjistit, pokud se vyndá simka a koupí nová v Itálii?

0 Citovat

Ahoj chtěl bych se zeptat, s ohledem na doporučení necestovat do Itálie a povinnou karanténu po příletu. Zakládá mi toto nárok na vrácení letenek u Ryanairu? Díky

0 Citovat

Jsem ve stejné situaci a řekla bych, že ne. Ale mám ke kreditce pojištění storna a to uplatnit můžu. Počkám ale, jestli mi let nejdřív nezruší Ryanair, protože u storna je 20 % spoluúčast.

0 Citovat

Lukeo napsal(a):

Zlatý komunisti, ta jejich totalita byla hodně slabá proti tomuhle

Dost hloupé a ubohé plácání. Např. v Izraeli mají komunisty nebo totalitu?

Jinak nevím, co tu řešíte s tím, jak poznat, kdo byl v Itálii. V práci lidi nahlašují, kam jedou. Důchodci budou raději sami opatrní. Takže zbývají OSVČ a spíš ty bezdětní, protože o těch okolí nemusí tolik vědět.
0 Citovat

Lukeo napsal(a):

Zlatý komunisti, ta jejich totalita byla hodně slabá proti tomuhle

Chlapče, nevíš, o čem mluvíš... úplně mimo mísu.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Jinak nevím, co tu řešíte s tím, jak poznat, kdo byl v Itálii. V práci lidi nahlašují, kam jedou.  

No, nevím. U nás v práci se tedy nikdy nic nenahlašuje.

0 Citovat

Libor_S napsal(a): V práci lidi nahlašují, kam jedou.

Nikdy jsem neměl zaměstnání, kde by se nahlašovalo, kam člověk jede. Je to osobní věc každého. Prostě dovolená a šmitec.

0 Citovat

Libor napsal(a):

No, nevím. U nás v práci se tedy nikdy nic nenahlašuje.

Nikdy nic? Jako ani termín dovolené? Já mám zkušenost, že tato kolonka na formuláři je, a říkal to i ministr Vojtěch s Prymulou včera na dotaz v TV. Je možné, že se v mnoha firmách formuláře nevyužívají a asi nikdo neví, jaký je to podíl. Min. někteří kolegové ale asi vědí, kam dotyčný jel.
0 Citovat

Žasnu nad některými příspěvky v tomhle vlákně, to snad nemůžete lidi myslet vážně. Jeden člověk přijde s tím, že aerolinky budou hlásit českým úřadům pasažéry s českým občanstvím, i když tito poletí z Itálie do jiné země než ČR. Další rozvine teorii, že Itálie bude předávat ČR fotografie všech českých SPZ zachycených na italských hraničních přechodech - kdyby české úřady Itálii o něco takového požádali, tak se jim vysmějí, tohle nemá absolutně žádnou oporu v unijním ani mezinárodním právu. A dorazí to Libor s tím, že se v práci nahlašuje, kam jede zaměstnanec na dovolenou. To už je fakt moc.

0 Citovat

JJ, je to samozřejmě nesmysl. Pojede se na starém dobrém bonzáctví, kterého ve velkém využívá už teď Bureš na EET. :)

0 Citovat

Breathe napsal(a):

A dorazí to Libor s tím, že se v práci nahlašuje, kam jede zaměstnanec na dovolenou.

Opakuju. Já ze svých zaměstnání takovou zkušenost mám, že tato kolonka na formuláři je, a říkal to i ministr Vojtěch s Prymulou včera na dotaz v TV, jak se to dá kontrolovat.

0 Citovat

Já jsem v životě nenahlašoval dovolenou jinak než zcela neformálně ústně nebo max jednou větou v e-mailu.

0 Citovat

Přítel pracuje v korporaci a jejich vyhláška předběhla  i Babiše- zaměstnanci nesmí do celé Itálie, pokud si to předem nedomluví se šéfem a ten jim po návratu nedovolí práci z karantény.

0 Citovat

@Mandarinka tak to by mě zajímalo, jestli na to mají právo. Přikazovat kam můžeš a kam ne. Dost pochybuju. 


Edit: není to myšlený jen na pracovní cesty?

0