Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

mikir napsal(a):

No uvidime , nebudu uz jednotlive odpovidat  na posledni reakce,ale eremimu neslibim   , ze sve  nazory nebudu  prezentovat , AB  je lhar ,jeste vcera trdil , ze se nic  nechysta  a najednou  zavira hranice , restaurace a kdovi co prijde  zitra  ,vim  co  znamena vyhlaseni vyjimecneho stavu , ale to nic nemeni na tom co si o  tom myslim  

A ano mam irske obcanstvi  ,tak verim ,ze  se s CR nejak dostanu  i kdyby pozavirali vsechno  ,ale vadi mi to ,navic ,kdyz tady mam rodinu a jezdit sem neprestanu   


Panebože, ty seš magor, vnímáš vůbec realitu kolem sebe? Jsi jak zaseklá deska....


0 Citovat

Mikire, už máš závěť napsanou?

Jsi ve skupině s nejvyšší mortalitou. V tvém případě je každý pokus o cestování pokusem o sebevraždu, popřípadě euthanasii.

0 Citovat

No, mě tedy bráchovi nastala taková prekérní situace zítra tj. 13.3 má jednosměrnou letenku přes AMS, TPE do Aucklandu. Ano víme a uvědomujeme si závažnost situace, ale bratr má být na NZ do 20.3.2020 jinak mu propadnou WH visa. Celou dobu jsme situaci okolo corony sledovali a spíš jsem se bál o to Taipei, ale teď? trochu čumíme a trochu nevíme, přece jenom WHV je sen který jde jen využít jen jednou za život, hlavně všechno už zaplacený...

Nějaké vtipné komenty či i rady k této situaci by byli trochu na místě :-D

0 Citovat

Italie právě ohlásila dalších 189 mrtvých za 24 hodin a přehoupla se tak v počtu mrtvých přes tisícovku (1016). Mortalita tak stoupla na 6,7%.

Bezpochyby nás čeká bezprecedentě těžké období a velká zkouška morální integrity. Všem šťastou cestu domů! ;) 

0 Citovat

Nejnovější data z Itálie. Stačí se podívat na ten graf vpravo nahoře (šedivý), tedy stoupající počet úmrtích. 24.2. to byl 1 člověk!!! Jak píše Leonard, čeká nás zkouška a nějaké zrušené lety a propadnutá ubytka jsou jen bezvýznamnou banalitou. 


screen-shot-03-12-20-at-06-44-pm.jpg

0 Citovat

[citace="DimikUK"]


Procpak litas pres Londyn? To jsi hrdej Ir? Nikdo se s tebou na letisti Mikire bavit nebude, nepoletis nikam ani kdyz Jim pohrozis zalobou do Strasburku


Hele nestras  a  proc  bych mel litat  Praha -Dublin  ,kdyz pak musim  250 km  ,ale pokud nastane ta situace a Ryanair mi to vymeni ,tak se branit nebudu ,,ale skutecne nevim ,proc bych mel s trvalym bydlistem v Irsku a s irskym obcanstvim poslouchat  nejake ceske narizeni 

0 Citovat

mikir napsal(a):

[citace="DimikUK"]


Procpak litas pres Londyn? To jsi hrdej Ir? Nikdo se s tebou na letisti Mikire bavit nebude, nepoletis nikam ani kdyz Jim pohrozis zalobou do Strasburku


Hele nestras  a  proc  bych mel litat  Praha -Dublin  ,kdyz pak musim  250 km  ,ale pokud nastane ta situace a Ryanair mi to vymeni ,tak se branit nebudu ,,ale skutecne nevim ,proc bych mel s trvalym bydlistem v Irsku a s irskym obcanstvim poslouchat  nejake ceske narizeni 

Rád bych měl tvé vyjednávací schopnosti v rámci debaty s Ryanairem :D

0 Citovat

[citace="padrino11"]

Mikire, už máš závěť napsanou?

Jsi ve skupině s nejvyšší mortalitou. V tvém případě je každý pokus o cestování pokusem o sebevraždu, popřípadě euthanasii.

Hele  za tech let za volantem a jako fyzicky  pracujici  jsem byl ohrozeny vic nez  nez nejakou  coronou  a to nemluvim o tom jak bouchnul Cernobyl  akorat se o tom nesmelo psat ,,, a takovy dedek  ze me jeste skutecne neni a na sjezdovkach  jsem se mohl taky klidne rozmaznout  

0 Citovat

[citace="Michal"]

Rád bych měl tvé vyjednávací schopnosti v rámci debaty s Ryanairem :D


Tak kompenzaci  bych nechtel -)   a  zase  100  procent  uspesnost nemam  zatim  vedu  3  ku  1 


0 Citovat

mikir napsal(a):

[citace="Michal"]

Rád bych měl tvé vyjednávací schopnosti v rámci debaty s Ryanairem :D


Tak kompenzaci  bych nechtel -)   a  zase  100  procent  uspesnost nemam  zatim  vedu  3  ku  1 


To je stejně vysoko nad průměrem běžné populace.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Mikire, už máš závěť napsanou?

Jsi ve skupině s nejvyšší mortalitou. V tvém případě je každý pokus o cestování pokusem o sebevraždu, popřípadě euthanasii.

To je fakt. To by bylo na Darwinovu cenu :)

0 Citovat

[citace="Michal"]

To je stejně vysoko nad průměrem běžné populace.


Tak bezna  populace asi  nema  z Ryanairem   400 letu  ( 330 podchycenych  )

0 Citovat

mikir napsal(a):

Tak bezna  populace asi  nema  z Ryanairem   400 letu  ( 330 podchycenych  )

Běžná populace musí chodit do práce a makat na všemožné mikiry.

0 Citovat

Prechod svk - rak hranic bez zastavky ale budova uz oziva. Zajtra tu vypukne

0 Citovat

To by mě zajímalo, jak ten Mikir ty lety podchycoval. Vidíš to Cali, to jsem myslel tím “na Mikira” :-))

@Baca. Ty jsi fakt vzal do zajecich :-) 

0 Citovat

cali napsal(a):

Nejnovější data z Itálie. Stačí se podívat na ten graf vpravo nahoře (šedivý), tedy stoupající počet úmrtích. 24.2. to byl 1 člověk!!! Jak píše Leonard, čeká nás zkouška a nějaké zrušené lety a propadnutá ubytka jsou jen bezvýznamnou banalitou. 

V té Itálii je ta vysoká smrtnost způsobena několika faktory - od toho,že to zpočátku extrémně podcenili,přes přestárlou populaci (jedina dosud provedena seriózní studie italskou obdobou našeho Státního zdravotního ústavu zkoumající úmrtí v jeden konkrétní den uvedla,že průměrny věk zemřelých byl 81 let) po v současnosti již jen zoufale snahy minimalizovat následky a zcela jistě nejsou zachyceny všechny případy a nakažených je reálné mnohem víc. Ale každopádně obrovský problém to je,tím spíš,že italské zdravotnictví je na velmi dobre úrovni a např.v Lombardii je na špičkové úrovni i v rámci Evropy.

0 Citovat

Upřímně, dost lidi mi psalo dnes po zrušené USA proč nezůstanu dele v BCN. Odpověď přišla o několik hodin sama. Asi nejhorší bylo, ze se člověk dovola na RJ a netusi, jestli zítra odpo pojede vlak VIE-PRG. Celý dnešní den stal za to. Zatím vše je naplánované, tak snad ráno nebude nějaká sms od MZV. Vláda selhala v tom, ze zrušila i pozemní spoje. 

0 Citovat

Prechod svk - rak zatial bez zastavky ale hranicna budova uz oziva. Zajtra to vypukne


Letisko vieden z vonku dost prazdne, cul hor sa na tradicne rakuske jedlo, kebab, do centra viedne

0 Citovat

[citace="Petr76"]

Běžná populace musí chodit do práce a makat na všemožné mikiry.


Tvl  ja mam odmakanych   42 let rukama   4 mi neuznali protoze jsem je nedolozil  a  od 60 mam predcasnou ceskou penzi a na irskou cekam . tak uz nech  tech blabolu  ze na nekoho bezna populace maka ... navic na cloveka co 2o let v CR nezije  ,,,asi ti pusobi na mozek koronavir 

0 Citovat

Už mi přišel e-mail od Wizzu, že ruší ODS-BTS příští pátek. Primárně to vrací do jejich kreditů, ale v budoucnu prý přijde i e-mail s dungeon&dragons návodem, jak požádat o peníze.

As a result of the cancellation, we are crediting the full amount of your payment related to the cancelled booking (i.e. the Total fare) to your WIZZ account automatically (for the outbound flight, and for the return flight, if applicable), with an extra +20% as a bonus

0 Citovat

Takže e-mail u nich je rychlejší než procesy a let svítí stále jako confirmed. Ale dějí se nemilé změny v jejich politice:

As a result of the cancellation, we are crediting the full amount of your payment related to the cancelled booking (i.e. the Total fare) to your WIZZ account automatically (for the outbound flight, and for the return flight, if applicable), with an extra +20% as a bonus, in the form of WIZZ credits. The amount will be at your disposal immediately once uploaded, and it will be valid for two years . You can use those WIZZ credits to purchase any Wizz Air flights/services in the next two years.

V případě refundů býval ten kredit platný po neomezenou dobu - nyní jen na dva roky. Asi podniknu quest, abych dostal chechtáky zpátky na kartu. Něco mi říká, že u W6 budu mít letos kreditu až až.

0 Citovat

[citace="niemandos"]

To by mě zajímalo, jak ten Mikir ty lety podchycoval. Vidíš to Cali, to jsem myslel tím “na Mikira” :-))

@Baca. Ty jsi fakt vzal do zajecich :-) 


Jednoduse   necelych  330 letenek mam k dispozici  dalsi  je odhad   ale Ryanairem litam od  2001   takze ten prumer  20 letu za rok bude realnuch  kdyz v poslednich 5 letech je to dvojnasobek  

0 Citovat


screenshot-20200312-211614.jpg

0 Citovat

Dobrý den. Měli jsme se smartwings letět do Španělska. Po dnešním vládním opatření nám přišel mail s tímto textem:

S politováním Vám oznamujeme, že ve Vaší rezervaci došlo ke zrušení letu Prague - Malaga a Malaga - Prague.

Rezervaci můžete zdarma změnit nebo zrušit emailem zaslaným na adresu flights@smartwings.com. V emailu prosím uveďte svůj rezervační kód.

Nemám s tím žádné zkušenosti a tak se tu raději zeptám.

 Když to (zdarma) zrušíme, vrátí nám peníze? Z čeho to případně plyne? (Jde o čl. 13.2 podmínek - Pokud je let zrušen, má cestující právo na možnost volby mezi vrácením pořizovací ceny letenky a přesměrováním (viz článek článku 13.2.)? )

Změna zdarma znamená, že neplatím za změnu termínu, ale případný rozdíl v ceně doplatíme, že.

Děkuji moc za odpovědi.

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Upřímně, dost lidi mi psalo dnes po zrušené USA proč nezůstanu dele v BCN. Odpověď přišla o několik hodin sama. Asi nejhorší bylo, ze se člověk dovola na RJ a netusi, jestli zítra odpo pojede vlak VIE-PRG. Celý dnešní den stal za to. Zatím vše je naplánované, tak snad ráno nebude nějaká sms od MZV. Vláda selhala v tom, ze zrušila i pozemní spoje. 

Chytil se toho Gepard Express, mají auta pro 9os. i s řidičem, snad to mají dobře vymyšlené. https://www.facebook.com/1045371...792767925/

0