Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Tak zase clovek bude moct obdivovat jine prednosti 😉😁

0 Citovat

Škoda že lidem dojde to, že Prymula nestraší až v okamžiku, kdy místo kolon nezodpovědných lidí, budou cesty křižovat kolony náklaďáku s rakvemi. Je fajn, že se tady utěšujeme, že Itálie nemá tolik lůžek na ARO, jako tady, ale právě Lombardie má zdravotnictví na vyšší úrovni než ČR, včetně těch lůžek. Co se bude dít, až to doputuje na jih Itálie, je jich je opravdu zoufale málo, nechci ani si představit. S tím Německem je to zajímavé, nicméně už jsem zachytil na fcb zprávy, že je to tím, že německé zdravotníky nutí, uvádět jako příčinu smrti při souběhu onemocnění, tu druhou, nikoli SARS-COV-2. Můžou to být Fake News, ale při německé manipulaci se zločinností migrantů, bych se tomu moc nedivil.

0 Citovat

Martin V napsal(a):

Škoda že lidem dojde to, že Prymula nestraší až v okamžiku, kdy místo kolon nezodpovědných lidí, budou cesty křižovat kolony náklaďáku s rakvemi. 

Přesně tak. A Prymula je odborník, ne politik, tak říká,  co si mysli.  Tady by asi lidi chteli raději Trumpa, který do poslední chvíle plácal, ze se nic neděje, a teď teda placa, ze za 14 dni bude po všem.  Čekám, s čím přijde za 14 dnů. A to, ze nekam nebudeme moci par měsíců, mozna rok cestovat, opravdu není žádná   tragédie. Pamětníci pamatuji, ze do zahraničí se jelo jednou za několik let, nekdy ani to ne a taky to bylo. 

Ale někteří jedinci to nepochopí, ani když tu ty  náklaďáky s rakvemi křižovatka budou.

0 Citovat

Martin V napsal(a):

Škoda že lidem dojde to, že Prymula nestraší až v okamžiku, kdy místo kolon nezodpovědných lidí, budou cesty křižovat kolony náklaďáku s rakvemi. Je fajn, že se tady utěšujeme, že Itálie nemá tolik lůžek na ARO, jako tady, ale právě Lombardie má zdravotnictví na vyšší úrovni než ČR, včetně těch lůžek. Co se bude dít, až to doputuje na jih Itálie, je jich je opravdu zoufale málo, nechci ani si představit. S tím Německem je to zajímavé, nicméně už jsem zachytil na fcb zprávy, že je to tím, že německé zdravotníky nutí, uvádět jako příčinu smrti při souběhu onemocnění, tu druhou, nikoli SARS-COV-2. Můžou to být Fake News, ale při německé manipulaci se zločinností migrantů, bych se tomu moc nedivil.


Ja myslim ,ze je nikdo nutit nemusi , nemecka preciznost je  znama  a v podstate je to ve vetsine pripadu pravda a ti lide co zemreli ,sice nakazeni koronavirem byli ,ale pricina jejich umrti byla v dalsich nemocech  a tam kde je skutecne seriozni dukaz a ne tvrzeni jedna baba povidala  ,,( ten clovek byl zdravy ) se to prokazuje   a tezko se dela pitva u vsech zemrelych treba v Italii ,nebo ve Spanelsku ..

Ani v CR jsem necetl nikde ,ze by nektera osoba s tech zemrelych byla 100% zdrava 

0 Citovat

Mikr ne, není to pravda. Většina onkologických pacientů taky nezemře přímo na to onkologické onemocnění, ale na komplikace s tím spojené, přesto se jako příčina smrti do statistik uvádí to onkologické onemocnění. Že většina mrtvých na SARS-CoV-2, měla i jiné onemocnění, je sice pravda, ale takové vedlejší onemocnění, má větší polovina populace. A bez onemocnění SARS-CoV-2 by mohli žít ještě několik let v horším a několik desítek let v lepším případě, plnohodnotným životem.

0 Citovat

Každá země si ty statistiky dělá víceméně podle sebe. I na Slovensku chvilku bylo ve statistikách u jedno úmrtí, ale pak to smazali s tím, že paní už byla vážně nemocná před tím. Touto logikou jsme v podstatě také na nule. I třeba počty vyléčených jsou někde až překvapivě vysoké vzhledem k tomu, že epidemie v těch zemích jako je třeba Belgie začala zhruba ve stejnou dobu jako u nás (kromě nějakých ojedinělých případů). Takže je zvláštní, že už mají přes 1000 vyléčených. Možná, podobně jako se to kritizuje i v Číně, se za vyléčeného považuje každý pacient bez příznaků s negativním testem, zatímco u nás ten proces "uzdravení" je podstatně přísnější (dva negativní testy s časovým odstupem a třetí pro úplné potvrzení).


Co se týká karantény, lidé prostě ty zákazy a doporučení dokážou respektovat jen omezeně dlouhou dobu. Je pak docela smutné, že spousta nemůže pracovat a ekonomika trpí, ale ti lidi se nudí a stejně jdou ven a nákazu šíří.
0 Citovat

niemandos napsal(a):

Přesně tak. A Prymula je odborník, ne politik, tak říká,  co si mysli.  Tady by asi lidi chteli raději Trumpa, který do poslední chvíle plácal, ze se nic neděje, a teď teda placa, ze za 14 dni bude po všem.  Čekám, s čím přijde za 14 dnů. A to, ze nekam nebudeme moci par měsíců, mozna rok cestovat, opravdu není žádná   tragédie. Pamětníci pamatuji, ze do zahraničí se jelo jednou za několik let, nekdy ani to ne a taky to bylo. 

Ale někteří jedinci to nepochopí, ani když tu ty  náklaďáky s rakvemi křižovatka budou.


Aniz bych jakykoliv nazor chtel napadat ,tak jediny argument obhajcu tech vsech narizeni, je porad  argumentace o mnozstvi  nakakazenych  a pocty umrti ,pricemz absolutne neni jednoznacne  prokazano ,ze zemreli  jen na ten koronavirus a byli jinak 100 % zdravi 

Treba takovy priklad ,kolik lidi kouri ? A plice kuraka jsou naprosto zdrave ?

A jinak ze Prymula je odbornik ..je mnoho pravniku , lekaru , inzenyru a dalsich lidi s tituly co jsou  tzv.odbornici  a obcas ta odbornost ponekud  pokulhava  a i kdyz by opravdu temi odborniky  byli ,tak maji  urcity politicky nazor .a pak budou skakat jak vlada piska ,kdyz budou jeji priznivci ,takze to ze Prymula neni politik  je irelavantni  a ze rika co si mysli je jeho subjektivni nazor , napriklad mnoho jinych odborniku dokazuje ze obycejne rousky jsou neucinne a je zbytecne je nosit vsude 

0 Citovat

Tomáš Cibulka napsal(a):


Co se týká karantény, lidé prostě ty zákazy a doporučení dokážou respektovat jen omezeně dlouhou dobu. Je pak docela smutné, že spousta nemůže pracovat a ekonomika trpí, ale ti lidi se nudí a stejně jdou ven a nákazu šíří.

Jo to máš pravdu. Nebylo by od věci, kdyby těm, co jsou doma, nedochází do zaměstnání a nedodržují podmínky byly, kromě pokuty, ještě odebrány dávky či státní pomoc. 

Jinak s těmi statistikami, dobrej nápad, já zvýšit bezpečnost na silnicích. Zjišťovat jestli mrtvý účastník autonehody netrpěl ještě nějakou chorobou a tu uvést jako příčinu smrti... stejně by na ni (asi) umřel.

0 Citovat

mikir napsal(a):


Aniz bych jakykoliv nazor chtel napadat ,tak jediny argument obhajcu tech vsech narizeni, je porad  argumentace o mnozstvi  nakakazenych  a pocty umrti ,pricemz absolutne neni jednoznacne  prokazano ,ze zemreli  jen na ten koronavirus a byli jinak 100 % zdravi 

100% zdravý není nikdo. Ten, kdo se tak jeví, je pouze špatně diagnostikovaný.

0 Citovat

Martin V napsal(a):

Mikr ne, není to pravda. Většina onkologických pacientů taky nezemře přímo na to onkologické onemocnění, ale na komplikace s tím spojené, přesto se jako příčina smrti do statistik uvádí to onkologické onemocnění. Že většina mrtvých na SARS-CoV-2, měla i jiné onemocnění, je sice pravda, ale takové vedlejší onemocnění, má větší polovina populace. A bez onemocnění SARS-CoV-2 by mohli žít ještě několik let v horším a několik desítek let v lepším případě, plnohodnotným životem.


Ale to by taky  mohli zemrit na jakekoliv jine onemocneni ,ano nakazili se , prubeh nemoci  u nich byl tezky a pdlehli tomu ,ale je dost mozne ,ze by podlehli i chripce 

Dokud nebude  lek ,nebo lepe vakcina proti teto soucasne nemoci ,zadna opatreni nepomohou , obhajovat lze jen opatreni .ktera ty nakazy zabrzdi ,aby nezkolabovalo zdravotnictvi ..  A je opravdu nutne  10 milionu obyvatel  omezovat tak razantne kvuli  3000  nakazenych  , ani 10000 neni obhajitelny duvod  

A kdyz uz je teda Prymula takovy odbornik tak prohlasoval ze CR muze mit az  15000 nakazenych  Jake to je % s tech  10 milionu , skutecne tak katastroficke  ,ze se mluvi o rocnich zakazech  cestovani a podobone ?

Ale ono je to jednodussi   zakazat neco plosne  ,neco jako kolektivni vina ze ? 

0 Citovat

Co by v Itálii, Španělsku a za chvilku všude možně, teď , za tu včasnou "kolektivní vinu", dali.

0 Citovat

Martin V napsal(a):

Škoda že lidem dojde to, že Prymula nestraší až v okamžiku, kdy místo kolon nezodpovědných lidí, budou cesty křižovat kolony náklaďáku s rakvemi. Je fajn, že se tady utěšujeme, že Itálie nemá tolik lůžek na ARO, jako tady, ale právě Lombardie má zdravotnictví na vyšší úrovni než ČR, včetně těch lůžek. Co se bude dít, až to doputuje na jih Itálie, je jich je opravdu zoufale málo, nechci ani si představit. S tím Německem je to zajímavé, nicméně už jsem zachytil na fcb zprávy, že je to tím, že německé zdravotníky nutí, uvádět jako příčinu smrti při souběhu onemocnění, tu druhou, nikoli SARS-COV-2. Můžou to být Fake News, ale při německé manipulaci se zločinností migrantů, bych se tomu moc nedivil.


V pár nemocnicích v Itáli jsem pracovně byl a Lombardie ani náhodou nemá zdravotnictví na vyšší urovni než ČR a také není náhoda, že i když byl v Německu první potvrzený případ o 3 týdny dříve než v Lombardii, tak má téměř bez karantény 25x!! méně obětí než Itálie, kde je celostátní karanténa už skoro měsíc, v Lombardii 6 týdnů.

Až se udělají s odstupem času testy protilátek na větším vzorku populace, tak se podle mě zjistí, že to prodělala velká část obyvatel aniž by o tom věděla a že nákaza byla v populaci už dříve, než jsou ty první oficiální případy.



0 Citovat

Jarda napsal(a):

Chápu, že podle tebe patřím podle tebe mezi ty naivní diskutující. Já si taky nemyslím, že by tomu zákaz vycházení zamezil. Jde mi o to, že teď když si půjdu zaběhat nebo na procházku, tak žádné nařízení neporušuji a jsem v pohodě (podle Hamáčkova výkladu). Když by ale čistě teoreticky byl zákaz vycházení, tak už by došlo k porušení z mé strany, což opravdu nechci, a proto mě serou hlavně přesně jak píšeš rodinky s dětmi, které si opravdu v shromažďování libují. Doufám, že pak jdou s vnoučky navštívit prarodiče.


Já myslím, že by pro začátek stačilo, kdyby to začla policie ve velkém kontrolovat a rozdávat  všem flastry. Pár takových článků na médiích a lidi by si to rozmysleli.

0 Citovat

cali napsal(a):


Tak trochu už Romain4 chápu... Takto to dnes vypadalo na silnici ze Svatého Jana pod Skalou do Hostíma. Lidi samozřejmě zvysoka s.erou na nějaká krizová opatření směrem k omezení cestování v současnosti, ale snad najust i parkují kde se dá, nota bene v CHKO. Polovina značek byla pražská...


Co ti na to mám říci... prostě lidé asi chtějí déle být v karanténě... Prostě asi musí tady nastat Itálie, aby si uvědomili, že už je pozdě na dodržování něčeho

0 Citovat

eremi napsal(a):

Na jedné straně to je pravda, na druhé straně si myslím, že jsou daleko větší katastrofy než být 14 dní doma s x výjimkama. V tuto chvíli ale nemůže nikdo říct, jak dlouho bude trvat karanténa, jestli ta opatření zaberou a pokud na to budou lidi strát, tak o to dýl to může trvat, bohužel na to doplácí zejména ti zodpovědní.


Aji kdyby se to 100% dodržovalo, tak to nebude 14 dní ale několik měsíců. Bohužel.

0 Citovat

Já si nemyslím, že by na to lidi primárně kašlali. Že by si před nedělním rodinným výletem řekli "Tak, a teď najust porušíme zákaz shlukování." Ale protože pobyt v přírodě je jediný povolený, jdou do přírody. A když tam vidí parkovat další auta, tak si řeknou, že si holt budou dávat pozor na ten dvoumetrový odstup. Samozřejmě, populární turistické cíle nebo trasy si vybere spíš jedinec mdlého ducha, ale jinak ty výlety do lesů plně chápu. Mně už začíná hrabat i na tý zahradě.

0 Citovat

A o to asi jde, vybírat si takové místa, kde je málo pravděpodobné, že nikoho potkáš, nebo jen v velmi omezené míře. Když tam vidím zaparkovaných desítky aut, tak tam parkne jenom debil, jenomže i ten debil pak může nakazit ty zodpovědné. Jinak 10 minut autem od Opavy, za celé dvě hodiny procházky lesem, nepotkán ani jeden člověk.

0 Citovat

NO jo, to je právě ono. Řekneš si, vyrazíme tam, tam nikdo nebývá, a pak zjistíš, že to napadlo další hromadu lidí. Já se nechci zastávat žádných debilů, ale lidi jsou holt takoví. Pro mě je větší debil třeba ten, kdo pořád leze denně do krámu, protože je tak zvyklý a odmítá si nakoupit na víc dní.

0 Citovat

S tím obchodem souhlasím, taky nakupujeme jednou týdně. Ale s tím druhým ne. Když vidím hromadu aut, tak prostě nezastavím a jedu dál. Navíc si vyberu místo, kde se nedá předpokládat velký výskyt lidí, tedy mimo nějaké turisticky nebo jinak atraktivní místa. Za chvilku nás zavřou jako v Bavorsku.

0 Citovat

speedy7cz napsal(a):


Já myslím, že by pro začátek stačilo, kdyby to začla policie ve velkém kontrolovat a rozdávat  všem flastry. Pár takových článků na médiích a lidi by si to rozmysleli.

No tak to je takový evergreen našeho státu. Miliony zákonů, nařízení a vyhlášek a pořád se i v normální stavu hromadí další a další, ale vynutitelnost a vymahatelnost skoro nulová.

0 Citovat

Osobně bych zrušil zákaz volného pohybu. Je to polovičaté řešení a stejně na něj lidi kašlou. Ale vyžadoval bych důsledné dodržování rozestupů ,počtu lidí a roušek. Ono stejně je vše zavřené a není kam jít. Maximálně tak na procházku do post-apo centra nebo přeplněné přírody, kam chodí shoppoholici místo procházky po nákupáku. 

0 Citovat

Před chvílí mi přišel newsletter easy Jetu s akční nabídkou Sunny breaks za 39,60 eur. Itálie, Španělsko, Švýcarsko. Duben, květen a dále...takže pohoda, co tady vlastně řešíme:-)

0 Citovat

To mě přišlo taky, ale za dobré ceny to neberu :D

0 Citovat

Mně přijde, že někdo pořád nechce vidět realitu, za tyhle ceny se po Evropě ani po světě pár let létat prostě nebude, pesimisté tvrdí, že se letecká doprava vrátí rozsahem do 70.let, já si myslím, že do období okolo roku 2000, v každém případě letenky po Evropě pod 200€ hrozit nebudou.

0 Citovat

Jestli pojedu po Evropě za 1, 3 nebo 5 tis. je mi buřt. Ale to si myslíte, že ta všechna letadla se vypaří z povrchu zemského? Některá starší půjdou dříve do šrotu. Ale když zaniknou některé aerolinky, tak zase vzniknou nové. S tím si trh poradí. Spíš je otázka, jaké globální dopady toto bude mít všeobecně, ne jen do jednotlivých sektorů

0