Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Důležité je zopakovat, že karanténa nás nemá ochránit, ale má rozmělnit nástup epidemie a tím zajistit dostatek ventilátorů a celkově zdravotní péče. S tím, že si nemocí projde v příštích 2 letech třeba 70 % lidi (7 milionů) se nedá nic dělat, dokud nebude vakcína . Dle výzkumu z Číny díky zpoždění od nakažení po testy může být teď ne 600 ale cca 20000 nakažených. Z toho v nemocnici je cca 50 a v opravdu vážném stavu 5 (z nich někdo stejně zemře), dá se ale čekat, že do 2 týdnů tedy bude 1000 lidí v nemocnici a 100 v ohrožení života. Pokud by se nákaza rozjela a naráz bylo nemocných milion, v nemocnici by nebylo místo pro 50000 lidí a možná ani pro 5000 v ohrožení života, takže samozřejmě tisíce a desetitisíce by zemřely. Borisovi to asi neva, na ztráty nehledí a chce to mít co nejdřív za sebou. 

0 Citovat

Tak jsem se chvilku díval na CNN:


Ochranné pomůcky v USA: nejsou, pokyn je použít víckrát. Přijde pacient, nasadit roušku, pak sundat a znovu.


Vývoj léku: Trump říká, že lék je na dohled, odborníci mluví o horizontu měsíců (nebo let).
0 Citovat

Navaja napsal(a):

@ahmad


Ahmade nejsme. Navíc jsme si v Tunisku koupili respiratory typ 2  a pečlivě jsme s tímto nahubkem absolvovali cestu zpět.

Vzácná odpovědnost. 

0 Citovat

tmx: důchodová reforma by Boris 

0 Citovat

tmx napsal(a):

Důležité je zopakovat, že karanténa nás nemá ochránit, ale má rozmělnit nástup epidemie a tím zajistit dostatek ventilátorů a celkově zdravotní péče. S tím, že si nemocí projde v příštích 2 letech třeba 70 % lidi (7 milionů) se nedá nic dělat, dokud nebude vakcína . Dle výzkumu z Číny díky zpoždění od nakažení po testy může být teď ne 600 ale cca 20000 nakažených. Z toho v nemocnici je cca 50 a v opravdu vážném stavu 5 (z nich někdo stejně zemře), dá se ale čekat, že do 2 týdnů tedy bude 1000 lidí v nemocnici a 100 v ohrožení života. Pokud by se nákaza rozjela a naráz bylo nemocných milion, v nemocnici by nebylo místo pro 50000 lidí a možná ani pro 5000 v ohrožení života, takže samozřejmě tisíce a desetitisíce by zemřely. Borisovi to asi neva, na ztráty nehledí a chce to mít co nejdřív za sebou. 


Souhlasím a líbí se mi ta uváděná čísla. Pokud tedy ale rozmělňujeme, proč začínáme s tak malou první vlnou? Dejme tomu že se nakazí do dubna 3000 lidí = 0,03% české populace. Tímhle tempem to celým národem projde za cca 100 let :D  Nebo naše vláda(a mnoho dalších) fakt tolik spoléhá na to, že se vakcína najde dřív, než to rozvrátí ekonomiku? 

0 Citovat

To fakt nejde naplánovat, jak to bude probíhat to zaprvé (a vzhledem k tomu,jak to zatim vypada,tak striktni přístup se vyplácí) a zadruhé ty úvahy,že tím projde většina populace jsou jen úvahy,druhá část odborníků říká,že to bude mnohem mnohem min, pak se populace promori a prestane se to sirit. A za měsíc,dva se bude o viru vědět zase mnohem víc.

0 Citovat

Tady bych s minutou ticha vzpomenul na kolektivní imunitu amerických indiánů. 

0 Citovat

Áčko napsal(a):


Souhlasím a líbí se mi ta uváděná čísla. Pokud tedy ale rozmělňujeme, proč začínáme s tak malou první vlnou? Dejme tomu že se nakazí do dubna 3000 lidí = 0,03% české populace. Tímhle tempem to celým národem projde za cca 100 let :D  Nebo naše vláda(a mnoho dalších) fakt tolik spoléhá na to, že se vakcína najde dřív, než to rozvrátí ekonomiku? 

Vždyť tmx napsal: "Dle výzkumu z Číny díky zpoždění od nakažení po testy může být teď ne 600 ale cca 20000 nakažených." Za 2 týdny to bude ještě mnohem víc. V Číně se lidi vrací postupně do práce už teď i bez vakcíny (ale jinde to možná tak rychlé nebude).

0 Citovat

Emirates ukončují prý 24.3. spojení do PRG. To pro mě není vůbec překvapení.

To, že se znovuobnovení plánuje na červenec je zpráva mnohem víc vypovídající. jak to bohužel dlouho asi bude trvat.
0 Citovat

Tak ono Emiráty jsou v háji taky. Vždyť se jako stát daly do karantény a neumožňují vstup cizincům. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Tak ono Emiráty jsou v háji taky. Vždyť se jako stát daly do karantény a neumožňují vstup cizincům. 

Takových států už je dnes  asi většina (aspoň z těch, kam se běžně jezdilo): https://www.aljazeera.com/news/2...05922.html

Emiráty mají hlášených 140 případů koronaviru na 9,5 mil. obyvatel.
0 Citovat

Niektore krajiny idu na to inak :D


"Indický premiér Naréndra Módí nariadil vo štvrtok 1,3 miliardy obyvateľom krajiny, aby dodržiavali jednodňový zákaz vychádzania."


0 Citovat

lma napsal(a):

Já chtěl hlavně říci,že u nás se blázní s rouškama,ale na hranicích nikoho nezajímá odkud člověk přiletěl...čekal jsem daleko větší "výslech" a konkrétní doporučení/příkazy co mám/nemám dělat  !!

A kdyby se tak stalo, budeš mezi prvními tady vyskakovat jako papírový čert co že je to za "buzeraci".

0 Citovat

lma napsal(a):

Ano jsem v karanténě já sice přiletěl z Portugalska,ale předtím jsem byl týden ve Španělsku.

Já chtěl hlavně říci,že u nás se blázní s rouškama,ale na hranicích nikoho nezajímá odkud člověk přiletěl...čekal jsem daleko větší "výslech" a konkrétní doporučení/příkazy co mám/nemám dělat  !!

.. a každému to jasné být nemusí..každý přeci nemusí číst zprávy nee ?

Jako kdybych chtěl,tak jsem mohl jít dnes v klidu do práce jako by se nechumelilo!


Je úplně jedno, že jsi přiletěl z Portugalska, v tu chvíli přicházíš z Rakouska. Já taky přiletěl do Vídně a byl celkově 2,5h v Rakousku, ale prostě v tu chvíli bylo Rakousko na seznamu, tak jsem se musel tomu podřídit. A za druhé, chodí smsky od operátoru, mně přišli tři v Barceloně za den a půl. A pokud se nemýlím, tak musíš zavolat hygieně/obvodnímu a říci, že jsi pobýval v rizikové zemi. Ale to si nejsem teď jistý. 

0 Citovat

Tak tohle jsem asi ještě neviděl: https://twitter.com/ianbremmer/s...19968?s=20

V ekvádorském Guayaquilu blokovali místní pracovníci z obav z koronaviru auty ranvej, aby na ní nemohlo přistát letadlo letící ze Španělska.

0 Citovat

lma napsal(a):

Ano jsem v karanténě já sice přiletěl z Portugalska,ale předtím jsem byl týden ve Španělsku.

Já chtěl hlavně říci,že u nás se blázní s rouškama,ale na hranicích nikoho nezajímá odkud člověk přiletěl...čekal jsem daleko větší "výslech" a konkrétní doporučení/příkazy co mám/nemám dělat  !!

.. a každému to jasné být nemusí..každý přeci nemusí číst zprávy nee ?

Jako kdybych chtěl,tak jsem mohl jít dnes v klidu do práce jako by se nechumelilo!




Měla jsem to úplně stejné  na hranicích v Mikulově v neděli. Nikam si mě nazapsali, nikoho nezajímalo z kama jedu, jak dlouho jsem tam byla, žádné měření teploty, info o karanténě taky žádné, jediné co mi pan policista řekl, ať jedu rovnou domu a nikde se nezdržuji, čekala jsem to tedy přísnější.
0 Citovat

Koukam ,ze je tady podezrele mrtvo , zaujaly me  3 clanky.  jeden je od odbornika z Ostravy   ,kde porovnva  pristup Britane  a  ostatnich  ,dalsi clanek je rozhovor  s majitelme Kiwi )  a dalsi clanekj  pak vyhruzka Prymuly jestli budou  lidi porusovat karantenu ,tak ze vyhlasi zakaz vychazeni ,,,,jinak jeste znamym prisel  dopis  s CK  maji odletet v cervnu  do Recka ...taky pristup jedna radost ,,,

V podstate  jim moznost  zakladniho storna za 2000 Kcs   prodluzuje na 60 dnu   do konce dubna a pry pocita s tim ze odleti... mam to v PDF  a nejde mi to okopirovat jinak bych to sem dal k pobaveni...pry v dubnu  se vrati situace  do normalu -))





0 Citovat

kamil.kv napsal(a):

Emirates ukončují prý 24.3. spojení do PRG. To pro mě není vůbec překvapení.

To, že se znovuobnovení plánuje na červenec je zpráva mnohem víc vypovídající. jak to bohužel dlouho asi bude trvat.


Ja se porad divim, na co cekaji Qatar Airlines. Na to, jak je to mala zemicka, maji tech nakazenych uz podstatne vice, nez treba Emiraty.

0 Citovat

Ohledne Qatar Airways, muzete jedine tranzitovat cez letiste Doha, vstup do Qataru uz je par dni zakazan ,z letiste ven se nedostanete...

0 Citovat

richard.pastorek napsal(a):

Ohledne Qatar Airways, muzete jedine tranzitovat cez letiste Doha, vstup do Qataru uz je par dni zakazan ,z letiste ven se nedostanete...


To ja vim, muj udiv byl spis nad tim, ze ty lety porad drzi. Docela by mne zajimala obsazenost a kdo tim lita.

0 Citovat

Obsazenist si muzete overit cez expertflyer.com ,  stat Qatar do aerolinky napumpuje asi dalsi miliardy usd... 

0 Citovat

Taky si myslim, ze pokud by mely vsechny aerolinky zkrachovat, tak Qatar Airways bude ten posledni, respektive to se nikdy nestane. Dokud potece ropa, tak sejkove do nich budou pumpovat dalsi a dalsi $$$.  

0 Citovat

Ja mam porad problem uverit, ze tenhle cirkus bude delsi nez do 1.6., ale asi je to tim, ze jsem nenapravitelny optimista :)..

0 Citovat

Kéž by skončil tak brzo.... :-)

0 Citovat

Tak pro pobaveni   Melissa travel 


https://www.melissatravel.cz/sta...eccb12.pdf

0