Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

sali napsal(a):

Ty repatriační lety jsou pro naše občany zdarma? Já myslel, že to cestující platí, tak jak jsou zpoplatněny repatriační autobusy po Evropě - Regiojet od 800 do 1900Kč za jednosměrku.

Pro pasažéry je to gratis.


0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Pro pasažéry je to gratis.



Podle nedávno zveřejněného rozhovoru na idnes.cz si pasažéři lety platí.

0 Citovat

Je to gratis, minimálně dnešní přílety.

0 Citovat

eremi napsal(a):


Já myslím, že tohle v danou chvíli byla ta nejmenší starost jak lidí na palubě, tak MZV. Můžeme být rádi, že tady vůbec máme aerolinku, která je schopná ty repatriace zajistit. A ty ceny těch letů si nemyslím, že by byly nějak zásadně přestřelné, to letadlo totiž muselo doletět prázdné tam.


Vzhledem k tomu, že se jednalo o letadla, která byla půjčená v Kanadě a měla se akorát vracet zpátky do ČR, tak na tom mohl SW jen vydělat, aspoň neletěly do Evropy prázdný.  Otázkou je, kolik byly letištní poplatky atd, ale tratný určitě nebudou :-)

0 Citovat

Oni tam účtují pouze OW cestu u některých letů. Ale i tak je to hodně drahé, také euro dost posílilo. SW nemají vhodná letadla a tak se to prodraží už jen kvůli dotankování a s tím spojených poplatků za přistání....

0 Citovat

Aluška napsal(a):


Vzhledem k tomu, že se jednalo o letadla, která byla půjčená v Kanadě a měla se akorát vracet zpátky do ČR, tak na tom mohl SW jen vydělat, aspoň neletěly do Evropy prázdný.  Otázkou je, kolik byly letištní poplatky atd, ale tratný určitě nebudou :-)

Tak to je pak jiná,jako samozřejmě určitě by si to nechali zaplatit v každým případě:)

0 Citovat

Tak on Saskatchewan a Alberta (nevím, kde přesně teď byli) jsou od Mexika 4000 km, takže ta letadla je nebrala úplně po cestě. 

0 Citovat

No to nevim jestli bych tolik spatnych zprav najednou prezil..


1. Ve svete radi koronavirus a mozna umres

2. Musis ukoncit dovolenou predcasne protoze prestavaji litat spoje do Evropy

3. Budes repatriovany TravelSerem

4. Na palube je k jidlu akorat hnusna bageta s majonezou a k piti tepla Plzen 0.3l

5. Musis si tu z*******u cestu s TS jeste zaplatit ze svyho


Tomu rikam Jobova smrst :D :D :D


(a to jsem jeste zapomel pripsat ze po navratu zjistis, ze v cely Praze neni hajzlpapir a drozdi, pac to duchodci v ocekavani apokalypsy vykoupili) :D

0 Citovat

Papír mám, ale pořád mi chybí mouka a také to droždí.

0 Citovat

Me stve ze porad nevim, jak ti treba to drozdi zachrani pri virove pandemii zivot.. :) Respirator z nej neudelas ani na 3D tiskarne :)


Hajzlpapir je naprosto jina situace, ten ti samozrejme nesmi dojit ani pri nenadale explozi sopky :)

0 Citovat

kickass1 napsal(a):

No to nevim jestli bych tolik spatnych zprav najednou prezil..


1. Ve svete radi koronavirus a mozna umres

2. Musis ukoncit dovolenou predcasne protoze prestavaji litat spoje do Evropy

3. Budes repatriovany TravelSerem

4. Na palube je k jidlu akorat hnusna bageta s majonezou a k piti tepla Plzen 0.3l

5. Musis si tu z*******u cestu s TS jeste zaplatit ze svyho


Tomu rikam Jobova smrst :D :D :D


(a to jsem jeste zapomel pripsat ze po navratu zjistis, ze v cely Praze neni hajzlpapir a drozdi, pac to duchodci v ocekavani apokalypsy vykoupili) :D


To bych tam raději zůstal, než tu hrůzu co popisuješ.

0 Citovat

eremi napsal(a): Můžeme být rádi, že tady vůbec máme aerolinku, která je schopná ty repatriace zajistit. 

Obávám se, že je to především elegantní způsob jak pustit eráru žilou. Podobně jako ona slavná čínská "pomoc" za miliardu týdně.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Obávám se, že je to především elegantní způsob jak pustit eráru žilou. Podobně jako ona slavná čínská "pomoc" za miliardu týdně.


+1
0 Citovat

kickass1 napsal(a):

Me stve ze porad nevim, jak ti treba to drozdi zachrani pri virove pandemii zivot.. :) Respirator z nej neudelas ani na 3D tiskarne :)


Hajzlpapir je naprosto jina situace, ten ti samozrejme nesmi dojit ani pri nenadale explozi sopky :)


Já chtěl dělat jen palačinky, popřípadě lívance pokud bych k mouce sehnal i droždí.

0 Citovat

Coinneach napsal(a):


Podle nedávno zveřejněného rozhovoru na idnes.cz si pasažéři lety platí.

Hodíš sem odkaz?


0 Citovat

Děkuji, už jsem si uvařil boršč.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Obávám se, že je to především elegantní způsob jak pustit eráru žilou. Podobně jako ona slavná čínská "pomoc" za miliardu týdně.

Tak jestli vymyslíš lepší způsob,jak sem dostat ty lidi,tak ho eraru určitě můžeš nabídnout.Ja teda chápu smysl toho použít českou společnost (a to Smartwings fakt nemám rad).

0 Citovat

Navaja napsal(a):

@kickass1

Tak až zase to droždí bude na trhu ,zkuste zbaštit tak tři balíčky a po nějaké době vlezt do autobusu neb tramvaje a zcela jistě  v té vzdálenost 2 metry kolem vás nebude ani noha. Skoro bych řekla , že pojedete sám. Ostatním ani rouška nepomůže.

Na to stačí hrách a ten snad ještě mají 😁

0 Citovat

Zanechte těch anarchistických plánů s hrachem...

0 Citovat

Ceny se zdají přestřelené, ale není to o moc. V úvahu musíš vzít poplatky za přelety nad daným územím, posádku mít navíc, palivo, dotankováni, poplatky na letišti, všechny cestující ( ti neplatili ani halíř :( ) a jsme tam, kde jsme.  

0 Citovat

5 OW letů za 38 mio.

0 Citovat

Určitě je sranda koordinovat repatriace lidi z celého světa a určitě si může MZV vybírat z mraků nabídek,jak je sem zpět dostat. Proto jich jsou doteď v zahraničí stále jeste tisíce... Teď zrovna je shodou okolnosti na seznamu rozhovor o tom s Petříckem.

0 Citovat

Dostat dvě blbky z Pákistánu nás všechny stalo 5x tolik. A přesto jsem rád, že žiju ve státě, který se snaží o své občany postarat, i když do průseru spadnou vlastní vinou.

0 Citovat

Například i spousta nákladů na lékařskou péči by spadla do kategorie "vlastní vinou" a přesto to až na výjimky téměř nikdo nerozporuje, ikdyž celkový náklady jsou oproti těm repatriačním letům někde úplně jinde...

0 Citovat

Určitě by to šlo lépe koordinovat na úrovni EU a zejména využít vhodnější letadla, která okolní aerolinky mají stejně odstavená. Přes ten TVS mi to přijde trochu jako státní podpora...

0