Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Nemohlo by se pro filmové tipy vytvořit nové vlákno? To přece nemá s coronavirem nic společného. 

0 Citovat

škoda, že tu není nějaké wiki, kde bychom mohli zapisovat poznatky a rady. V téhle pěně se užitečné informace ztratí.

0 Citovat

Breathe napsal(a):

Nemohlo by se pro filmové tipy vytvořit nové vlákno? To přece nemá s coronavirem nic společného. 

Dokonce ani s cestováním. Tedy kromě cestopisů, ale ty jsem v tipech nezaznamenal.

0 Citovat

lipee napsal(a):

Sportovní kurzové sázky - Fotbal - Basketbal - Stolní tenis - Velmi Spolehlivé informace 

 http://cevese.blogspot.cz/


Moc děkujeme. Nějakej jinej gembl nemáte?
0 Citovat

Je nějaké vlákno, kam to lipee  nenacpal ??

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):


Pak bude stačit jeden nezodpovědný občan a dopadneme jako Vietnam. Měli 15 z 15 a pak stačil jeden let z Londýna a jedna ženská.  Plošně to můžou otevřít, ale aby vydali doporučení "Necestujte tam, je to nebezpečné"  a pak to sem dovlečou lyžaři, protože v tom mají hromadu peněz... tak ať to je zavřené. 

Tak jsem si teď přečetl, jak se virus začal šířit ve Vietnamu. Následoval i obchodník vracející se z USA a muslim vracející se z Malajsie, který navštívil cestou domů ještě mešitu v Ho Chi Minh City. Tomu se žádná země, jejíž občani cestují, nemohla vyhnout. U té Vietnamky (případ 17), která se vrátila už 2.3., kdy to v Evropě tak rozlezlé nebylo, mě zaujalo, jak se může cestování prodražit, pokud nechce člověk zůstat na léčení v zahraničí: "On 10 March, a 24-year-old Vietnamese woman was announced positive with the virus and had close contact with case #17 while in London. After she acknowledged that case #17 was infected, she flew back to Vietnam in a private jet with quarantined cabin to seek healthcare in her home country." https://en.wikipedia.org/wiki/20...in_Vietnam

0 Citovat

Podle mě cestování pro turistické účely nebude hned tak možné i proto, že cílem u nás není (podle dnešního vyjádření Prymuly) epidemii zastavit, ale rozložit na delší dobu, aby nebyly najednou přetíženy zdravotnické kapacity. To znamená, že pohyb přes hranice bude jenom ten nejnutnější pro ekonomiku a turistické cestování není něco, co když není, tak by česká ekonomika zkolabovala. Tvrzení, že hranice budou dva roky zavřené, je dezinterpretací toho, co Prymula v neděli řekl, bylo to nepochybně myšleno tak, že i za dva roky mohou existovat země s rizikem nákazy, do kterých nebude možné cestovat, ale ani tak příliš optimistou nejsem. Jedinou nadějí je, že země, ve kterých epidemii zadržet nedokážou, se jí zbaví dříve než ČR (samozřejmě za cenu mnoha mrtvých na koronavirus, kteří v ČR díky rozložení epidemie nebudou), což by mohla být i jižní Evropa, která má v rozvoji epidemie navíc časový náskok proti ČR, kde se nákaza objevila později.


0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Mikire, že by východní přístup k lidem?

"Na veřejnosti bude povoleno se pohybovat maximálně po dvou s výjimkou lidí, kteří spolu sdílí domácnost. Zavřeny budou například knihovny nebo tělocvičny nebo hřiště. Opatření platí od pondělního večera. Bude je kontrolovat policie."


Ale ano ,proste jen vycouval s kolektivni imunity  ,ale porad je to tak nejak v duchu kompromisu , mohou jit dva ,( cizi ) muze jit cela rodina spolecne ( coz muze byt  pri obvyklych 3 detech  i 5 lidi )  o povinnem noseni rousek a vyhruzkach o pokute nic nectu ,stejne tak i  zakazu  cestovani   a  chozeni jen do prace a z prace ,..jen doporuceni aby se lide drzeli doma , Uzavreni obchodu ,kde vetsinou jde o velke  objekty nakupnich center se dalo cekat 

Co by se asi delo v CR kdyby  bylo 7000 nakazenych ? Rekl bych ,ze by vydali zakaz vychazeni  a Prahu by treba zavreli,  ac vehementne tvrdi , ze nic takoveho nehrozi 

Vsichni nejak neco vydavaji a narizuji  s cilem zpomalit  sireni , aby se nezhroutil zdravotni system  ,uz jsem to tady psal Prokymu,. ze muze  byt ale kompromis ,on psal , ze kompromis znamena mensi zpomaleni a tudiz neefektivni .

To ma logiku ,ale kde je ta hrana toho ,kdy je neco efektivni a kdy ne , v Irsku lidi rousky nenosi ,ale treba v obchodech ,nebo na poste namontovali sklo. nakreslili cary a znacky  vzdalenosti ,kdo odnekud prileti musi do karanteny ,odletet nikomu nebrani  i kdyz vyzvali Iry at se vrati domu a Brity upozornili, at redeji odjedou , ze spojeni mezi  Irskem a Britanii muze byt preruseno 

S toho vseho nejde necitet  jiny pristup  k lidem ,takova soucinost  pochopeni pro lidi, v CR  bohuzel vidim jen ty zakazy  a  bububu kdyz neposlechnes  ,tak te potrestame  , uz jsem ale cetl dva nazory pravniku, ze CR vyhlasila  nouzovy stav spatne  , jde klasicky o slovickareni , ale treba ten pravnik pise ,ze  kdyz  by se nekdo soudil  kvuli pokute ,tak by ho jako advokat branil ,ze ,tak jak to bylo prezentovano ,jde jen o doporuceni a ne o narizeni 

0 Citovat

https://www.seznamzpravy.cz/clan...okat-95249

0 Citovat

mikir napsal(a):

https://www.seznamzpravy.cz/clan...okat-95249

Hele úplně bych toho právníka nebral vážně. Upřímně sám mám práva a jeho argumenty se mi zdají hooodně přitažené za vlasy.

0 Citovat

Jen těm číslům z UK nikdo moc nevěří ;-)

0 Citovat

mikir napsal(a):


Ale ano ,proste jen vycouval s kolektivni imunity  ,ale porad je to tak nejak v duchu kompromisu , mohou jit dva ,( cizi ) muze jit cela rodina spolecne ( coz muze byt  pri obvyklych 3 detech  i 5 lidi )  o povinnem noseni rousek a vyhruzkach o pokute nic nectu ,stejne tak i  zakazu  cestovani   a  chozeni jen do prace a z prace ,..jen doporuceni aby se lide drzeli doma , Uzavreni obchodu ,kde vetsinou jde o velke  objekty nakupnich center se dalo cekat 

Co by se asi delo v CR kdyby  bylo 7000 nakazenych ? Rekl bych ,ze by vydali zakaz vychazeni  a Prahu by treba zavreli,  ac vehementne tvrdi , ze nic takoveho nehrozi 

Vsichni nejak neco vydavaji a narizuji  s cilem zpomalit  sireni , aby se nezhroutil zdravotni system  ,uz jsem to tady psal Prokymu,. ze muze  byt ale kompromis ,on psal , ze kompromis znamena mensi zpomaleni a tudiz neefektivni .

To ma logiku ,ale kde je ta hrana toho ,kdy je neco efektivni a kdy ne , v Irsku lidi rousky nenosi ,ale treba v obchodech ,nebo na poste namontovali sklo. nakreslili cary a znacky  vzdalenosti ,kdo odnekud prileti musi do karanteny ,odletet nikomu nebrani  i kdyz vyzvali Iry at se vrati domu a Brity upozornili, at redeji odjedou , ze spojeni mezi  Irskem a Britanii muze byt preruseno 

S toho vseho nejde necitet  jiny pristup  k lidem ,takova soucinost  pochopeni pro lidi, v CR  bohuzel vidim jen ty zakazy  a  bububu kdyz neposlechnes  ,tak te potrestame  , uz jsem ale cetl dva nazory pravniku, ze CR vyhlasila  nouzovy stav spatne  , jde klasicky o slovickareni , ale treba ten pravnik pise ,ze  kdyz  by se nekdo soudil  kvuli pokute ,tak by ho jako advokat branil ,ze ,tak jak to bylo prezentovano ,jde jen o doporuceni a ne o narizeni 


Mikire, než tu budeš zase psát své nesmyslné domněnky, raději si něco přečti. Pokud sis něco přečetl, asi máš problém porozumět psanému textu.

Boris Johnson has announced a complete lockdown of the UK, banning people from leaving their homes or meeting in groups of more than two people as the Government scrambles to enforce social distancing measures to prevent the spread of coronavirus.

In a public address to the nation this evening, the Prime Minister said the public will not be allowed to leave their homes except for a few specific reasons, and could be fined £30 for meeting outside in groups of more than two people.

Under the new lockdown, members of the public must not leave their house except to :

Shop for essentials, as infrequently as possible

Exercise outdoors once per day, alone or with household members

Receive medical treatment or provide care

Travel to and from work if impossible to work from home

https://www.telegraph.co.uk/glob...cases-nhs/


Police are empowered to impose fines on violators and break up gatherings, he said.

https://www.latimes.com/world-na...distancing


Nejde jen o obchody v OC. Co meleš, že by se dělo při 7000? Na počet obyvatel tu máme víc případů nakažených než Británie (tam je 6,3-krát víc obyvatel). S nakažením takového počtu časem se počítá a velké změny v opatřeních to už nepřinese. Podstatné je to omezení rychlosti šíření. Že jinde nepochopili, že jsou roušky užitečné, je jejich problém a přinese jim to rychlejší šíření, protože udržet si odstup 2 metry a v uzavřených prostorách raději 4 metry není snadné. Že se asi nevyhlásil nouzový stav přesně podle práva, na věci teď nic nemění a nechápu, proč to teď zmiňuješ.

0 Citovat

Libor_S: protože Mikir, osobně bych navrhoval na něj už prostě nereagovat, ať si mele, co si mele, mě osobně to stojí dost úsilí, ale je to prostě házení hrachu na stěnu, Ty se snažíš o logické argumenty a on si stejně bude stále mlít svou a vůbec není schopen pochopit, co mu vysvětluješ (kdyby se teda někdy snažil to pochopit, což se zjevně ani nesnaží a nebo není schopen, protože je jako zaseknutý kafemlýnek).

0 Citovat

@eremi: Máš pravdu, už na něj nebudu reagovat.

0 Citovat

Chlapi a teď to schystáte od jiných, že ho ostrakizujete :D 

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Chlapi a teď to schystáte od jiných, že ho ostrakizujete :D 


To tak není. Jen prostě když něco napíše Mikir, DimikUK atd, tak jen roloji o přispěvek dál. Absolutně nemá cenu to číst.
0 Citovat

@Jakub Já ze zvědavosti přečtu první odstavec a ve většině případů taky přeskakuju na další příspěvek.

0 Citovat

Pokud je to krátký, tak si to přečtu. Já si někdy přečtu i to dlouhý :) podle nálady a tématu.

0 Citovat

Já se na všem vždycky snažím hledat něco pozitivního, i na tý současný situaci...


Na podzim plánuju Seychely a doufám, že "cestovatelé", selfíčkáři, piloti (dronů),  instakurvy a podobná verbež bude ještě pořád dostatečně vyplašená, případně v karanténě a já bych si to tam snad mohl užít i relativně bez lidí. Možná  bych si  vyhradil i víc dní na La Digue, kde už za běžnejch okolností pomalu není kam utéct... :-)


Taky jsem si říkal, že teď bude asi i dobrá doba pro nákup novýho auta, přecijen, v situaci kdy bude většina lidí a firem syslit budu mít asi o něco lepší vyjednávací pozici až příjde řeč na slevy a extras zdarma...


Co se ztrát týče, mám u KLM cca 40 tis. za zrušený lety a asi jsem se smířil s voucherem a nebudu to nijak hrotit (faktem ale je, že pro to v budoucnu budu mít využití)... Beru to tak, že jsem poměrně dost peněz ušetřil na různejch errorech / akcích, tak pro tentokrát nechám zase vydělat aerolinky, když teď tak nutně potřebují peníze...


Ikdyž včera jsem natrefil na článek (v NL), že cena za cargo se v poslední době snad zpětinásobila...


0 Citovat

Jo, taky mám v plánu nové auto. Nějakou skladovku, ideálně tak konec listopadu, až začnou honit prodeje v letošním roce. Doufám, že tak 20 - 25 % sleva díky tomu bude. 

0 Citovat

Tak jsem to zase schytal, trosku mozna moje chyba , ze jsem necetl ,nebo spis jen preletl to co je v anglicky psanem  textu a reagoval na to co pise Libor_S cesky , u nej me jeho nazory hodne zklamaly ,protoze  ho povazuju za velmi znaleho cestovatele ,ktery umi vzdy slusne poradit  a necekal jsem ze se postavi k  nazorum eremiho ,Petra 76 ,Dimika UK a dalsich co maji ke kazdemu memu nazoru vyhrady  ( i tech pred koronavirem )

Nesnazim se tady uz vubec  prezentovat sve nazory ,protoze to same co vycitate me ze je to o kafomlynku ,tak totez vidim u vas 

Proto tu jen obcas ted uz dam odkaz , jako ten posledni  na ty pravniky  bez komentare co si o tom myslim 


PS:pokutu vidim 30 GBP ..coz je  asi   2 hodinova mzda  v delnicke profesi 

0 Citovat

"Studie ze Stanfordu konstatuje, že i neúplná data, která jsou k dispozici, naznačují, že přijatá extrémní opatření mohou být přes čáru a při jejich neadekvátně dlouhém zavedení povedou ke zbytečným až katastrofálním důsledkům."

https://www.ctidoma.cz/forum/sta...-internetu

0 Citovat

doctorex napsal(a):

Hele úplně bych toho právníka nebral vážně. Upřímně sám mám práva a jeho argumenty se mi zdají hooodně přitažené za vlasy.


Je to mozne ,ze jsou pritazene i pravnici jsou dobri a spatni ,ale o prava se hodne zajimam jako amater , protoze ,kdyz citim vnitrne ze mam moralni  pravdu ,tak jsem za ni ochoten bojovat  i kdybych mel prohrat a taky jsem uz mel nekolik sporu , ve kterych jsem uspel i bez pravniho vzdelani  ,obcas je me vitezstvi  ovsem vykoupeno dost draze ,kdy pak na prvotni uspech necim doplatim (klasicka neprokazatelna pomsta ) 

Uplne vazne  ho neberu ,protoze   by to byl boj dvou  odlisnych vahovych kategorii  i kdyz takovych lidi si vazim ,za to ,ze se neboji postavit se silnejsimu ,delam to  obcas podobne 

0 Citovat

https://www.zive.cz/clanky/zusta...fault.aspx

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

"Studie ze Stanfordu konstatuje, že i neúplná data, která jsou k dispozici, naznačují, že přijatá extrémní opatření mohou být přes čáru a při jejich neadekvátně dlouhém zavedení povedou ke zbytečným až katastrofálním důsledkům."

https://www.ctidoma.cz/forum/sta...-internetu

Tak zrovna Věslav Michalík je vědec asi jako Merkelová. Minimálně 23 let už vědu nedělá (byl už tehdy šéf mého kamaráda v investiční společnosti). Jinak neříká vůbec nic nového. Nikdo nepočítá s tím, že by se opatření zbytečně prodlužovala. S jeho názorem asi každý souhlasí včetně vlády: "V pořádku, krátkodobě výborné opatření. Ale nejen z důvodu ekonomických je nutné vracet život do normálu co nejdříve. Ten správný okamžik musí určit politici. Se vší odpovědností k hledání rovnováhy."

Ta studie je asi celkem v souladu s všeobecným názorem, jenže zapomněla na to nejpodstatnější. Smrtnost viru bude asi kolem 0,6%, pokud by byli otestováni všichni nakažení včetně těch bez příznaků, ale problém je v tom, že vznikne nedostatek plicních ventilátorů, pokud nejsou dostatečná opatření a vir se šíří moc rychle, jak je to teď v Itálii a Španělsku a jistě bude i jinde. Pak může být smrtnost klidně 8% a zřejmě toto si uvědomili už i v Británii a USA, kde se dosud nechávali podobnými studiemi uchlácholit.

0