Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Andrea_Pernik napsal(a):

no ja sa priznam, ze teraz pozerame len veci, pri ktorych netreba vela rozmyslat, takze asi tak:

Parazit (na Aerovode za 60 kc), Jojo Rabbit, Jumanji 1 a 2, World war Z (Netflix), Tenkrat v Hollywoodu,  The House with a Clock in Its Walls (Netflix), zbytok si nepamatam

za kazdy tip na nejaku komediu budem vdacna

Brüno - to tě zaručeně pobaví.

0 Citovat

Ja sa pomaly pustam do 39. serie  americkeho Survivor, tato show ma snad neprestane bavit nikdy

0 Citovat

Hele a co doporuceni knih? Za me tematicky:

Klasiky:

Malevil

Den Trifidu

Nove knihy: 

Svetova valka Z

Silo

Bonusovy tip:

Earth Abides

0 Citovat

Neměli by si letenkáři vzít příklad? :)))


snimek-obrazovky-2020-03-23-v-21-38-08.png

0 Citovat

To bude tím, že lidi momentálně řeší důležitější věci bych řekl. Případně těch pár stovek za to ani nestojí. Letenky za tisíce už je jiná :)

0 Citovat

On někdo kupuje letenky u low costů za tisíce? :)) Protože ty se tady řeší nejvíc. :)

Ale to bylo jen tak pro odlehčení. Je mi jasné, že to je úplně jiná situace.

0 Citovat

U Wizzu mám pravidelně kolem 200€ kredit za ubytování nebo několik refundací s 20% a minulej rok jsme kupovali asi 3x letenky s odletem druhej den nebo nejpozději do 14 dní, tak byly i na poměry low costu drahý, ale pořád levný :)

0 Citovat

Ridder napsal(a):

To bude tím, že lidi momentálně řeší důležitější věci bych řekl. Případně těch pár stovek za to ani nestojí. Letenky za tisíce už je jiná :)


Promiň, ale největší brečení tu je ve stylu mám letenku BTS-SKP, wizz nereaguje. Je to na refund? Mám rezervaci na ubytko 300kč/noc/osoba, kdo mi to vrátí?

0 Citovat

Ridder napsal(a):

U Wizzu mám pravidelně kolem 200€ kredit za ubytování nebo několik refundací s 20% a minulej rok jsme kupovali asi 3x letenky s odletem druhej den nebo nejpozději do 14 dní, tak byly i na poměry low costu drahý, ale pořád levný :)

Jasně, ale to předpokládám, že jsi spíš výjimečný případ. Počítám, že většinou kupujem takové ty pětistovkové letenky, tak tam jsem zhruba mířil. Ale jak říkám, byla to spíš legrace. Neříkám, že by lidi neměli chtít své peníze zpět ;)

0 Citovat

 @Proky já to taky nemyslel nijak špatně vůči tobě. Spíš myslím, že lidi nejsou zase až takoví dobráci, aby to fakt udělali schválně :D

0 Citovat

Ridder napsal(a):

 @Proky já to taky nemyslel nijak špatně vůči tobě. Spíš myslím, že lidi nejsou zase až takoví dobráci, aby to fakt udělali schválně :D


My mamé permici do ND, už nám nějaké představení propadla. Určitě nebudu požadovat peníze zpět.
0 Citovat

Ridder napsal(a):

 @Proky já to taky nemyslel nijak špatně vůči tobě. Spíš myslím, že lidi nejsou zase až takoví dobráci, aby to fakt udělali schválně :D

V pohodě, pochopil jsem, nevztahoval jsem to na sebe ;)

0 Citovat

Proky napsal(a):

Neměli by si letenkáři vzít příklad? :)))

To bude tím, že někteří lidi ty divadla a herce v nich mají rádi ;) U ajrolinek to většinou nehrozí :D

0 Citovat

To bychom měli k experimentu s kolektivní imunitou od našeho Borise:

Británie zavírá obchody, lidé smějí chodit jen ve dvou.

https://www.novinky.cz/zahranicn...u-40317787

0 Citovat

Michal napsal(a):

To bychom měli k experimentu s kolektivní imunitou od našeho Borise:

Británie zavírá obchody, lidé smějí chodit jen ve dvou.

https://www.novinky.cz/zahranicn...u-40317787

Mikire, že by východní přístup k lidem?

"Na veřejnosti bude povoleno se pohybovat maximálně po dvou s výjimkou lidí, kteří spolu sdílí domácnost. Zavřeny budou například knihovny nebo tělocvičny nebo hřiště. Opatření platí od pondělního večera. Bude je kontrolovat policie."

0 Citovat

Rastislav Maďar ve 25. minutě tohoto rozhovoru zmiňuje možná dlouhodobá ohniska nákazy koronavirem v chudých rozvojových zemích, což je asi to, co nešikovně zmínil Prymula v neděli v TV: https://www.youtube.com/watch?v=SboqeJThHU4

0 Citovat

Zdravím, čtu fórum už dlouho a normálně nikam moc nepřispívám, omluva za překlepy, píšu v rychlosti...ale projev Prymuly mě hodně vyděsil. Je mi jasné, že současná situace je velmi vážná a že veškerá současná opatření mají smysl...ALE...

Hranice zavřené mnoho měsíců?  Tak do konce června bych to chápal, ale přeci se nemůžeme izolovat na delší dobu, nejsme přeci KLDR.  Chápu, že na masovou incoming turistiku asi můžu letos zapomenout, což pro mě jakožto pracovníka v incoming turismu je dost komplikace, ale zdraví je přednější, takže OK.......ALE......


Co ti, co mají na ČR rodinné  nebo ekonomické vazby, ale nemají tady povolení k pobytu nad 90 dnů? I ti, co jej mají už by se podle současných pravidel zpět znovu nedostali, kdyby přijeli a zase odjeli..  


A to ani nemluvím o tom zákazu pro občany ČR vycestovat.  Co jsem zjišťoval, tak to vypadá, že žádná jiná země v Evropě, ani Slovensko, ani Polsko, neomezila vycestování vlastních občanů. Jasně, teď je blbost někam cestovat, pokud k tomu není vážně pádný důvod, nicméně pokud by to mělo trvat nějak extra dlouho,lidé mající úzké vazby na zahraničí by určitě takové pádné důvody k cestě časem mít mohli.... co myslíte? Já se domnívám, že když ústava jasně stanovuje, že každý má právo odejít ze země a nesmí mu v tom být bráněno, tak ani za mimořádného stavu toto právo není možné omezit.

Pokud je tady mezi Vámi nějaký právník, ideálně zabývající se ústavním právem, rád bych na toto slyšel nějaký erudovaný názor.


Karanténa lidí po návratu je další téma, uvědomuji si rizika, kdyby se najednou začalo sem a tam pohybovat větší množství lidí za situace, kdy by tady nákaza byla pryč a jinde pořád probíhala. Ve 21. století se ale přeci dá její dodržování přeci hlídat snadněji, ne? 



0 Citovat

Cesty do zahraničí, možná s omezením výletů a dovolených, samozřejmě bude nutné uvolnit docela brzy. Tipuju nejpozději během května.

Ekonomika se nesmí omezit příliš. To, co se děje teď, bude už tak dost velký problém. Ono je pěkný říct, že výroba bude pokračovat a hranice budou otevřené jen pro náklad. Jenomže to za chvíli nebude udržitelné. Jsme navázáni na Evropu i celý svět a mnoho aktivit vyžaduje osobní kontakt.

Bude potřeba shánět nové zakázky, nové dodavatele, atd. I velké firmy, které vyrábí dlouhodobě to samé, mohou mít problém. Stačí, když třeba vypadne dodavatel jedné součástky a hledaš náhradu. S tím je spojených X jednání, auditů, zkoušek, kontrol. A to nejde udělat přes Skype. To by se mohlo stát, že bude součástka špatná a zjistíš to někde v polovině vlastního výrobního procesu. To je moc velké riziko. 

0 Citovat

Andrea_Pernik napsal(a):

no ja sa priznam, ze teraz pozerame len veci, pri ktorych netreba vela rozmyslat, takze asi tak:

Parazit (na Aerovode za 60 kc), Jojo Rabbit, Jumanji 1 a 2, World war Z (Netflix), Tenkrat v Hollywoodu,  The House with a Clock in Its Walls (Netflix), zbytok si nepamatam

za kazdy tip na nejaku komediu budem vdacna


Zkus prijemnou oddychovku:

Za láskou vzhůru 

Co jsme komu zase udělali? - trochu slabší než první díl

CZ tvorba Vlastnící 

a tip není komedie, ale mělo to grady: La cara oculta




0 Citovat

T napsal(a):

Cesty do zahraničí, možná s omezením výletů a dovolených, samozřejmě bude nutné uvolnit docela brzy. Tipuju nejpozději během května.

Já myslím, že nouzový stav může být vyhlášen na max. 30 dní, další prodloužení musí schválit sněmovna (nebo i senátoři?). Takže už to tak jednoduché není a musí být širší shoda.


Nevím úplně , jak by šlo omezit jen výlety a cestování. Jedna věc je plošný zákaz v době nouzového stavu s několika drobnými výjimkami. A něco jiného je říkat ty na obchodní cestu můžeš a ty na dovolenou ne. To asi nepůjde. Spíš si myslím, že bude plošně otevřeno zpočátku jen pár států, které to lépe zvládají a pak se budou přidávat další, jak bude epidemie v jednotlivých státech ustupovat. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Můj výběr filmů na ukrácení dlouhé chvíle při zákazu vycházení:
- Smrtící epidemie (https://www.csfd.cz/film/7232-sm...epidemie/) aneb musíme se přece vzdělávat, abychom věděli, do čeho, že se to řítíme.
- Já vím. Je to hodně hollywoodské a s americkým patosem, tak co o něco realističtější Nákazu (https://www.csfd.cz/film/273515-nakaza/)?
- Stále ta Amerika? Tak zabrouzdáme do korejských vod, přesněji těch jihokerejských, a dáme si Vyšinutí (https://www.csfd.cz/film/322315-vysinuti/).
- Že to nebylo o viru? Tak ještě jednou Korea a tentokrát popkorňák Flu, ale bude se líp hledat pod Gamgi (https://www.csfd.cz/film/344652-gamgi/)...
- ...že by správná apokalypsa nebyla komplet bez zombíků? Jak je libo a na své si přijdete v Resident Evilu (https://www.csfd.cz/film/118692-...okalypsa/).
- Já vím, americký blockbuster a vy jste fajnovky závislé na evropském filmu? V tom případě mám pro vás REC (https://www.csfd.cz/film/232793-rec/).

Labužníci to jistě zvládnou i za jeden den...😁


Přidal bych ještě "Já, legenda" https://www.csfd.cz/film/224182-...a/prehled/ a "12 opic" https://www.csfd.cz/film/3311-12...c/prehled/



0 Citovat

Libor napsal(a):

Spíš si myslím, že bude plošně otevřeno zpočátku jen pár států, které to lépe zvládají a pak se budou přidávat další, jak bude epidemie v jednotlivých státech ustupovat. 


Tohle vidím jako reálný scénář. Předpokládám, že mnozí z nás budou za pár měsíců opět na cestách.)



0 Citovat

voughne napsal(a):

Ja sa pomaly pustam do 39. serie  americkeho Survivor, tato show ma snad neprestane bavit nikdy


Jeej, ja už priebežne sledujem 40. 😋... Len škoda, že zmenili pravidlá vo finále...


Inak odporúčania na totálne oddychovky :

The big sick

About time

Pitch perfect

Brittany runs a marathon


Možno menej oddychovka : get out (pre mňa jeden z naj filmov posledných rokov)

A na Netflixe mini seriály Unbelievable a Don't fuck with cats

0 Citovat

Moc doporučuji na netflixu "Haus des Geldes" ("la casa de papel"). Je to seriál a moc jsem se při něm bavil. V dubnu má vyjít další série, takže nejvyšší čas skouknout ty tři již vydané. 

0 Citovat

Libor napsal(a):

Nevím úplně , jak by šlo omezit jen výlety a cestování. Jedna věc je plošný zákaz v době nouzového stavu s několika drobnými výjimkami. A něco jiného je říkat ty na obchodní cestu můžeš a ty na dovolenou ne. To asi nepůjde. Spíš si myslím, že bude plošně otevřeno zpočátku jen pár států, které to lépe zvládají a pak se budou přidávat další, jak bude epidemie v jednotlivých státech ustupovat. 


Pak bude stačit jeden nezodpovědný občan a dopadneme jako Vietnam. Měli 15 z 15 a pak stačil jeden let z Londýna a jedna ženská.  Plošně to můžou otevřít, ale aby vydali doporučení "Necestujte tam, je to nebezpečné"  a pak to sem dovlečou lyžaři, protože v tom mají hromadu peněz... tak ať to je zavřené. 

0