Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Ne, pracovní cesty jim zrušili hned, ještě před tímto prohlášením. 

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Přítel pracuje v korporaci a jejich vyhláška předběhla  i Babiše- zaměstnanci nesmí do celé Itálie, pokud si to předem nedomluví se šéfem a ten jim po návratu nedovolí práci z karantény.

Tohle nemá žádnou oporu v zákoně. Na druhou stranu rozumně uvažující člověk si za současných okolností rozmyslí cestu do Itálie ve vlastním zájmu. 

0 Citovat

Jinak, pokud nenecháte mobil doma, tak mobilní operátoři vědí, kde jste. Posílají teď ty zprávy všem, co cestovali do rizikových oblastí.

0 Citovat

Měli jsme jet do Neapole, kde je již několik dní stále 17 případů. 

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Jinak, pokud nenecháte mobil doma, tak mobilní operátoři vědí, kde jste. Posílají teď ty zprávy všem, co cestovali do rizikových oblastí.

Všechny předplacené sim karty v ČR jsou anonymní. Tedy operátor ví, že jste byl(a) v Itálii, ale neví kdo jste. 

0 Citovat

Lukeo napsal(a):

Zlatý komunisti, ta jejich totalita byla hodně slabá proti tomuhle


Snad nejhloupější prohlášení, co jsem kdy na cestujlevne četl. Víc to komentovat nemá smysl.

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Jinak, pokud nenecháte mobil doma, tak mobilní operátoři vědí, kde jste. Posílají teď ty zprávy všem, co cestovali do rizikových oblastí.

Já do Itálie nejedu a ani bych za současné situace nejel a respektoval nedoporuceni, byť pravda je taková, že když vidím to trio Babiš, lhář-zpěvák a "hygienicka", tak mám husinu. Každopádně, pokud se rozhodnu jet tajně do Itálie, tak to prostě nikdo nezjistí, to je prostě fakt. Obejít se dá i v dnešní době všechno a lze se chovat anonymně. Je to jen o zodpovědnosti každého z nás a o strašení vlády případnou pokutou za nedodržení pravidel. Ale moc dobře vědí, že konkrétního člověka, který nechce "být viděn", stejně nedohledaji.

0 Citovat

Tady se už řeší blbosti. To opatření je populistické už jen proto, že italové k nám mohou bez omezení.  Kontrolovat to nijak nejde a pokud někoho odhalí, tak zejména kvůli jeho vlastní hlouposti.

0 Citovat

Breathe napsal(a):

Tohle nemá žádnou oporu v zákoně.

Na všechno nemusí být zákon. Jsou i firemní pravidla a když se ti nelíbí, můžeš dát výpověď. Co třeba dress code? Ten je v zákoně?

Těch firem bylo víc. Rohlik.cz to aplikoval už 26.2.: https://www.seznamzpravy.cz/clan...irmy-90219

0 Citovat

Jedna věc je zakázat ti po dovolené z rizikové oblasti, abys chodil do kanceláře a druhá ti zakazovat kam máš jet na dovolenou. To opravdu zakazovat nemohou.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Na všechno nemusí být zákon. Jsou i firemní pravidla a když se ti nelíbí, můžeš dát výpověď. Co třeba dress code? Ten je v zákoně?

Těch firem bylo víc. Rohlik.cz to aplikoval už 26.2.: https://www.seznamzpravy.cz/clan...irmy-90219

Nařízený home office je v pořádku. Nicméně, jedna nejmenovaná firma si dokonce dovolila takovým lidem, kteří pojedou do Itálie, po návratu nařídit nucenou dovolenou, což je samozřejmě v rozporu se zákonem.

Když mi zaměstnavatel proplati dovolenou, tak klidně nikam nepojedu. V opačným případě bude holt platit 60%, ale já mu nic nevydelam. Tak by si měl sám spočítat, co se mu vyplatí více.

0 Citovat

Vtipne ako sa riesia sračky s talianskom (aj u nas v SR), a pritom v nemecku, francuzsku, spanielsku a UK to uz ma priam rovnaky nekontrolovatelny priebeh ... a prichody z tychto krajin neriesi nikto.  14 dnova karantena teda bude nanic, vidime aky to ma priebeh v Cine - pripadov stale pribuda ( aj ked pomalsie) a to su doslova zavreti doma uz takmer 2 mesiace. Vo vietname maju po 22 dnoch novy pripad ... a roztoci sa im to tam zase. Liek na tuto sračku v horizonte 2 rokov vraj nemame ocakvat, tusim na MERS nie je doteraz. 

Tipujem, ze tieto opatrenia budu platne len do zastavenia sa ekonomiky, potom 2% umrtnost bude ten najmensi problem ...

BTW, dostal uz niekto peniaze od Air China?

0 Citovat

@Breathe  :

- dovolená , ono také záleží na pracovní pozici. Já jsem běžně  musel udávat na sebe kontakt po dobu dovolené a počítat s tím, že budu třeba odvolaný.......

- předplacené SIM karty  nabízejí za  registraci kredit určité výše zdarma , tudíž je  v ČR mnoho  registrovaných.....


0 Citovat

Zuzka napsal(a):

Nám přišlo dneska storno Vídeň - Madrid a zpátky v dubnu. Nicméně jsme naprosto bez problémů a bez přirážky přebookovali na let Praha-Madrid ve stejném termínu, takže koronavir bude spíš jenom taková zástěrka. Nabízelo mi to i let z Vídně, akorát nevyhovující časy, proto jsme vzali tu Prahu. 

Jakým způsobem jste měnili ten let, prosím? Když kliknu v mailu na odkaz Customer Care Team, tak mě to hodí na Customer Chat na stránkách Laudamotion, kde je robot, který komunikuje jen v němčině, a když napíšu dotaz na změnu letu (anglicky), tak odpovídá, že mi nerozumí. Německy zas neumím já. 

Druhá možnost - ve svých rezervacích (Ryanair nebo Lauda) mám plakát, že let byl zrušen, a jsou tam odkazy Vrátit peníze a Změnit rezervaci letu. Změnit rezervaci letu mě ale navede na standardní rezervaci jakéhokoliv nového letu včetně platby, nic se tam netváří, že by to byla změna letu.

A je zajímavé, že lety na Mallorku z Vídně v mém zrušeném termínu stále vesele prodávají, ale za 5x vyšší cenu.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Jakým způsobem jste měnili ten let, prosím? Když kliknu v mailu na odkaz Customer Care Team, tak mě to hodí na Customer Chat na stránkách Laudamotion, kde je robot, který komunikuje jen v němčině, a když napíšu dotaz na změnu letu (anglicky), tak odpovídá, že mi nerozumí. Německy zas neumím já. 

Druhá možnost - ve svých rezervacích (Ryanair nebo Lauda) mám plakát, že let byl zrušen, a jsou tam odkazy Vrátit peníze a Změnit rezervaci letu. Změnit rezervaci letu mě ale navede na standardní rezervaci jakéhokoliv nového letu včetně platby, nic se tam netváří, že by to byla změna letu.

A je zajímavé, že lety na Mallorku z Vídně v mém zrušeném termínu stále vesele prodávají, ale za 5x vyšší cenu.


Přes "Změnit rezervaci letu". Ono to sice ukazuje ceny, ale při posledním kroku pak není vyžadována platba  a jenom se potvrdí změna letu bez doplatku. 

Jsme nakonec i spokojené, máme za super cenu letenky z Prahy, kam se dostaneme ještě rychleji a levněji než do Vídně.

0 Citovat

Breathe napsal(a):

A dorazí to Libor s tím, že se v práci nahlašuje, kam jede zaměstnanec na dovolenou. To už je fakt moc.


Idiota zo seba robíš jedine ty. Daj si do google "dovolenkový lístok" a pozri si aké obrázky ti ukáže. To miesto pobytu na dovolenke je tam asi na srandu, že?? Samozrejme, že väčšinou je to zamestnávateľovi fuk, ale kľudne to môžu vyžadovať. Neviem či aj zo zdravotných dôvodov, ale pod zámienkou pracovných určite.

0 Citovat

V životě jsem žádnej "dovolenkovej lístek" nevyplňoval. Asi jsem nepracoval ve správným korporátu.

0 Citovat

Proč řešíte něčí dovolenkové lístky? Já ho taky nikdy nevyplňoval a doteď jsem nevěděl že existuje. Ale pokud to po někom chtějí, tak to zkrátka asi musí vyplnit.

0 Citovat

divan napsal(a):

Proč řešíte něčí dovolenkové lístky? Já ho taky nikdy nevyplňoval a doteď jsem nevěděl že existuje. Ale pokud to po někom chtějí, tak to zkrátka asi musí vyplnit.

Protože byl dotaz, jak se dá zjistit, kdo byl v Itálii. Je dost možné, že jsou používány spíš jen ve státní sféře, univerzitách, výzkumácích atd. zatímco soukromá sféra má méně formální způsoby ohlašování dovolené.
0 Citovat

@Libor_S: omlouvám se, špatně jsem se vyjádřil v předchozím příspěvku. To bylo myšleno na " V životě jsem žádnej "dovolenkovej lístek" nevyplňoval . Asi jsem nepracoval ve správným korporátu."  od theo2 a další podobné poznámky. Ne na Tebe a Tvůj příspěvek. Míněno tím mým příspěvkem bylo to, že tu často někdo někoho napadá za něco o čem neví (a proto to nemůže existovat nebo to musí být blbost když to on nezná...), diví se něčemu co někdo udělal jinak než by to udělal on (protože tak je to přece jedině správně...) atd. Jako by někteří měli patent na rozum (naštěstí jich je minimum, ale jsou tu).

0 Citovat

Zuzka napsal(a):


Přes "Změnit rezervaci letu". Ono to sice ukazuje ceny, ale při posledním kroku pak není vyžadována platba  a jenom se potvrdí změna letu bez doplatku. 

Jsme nakonec i spokojené, máme za super cenu letenky z Prahy, kam se dostaneme ještě rychleji a levněji než do Vídně.

Super, děkuji. Bylo to tím, že mě to předtím házelo opravdu na standardní rezervaci bez vazby na předchozí rezervaci, ale teď při novém pokusu jsem se dostal na jinou rezervaci - se zobrazeným předchozím letem. Asi chyba webu... Vybral jsem nově lety na stejné trase, ve stejné dny, jen v lepších časech. Zřejmě to zrušení bylo kvůli nenaplněnosti letu - místo 4 letů za den teď mají jen 3, resp. zpátky jen 2. Takže spokojenost, pokud to zase nezruší...

0 Citovat

@divan: zmínil jsem to, protože se to v diskusi výše řešilo. Jestli to chápeš jako napadení, jsi asi moc útlocitnej, bylo to jen konstatování, že ne všude je to cesta k dohledání místa trávení zasloužilýho odpočinku. 

0 Citovat

@theo2: napadání je asi špatný výraz, sorry, spíš než napadání to mělo být nazváno off topic, protože když ten lístek neznáš, neznamená to, že ho nezná nikdo jiný.

Mě obecně vadí taková ta prohlášení (teď nemyslím to tvoje ohledně lístku) typu: udělal jsi to blbě, protože já to dělám jinak (= dobře). Cestovat se má tak a tak (jako cestuji já) a ne jinak (jako cestuješ ty). Co je dobře pro jednoho, nemusí být dobře pro druhého. Prostě se tu někdy řeší věci pro věci, které už nakonec s cestováním nemají nic společného.

0 Citovat

Já to nemyslel jako popření existence toho lístku. Bylo to myšleno tak, že na údaje z tohoto lístku se při kontrole cílových destinací spolíhat prostě nedá, když jej zdaleka nepoužívají všichni zaměstnavatelé. BTW před 14 dny jsem byl v Íránu, po příletu mi příslušný autority opakovaně odmítly provést vyšetření a poslali mě do práce (žádná karanténa ani). Nechal jsem jim tam na sebe kontakt, kdyby se něco změnilo v jejich přístupu, aby mě mohli kontaktovat. Nikdo se doteď neozval, přestože Írán byl v té době celosvětově jedno z hlavních ohnisek nákazy. S pečlivou kontrolou ze strany státu moc nepočítám, celý mi to přijde jen jako okatý vykazování aktivního přístupu (když na straně druhé přijíždějící cizí státní příslušníky z Itálie vůbec neřeší). 

0 Citovat

Tohle je normalni listek o zadost na dovolenou. Nepracuji v zadnem korporatu, ale vzdy ho vyplnuji. Kolonku misto pobytu jsem vzdy vyresil svet/evropa.


7955ccf2-8419-47e5-b2ea-1f4fb5ff920f.jpeg

0