Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

kickass1 napsal(a):


Ja jsem byl predminuly tyden s kolegou v Bichl BMW vyzvednout jeho novou sluzebni X3... 

No já se dívám přeci jen poněkud níž, třeba jako Hyundai Tucson. :D Ale mám představu tak z 600 na 450 to stáhnout. 

0 Citovat

tmx napsal(a):

No já se dívám přeci jen poněkud níž, třeba jako Hyundai Tucson. :D Ale mám představu tak z 600 na 450 to stáhnout. 

Já zase pokukuji po nové Ofci, taky bych to moh dostat o 100k níž, doufám :D

0 Citovat

cali napsal(a):
@kickass1 -  Chvíli jsem si myslel, že to psal Mikir:-)) Myslím formou, ne obsahem... Leda, že by jsi kalil už od oběda;-)


Co by to bylo za homeoffice, bez par pivanku k obedu :)))


Mikire mam mnohem radsi nez spoustu lidi, kteri maji z nejakeho mne neznameho duvodu dojem, ze jsou lepsi nez on.. :) I kdyz uprimne ve spouste threadu (vcetne tohohle) jeho prispevku nectu, stejne jako ty reakce -  svym komentarem jsem se snazil trochu rozbit to bahno v tomhle vlakne :)


Petr76 napsal(a):

A Pravidla českého pravopisu k tomu?


Ty ignoruju dlouhodobe - maily pisu cesky tak zridkakdy, ze je vetsinou z duvodu gramatiky diktuju asistentce, ktera nejen ze umi gramatiku, ale jeste ma trpelivost to po sobe precist.. :) Bohuzel moje deti jeste nechodi do skoly, takze jsem za poslednich cca 25 let nemel moc prilezitosti na refresh, ale uprimne mi to zadne velke vrasky nedela :)

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Já zase pokukuji po nové Ofci, taky bych to moh dostat o 100k níž, doufám :D


Me ma v pulce dubna dorazit novy Sup (puvodne ocekavany v pulce ledna), tak sem opravdu zvedavej, kdy to nakonec bude (nejak tomu dubnu za stavajici situace moc neverim).. Nicmene muj soused mel v cervnu 2019 dostat novou hybridni RAV4 a porad ceka a ceka a ceka a ceka.. :)
0 Citovat

kickass1 napsal(a):


Me ma v pulce dubna dorazit novy Sup (puvodne ocekavany v pulce ledna), tak sem opravdu zvedavej, kdy to nakonec bude (nejak tomu dubnu za stavajici situace moc neverim).. Nicmene muj soused mel v cervnu 2019 dostat novou hybridni RAV4 a porad ceka a ceka a ceka a ceka.. :)

Teď čekají zákazníci a za pár týdnů či měsíců budou zase čekat prodejci. Tak to holt na světě chodí :-))

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Ceny repatriačních letů SW zapalcené MZV ihned: 


Punta Cana – Praha 265.000,- EUR 

Panama – Havana – Praha 280.000,- EUR 

Lima – Puerto Plata- Praha 280.000,- EUR 

Roatan – Cancun – Praha 245.000,- EUR 

Bogota – San Jose – Praha 295.000,- EUR


To už moc není o cestuj levně a je vždy i nějaké mezipřistání.


No hlavně na to použili letadla, co měli u Sunwings, která by tak jako tak musela letět zpět do Prahy. Takhle si jen z Toronta odskočily do daných zemí a pak přes Halifax a Reykjavík zpět do Prahy

0 Citovat

Tahle simulace vypadá docela zajímavě a nadějně: http://epidemicforecasting.org/ . Už při weak global mitigation by v létě mohla epidemie odeznít. Kéž by to byla pravda. 

0 Citovat

Kdyby mezitím zkrachovala půjčovna aut, je šance, že dostanu peníze přes chargeback z kreditky? Resp. z pojištění karty ČSOB premium? Váhám, zda nemám raději udělat storno a kdybych na konci srpna přeci jen letěl, tak pak novou objednávku.

0 Citovat

niemandos napsal(a):
Teď čekají zákazníci a za pár týdnů či měsíců budou zase čekat prodejci. Tak to holt na světě chodí :-))


Presne :D


Leoš Literák napsal(a):

Kdyby mezitím zkrachovala půjčovna aut, je šance, že dostanu peníze přes chargeback z kreditky? Resp. z pojištění karty ČSOB premium? Váhám, zda nemám raději udělat storno a kdybych na konci srpna přeci jen letěl, tak pak novou objednávku.


A mas to storno zadara ? Jestli ano tak bych to stornoval (myslim, ze v srpnu to jeste pujcis s velkou slevou) a jestli s poplatkem, tak bych se na to vykaslal (na konci srpna uz to bude aspon 2 mesice za nama).. Je to nejaka MNC (Hertz/Dollar/etc) pujcovna nebo lokalni lowcost?

0 Citovat

tmx napsal(a):

No já se dívám přeci jen poněkud níž, třeba jako Hyundai Tucson. :D Ale mám představu tak z 600 na 450 to stáhnout. 

Tucson je fajn, kupoval jsem to pro manželku asi 6 měs. nazpět... Za ty peníze nebylo co řešit - po slevě cca 475 tis. bez DPH za verzi N-Line, 1.6T, 4x4, MT...  Prostorný, příjemný na řízení, když na to šlápnu, tak to jede, výbava solidní, zpracování taky...


Hlavně, vzhledem k ceně (a srovnání s konkurencí) absolutně nemám potřebu se v tom nějak nimrat a hledat nedostatky, ledasco by se sice našlo, ale z výše uvedenýho důvodu mně to prostě nijak zvlášť netankuje...


Jinak spousta lidí okolo mně propadá depresím, ale já zůstávám pozitivní a na konec června stále plánuju Řecko :-D



0 Citovat

Bral jsem to přes Billiger a vybíral jsem zdarma zrušení. Aspoň doufám, že jsem se neuklikl. Jako prodejce je uvedena CK FTI.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Ceny repatriačních letů SW zapalcené MZV ihned: 


Punta Cana – Praha 265.000,- EUR 

Panama – Havana – Praha 280.000,- EUR 

Lima – Puerto Plata- Praha 280.000,- EUR 

Roatan – Cancun – Praha 245.000,- EUR 

Bogota – San Jose – Praha 295.000,- EUR


To už moc není o cestuj levně a je vždy i nějaké mezipřistání.


U některých lidí mě mrzí, že tam není aspoň 10% spoluúčast.

0 Citovat

Breathe napsal(a):

@Mikir: Včera jsi napsal výše uvedené a jenom dneska jsou v téhle diskuzi z 11 příspěvků 4 od tebe. Přestaň už prosím konečně tapetovat zdejší forum a najdi si jiný smysl života. 

Ty mi rozhodne nebudes diktovat kde a co mam psat  ,napsal jsem ze se nebudu nazorove vyjadrovat,, tedy prezentovat svuj nazor jako prvni ,ale pokud neco ke me nekdo  napise ,tak proc bych nemel odepsat ,kdyz je to  slusny byt jiny nazor  ,zrovna T psal naprosto normalne ,odepsal jsem  jemu,  nemusis to cist ,ani to komentovat  A kdyz ctu ,ze budu plavat na Kanary ,nebo ze jsem v perdeli kdyz mi zastavili Ryanair ,tak to beru jako pobaveni  

@Michal  ven muzu   a do prace nechodim  3 a pul roku to mi neprekazi -)

0 Citovat

Navaja napsal(a):

@gg.bn


U nějakých konkrétních?

Konkrétně nikoho neznám, ale všeobecně u těch co odlétali po tuším, že 25. unora kdy mzv doporučovalo cesty do zahraničí zvážit.

0 Citovat

gg.bn napsal(a):

Konkrétně nikoho neznám, ale všeobecně u těch co odlétali po tuším, že 25. unora kdy mzv doporučovalo cesty do zahraničí zvážit.

A po 1.3 Hamáček vyloženě naléhal na lidi, ať necestují. Ale beztak tisíce lidí vycestovali a nevrátili se dokud mohli.

0 Citovat

Jarda napsal(a):

A po 1.3 Hamáček vyloženě naléhal na lidi, ať necestují. Ale beztak tisíce lidí vycestovali a nevrátili se dokud mohli.


Škodolibě mě hřeje pocit, kolik stoji nervů a peněz příjezd do sběrných míst, třeba z Guadeloupe to musí být vylozene radost.

0 Citovat

Navaja napsal(a):

@STAR86

To jste tedy idelaista,já už jsme vzdala, že posledni týden v srpnu pojedeme do Bulharska a přejdeme Pirin. Vy si opravdu myslíte, že do podzimu vůbec někam vyjedeme??


Zapůsobí síla trhu a obav před ekonomickým kolapsem. Tohle není ebola. Na podzim už normálně vycestujete:)

0 Citovat

Navaja napsal(a):

@STAR86

To jste tedy idelaista,já už jsme vzdala, že posledni týden v srpnu pojedeme do Bulharska a přejdeme Pirin. Vy si opravdu myslíte, že do podzimu vůbec někam vyjedeme??


Současnej stav mimo Čínu trvá chvilku a když si vezmu, jak už teď všichni brečí a na kolik vyčíslili škody (i s ohledem na fakt, že ty čísla jsou nadsazený), tak si nemyslím, že to může trvat dlouho...

0 Citovat

Navaja napsal(a):

@gg.bn


Já si myslím, že někteří sem ještě o tom vloží cestopis, jak byli cool a happy.

To je víc než jisté :-) No mrzet to nemusí snad jen Mikira. Ale nakonec pomáhat lidem v nouzi je správné, no neee :-)))

0 Citovat

Když se koukám na ta čísla, tak mě hlavně napadá - to fakt mají na Slovensku a v Polsku tak málo případů nebo jen tak málo testují...?

0 Citovat

niemandos napsal(a):

To je víc než jisté :-) No mrzet to nemusí snad jen Mikira. Ale nakonec pomáhat lidem v nouzi je správné, no neee :-)))


My by docela zajimal nejaky trip report z evakuace - myslim, ze by to mohlo aspon slouzit jako pouceni / vystraha pro ostatni do budoucna, at se nechovaj jak idioti.. :D

0 Citovat

Michal napsal(a):

Když se koukám na ta čísla, tak mě hlavně napadá - to fakt mají na Slovensku a v Polsku tak málo případů nebo jen tak málo testují...?


Tak třeba aktuálně na Slovensku 4416 testů, u nás 22600 testů, to asi mluví za vše, vzhledem k tomu, že populace je poloviční. To Polsko bude to samý.

0 Citovat

kickass1 napsal(a):


My by docela zajimal nejaky trip report z evakuace - myslim, ze by to mohlo aspon slouzit jako pouceni / vystraha pro ostatni do budoucna, at se nechovaj jak idioti.. :D

By mě zajímala úroveň palubního servisu a jídlo :D Smartwings (aspoň myslím, že oni), co to zajišťuje, si určitě napočítali tolik, jak by ti lidi letěli v byznysu nebo economy nějaké lepší aerolinky (Qatar, Emirates, Turkish...) O:)

0 Citovat

Michal napsal(a):

By mě zajímala úroveň palubního servisu a jídlo :D Smartwings (aspoň myslím, že oni), co to zajišťuje, si určitě napočítali tolik, jak by ti lidi letěli v byznysu nebo economy nějaké lepší aerolinky (Qatar, Emirates, Turkish...) O:)


Já myslím, že tohle v danou chvíli byla ta nejmenší starost jak lidí na palubě, tak MZV. Můžeme být rádi, že tady vůbec máme aerolinku, která je schopná ty repatriace zajistit. A ty ceny těch letů si nemyslím, že by byly nějak zásadně přestřelné, to letadlo totiž muselo doletět prázdné tam.

0 Citovat

Ty repatriační lety jsou pro naše občany zdarma? Já myslel, že to cestující platí, tak jak jsou zpoplatněny repatriační autobusy po Evropě - Regiojet od 800 do 1900Kč za jednosměrku.

0