Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Allahu akbar!

0 Citovat

To je dobře, že úřady i aerolinky rušej lety, byť to může být pro české turisty nepříjemné. Co se týče možné pandemie v ČR, problém vznika hlavně Praze, kde je obrovská kumulace čínských turistů  a riziko přenosu, zejména v centru, je dost vysoké. Podle epidemiologu virus navíc mutuje a kromě starých lidí napadá nejvíce chronicky nemocné. Někdo tady porovnával corona virus s ebolou, ale ta se vzduchem neprenasi.. :) naštěstí 

0 Citovat

Pro mne je ale záhadou, jak to   prezident Zeman už 16.12.2019 věděl, když najednou pod záminkou nízkých investic nechtěl do Číny, přestože dostal přímou pozvánku od čínského prezidenta. Na co se asi vymluví Hamáček. 

0 Citovat

kimloss napsal(a):

Podle epidemiologu virus navíc mutuje a kromě starých lidí napadá nejvíce chronicky nemocné.

Nejaky odkaz na verohodny zdroj zminujici mutace by byl? Ja zatim ve vsech alespon trochu duveryhodnych clancich narazil na presne opacne info, ze koronaviry obvykle prilis nemutuji (v porovnani s nekterymi jinymi viry, vseobecne ale k nejakym mutacim samozrejme dochazi) a ze ani u tohodle zatim mutace potvrzene nebyly.

0 Citovat

kimloss: Login vytvořený před pár minutami, dobrý textový projev, nepodložená informace o mutaci viru. To už skoro vypadá jako od nějaký PR agentury

0 Citovat

To sem píše Prchal od Bureše ne?

0 Citovat

Lukeo napsal(a):

kimloss: Login vytvořený před pár minutami, dobrý textový projev, nepodložená informace o mutaci viru. To už skoro vypadá jako od nějaký PR agentury

Říká to například epidemiolog Rastislav Maďar, viz zde :

https://www.irozhlas.cz/zpravy-s...230700_eku

0 Citovat

Druid napsal(a):

Nejaky odkaz na verohodny zdroj zminujici mutace by byl? Ja zatim ve vsech alespon trochu duveryhodnych clancich narazil na presne opacne info, ze koronaviry obvykle prilis nemutuji (v porovnani s nekterymi jinymi viry, vseobecne ale k nejakym mutacim samozrejme dochazi) a ze ani u tohodle zatim mutace potvrzene nebyly.

Například zde: https://asm.org/Press-Releases/2...1580590219

0 Citovat

sali napsal(a):

Pro mne je ale záhadou, jak to   prezident Zeman už 16.12.2019 věděl, když najednou pod záminkou nízkých investic nechtěl do Číny, přestože dostal přímou pozvánku od čínského prezidenta.

Asi se bojí, že by dopadl jako svého času Gottwald (teď nemyslím alkoholismus). Osud kolaboranta je holt nevděčný. Doma jej nenávidí, v Číně jím pohrdají.

0 Citovat

Zeman určitě by určitě virus vypálil nějakým čínským špiritusem a vrátil se do vlasti v plné síle.

Podle neoficiálních informací byly přerušeny lety mezi Čínou a Vietnamem, což je i můj případ. Myslíte, že má šanci na úspěch požádat aerolinku o rerouting z Pekingu na Bali?

0 Citovat

Myslim ze sa zachvilu nedostanes ani do toho Pekingu takze ti to moze byt šuma fuk...

btw dnesne spravy u nas vo firme od cinskych manazerov tovarni kde nam vyrabaju urcite karbonove komponenty...od pondelka este urcite nepracuju, budu radi ked nejako vyrobu spustia o tyzden neskor...proste nie su ludia ( zamestnancov s karantennej oblasti maju cca 17%, ostatne tovarne v okoli Xiamenu a Shenzenu 10-20% a vacsina z nich do prace v pondelok nenastupi ), nemaju potvrdene polotovary, nevedia ako bude fungovat logistika...proste idealne ingrediencie z ktorej nam mozu vsetkym navarit celosvetovu ekonomicku krizu kedze neskutocne mnozstvo tovarov a polotovarov sa vyraba prave v Cine...

Takze ak by to v Cine nebolo take vazne, sudruhovia by asi "neuzatvarali" cele oblasti

0 Citovat

Vcera let PPS CEB zadna zdravotni kontrola ale CEB CGM pri priletu cekal doktor 4 zdravotnici a policie. Mereni teploty a dotazy na zdravotni stav.

0 Citovat

kimloss napsal(a):

Například zde: https://asm.org/Press-Releases/2...1580590219

 Precetl jsem celou tu zpravu a narazil jsem tam jen na popis toho, ze mutace muzou byt velice nebezpecne a je proto dulezite provadet monitoring pripadnych mutaci. Nenasel jsem tam ani slovo o tom, ze by k jakekoliv mutaci uz doslo:

"“Alarmingly, our data predict that a single mutation [at a specific spot in the genome] could significantly enhance [the Wuhan coronavirus’s] ability to bind with human ACE2,” the investigators write. For this reason, Wuhan coronavirus evolution in patients should be closely monitored for the emergence of novel mutations at the 501 position in its genome, and to a lesser extent, the 494 position, in order to predict the possibility of a more serious outbreak than has been seen so far."

kimloss napsal(a):

Říká to například epidemiolog Rastislav Maďar, viz zde :

https://www.irozhlas.cz/zpravy-s...230700_eku

A podobne mi to prijde i tady. Redaktor tam zminuje zpravy o mutacich bez jedineho odkazu, ale dany pan epidemiolog opet pouze konstatuje, ze mutace mohou byt nebezpecne a sam o probihajicich mutacich aktualniho viru nerekl ani slovo. Navic ne ze by pan redaktor nemel pravdu, i ja jsem zpravy o mutacich zachytil, ale zatim pouze v mediich, ktera mi uz v minulosti sama dokazala, ze si s overovanim faktu hlavu prilis nedelaji. A kdyz k tomu pridam, ze nemala cast ostatnich medii ty zpravy od nich neprevzala, tak se mi jednoduse jevi jako mnohem pravdepodobnejsi, ze k mutacim zatim nedoslo.

Pripadne preskocil jsem v tech clancich omylem neco? Je tam preci jen nejaka cast, ktera zminuje uz probihajici mutace a kterou jsem opomnel?

0 Citovat

Pořád se dá z Pekingu Indonésie, Malajsie a Thajsko - na lyže to letos není tak chci alespoň do JV Asie. 

0 Citovat

Teď když se nedostane cizinec třeba z Číny na Filipíny, jak to probíhá s letem? člověk letí z Prahy do Amsterdamu, do Hong Kongu a do Manily. Nechají ho z Prahy odletět a v HK ho otočí nebo neodletí? Jak se to řeší? 

0 Citovat

Tak Indonesie taky pozastavila lety z Ciny 

0 Citovat

otazka na truhlika


myslis, ze je bezpecne si objednavat veci z aliexpresu ?
0 Citovat

richard.pastorek napsal(a):

Tak Indonesie taky pozastavila lety z Ciny 

To jsem nikde nenašel, jen Lion Air


Edit: ted teda uz jo

0 Citovat

Tak uz tam nebude litat Saudia ani Omanci 

https://eurozpravy.cz/zahranicni....88645f8f/

0 Citovat

Včera v Hong Kongu při příletu z Kuala Lumpur náhodně vybírali lidi na měření teploty a při odletu kontrola všech.

0 Citovat

Koronavirus už dostihl i mé lety, do cílové destinace se není kvůli rušení letů možné dostat.

Vzdávám letošní JV Asii, protože tam teď kupovat další letenky je hodně nevyzpytatelné a mohou tam nepředvídatelně  uzavírat kvůli epidemii i celá letiště. 

Hledám jinou vhodnou destinaci za KAČKU. Napadá mě mexický Cancún, Kolumbie nebo Brazílie. Jinak fakt už nevím...jestli se ještě trochu oteplí tak snad pojedu na Slapy.

0 Citovat

Tuhle zimu jsem to dobře vychytal. Odbyl jsem si to už na konci listopadu. Můj itinerář přes Čínu, Hongkong a Macau je už historie. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Tuhle zimu jsem to dobře vychytal. Odbyl jsem si to už na konci listopadu. Můj itinerář přes Čínu, Hongkong a Macau je už historie. 

Teď je spíš otázka co vůbec kupovat na jaro a léto. 

0 Citovat

Ahojte.

Aj nam zrusili let do Australie cez letecku spolocnost China air....

Mali sme ale rezervovany karavan kde sme zaplatili zalohu 190$. To chapeme ze nam prepada ked zrusime rezervaciu.

Je ale mozne ze chcu od nas este zaplatit storno polatok 10% z celkovej ceny?

Aj ked zato my nemozeme, nemame sa tam ako dostat. Su tam poziare, uzavrete cesty, korona virus, kde ludi prilietajucich z ciny davaju do karanteny, zrusili nam let atd..

Tak od nas nemozu chciet zaplatit storno poplatok, ci? Musime to zaplatit?

Dakujeme za radu

0 Citovat

Podívej se do smlouvy - pokud to tam je uvedeno a platil jsi kartou, tak si to strhnou.

Půjčovna nezjišťuje kdo za to může, pro ně je podstatné, že to stornuješ.

Také mně propadnou již zakoupené vnitrostátní letenky. Tohle je riziko když si to organizuješ sám, kdybys využil cestovku, jde to za ní.

0