Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

SeznamSpravy, zachovejte paniku....


Policie zasahovala na Hlavním nádraží. Jeden z pasažérů měl respirační problémy


Bezpečnostní složky zasahovaly v neděli odpoledne na pražském Hlavním nádraží. Přijel tam vlak Českých drah z Vídně a podle personálu vezl cizince, u něhož se obávali, že by mohl být nakažen koronavirem.


„Dostali jsme informaci od vlakového personálu, že ve vagonu je jeden cestující, který má respirační problémy,“ potvrdila pro Seznam Zprávy mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová. „Proto jsme ihned kontaktovali hygieniky a bezpečnostní složky, kteří přesně ve 13:20 dorazili na Hlavní nádraží a všechny cestující zkontrolovali.“


Do redakce napsal jeden z cestujících Karel Novosád a poslal fotky ze zásahu. S tím, že pasažérům bylo nejprve zakázáno vystupovat z vlaku. „Vlak obestoupila policie a zapisovala každého z 350 cestujících,“ uvedl.


Rajnochová to nechtěla komentovat: „O opatřeních, která provedli hygienici, nemáme podrobné informace. Ale víme, že cestující pouze zkontrolovali a nemuselo proběhnout žádné další opatření z jejich strany. Bezpečnostní složky nezjistily žádná rizika,“ tvrdí mluvčí.


Mluvčí Hygienické stanice hlavního města Prahy Zdeněk Boublík upřesnil, že hygienici byli přivoláni proto, že ve vlaku cizinec kašlal.


„Ve spolupráci zainteresovaných složek proběhlo zjištění státní příslušnosti daných cestujících, kdy vyšlo najevo, že nejedná o občany Itálie, na která jsou vztažena aktuální opatření Ministerstva zdravotnictví. Mimořádná opatření v tomto konkrétním případě proto nebylo nutné v daný okamžik přijmout,“ uvedl Boublík



0 Citovat

Hlavně že v metru, tramvajích a autobusech si letošní zimu připadám jako ve Wuchanu a nikomu to nevadí. Kašle se tam jedna radost...

0 Citovat

Kašli na to ...

0 Citovat

Maja napsal(a):

Tak mňa zase ako prvé napadlo "Svedectvo" od Kinga.  


Já si už při prvních zprávách z Číny vzpomněl na tohle

https://www.csfd.cz/film/273515-...a/prehled/

0 Citovat

lma napsal(a):

Letiště Vídeň,Lisabon a Porto žádné buzerace navíc - klid !

Roušky/Respirátory nikdo nenosí v Portu klid po nějakém koronaviru ani památky,ulice plné pulsují normálním životem ..

V hlavních portugalských zprávách koronaviru věnována okrajová pozornost.

Jen u nás se Babiš s Hamáčkem předhánějí,kdo vymyslí větší ptákovinu ..


A máte někdo kvůli svým cestám v tomto období i nějaký lynč v práci?

Do Porta jedu za 14 dní z Vídně, a v práci nám každý den rozšiřují seznam krajin, ze kterých když dojedem, tak musíme zůstat 14 dní doma /většinou od 50 nakažených/.  Asi tam toho dnes po víkendu dost přibyde.. V kanclu do mě jen šijou že nemám nikam jezdit.  Jinak pracuju na Slovensku, počítám že do pár dní už nebudu moct jet ani domů do ČR :D

V noci se mi zdál už i sen, že jsem před odletem do Porta to řešila s někým v práci, jestli až dojedu mám zůstat teda doma, a paní mi napsala, že určitě ano, ale že teda jako milovnice památek nechápe, jak tam někdo může jet a jeden den :D

0 Citovat

U mě to vypadá na rok home office. Nevadí mi to. Díky tomu budíček na 9:30... 😂 Korporace, pro kterou externičím zavádí stále nová doporučení, kam necestovat a pak nechodit do kanclu. Mezi jinými tam máme - nechodit do kanceláře při návratu ze země s více jak 10 nakaženými. Jen netuším, jak se teď počítá příjezd zpátky do ČR... 😁

0 Citovat

Michal napsal(a):

U mě to vypadá na rok home office. Nevadí mi to. Díky tomu budíček na 9:30... 😂 Korporace, pro kterou externičím zavádí stále nová doporučení, kam necestovat a pak nechodit do kanclu. Mezi jinými tam máme - nechodit do kanceláře při návratu ze země s více jak 10 nakaženými. Jen netuším, jak se teď počítá příjezd zpátky do ČR... 😁


jako taky bych měla asi home office, nebo prostě zevl. Kolega už je týden doma, nemá home office a má zaplaceno 100%. Ale do mě tady někdo valí, že dostanu zaplaceno jen 65%. Nevim, ještě jsem se o to nestarala, do odletu času dost, a kdoví co bude :D

0 Citovat

Pokud dostaneš karanténu od hygieniků - 60%, pokud to bude čistě z přání zaměstnavatele - 100% - a bere se to jako překážka v práci z jeho strany. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Pokud dostaneš karanténu od hygieniků - 60%, pokud to bude čistě z přání zaměstnavatele - 100% - a bere se to jako překážka v práci z jeho strany. 


i když tam pojedu ve vědomí z vlastní vůle, že jedu do rizikové země? 

0 Citovat

Přechod Ustyluh (UA) - všichni cestující zastřeleni do čela teploměrem. Za smíchu orgánů, že už ze 44 milionů mají jednoho nakaženýho. Přechod Ludyn (UA) - "Máš koronavirusa? Jasný woe.. Tak nasedej a jeď (smích...)".

0 Citovat

U nás v práci jsme museli v pátek povinně nahlásit, kde všude jsme byli od 17.2. a dále kam se chystáme v nejbližších 2 týdnech. Pak musí všichni povinně brát každý den domů notebook, s tím že se kdykoliv může vyhlásit režim, kdy půlka lidí bude chodit do práce a půlka lidí bude na home office. To kdo patří do které skupiny bylo rozhodnuto a je to tajné. Každý den dávají seznam zemí  a kdo ze z některé s nich v v posledních 2 týdnech vrátil, tak nesmí do práce. Dnes koukám, že seznam už dost narostl a mimo jiné je v něm už i třeba Singapur.

0 Citovat

Já bych tam přidal Česko. Kdo byl v Česku, nesmí si práce!

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Já bych tam přidal Česko. Kdo byl v Česku, nesmí si práce!

Takovou větu v těch pokynech máme taky :D

"V případě, že máte důvodné podezření, že jste byli v rámci České republiky (šíření ve školách, na pracovištích rodinných příslušníků, či jinde) v kontaktu s infikovanou osobou, postupujte maximálně obezřetně, zůstaňte doma a kontaktujte svého manažera."

To by vysvětlovalo proč dneska přišlo do práce tak o třetinu méně lidí než obvykle :D

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Takovou větu v těch pokynech máme taky :D

"V případě, že máte důvodné podezření, že jste byli v rámci České republiky (šíření ve školách, na pracovištích rodinných příslušníků, či jinde) v kontaktu s infikovanou osobou, postupujte maximálně obezřetně, zůstaňte doma a kontaktujte svého manažera."

To by vysvětlovalo proč dneska přišlo do práce tak o třetinu méně lidí než obvykle :D


Jako ale konečně dobrá výmluva když se mi nechce na nějaké akce v ČR a je mi blbé se furt vymlouvat :D

0 Citovat

Michaela napsal(a):


A máte někdo kvůli svým cestám v tomto období i nějaký lynč v práci?

Do Porta jedu za 14 dní z Vídně, a v práci nám každý den rozšiřují seznam krajin, ze kterých když dojedem, tak musíme zůstat 14 dní doma /většinou od 50 nakažených/.  Asi tam toho dnes po víkendu dost přibyde.. V kanclu do mě jen šijou že nemám nikam jezdit.  Jinak pracuju na Slovensku, počítám že do pár dní už nebudu moct jet ani domů do ČR :D

V noci se mi zdál už i sen, že jsem před odletem do Porta to řešila s někým v práci, jestli až dojedu mám zůstat teda doma, a paní mi napsala, že určitě ano, ale že teda jako milovnice památek nechápe, jak tam někdo může jet a jeden den :D

V práci jsem měl nahlášenou řádnou dovolenou a normálně odjel - kam jedu jim bylo známo navrch bych řekl,že zaměstnavatel na nějaké nařizování karantény nemá právo!

V Portu byl klid nikde žádné omezení to samé teď ve Španěsku,kde se aktuálně nacházím.....kdybych sem tam nekoukl na idnes,tak ani nevím,že nějaký koronavir řádí ..

0 Citovat

"V Portu byl klid nikde žádné omezení to samé teď ve Španěsku..."

Nejsem určitě panikář, na konec března mám letenky na jih Evropy a plánuji letět (pokud mi nezruší let). Ale že je někde klid není žádný argument. Klid byl před dvěma týdny třeba v Itálii a podívejte se, co se tam děje dnes.

0 Citovat

divan napsal(a):

"V Portu byl klid nikde žádné omezení to samé teď ve Španěsku..."

Nejsem určitě panikář, na konec března mám letenky na jih Evropy a plánuji letět (pokud mi nezruší let). Ale že je někde klid není žádný argument. Klid byl před dvěma týdny třeba v Itálii a podívejte se, co se tam děje dnes.

Reagoval jsem už na lma (a Jakuba) v jiném vlákně, tak to sem zkopíruju:

Ten klid a pohoda ve Španělsku asi nebude dlouho trvat. Včera tam byl nárůst případů ze 430 na 674:

https://en.wikipedia.org/wiki/20...k_in_Spain

Podstatná je křivka nárůstu, která vypadá skoro jako exponenciála (v Itálii, Španělsku i třeba v Německu viz stránky o koronaviru na wikipedii). V Itálii bylo o 10 dní dříve (28.2.) taky jen necelých 15 nakažených z 1 miliónu, jak bylo včera ve Španělsku.

0 Citovat

Já občas sleduji přírustky zde :

https://www.who.int/emergencies/...n-reports/

Je tam si  prodleva s aktuálností......


0 Citovat

No, my máme letenky za necelé 3 týdny do Lisabonu, ale myslím že nakonec nepojedeme. Jen doufám, že se domluvím s TAP Air miminálně na nějakým přesunu, nechce se mi vyhodit peníze z okna. Každopádně tam máme jet se synem, kterému nejsou ani 2 roky a když si čtu,že už je i místní prezident v karanténě, tak mě docela děsí představa, že mě někde na 2 týdny třeba s malým zavřou. No, počkám na týden před odletem a znovu zavolám na aerolinku i na pojišťovnu.

0 Citovat

Souhlasím, všude to bude v klidu, dokud nebude tolik % nakažených, než vyhlásí karanténu na danou oblast. Právě to braní situace v klidu počet případů exponenciálně rozšíří - a nejen v rámci země, ale díky turistům i všude jinam po světě. Jak víte, že jste to tam nechytil a teď to nepřenášíte tady?

Jinak Španělsko, Německo a Francie bohužel pomalu ale jistě k té karanténě mají namířeno. Přiznejte si, že turismus teď zažije pár pěkně těžkých měsíců. 

0 Citovat

@Vladimír: mám off topic dotaz. Docela často mě napadlo, když vidím někde na letišti skupinku lidí s malinkým děckem/dětmi, proč (s výjimkou návštěvy rodiny, zaměstnání v zahraničí apod.) vlastně cestují s tak malými dětmi? Myslím, že těm ročním-dvouletým víc vyhovuje, když se šťourají klackem někde v kaluži před domem než když cestují po světě.  On to může být docela opruz pro rodiče, pro okolí i pro to děco samotné. Snad s vyjímkou, když se čvachtají někde na pláži/u bazénu. Neberte to prosím nijak osobně - jen to tu vidím jako možnost zeptat se.

0 Citovat

Áčko napsal(a):

Souhlasím, všude to bude v klidu, dokud nebude tolik % nakažených, než vyhlásí karanténu na danou oblast. Právě to braní situace v klidu počet případů exponenciálně rozšíří - a nejen v rámci země, ale díky turistům i všude jinam po světě. Jak víte, že jste to tam nechytil a teď to nepřenášíte tady?

Jinak Španělsko, Německo a Francie bohužel pomalu ale jistě k té karanténě mají namířeno. Přiznejte si, že turismus teď zažije pár pěkně těžkých měsíců. 


Což, přiznejme si, nemusí být vůbec na škodu. A třeba se bude více jezdit tam, kam se běžně nejezdí. 
0 Citovat

divan napsal(a):

@Vladimír: mám off topic dotaz. Docela často mě napadlo, když vidím někde na letišti skupinku lidí s malinkým děckem/dětmi, proč (s výjimkou návštěvy rodiny, zaměstnání v zahraničí apod.) vlastně cestují s tak malými dětmi? Myslím, že těm ročním-dvouletým víc vyhovuje, když se šťourají klackem někde v kaluži před domem než když cestují po světě.  On to může být docela opruz pro rodiče, pro okolí i pro to děco samotné. Snad s vyjímkou, když se čvachtají někde na pláži/u bazénu. Neberte to prosím nijak osobně - jen to tu vidím jako možnost zeptat se.


Tak nějaký malý % asi musí, ale z drtivé většiny je to zbytečnost a luxus, prostě mají zdroje tak jezdí/lítají/plaví se ...


Osobně se snažím minimalizovat letecké přesuny, protože o tom to fakt není a s deckama toho potřebuji mnohem více než jen pro sebe...


0 Citovat

Tak teď mi do pracovního mailu došlo toto:


Please try to limit the travelling abroad to maximum, if possible. 

If somebody from your team will travel to the country with wide spread of corona virus infection (https://www.worldometers.info/coronavirus/), his/her potential 14 days  quarantine will be counted as vacation. 

 

--- 

rozumím dobře? Vzít si pak dovolenou? A platí to i pro ty, kdo v dotknuté krajině jen třeba přestupuje. Jebne mi.

0 Citovat

Sranda bude až začne být za pár měsíců vyčerpaná řádná dovolená ;-) ...


0