Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Holly shit, Emirates prestavaji kompletne litat: 

https://onemileatatime.com/emira...fEaNBVO59o

0 Citovat

Ondrab napsal(a):

Holly shit, Emirates prestavaji kompletne litat: 

https://onemileatatime.com/emira...fEaNBVO59o


Leteckých společností a cestovek je mi fakt líto:/ Skutečné oběti téhlete krize.

0 Citovat

Daniel Reichel napsal(a):


Leteckých společností a cestovek je mi fakt líto:/ Skutečné oběti téhlete krize.

Vzhledem k tomu, jak řada z nich to zkouší s vouchery místo refundu a no-show kvůli banům, mi jich zrovna líto není. Čest výjimkám.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Vzhledem k tomu, jak řada z nich to zkouší s vouchery místo refundu a no-show kvůli banům, mi jich zrovna líto není. Čest výjimkám.


Zkoušení s vouchery naprosto chápu. Bojují o přežití.

0 Citovat

Daniel Reichel napsal(a):


Leteckých společností a cestovek je mi fakt líto:/ Skutečné oběti téhlete krize.


Až na ty opravdu skutečně oběti viď? Ty seš vážně idiot nebo troll.

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Jak které. Slovensko, Polsko a řadu zemích, které to zvládnou nejlépe mohou otevřít podstatně dříve. Naopak do průserových oblastí bude vstup omezen klidně roky. Tomu naprosto rozumím a chápu. 


to jsem nedávno někde četl, že budou zřejmě nadstandartně využívány spolupráce mezi méně poškozenými zeměmi (pokud tedy budou méně poškozené). Viz. třeba země V4 a jejich kooperace. Byl to článek či něčí sloupek na téma, jak se při problémech i státy začínají chovat více pragmaticky, atd. Aneb fuck you skřípající EU, my ted více spolupracujeme se státem XY, bo to máme blízko, nejsme nakažení a potřebujem rychle rozjet ekonomiku.


Osobně si myslím, že se po téhle šlamastice opět prohloubí ekonomické rozdíly mezi státy. Aneb kdo bude dravější a větší sobec, ten na tom bude líp.
0 Citovat

Pobavilo:))


snimek-obrazovky-2020-03-22-v-17-28-23.jpg

0 Citovat

Ještě k Emirates... Nechci v tom hledat nějaký hlubší smysl, ale obnovení letů do Itálie k 20.5., k nám třeba 30.6., ale Francie a Německo stop na neurčito. Jak by věděli, tušili, předvídali to, co si tady štěbetáme...

0 Citovat

cali napsal(a):

Ještě k Emirates... Nechci v tom hledat nějaký hlubší smysl, ale obnovení letů do Itálie k 20.5., k nám třeba 30.6., ale Francie a Německo stop na neurčito. Jak by věděli, tušili, předvídali to, co si tady štěbetáme...

Dělám na překladech pro Emirates do češtiny (jsem překladatel) a toho seznamu letů s termíny omezení jsem dostal k překladu už asi 4 verze. Neustále se ty informace aktualizují a doplňují, klidně i dvakrát během jednoho dne. U všech těch termínů bych si samozřejmě sám doplnil jedno velké ZATÍM.

0 Citovat

Jasně, myslím ani nejde o termíny spíš aspoň z toho, co se zveřejnilo o jistou predikci vývoje... Kéž  by to vše bylo liché.

0 Citovat

DimikUK napsal(a):


V tom pripade by stale nemohl fungovat Schengen.

Tak to je snad jasné. Nebo si myslíš že po tom, co to tady zastavíme, si to necháme za pár  dnů dotáhnout znovu  ze západu a všechno začne znovu? 

0 Citovat

Vyzera, ze Cina neklamala len v cislach nakazenych, ale zjavne aj v pocte nezamestnanych. Udajne im pribudlo cca 2%, ale dnesne udaje z Izraela (ktorym osobne verim viac) ukazuju, ze take Emirates su tazky snilek a nepomoze im ani to mnoztvo petrodolarov ktore maju, pretoze s nimi nebude mat kto lietat ( a uz vonkoncom nie v maji).


Izrael s tym nebojuje este ani mesiac a uz im poskocila nezamestnanost zo 4% na 16,5%  = pribudlo 500 000 nezamestnanych (hlavne z oblasti cestovneho ruchu). Urady ocakavaju dasi narast, kedze to bude mat zakonite dopad aj na dalsie odvetvia.

Chcel by som byt optimista, ale toto bude hodne tazky rok - dva - mozno aj tri ...

0 Citovat

voughne napsal(a):

Vyzera, ze Cina neklamala len v cislach nakazenych, ale zjavne aj v pocte nezamestnanych. Udajne im pribudlo cca 2%, ale dnesne udaje z Izraela (ktorym osobne verim viac) ukazuju, ze take Emirates su tazky snilek a nepomoze im ani to mnoztvo petrodolarov ktore maju, pretoze s nimi nebude mat kto lietat ( a uz vonkoncom nie v maji).


Izrael s tym nebojuje este ani mesiac a uz im poskocila nezamestnanost zo 4% na 16,5%  = pribudlo 500 000 nezamestnanych (hlavne z oblasti cestovneho ruchu). Urady ocakavaju dasi narast, kedze to bude mat zakonite dopad aj na dalsie odvetvia.

Chcel by som byt optimista, ale toto bude hodne tazky rok - dva - mozno aj tri ...


Dostáváme se do stavu, kdy opatření proti koronaviru mají horší dopad na společnost než samotný koronavirus. Je to v pytli.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Hranice budou muset byt zavřené do té doby,dokud i ostatni země nezvládnou situaci,i když u nás ro bude ok,na tom myslím není nic nepochopitelného. Říkal měsíce (asi realne),ty roky si myslím že říkal nadnesene a hlavně je možné,že z a do některých zemí bude zakázáno cestovat velmi dlouho,tady by to mohly být i ty roky.

A co že Prymula je zastánce čínské medicíny,určitě to nebyl jeho hvězdný okamžik v HK,ale odborník to je a třeba dnes taky říkal,že nevěří číslům z Číny,že i kdyz situaci uz asi maji pod kontrolou, tak není možné,aby byly tak nizke. Včasné zákazy nám možná zachrání zadek a v současné době není možné nakupovat jinde než v Číně.Absurdni je to jeji adorovani jako zachrance,z Číny to přišlo a na materiálu a jeho dopravě pěkně vydělají.


Naprostý souhlas, lépe bych to nenapsal.


0 Citovat

DimikUK napsal(a):


Znovu to zacne kdykoliv dokud nebude 0 pripadu. 

No je ale přece jen jsou rozdíly, jestli budou v některé zemi desítky nebo stovky nakažených, nebo tisíce či desetitisice. Na to, až bude 0 případů se asi čekat nebude. To by mohlo trvat dlouho a položilo to všechny :-) 

0 Citovat

Severní Korea daily report:

nakažení: 0

v karanténě: 0

mrtví: neuvedeno

0 Citovat

Nemožnost cestování se vyřeší sama odhaduji během cca 3 měsíců, kdy se zastavení ekonomiky Čr začne  projevovat naplno. Mnozí z nás i tady budou rešit kde je levný chleba a další existenční problémy. Z toho se svět po stránce ekonomie bude vzpamatovávat několik let, takže na cestování ve stylu posledních let můžete v klidu zapomenout i kdyby hraníce byly otevřené. Navzdory tomu snad uz ani největší optimista nečeká, že letos se nějak výrazněji uvolní omezení, která jsou a už vůbec ne co se týče možností cestování při situaci, která se děje na západě. A je to bohuzel ta nejlepší moznost ze špatných variant, pro blbce i důchodci mají právo na život na úkor cestování. A nikde není psáno, že nepřijde další jobovka.  Recesi zdar.

0 Citovat

tmx napsal(a):

Navíc většina mi přijde velmi naivní i co se týče ekonomických dopadů. Jednak zmizí ultra levné letenky (hlavně ta vídeňská cenová válka) a druhak nikdo neříká, že neztratíme práci. Před 11 lety se propouštělo napříč profesemi a úrovněmi. A pokud 5 vašich kámošů bude na pracáku, nepůjdou s vámi ani na pivo, aby měli na nájem. Potom taky změníte pohled a místo 100000 ročně do cestování dáte 20000 a zbytek raději ušetříte. 

Tohle se mně zdá už tak dobrých 14 dní zpátky, kdy bylo jasný, že cestovní ruch půjde do kytek, že spousty lidí na serverech s levnými letenkami nechce pochopit. Že je konec s lítáním za pár EUR bez cíle po Evropě i po světě jenom kvůli pár fotkám na blog atd...Mnoha místům to jenom prospěje.

0 Citovat

Nuny napsal(a):

Tohle se mně zdá už tak dobrých 14 dní zpátky, kdy bylo jasný, že cestovní ruch půjde do kytek, že spousty lidí na serverech s levnými letenkami nechce pochopit. Že je konec s lítáním za pár EUR bez cíle po Evropě i po světě jenom kvůli pár fotkám na blog atd...Mnoha místům to jenom prospěje.


Léta jsem pracoval v cestovním ruchu a moc dobře si pamatuju, jak mají lidé krátkou paměť. Jakmile se hranice otevřou, dají se přeživší cestovky zase do kupy.

0 Citovat

[citace="Coinneach"]


Léta jsem pracoval v cestovním ruchu a moc dobře si pamatuju, jak mají lidé krátkou paměť. Jakmile se hranice otevřou, dají se přeživší cestovky zase do kupy.

[/citac


Tento tip krize cestovní ruch a ne jen on, ještě nezažil. Nikdo neví kdy bude možnost znovu cestovat, respektive kdy se objeví na trhu účinné léky. Pak se časem samozřejmě dá svět do pořádku, jen nikdo neví kdy a to je to nejhorší.

0 Citovat

DimikUK napsal(a):


Aspon slevni byty a bude cas na investice.


Ano na ty byty take čekám, ale to je již na diskuzy na jiném serveru. Vlastne ani bych o tom diskutovat nechtěl.

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Léta jsem pracoval v cestovním ruchu a moc dobře si pamatuju, jak mají lidé krátkou paměť. Jakmile se hranice otevřou, dají se přeživší cestovky zase do kupy.

Já nemyslím, že by cestovat nechtěli, ale nebudou na to mít a taky letenky budou zase stát relativně tak nějak jako před 15-20 lety.

0 Citovat

DimikUK napsal(a):


V tom pripade by stale nemohl fungovat Schengen.

No a? Schegen je beztak mrtvá věc. Každá země si jede po svém a na EU sere bílej tesák. 


0 Citovat

gg.bn napsal(a):


Ano na ty byty take čekám, ale to je již na diskuzy na jiném serveru. Vlastne ani bych o tom diskutovat nechtěl.

A proč myslíte, že by měly ceny bytů spadnout? 

0 Citovat

Během krize ceny bytů padaji, nebo spíše klesají s úměrou vzdálenosti od hlavního města. Tam většinou moc ne, ale pamatuju, jak jsme v roce 2009 zastavili několik staveb se stovkami bytů a čekalo se na lepší časy ( jeden z velké 4 pražských developerů).


Taky mám letenky na srpen do big apple a bude asi smolík :-(
0