Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Pro lidi keré to zajímá, přidáávm odkaz na oficiální čísla nakažených mrtvých a vyléčených. Zatím je mortalita něco pod 50 %  https://gisanddata.maps.arcgis.c...9ecf6 ;


0 Citovat

Off topic, Qatar nelita jenom do Manily, ale taky Clark,Davao, a od dubna i primo na Cebu. 

0 Citovat

Petr Tajemný napsal(a):

Pro lidi keré to zajímá, přidáávm odkaz na oficiální čísla nakažených mrtvých a vyléčených. Zatím je mortalita něco pod 50 %  https://gisanddata.maps.arcgis.c...9ecf6 ;


link nefunguje, ale mortalita su 2-3 percenta. Keby bola 50 tak uz sa okolo Ciny stavia plot a zostreluju lietadla


ta mapa je tu:
https://gisanddata.maps.arcgis.c...7b48e9ecf6

0 Citovat

tonic  362 mrtvých  teď čerstvě 502  uzdravených. 

Tato čísla nejsou 2 - 3 procenta. 





corona.png

0 Citovat

tak ale nakazenych je 17500, predpokladam ze mortalita sa rata z tohoto udaju nie?


0 Citovat

nepocita sa nahodou mortalita ako pocet mrtvych/pocet nakazenych? alebo mi nieco uslo?

0 Citovat

OMG :)

Potvrdená mortalita na úrovni 2-3%, odhad je na úrovni 5%. Podobne bola na tom španielska chrípka, prípadne SARS mal myslím okolo 10%.

Mortalita 50%, to už by bola pomaly ebola alebo mor...

0 Citovat

Cela vec s mortalitou je zatial len zonglovanie so statistikami. Pokial sa to neustali a nezacnu sa ludia uzdravovat, tak su to cisla o nicom. 

0 Citovat

Tady je problém se zpožděním údajů o úmrtích vs. počtu nakažených. Jestli se např. ze 300 nakažených z nějakého 15.1. doteď uzdravilo jen 160 lidí, tak minimálně nemají pravdu lékařské anály, že to má zhruba stejný průběh jako chřipka...

0 Citovat

Dnes mě pobavil e-mail z Air China. Čekal jsem zrušené lety, ale naopak, dopřáli nám místo 4 hodin na přestup v Pekingu o 24 hodin víc. V kombinaci s hotelem zdarma je to úplně skvělý dárek, jen tak trochu nechtěný. 🤣🤣 Asi to nebudu vůbec řešit a počkám, co se bude dít dál, protože ono se toho určitě bude dít ještě dost...

0 Citovat

micky napsal(a):

Však se dá na Filipíny cestovat i jinak než přes Čínu ne? :-D


jj treba pres Singapur......

0 Citovat

micky napsal(a):

Však se dá na Filipíny cestovat i jinak než přes Čínu ne? :-D


jj treba pres Singapur......

0 Citovat

Nám teď přišel email od Air China, zrušená trasa Peking-Sydney, London - Peking zachován. A o zpátečním letu ani zmínka. Co dělat v Pekingu, když cílová destinace byla Austrálie. Změna trasy ani není možná, tak co poradíte, vyčkat na další info, nebo zrušit všechny lety a žádat kompenzaci. Děkuji.

0 Citovat

zruste vsetky lety a predpokladam, ze ak neletite do 14 dni, tak nemusite dufat v ziadnu kompenzaciu

0 Citovat

Ja jsem mel letet s CA tento tyden, dneska jsem letenky zrusil. Kompenzace by nebyla tak jako tak, je to vyssi moc. 

0 Citovat

cert napsal(a):


jj treba pres Singapur......

Já letěl loni s KLM z Krakowa-AMS-Taipei-Manila. Přestup v AMS 2h, v Taipei 1h na dotankování.

0 Citovat

Lety BKK - PEK CA960 sú na ďalšie 3 dni zrušené (https://www.flightradar24.com/da...hts/ca960), má niekto nejaké info? CA980 vyzerá, že ostalo nezrušené.

0 Citovat

Ano, zrusili jeden ze dvou letu na ceste tam i zpatky a cestujici kterych se to tykalo prehodili na ten druhy.

0 Citovat

Veškerá oficiálně udáváné počty nakažených, zemřelých a vyléčených jsou asi velmi "nepřesné". Studie zveřejněná v renomovaném lékařském časopise odhaduje skutečný počet nakažených ve Wuhanu na zhruba sedminásobek oficiálně udáváného počtu.

0 Citovat

Breathe napsal(a):

Ano, zrusili jeden ze dvou letu na ceste tam i zpatky a cestujici kterych se to tykalo prehodili na ten druhy.

kamarátovi práve neprišlo žiadne info ani o rušení ani o presunutí na ten druhý.. :D vidí iba že svoj let má cancelled. Edit : ok má to aj on presmerované, diky za info, Edit 2 : ale nepresunuli let z PEK takže ten posledný segment sa nedá stihnúť  :D 

0 Citovat

Andrea_Pernik napsal(a):

nepocita sa nahodou mortalita ako pocet mrtvych/pocet nakazenych? alebo mi nieco uslo?

Takhle to můžeš počítat u nějaké dlouhodobě se vyskytující nemoci, kde počet nakažených mínus počet mrtvých je de facto počet vyléčených.

Když se 90% nakažených nakazilo za poslední 3-4 týdny, tak při průběhu nemoci vůbec není jisté, kolik se z nich vyléčí a kolik umře (a komu zůstanou trvalé následky, kdo zůstane doživotním přenašečem, apod.).

0 Citovat

My teď doma taky řešíme dilema. Máme letenku na konci února pro let  PRG-DXB-HKT, potom přelet s AirAsia HKT-KUL a zpátky KUL-DXB-PRG. Díky změně jednoho letu na Smartwings můžeme zrušit letenku. No a řešíme, jestli odpískat celou dovolenou kvůli koronaviru nebo to risknout a jet. Na jednu stranu výhoda, že tam bude asi výrazně méně Číňanů, na druhou stranu riziko, jak moc se to po JV Asii ještě rozšíří. 

0 Citovat

Já zase bojuju s ba.com, máme 26.2. odlet přes HongKong na Cebu, je jasné že nás tam neupustí až do 29.2 přes HK. Na infolince věděl prd, tak mu to vysvětluju, ať se koukne na Cathey Pacific stránky, dá mi za pravdu, že se ozve a nic.

Teď koukám, už i na BA.com máme ať kontaktujeme infolinku, tak tam volám, zvedne to Ind a tvrdí, že naše lety jsou ok. Tak mu vysvětluju, že i když to poletí tak nás na Filipíny nepustí a že to mají i na stránkách. Vůbec nevěděl, tak jsem ho navedl. Pochopil, ale nic nevěděl a že se ozvou. Říkám to už jste druhej, ale tak ok, do zítra počkám. Chci vědět jestli se to zruší ať si to můžu koupit třeba s QA nebo TA. 

Ani oni nevědí což chápu, ale když je to všude černé na bílém tak co dělají :(

0 Citovat

T napsal(a):

Takhle to můžeš počítat u nějaké dlouhodobě se vyskytující nemoci, kde počet nakažených mínus počet mrtvých je de facto počet vyléčených.

Když se 90% nakažených nakazilo za poslední 3-4 týdny, tak při průběhu nemoci vůbec není jisté, kolik se z nich vyléčí a kolik umře (a komu zůstanou trvalé následky, kdo zůstane doživotním přenašečem, apod.).

Počítat se to dá takhle velmi dobře a všichni skuteční odborníci(epidemiologové, nikoliv odborníci na internetu), to tak počítají. Koronavirus není nic neznámého a průběh nemoci se dá předpokládat s dost velkou pravděpodobností. Doporučji například dnešní rozhovor s infekcionistou MUDr. Ladislav Machalou, vedoucím AIDS centra Bulovka na Radiožurnálu a nešířit tady katastrofické bludy.


0 Citovat

Jistě, je to přesný součet nepřesných čísel.  Je třeba odlišit metodiku výpočtu, která je snad v pořádku, od reálné  situace v Číně.  Tady se přikláním k místním epidemiologům, kteří prokazují kritické myšlení. Vyhodnocení reálné situace naráží na kapacitní možnosti čínského zdravotnictví. Teprve v posledních dnech se má zvyšovat kapacita testů z 1.000 na 2.000 denně, tj. řada nemocných není testována a tím potvrzena. To platí i o některých zemřelých, nejsou testováni a příčinou smrti je zápal plic, oběhové selhání apod. A z mnoha dalších indicií  usuzuji, že celková situace je mnohem horší, než je v současnosti prezentováno. 

0