Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Aluška napsal(a):

To by se pak vlastně nemusela nosit ani na ulici, protože tam stejně nikdo nechodí, tak koho by člověk nakazil. 


No však vždyť na ulici je to taky hloupost, pokud není shluk lidí, a vláda to na základě informací od odborníků samozřejmě ví. Tady jde o to, že kdyby to nenaridila plošně, tak lidé pořádně nebudou vědět, kde všude se zahalovat a bude to k ničemu. Největší efekt to má například v metru (které je teď ale stejně prázdné) apod. Nicméně když jdu ven, tak se také zahaluji vždy, jen říkám, že logiku to nemá

0 Citovat

Libor napsal(a):

No však vždyť na ulici je to taky hloupost, pokud není shluk lidí, a vláda to na základě informací od odborníků samozřejmě ví. Tady jde o to, že kdyby to nenaridila plošně, tak lidé pořádně nebudou vědět, kde všude se zahalovat a bude to k ničemu. Největší efekt to má například v metru (které je teď ale stejně prázdné) apod. Nicméně když jdu ven, tak se také zahaluji vždy, jen říkám, že logiku to nemá


Jenže tady nejde o to, co je a není hloupost, vláda řekla nosit roušky, tak by to měli lidi dodržovat. Půlka věcí je nedořešená, nelogická...

Dneska při pohledu z auta na cyklostezku, mám pocit, že už není ani doporučeno sedět doma, protože tam bylo lidí, jak kdyby se nic nedělo. Určitě to nebyly cesty do práce a za nákupy, ty rodinky s děckama... Že by mi něco uteklo?

0 Citovat

Aluška napsal(a):


Jenže tady nejde o to, co je a není hloupost, vláda řekla nosit roušky, tak by to měli lidi dodržovat. Půlka věcí je nedořešená, nelogická...

Dneska při pohledu z auta na cyklostezku, mám pocit, že už není ani doporučeno sedět doma, protože tam bylo lidí, jak kdyby se nic nedělo. Určitě to nebyly cesty do práce a za nákupy, ty rodinky s děckama... Že by mi něco uteklo?




Však Libor napsal to samý. Jde o omezení styku lidí. Při běhání nebo na kole, nebo vycházce někde je naprosto zbytečná. Zavedlo se to plošně, protože lidi jsou hloupí, a musí dostat rozkazem, jak se chovat, protože jinak by na to půlka lidí kašlala.
0 Citovat

Aluška napsal(a):


Jenže tady nejde o to, co je a není hloupost, vláda řekla nosit roušky, tak by to měli lidi dodržovat. Půlka věcí je nedořešená, nelogická...

Dneska při pohledu z auta na cyklostezku, mám pocit, že už není ani doporučeno sedět doma, protože tam bylo lidí, jak kdyby se nic nedělo. Určitě to nebyly cesty do práce a za nákupy, ty rodinky s děckama... Že by mi něco uteklo?


Tohle podle me bude porad horsi cim dele bude tenhle stav trvat a cim hezci bude venku pocasi - lidem v mem okoli zacina doma regulerne sibat a treba jsme s kolegy zavedli kazde utery posezeni pres skype kde popijime vino. Protoze nekteri ziji doma sami, uz deset dnu jsou na HO a zacinaji si povidat i s obrazy na stenach.

0 Citovat

doctorex napsal(a):

Protoze nekteri ziji doma sami, uz deset dnu jsou na HO a zacinaji si povidat i s obrazy na stenach.

Moc děkuji za uprimne rozesmani v této těžké době!!!  Fakt me to rozesmalo :D  a  pod to se musím podepsat. Lidem už začíná jebat po 14 dnech. Představa, že to takto bude delší dobu, tak se opravdu zblaznime. Ja uz jsem zacal chodit do prace, ale i pres zakaz jsme s kolegou kecali tak dvě hodiny ve vedlejší kanceláři. Chovali jsme se rozumne a byli jsme každej na opačným konci kanclu, ale prostě už mi z toho taky začíná jebat. Potřebuju se pobavit taky s někým jiným než se ženou. Dokonce už snad byla nějakej článek o tom, že karanténa rozvádí manželství.

0 Citovat

doctorex napsal(a):


Tohle podle me bude porad horsi cim dele bude tenhle stav trvat a cim hezci bude venku pocasi - lidem v mem okoli zacina doma regulerne sibat a treba jsme s kolegy zavedli kazde utery posezeni pres skype kde popijime vino. Protoze nekteri ziji doma sami, uz deset dnu jsou na HO a zacinaji si povidat i s obrazy na stenach.


Horší bude, až ty obrazy na stěnách začnou odpovídat...
0 Citovat

Co by někteří za to HO a separaci dali. Bohužel to není všude možné. 

0 Citovat

Tvle:"Několik lidí v noci na dnešek pořádalo na diskotéce v Holešově na Kroměřížsku společenskou akci. V provozovně byli lidé bez roušek, podával se alkohol, kouřilo se uvnitř provozovny a navíc byla instalována a používána nafukovací vířivka, uvedla mluvčí holešovské radnice Hana Helsnerová na webových stránkách města.

"


A pak tady chtejte apelovat na rozum lidi.

0 Citovat

Každý rozumí něčemu, ale penězům rozumí každý... Za přestupek lze uložit pokutu do 20.000 Kč. Tomu by myslím rozuměli.

0 Citovat

Aluška napsal(a):

Dneska při pohledu z auta na cyklostezku, mám pocit, že už není ani doporučeno sedět doma, protože tam bylo lidí, jak kdyby se nic nedělo. Určitě to nebyly cesty do práce a za nákupy, ty rodinky s děckama... Že by mi něco uteklo?


A? :) Teraz neviem ktora zapadna krajina, ale 5 bodov ktore povolili (vychadzanie na nakup, praca ...) posledny z nich bol individualny sport. Ja som na biku kazdy den (pomaha odreagovat sa) a pokial nezavedu zakaz vychadzania, tak nanom aj budem, lebo keby som mal cely den citat spravy o koronaviruse, tak skoncim na protialkoholickom :) Kolektivny sport by bol urcite nezodpovedny, toto by som nesiel.

Cele je to len o ludoch, jednoducho dodrziavat 2-3 metre odstup, hygiena, rusko ... ale stale sa najde niekto, kto na to bude dlabat (napr. prve slovenske miesto v karantene - ciganska osada, indian z UK ktory asi nema dostatocnu mentalnu vybavu si spravil z karanteny "dni pohybu" v okoli rodnej zemi)

0 Citovat

Martin V napsal(a):

Co by někteří za to HO a separaci dali. Bohužel to není všude možné. 


Tomu rozumim, ale byla to odpoved na prispevek, kolik lidi je ted venku. Takze jsem naznacoval ze to souvisi se socialni deprivaci. Nesnazil jsem se rict ze ted pracovat z domova neni vyhoda.

0 Citovat

Takze u nas dochadza od pondelka k zmene (myslim si, ze rozumnej)


"Od pondelka 30.03.2020 sa budú môcť otvoriť ďalšie prevádzky, ktoré museli byť doteraz zatvorené. Platí však, že bude nutné dodržiavať prísne hygienické opatrenia. Štát umožní otvoriť očné optiky, stavebniny, záhradníctva, galantérie, stanice STK a EK, advokátske a notárske kancelárie, zberné dvory, kľúčové služby, predajne elektroinštalačného materiálu, farby laky, železiarstva či predajne, servisy výpočtovej techniky a servisy bicyklov. Stále platí, že v obchodných domoch môžu byť otvorené len potraviny, lekárne a drogérie, informovala agentúra SITA.

Premiér Igor Matovič ďalej informoval, že všetky otvorené prevádzky musia zabezpečiť povinnú dezinfekciu rúk alebo rukavice. Odporúča však, aby obchody zabezpečili oboje. Ďalej budú musieť vyriešiť minimálny odstup dvoch metrov v radoch na pokladne a striehnuť musia aj na to, aby sa v jedom okamihu neprekročila koncentrácia jedného nakupujúceho na 25 metrov štvorcových predajnej plochy."

0 Citovat

Ondrab napsal(a):

Tvle:"Několik lidí v noci na dnešek pořádalo na diskotéce v Holešově na Kroměřížsku společenskou akci. V provozovně byli lidé bez roušek, podával se alkohol, kouřilo se uvnitř provozovny a navíc byla instalována a používána nafukovací vířivka, uvedla mluvčí holešovské radnice Hana Helsnerová na webových stránkách města.

"


A pak tady chtejte apelovat na rozum lidi.

To organizoval Daniel Reichl alias Coinneach? :D  

0 Citovat

cali napsal(a):

Každý rozumí něčemu, ale penězům rozumí každý... Za přestupek lze uložit pokutu do 20.000 Kč. Tomu by myslím rozuměli.


To platí pro ty dementy co tam pařili, provozovateli toho klubu hrozí ve správním řízení až 3 000 000 Kč, tomu bude určitě taky rozumět, pravděpodobně to taky mohla být poslední akce podniku.
0 Citovat

Tak dneska v Praze mi poprvý přijde, že na to lidi začali kašlat. Sdružují se venku, bez roušky, pohoda, jako kdyby se nic nedělo. Tohle dopadne zákazem vycházení a pak se ani člověk venku neproběhne.

0 Citovat

Mezi depresivními aspoň jedna mírně optimistická zpráva - https://www.novinky.cz/zahranicn...k-40318415 - Wuchan se otevírá světu :D

Jako skeptik dodávám, že je otázka, jak rychle Čínu zase zavřou.

0 Citovat

Jarda: Já nikoho neomlouvám, je to zavedené chvíli, takže se to vydržet dá a musí.

Nicméně záleží, jak douho tady ta omezení budou. Po pár měsících na to začne kašlat tak třetina lidí, a po půl roce minimálně půlka. Ten virus nikam neodejde, a představa, že by člověk byl v karanténě třeba 2 roky je šílená. Postupně se ty omezení budou muset tak jako tak zvednout, aby si lidi nehodili mašli. :)

0 Citovat

[citace="Jarda"]

Tak dneska v Praze mi poprvý přijde, že na to lidi začali kašlat. Sdružují se venku, bez roušky, pohoda, jako kdyby se nic nedělo. Tohle dopadne zákazem vycházení a pak se ani člověk venku neproběhne.

[/citace ]


Dusledek Babisovskych a Prymulovych prohlaseni    ( prodlouzeni nouzoveho stavu o 30 dnu , zavrene hranice  2 roky )...neni divu ,ze na to lidi zacinaji kaslat 

V Irsku ode dneska plati  podobna opatreni jako v CR az na rousky ,ty nikdo nenosi ( tedy aspon tady kde bydlim ) a to opatreni je do velikonoc ,tedy  2 tydny , coz lze akceptovat , ovsem kdyz nekdo da mesic a pak prida druhy  a porad jen vyhrozuje  tak je to logicke ze se cast lidi vzepre 

0 Citovat

Až to tu bude vypadat jak v Bergamu, tak se nikdo vzpírat nebude, naopak. Mám v Miláně známé, ještě před deseti dny remcali, že musí být doma. Dnes se děsí toho, až jim dojdou zásoby a budou muset jít ven.

0 Citovat

speedy7cz napsal(a):

Jarda: Já nikoho neomlouvám, je to zavedené chvíli, takže se to vydržet dá a musí.

Nicméně záleží, jak douho tady ta omezení budou. Po pár měsících na to začne kašlat tak třetina lidí, a po půl roce minimálně půlka. Ten virus nikam neodejde, a představa, že by člověk byl v karanténě třeba 2 roky je šílená. Postupně se ty omezení budou muset tak jako tak zvednout, aby si lidi nehodili mašli. :)

No právě jak píšeš. Aby tady ta omezení byla co nejkratší dobu, tak je musí všichni poctivě dodržovat. Pokud na to lidi budou srát a Prymula, který si začíná libovat v zákazech společně s nasraným Hamáčkem vyhlásí zákaz vycházení, tak se budou lidi divit.

0 Citovat

mikir napsal(a):

[citace="Jarda"]

Tak dneska v Praze mi poprvý přijde, že na to lidi začali kašlat. Sdružují se venku, bez roušky, pohoda, jako kdyby se nic nedělo. Tohle dopadne zákazem vycházení a pak se ani člověk venku neproběhne.

[/citace ]


Dusledek Babisovskych a Prymulovych prohlaseni    ( prodlouzeni nouzoveho stavu o 30 dnu , zavrene hranice  2 roky )...neni divu ,ze na to lidi zacinaji kaslat 

V Irsku ode dneska plati  podobna opatreni jako v CR az na rousky ,ty nikdo nenosi ( tedy aspon tady kde bydlim ) a to opatreni je do velikonoc ,tedy  2 tydny , coz lze akceptovat , ovsem kdyz nekdo da mesic a pak prida druhy  a porad jen vyhrozuje  tak je to logicke ze se cast lidi vzepre 


Ano a pak taky to vše bude dele trvat a to si nikdo neuvědomuje. Čím dříve se to začne fakt dodržovat, tím možná rychleji se vše zase obnoví. Pokud na to se bude kaslat, bude to pouze horší a horší a pak to nebude po 100 za den, ale po 1000 za den nova potvrzení. 

0 Citovat

Martin V napsal(a):

Až to tu bude vypadat jak v Bergamu, tak se nikdo vzpírat nebude, naopak. Mám v Miláně známé, ještě před deseti dny remcali, že musí být doma. Dnes se děsí toho, až jim dojdou zásoby a budou muset jít ven.

Přesně tak. Přijde mi, že řada lidí snad vůbec nesleduje zprávy a nevidí ty šílené statistky, které chodí z Itálie, Španělska, USA a začínají chodit z Nizozemska, Francie a Německa.

0 Citovat

Ondrab napsal(a):

Tvle:"Několik lidí v noci na dnešek pořádalo na diskotéce v Holešově na Kroměřížsku společenskou akci. V provozovně byli lidé bez roušek, podával se alkohol, kouřilo se uvnitř provozovny a navíc byla instalována a používána nafukovací vířivka, uvedla mluvčí holešovské radnice Hana Helsnerová na webových stránkách města.

"


A pak tady chtejte apelovat na rozum lidi.


Ja si vzpomel na rymovacku  ze zakladky  -))  ctyri baby s Kromerize  ctyri baby s Trebice sedly sobe do potucku tahaly se za pi....))

Kdyz tam byl ten alkohol a ta virivka  ,skoda ze nepozvali Babise , Prymulu , Hamacka a Vojtecha ,,,,

0 Citovat

Jarda napsal(a):

No právě jak píšeš. Aby tady ta omezení byla co nejkratší dobu, tak je musí všichni poctivě dodržovat. Pokud na to lidi budou srát a Prymula, který si začíná libovat v zákazech společně s nasraným Hamáčkem vyhlásí zákaz vycházení, tak se budou lidi divit.


Bohužel se obávám, že prof. Prymula říká jen část toho, co ví nebo tuší. Ta karanténa tady může být mnohem dýl než na těch pár týdnů/měsíců, co se teď udává. Tají to samozřejmě, aby lidi ještě víc nepanikařili. Ve chvíli, když se omezení zvolní, tak počet nakažených bude zase růst a máme tu druhou, třetí ... vlnu. Je to jenom waiting game než bude k dispozici účinný lék nebo nejlépe vakcína. Ale to zvolnění bude muset tak jako tak přijít po nějaký době, aby to lidi zvládli. Počítám, že se budou střídat ty periody klidu a karantény, než nějaký léčení dorazí no. Tak aby to zvládlo zdravotnictví. Známý je psychiatr a říkal mi,  že teď jemu a kolegům volá strašně velký počet lidi s tím, že na tom nejsou dobře. A to jsme na začátku. Za pár měsíců to může vypadat hůř.


Snad se mýlím.

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Přesně tak. Přijde mi, že řada lidí snad vůbec nesleduje zprávy a nevidí ty šílené statistky, které chodí z Itálie, Španělska, USA a začínají chodit z Nizozemska, Francie a Německa.


Ano nazval jsi to presne ,silene statistiky , mnoho lidi  je porovnava  s jinymi statistikami a maji na to vse jiny uhel pohledu ,corona virus  neni ani ebola ani mor ...

0