Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

DimikUK napsal(a):


Ja nekopu Jen ti rikam ze nehodlam vypisovat strankove obhajoby toho co jsem napsal na cestovatelskem foru.  Kdyz to nechapes tak je problem u tebe. Za domaci ukol zkus zapojit mozek a hledat.

Nemusíš to sepisovat. Stačí dát odkaz na takový článek.
0 Citovat

DimikUK napsal(a):

Ja nekopu Jen ti rikam ze nehodlam vypisovat strankove obhajoby toho co jsem napsal na cestovatelskem foru.  Kdyz to nechapes tak je problem u tebe. Za domaci ukol zkus zapojit mozek a hledat.

Ty máš, kromě jiného, problém s výrokovou logikou. Já mám dokazovat něco, co ty plácneš?

0 Citovat

To nemá cenu, já jedu domu:-)

0 Citovat

DimikUK: Nemohl by ses prosím alespoň přestat vyjadřovat jako arogantní hovado a shazovat všechny kolem sebe?  Díky!

0 Citovat

DimikUK napsal(a):


Tak val val a uz se nevracej. A na zaver pisnicku: S panom bohom idem od vas, neublizil jsom nikomu z vas...vsetko dobre😝

Ty seš vůl a ještě ani neznáš klasiku😜

https://youtu.be/FfIILqRSMzw?t=3771

0 Citovat

Mikir a někteří: Když máte pocit, že jsou aktuální opatření příliš tvrdá... Slova představitele čínského červeného kříže po návštěvě Milána na adresu jejich karanténních opatření: https://twitter.com/TIME/status/...2804889600

0 Citovat

Občas si říkám, že Mikir je vlastně docela v pohodě.

0 Citovat

DimikUK to jsou neskutečný blbosti co plácáš.

0 Citovat

DimikUK napsal(a):


Proky nemohl by ses prosím alespoň přestat vyjadřovat jako arogantní hovado a shazovat všechny kolem sebe? Dekuju mnohokrat.




Díky, opravdu díky, že jsem se vrátil zpět na ZŠ. Tyhle "fórky" jsme naposledy jeli tam.


Jdi už dnes raději spát.
0 Citovat

Proky napsal(a):

Mikir a někteří: Když máte pocit, že jsou aktuální opatření příliš tvrdá... Slova představitele čínského červeného kříže po návštěvě Milána na adresu jejich karanténních opatření: https://twitter.com/TIME/status/...2804889600

Myslím že hned ta první odpověď je naprosto výstižná:

Spread the virus;

Cover up the truths;

Criticize victims;

Act like a hero

0 Citovat

@DimikUK

Nevím, co mě to napadlo, ale nejsi ty brumbrum z AL. To je podobný případ. 



0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Myslím že hned ta první odpověď je naprosto výstižná:

Spread the virus;

Cover up the truths;

Criticize victims;

Act like a hero

Jasně, já taky nejsem z Číny odvařený, ale myslím, že tihleti jejich lékaři a zdravotníci jsou v tom nevinně. Jestli někdo kryl pravdu/čísla, tak to jsou to ti jejich pohlaváři. Těm v první linii bych věřil. Takže klidně bych si přeložil slova toho týpka za mikrofonem: "Lidi, neblbněte, opravdu je třeba krátkodobě přijmout maximální opatření, jinak dopadnete špatně jako my (a to vlastně ani nevíte, jak to u nás ve skutečnosti dopadlo)."

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Já bych to neviděl tak černě s Itálií nebo eurem, aspoň v dohledné době. Prostě se bude pokračovat v dosavadním zvyšování státních dluhů a kvantitativním uvolňování, což vyspělé státy bohužel využívaly i v době růstu (např. v USA byl roční deficit rozpočtu téměř 1000 mld. USD), ale tentokrát to bude jediný rozumný postup, protože jinak by přišla vleklá krize jako ve 30. letech 20. století. Dělá se to dlouhodobě a situace je taková, že státy si už nemohou dovolit dříve běžné ozdravné větší krize, aniž by se je snažily maximálně eliminovat.

V roce 2012 zastavil paniku Draghi svým výrokem: „ECB udělá v rámci svého mandátu pro záchranu eura cokoli. A věřte mi, bude to stačit." Teď řekla Lagardeová: "Mimořádné časy vyžadují mimořádná opatření. Co se týče našich závazků vůči euru, neexistují hranice. V rámci našeho mandátu jsme odhodláni využít plný potenciál našich nástrojů."

https://www.patria.cz/zpravodajs...-eur.html

https://www.patria.cz/zpravodajs...alii.html

Centrální banky vyspělých států mohou tisknout peníze prakticky neomezeně (proto je snaha o jejich nezávislost na politicích) a za ně nakupovat státní dluhopisy (pokud je státy neprodají na dluhopisových trzích). Případně mohou tyto dluhopisy rovnou odepsat do ztrát, což snižuje hodnotu měn podobně jako kvantitativní uvolňování, ale když to dělají i ostatní, na kurzech se to moc neprojeví. V tomto případě je to určitá forma přerozdělení bohatství ve společnosti, což se celkově vyplatí. U Itálie je za normální situace problém, že nemá vlastní měnu, ale za teď nebudou členové eurozóny proti uvolnění pravidel.

...

Tobě přijde takovej přístup v pořádku? Prostě si vytiskneme peníze? Víš, že tu jižanskou nekončící párty platí VŠICHNI SPOŘÍCÍ lidi napříč Evropou v podobě nízkých úrokových sazeb ECB? VŠICHNI! Ano, i my. I přesto, že nemáme euro! Do situace, ve které jsme teď, kdy je na trhu jedna bublina vedle druhé, nás dostala právě tebou navrhovaná léčba – nekontrolovaný chrlení peněz a tolerance obcházení nastavených pravidel. 

Kdyby ECB dělala normální monetární politiku, tak by Itálie už dávno krachla. Ale s ní i euro, proto ji zachraňují. Na úkor VŠECH SPOŘÍCÍCH EVROPANŮ. Jen kvůli snu bruselskýho politbyra o společné měně, která ale nikdy nemůže fungovat - kvůli potřebě rozdílných úrokových sazeb na jihu a severu Evropy. Pak by nějaký QE vůbec nebylo potreba. Ne, dle mého se to vážně nevyplatí. 

A hádej, proč Ital Draghi zachraňoval Itálii před bankrotem... Podívej se, jak vypadal executive board v letech, kdy byla eurozóna v největších sračkách 

2009 Francouz (P), Řek, Ital, Španěl, Němec, Rakušanka 

2010 Francouz (P), Španěl, Řek, Ital, Španěl, Němec, Rakušanka 

2011 Ital (P), Francouz, Španěl, Němec, Ital, Francouz, Španěl, Němec, Němec, Rakušanka 

2012 Ital (P), Španěl, Němec, Francouz, Španěl, Lucemburčan, Němec

Nemožný očekávat něco rozumnýho vzhledem k tehdejší situaci v eurozóně. Lagardeová to dostala jako trafiku. A s tou nezávislostí to už dávno není pravda – vždyť sama prezidentka je politik, ne ekonom.

http://www.bapress.ca/ref/ref-ar...-42-18.pdf

(The Costs and Welfare Effects of ECB’s Financial Repression  Policy: Consequences for German Savers)

Stačí si přečíst závěr. A stejný to je s Nizozemci, Slováky, Finy… a nic se od 2015 nezměnilo. Evropu tiskem peněz nezachráníš.

0 Citovat

DimikUK napsal(a):


Spatne jsi hledal ale neustavej, urcite se casem dovzdelas.


A nebo se, proste a jednoduse, mylis. 

0 Citovat

Michaela napsal(a):

Lidi.. uteklo mi tady dost příspěvků v tomhle vlákně... ale fakt se mi to nechce  všechno číst... já  jen... dovedete si představit, jak to bude boží, až někam budem moct vycestovat? A jak si toho budem vážit? Za mě už ty poslední výlety byly takové ve stylu..joooo jedu pryč, to bude super,, ale potom tam člověk dojede, nějak tam pobude, vlastně už ho nic moc nepřekvapí,, a nakonec to skončí jako výlet jakoby jel vedle do města... Nejvíc mě bavilo vždycky to těšení že někam pojedu.. Ale teď... až budem moct vypadnout,,, tyjo to bude boží :))) 

/jo dobře, mám v sobě láhev vína, jako asi většina z těch, co sedí doma :)/


A u ostatných vecí v živote si to nepostrehla?

Na to je pekné vychodoslovenske príslovie (v zmysle) : Lepšie čakané než prežité.

0 Citovat

Born2Win napsal(a):

Tobě přijde takovej přístup v pořádku? Prostě si vytiskneme peníze? Víš, že tu jižanskou nekončící párty platí VŠICHNI SPOŘÍCÍ lidi napříč Evropou v podobě nízkých úrokových sazeb ECB? VŠICHNI! Ano, i my. I přesto, že nemáme euro! Do situace, ve které jsme teď, kdy je na trhu jedna bublina vedle druhé, nás dostala právě tebou navrhovaná léčba – nekontrolovaný chrlení peněz a tolerance obcházení nastavených pravidel. 

Kdyby ECB dělala normální monetární politiku, tak by Itálie už dávno krachla. Ale s ní i euro, proto ji zachraňují. Na úkor VŠECH SPOŘÍCÍCH EVROPANŮ. Jen kvůli snu bruselskýho politbyra o společné měně, která ale nikdy nemůže fungovat - kvůli potřebě rozdílných úrokových sazeb na jihu a severu Evropy. Pak by nějaký QE vůbec nebylo potreba. Ne, dle mého se to vážně nevyplatí. 

Můžu se jenom bez rýpání zeptat, co bys navrhoval ty? Jaký nástroj bys k oživení ekonomik použil? Jen se fakt ptám, zajímá me to.

0 Citovat

Libor napsal(a):

Můžu se jenom bez rýpání zeptat, co bys navrhoval ty? Jaký nástroj bys k oživení ekonomik použil? Jen se fakt ptám, zajímá me to.

Keď nedostaneš odpoveď a bude ta to nadalej zaujímať tak mi môžeš dať vedieť.Napadla ma jedna vec(bez nejakého hlbšieho premyslania)možno by sa niečo naslo aj iné.A možno o tej možnosti sám vieš.

0 Citovat

cali napsal(a):


Já kvasnice koupil také, US-05. Zpracované:-)

Taky čekám na dodávku. No vzhledem k volnému času si to po dlouhé době zpracuju doma sám :)

Třeba vyzkoušet prototyp ať můžeme slavnostně otevřít výčep pořádnou peckou.

0 Citovat

Do by to do kvasnic povedal že budú na zozname atakovaneho tovaru.Čo ďalšie príde?

0 Citovat

jakob napsal(a):

Taky čekám na dodávku. No vzhledem k volnému času si to po dlouhé době zpracuju doma sám :)

Třeba vyzkoušet prototyp ať můžeme slavnostně otevřít výčep pořádnou peckou.

Já si snad koupím otevřenou jízdenku ČD do Ostravy🍺😆

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Např. WHO označuje zavření hranic za ryze politický krok. Takže na názory příznivce čínské medicíny ve vládě bývalého STBáka z vysoka kašlu.

Tahle argumentace nedává smysl. Navýsost politická WHO s černouškem z Etiopie, kterého mají Číňani v kapse (a který má funkci asi jen proto, aby se někde odškrtla kolonka etnické "diverzity") je spolupachatel čínského lhaní o skutečném rozměru epidemie. Tak jako jím WHO byla při epidemii SARS. 

0 Citovat

Peknej rozhovor, kde dojdou na paskal jak dcerine banky a jejich zisky, tak EU jako takova.

https://www.seznamzpravy.cz/clan...lada-94491

0 Citovat

cali napsal(a):

Já si snad koupím otevřenou jízdenku ČD do Ostravy🍺😆

Jsi vítán 

0 Citovat

jakob napsal(a):

Jsi vítán 


Nevím jestli už to tady padlo, ve kterém z místních minipivovarů pracuješ? :-) 

0 Citovat

PIvovar Létající Bezdomovec ;-)

0