Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Jinak Andree preji též rychle uzdravení.

0 Citovat

Děkuji za informace, přidávám se k Traveltrottel "Dík moc za tvoje video dalo mě to více než spousta článku které nic neříkají  "

0 Citovat

@Andrea: díky za sdílení, doufám, že je to jen lehčí forma, a přeji ti, ať jsi brzy zase fit.

0 Citovat

Díky Andreo, už je jisté, že nebudeš ve statistikách českých obětí Covid-19;-)

0 Citovat

ani tech slovenskych

0 Citovat

Taky se přidávám s přáním brzkého uzdravení.

0 Citovat

Děkuju taky za video a přeju, ať seš brzo kompletně v pořádku :-)

Můžu potvrdit, že reakce některých lidí, jsou značně nadsazený. Já se vrátila 27.2. z Brazílie, s přestupem Lisabon + Vídeň, v té době byl počet nakažených Brazílie i Portugalsko 0, Rakousko asi 3 případy, takže šance fakt mizivá, že bych to chytla. Přesto je pár lidí, který mi to dávaj hodně sežrat, že co si jako dovoluju chodit do práce, že bych měla sedět doma v karanténě... ale v že v době mýho návratu ještě žádná karanténa nebyla a já jsem žádný příznaky neměla a ani nemám. Teď mám akorát strach, že bych dostala jen blbou rýmu a hned bych byla podle jejich drbů "nakažená". 

0 Citovat

Andrea_Pernik napsal(a):

Trochu na odlahcenie diskusie mikir vs. svet, dneska som sa prekonala a natocila video o mojej skusenosti s covid19, pripadne sa to video da pouzit na uspatie deti (a mozno aj dospelych), a slubujem, ze na konci nic nepredavam :) 

https://youtu.be/niGhWnFfRkc


Co jsem viděl minulé video, co jste sem dala (https://www.youtube.com/watch?v=dzt4_JNsWec), tak můžu říct, že Vám ta nemoc jenom prospěla. Brzy se uzdravte.

0 Citovat

Andrea_Pernik napsal(a):

Trochu na odlahcenie diskusie mikir vs. svet, dneska som sa prekonala a natocila video o mojej skusenosti s covid19, pripadne sa to video da pouzit na uspatie deti (a mozno aj dospelych), a slubujem, ze na konci nic nepredavam :) 

https://youtu.be/niGhWnFfRkc


Díky za video. Tohle mi právě chybí, zas tak moc lidí na net nedá, jaký má nemoc u nich průběh. Jasně, u každého to je jiné, ale tyhle příběhy dokáží člověka připravit na to, co je ASI čeká, atd.
0 Citovat

Ahoj, 1. 5. jsme měli letět z Prahy do Londýna a do Vancouveru s British. Momentálně nabízejí, že je možnost získat voucher v ceně letenky. 

Je lepší už teď zažádat o voucher, nebo počkat, jestli let neruší sami a v tom případě dostat peníze zpět na účet? Do kdy byste čekali? 


Děkuju! 

0 Citovat

Prymula: Hranice budou zavřené měsíce.

Tak to vypadá, že jsme v p.deli. Fakt mám někdy pocit, že tu řádí ebola.

0 Citovat

Já očekávám, že hranice se otevřou až dlouho po tom, co se epidemii podaří zastavit a nebude to najednou. Nejdřív se Slovenskem, pak možná Polsko, pak kdo ví....

0 Citovat

Daniel Reichel napsal(a):

Prymula: Hranice budou zavřené měsíce.

Tak to vypadá, že jsme v p.deli. Fakt mám někdy pocit, že tu řádí ebola.


Já to psal. A na vedlejším fóru to nechtějí slyšet...

0 Citovat

Daniel Reichel napsal(a):

Prymula: Hranice budou zavřené měsíce.

Tak to vypadá, že jsme v p.deli. Fakt mám někdy pocit, že tu řádí ebola.

Ale tohle není vina Česka, tohle je vina většiny západních zemí, které přistupovaly ke koroně laxně a až poslední dny si uvědomují, že to je průser. A do Afriky a JA to naplno přijde později.

0 Citovat

+1

0 Citovat

Tohle má potenciál značně zredukovat populaci. Doufejme, že se tak stane především v přelidněných rozvojových zemích. Čímž by se částečně na druhou stranu vyřešily některé enviromentální problémy planety.

0 Citovat

Daniel Reichel napsal(a):

Prymula: Hranice budou zavřené měsíce.

Tak to vypadá, že jsme v p.deli. Fakt mám někdy pocit, že tu řádí ebola.


Myslis ze pri tehle poctech  Cechu zijicich v zahranici  muzou nechat zavrene hranice dlouho ?


https://zpravy.aktualne.cz/zahra...590604f2e/


Mozna ze je nekde i novejsi  prehled , jeste jsem nasel ze v zahranici uz zije kazdy 6 Cech

0 Citovat

Tak pokud počítá lidi českého původu v zahraničí, tak to by těch 1,5 milionu dalo :-D 

0 Citovat

DimikUK napsal(a):


Zapad Evropy je stale laxni. A vlady at chcou sebevic v urcitych oblastech ztratili kontrolu nad svym uzemim. Geograficky je to stale Pariz ale jinak je to Afrika. Neresitelne. Bud Covid19 nebo obcanska valka. Tezka to volba. I kdyby zazrakem tohle potlacili kde vezmou dalsi penize na vykrm plavacku pri znicene ekonomice je ve hvezdach.

Jojo, přístup k migrantům po zvládnutí Covidu19 a nejspíš brutální hospodářské krizi, co bude následovat, bude hodně zajímavý. Stejně jako každé volby.

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Ale tohle není vina Česka, tohle je vina většiny západních zemí, které přistupovaly ke koroně laxně a až poslední dny si uvědomují, že to je průser. A do Afriky a JA to naplno přijde později.


Zapad k tomu nemohl pristoupit jako vychod , tam  nejsou lidi zvykli na ten vychodni  styl jednani  z lidmi  

Docela  pekny  nazor je tady  


https://zpravy.aktualne.cz/domac...f6b220ee8/

0 Citovat

Mě fascinuje, jak tady někteří stále řešíte jak a kam kdy můžete vycestovat a jak dlouho budou zavřené hranice, když v Itálii za 24h zemřelo skoro 800 lidí, ve Španělsku 400 lidí a ty počty se teď budou razantně všude na západě zvyšovat. Mně je taky líto, že se nikam nepodívám, obzvlášť, když jsem si minulý rok našel přítelkyni, která miluje cestování a máme vymyšlených asi 40 různých dovolených po celém světě. Už musím být fakt sprostý, ale do prdele, když umírá a bude umírat tolik lidí a svět se řítí do masivní ekonomické krize, tak mi přijde cestování jako to poslední, na co bych měl myslet.

0 Citovat

Ok. S čistým svědomím můžu napsat, že náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula je PSYCHOPAT. Jeho výrok, že hranice mohou být zavřené roky, je děsivější než Covid-19.



0 Citovat

Navaja napsal(a):

Pane Mikire, prosím vás přestaňte nás Čechy neustále urážet. I když je to jen na papíře.


Ja jsem ted psal neco urazejiciho ? Napasal jsem ze vychod  je zvykly na jiny pristup k lidem a to se prece  tyka  Polaku ,Rumunu ,Bulharu .Madaru ,byvaleho NDR , byvaleho Sovetskeho svazu atd... 

0 Citovat

Prymula, predseda ustredniho krizoveho stabu je nejvetsi zastancem cinske  mediciny u nas. Premier je zase egomaniak jedouci v homeopaticich. Dream team par excellence. Zakazovat a posilat miliardy do Ciny by umel kazdy, ale nastavit systematicky a udrzitelny proces reseni, to uz je jine kafe. 

0 Citovat

Daniel Reichel napsal(a):

Prymula zešílel: Hranice můžou být zavřené i roky.

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_jadv

Vlhkej sen vsech rudochu… a ze jich v Cesku je. 

0