Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Libor_s: Naprostý souhlas,jen si myslím,že ta smrtnost bude asi o neco vyšší než 0,6%.

0 Citovat

Nikde jsem to nenašel, takže¨

Ryanair zrušil všechny lety na Duben a Květen i svým mateřských aerolonií

Austrálie - zákaz všem občanům vycestovat ze země. Takže ikdyž my máme pořád podle některých přitažené za vlasy opatření, dle mého budou další země se přidávat k tomuto. Takže jak bude lék, tak se to asi vše uvolní, jinak východisko nevidím... 

0 Citovat

Irská vláda nařídila od půlnoci přerušení běžného provozu ve všech restauracích, kavárnách a méně důležitých obchodech a vyzvala obyvatele, aby co nejméně vycházeli do ulic. Nová opatření budou platit nejméně do 19. dubna. 🤣

0 Citovat

Tož jsme v pérdeli pane hrábě, tedy pane Mikir.

0 Citovat

cali napsal(a):

Tož jsme v pérdeli pane hrábě, tedy pane Mikir.

To je nějaká blbost. To Mikir nebude akceptovat. Vždyť je to evidentní omezování svobody ;-).  

0 Citovat

cali napsal(a):

Tož jsme v pérdeli pane hrábě, tedy pane Mikir.

Mikir poletí nebo spíše poplave na jeho oblíbené kanáry

0 Citovat

To je zase skodolibe radosti co ? ´-))

@ cali   naprosto v pohode , ono je totiz  z toho narizeni  3 prdele vyjimek   a v  co. Waterford  je zatim jen 9 nakazenych ,sice ziju  na hranici co. Cork  ,ale to neni podstatne  a socialka se bude vyplacet ne jednou za tyden , ale jednou za 14 dnu  ,coz  znamena vlastne vetsi volnost meho pohybu 

@ niemandosi ,neboj  zatim akceptuju jen karantenu, co jsem pred tydnem priletel a party  doma neorganizuju a ven normalne chodim a  i Irove se uz naucili obchazet predpisy i kdyz takovi mistri sveta jak v CR jeste nejsou ,ale ja je to naucim  trosku ,jsou ućenlivi i kdyz trochu palicati  ,pred par lety kdyz tu bylo  2 dny 3  cm snehu , tak se naucili i postavit snehulaka  ,akorat ze nekteri  chteli mit 4 koule tak jim pak spadl driv -))

@DimikUK  , predstav si ze mam jeste auto ,navic aircoach  a nekteri dalsi  to uz nechali jen na bus eireann , o trajektech jsem neslysel ze by nepluly a on krome Ryanairu je jeste i Aer Lingus ,nebo taky KLM  a o skvelosti Irska nepochybuj 

A hlavne  ono to je vyhlasene do  19 .dubna , do  10 dubna nic neplanuju  a pak se uvidi podle situace 


0 Citovat

A hele pridavaji se dalsi popularita roste  a  co odpurci ? Ti  mlci jak slibovali  -)

Libore neboj Kanary budou , zena chce zase i Madeiru ,treba tam potkam Bacu12  i kdyz ten chce zdrhnout na Azory

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Nikde jsem to nenašel, takže¨

Ryanair zrušil všechny lety na Duben a Květen i svým mateřských aerolonií

Austrálie - zákaz všem občanům vycestovat ze země. Takže ikdyž my máme pořád podle některých přitažené za vlasy opatření, dle mého budou další země se přidávat k tomuto. Takže jak bude lék, tak se to asi vše uvolní, jinak východisko nevidím... 


Zajimave, ze nektere destinace se porad i na brezen i na duben prodavaji a jdou v teto chvili koupit   ,treba to ale teprve stahnou

0 Citovat

Mikire, dlouho jsem mlčel. Nelíbí se mi, když se do tebe ostatní naváželi, kdykoliv jsi něco napsal. I když tě mám trochu za exota. Ale poslední týden už nevím, jestli to neděláš docela schválně, jestli to není jen tvůj způsob trollení.

mikir napsal(a):  

... ,ale kde je ta hrana toho ,kdy je neco efektivni a kdy ne ,... 

 

Nemusíš mudrovat. Efektivita se pozná podle počtu mrtvých. V ČR jsme výjimečně nízko, zatím 3 lidé. (UK 422, Irsko 7, Itálie 6820, Španělsko 2991). To je dobré jak absolutně, tak poměrem k počtu obyvatel. V celé Evropě jsou dnes 4 státy bez mrtvých. To, že umírají starší lidé na souběh více nemocí není argument. Pro mne jsou lidé 70+ stále plnohodnotní a ne na odpis. 


mikir napsal(a):

i Irove se uz naucili obchazet predpisy i kdyz takovi mistri sveta jak v CR jeste nejsou ,ale ja je to naucim  trosku ,jsou ućenlivi i kdyz trochu palicati

Netvrdil jsi tu před pár dny, jak Irové přísná pravidla nepotřebují a stačí jim rozumné doporučení? A teď zase, že už i ta mírná doporučení obchází? Jestli se k rozumným doporučením budou stavět jako čeští lyžaři v Itálii na začátku března, tak skončíte u stejných nebo ještě přísnějších opatření jako ČR. S tím rozdílem, že už má Irsko náskok v počtu mrtvých. 

0 Citovat

T: ne schválně to opravdu nedělá, bohužel.

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

"Studie ze Stanfordu konstatuje, že i neúplná data, která jsou k dispozici, naznačují, že přijatá extrémní opatření mohou být přes čáru a při jejich neadekvátně dlouhém zavedení povedou ke zbytečným až katastrofálním důsledkům." 

Vcera bol o tom rozsiahly clanok tusim na cnn, Trump sa bude snazit po 2 tyzdnoch USA zbavit karanteny hlavne v oblastiach kde to nebude kriticke resp. maximalne to cele potiahnu do konca Aprila. Jeden zo starsich senatorov sa vyjadril, ze radsej postupi riziko nakazy lebo pri dlhodobejsej karantene hrozi, ze jeho deti a vnucata sa nebudu mat do akej prace vratit, a rozbeh nebude vobec taky jednoduchy ako tento rychly pad. 


0 Citovat

2 týdny je sci-fi, bez efektu. Teoreticky by to mohlo fungovat, kdyby během té doby stihli izolovat všechny nakažené. Ale to není v tak velké zemi proveditelné.

Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet příštích pár dní. Zatím jim čísla prudce rostou. Možná za týden pan senátor změní názor. 

0 Citovat

T napsal(a):

Mikire, dlouho jsem mlčel. Nelíbí se mi, když se do tebe ostatní naváželi, kdykoliv jsi něco napsal. I když tě mám trochu za exota. Ale poslední týden už nevím, jestli to neděláš docela schválně, jestli to není jen tvůj způsob trollení.

 

Nemusíš mudrovat. Efektivita se pozná podle počtu mrtvých. V ČR jsme výjimečně nízko, zatím 3 lidé. (UK 422, Irsko 7, Itálie 6820, Španělsko 2991). To je dobré jak absolutně, tak poměrem k počtu obyvatel. V celé Evropě jsou dnes 4 státy bez mrtvých. To, že umírají starší lidé na souběh více nemocí není argument. Pro mne jsou lidé 70+ stále plnohodnotní a ne na odpis. 


Netvrdil jsi tu před pár dny, jak Irové přísná pravidla nepotřebují a stačí jim rozumné doporučení? A teď zase, že už i ta mírná doporučení obchází? Jestli se k rozumným doporučením budou stavět jako čeští lyžaři v Itálii na začátku března, tak skončíte u stejných nebo ještě přísnějších opatření jako ČR. S tím rozdílem, že už má Irsko náskok v počtu mrtvých. 


Premyslel jsem , jestli mam odepsat,protoze je pravda ,ze nemusim reagovat na vsechno , ale proste mne to neda ...

Ano. myslim, ze ti chytrejsi  poznaji , kdy  je ma reakce na neco myslena  schvalne jako provokace ,ale na tu vec o efektivite a argumentu to opet vyvola reakci o kafomlynku ,proto jsem premyslel zda vubec odpovidat 

Pochopitelne  kdyz se  zadratuji  hranice ,kdyz se vyda zakaz vychazeni ,jeste prisnejsi narizeni a vsichni to budou akceptovat a dodrzovat  ,tak ta efektivita bude vykazovat  nizka cisla   nakazenych  

A ten argument ?  Ano ,lide 70 plus jsou i pro mne stale plnohodnotni lide ,nejsem lekar ,ovsem treba veta  Mudr Smuclera ,ac mi prijde  ponekud cynicka ,je proste realisticka .Rekl ze by ti lide co zemrou na koronavir treba v dubnu,zemreli na sve nemoci v zari ,Samozrejme lekari se snazi vsemi moznostmi  zivot prodlouzit , ale kdyz  se podivame na ty 3 mrtve v CR, tak  95 lety pan se srdecnimi problemy, 71 leta pani  s celkovym vysilenim organismu  a  45 lety muz s rakovinou (mozna ve stadiu nevylecitelnosti )
Proc se porad podsouvaji tyhle cisla o umrtich a dela se toho efektivita ,  aby se tim vlastne zduvodnily ty prisna opatreni ,nebo aby se zastrasovali ti ,co to prilis zlehcuji  a remcaji proti  opatrenim ?  

Samozrejme i ja ,ktery  to cele spis zlehcuje se zacinam zamyslet nad cisly po celem svete  a rozhodne nerikam ,ze maji byt ti stari lide na odpis ,ma se tomu vsemu ,nejak  branit ,ale on stejne asi pomuze az ucinny lek 

A na chudaky lyzare  co jeli do Italie bych to vsechno nehazel,   Irove lyzari nejsou , je to ostrov a uz je  1500 nakazenych 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Proto tu jen obcas ted uz dam odkaz , jako ten posledni  na ty pravniky  bez komentare co si o tom myslim 

@Mikir: Včera jsi napsal výše uvedené a jenom dneska jsou v téhle diskuzi z 11 příspěvků 4 od tebe. Přestaň už prosím konečně tapetovat zdejší forum a najdi si jiný smysl života. 

0 Citovat

Breathe napsal(a):

@Mikir: Včera jsi napsal výše uvedené a jenom dneska jsou v téhle diskuzi z 11 příspěvků 4 od tebe. Přestaň už prosím konečně tapetovat zdejší forum a najdi si jiný smysl života. 

Chápeš, že mu jeho milovaný Ryanair vypnul lety, je bez práce a teď ani nemůže ven? Těch příspěvků tu ještě bude tuny...

0 Citovat

tmx napsal(a):

Jo, taky mám v plánu nové auto. Nějakou skladovku, ideálně tak konec listopadu, až začnou honit prodeje v letošním roce. Doufám, že tak 20 - 25 % sleva díky tomu bude. 


Ja jsem byl predminuly tyden s kolegou v Bichl BMW vyzvednout jeho novou sluzebni X3 (samozrejme to jeste nemeli na znackach, ktere mely byt minuly tyden, ale to uz to neslo prihlasit kvuli viru, takze auto jeste nemame) a ten typek nam rikal, ze pry jim prijde v pristich mesicich docela dost aut - mluvil konkretne o 7 / X5 reihe :), kde uz jim volali zakaznici, ze nechaji propadnou zalohu, pry docela dost manageru z travel / leisure segmentu, tak se nas ptal, jestli nechceme jeste dalsi auto, pry na nej bude astronomicka sleva..


A vcera nam psala z VW ze nam na Allspace, ktery se chystame obednat, da jeste dodatecnych 281k slevu, oproti puvodni kvote.. :)


Takze myslim ze perioda na nakup auta idealni a do kategorie cestuj levne to taky svym zpusobem patri :))))

0 Citovat

voughne napsal(a):

Vcera bol o tom rozsiahly clanok tusim na cnn, Trump sa bude snazit po 2 tyzdnoch USA zbavit karanteny hlavne v oblastiach kde to nebude kriticke resp. maximalne to cele potiahnu do konca Aprila. Jeden zo starsich senatorov sa vyjadril, ze radsej postupi riziko nakazy lebo pri dlhodobejsej karantene hrozi, ze jeho deti a vnucata sa nebudu mat do akej prace vratit, a rozbeh nebude vobec taky jednoduchy ako tento rychly pad. 



Dává to logiku. Vezmeme-li v potaz smrtnost Covidu-19, tak se dlouhodobé restrikce stanou větším smrťákem než tato pandemie.

0 Citovat

Coinneach napsal(a):


Dává to logiku. Vezmeme-li v potaz smrtnost Covidu-19, tak se dlouhodobé restrikce stanou větším smrťákem než tato pandemie.

Určitě dává smysl to, aby desítky tisíc lidí leželo doma nemocných, kolabovaly nemocnice atd. Asi napříč světem nikde nevědí, co dělají, když utahují šrouby. Jen Donald má pravdu a za 14 dní to bude v USA, jako by se nic nestalo, tím spíš, když za 14 dní se teprve začnou nějak projevovat výsledky karantény... Spíš si myslím, že za 14 dní to tam teprve začne a nebudou se stačit divit, jak jim tam umírají spoluobčané, kteří nemají peníze na nadstandardní péči (tedy tu, co je u nás standardem a dostane ji úplně každý).

0 Citovat

@kickass1 -  Chvíli jsem si myslel, že to psal Mikir:-)) Myslím formou, ne obsahem... Leda, že by jsi kalil už od oběda;-)

0 Citovat

kickass1 napsal(a):

A vcera nam psala z VW ze nam na Allspace, ktery se chystame obednat , da jeste dodatecnych 281k slevu, oproti puvodni kvote.. :)

A Pravidla českého pravopisu k tomu?

0 Citovat

Ceny repatriačních letů SW zapalcené MZV ihned: 


Punta Cana – Praha 265.000,- EUR 

Panama – Havana – Praha 280.000,- EUR 

Lima – Puerto Plata- Praha 280.000,- EUR 

Roatan – Cancun – Praha 245.000,- EUR 

Bogota – San Jose – Praha 295.000,- EUR


To už moc není o cestuj levně a je vždy i nějaké mezipřistání.

0 Citovat

Divejme se na to pozitivně. Konečně má Praha i exotické dálkovky 😀

0 Citovat

a na AL sa brumik stazoval, ze niekto chce 1100 euro za one way USA za repatriacny let.  aspon vidiet ake su realne ceny a nie tie 200 eurove R/T do NYC z Viedne :D

0 Citovat

Zrovna naše Smartwings bych za bernou minci nebral. Ti si do ceny letu započítají i kaviár pro vedení :D

0