Všechy zdravím, už delší dobu sleduji cestujlevne, ale nikdy jsem se nijak nezapojovala, do té doby, než mě k tomu dokopala má bakalářská práce. Já sama ráda cestuji na vlastní pěst, a proto jsem si to vybrala jako téma mé práce. Zajímalo by mě, proč tak cestujete vy?  Budu ráda za vaše názory :) PS: Všem děkuji za účast v dotazníku :)  .

Proč vlastně cestujete na vlastní pěst?

Založila ve fóru Co se nevešlo

Všechy zdravím,


už delší dobu sleduji cestujlevne, ale nikdy jsem se nijak nezapojovala, do té doby, než mě k tomu dokopala má bakalářská práce. Já sama ráda cestuji na vlastní pěst, a proto jsem si to vybrala jako téma mé práce.

Zajímalo by mě, proč tak cestujete vy?  Budu ráda za vaše názory :)

PS: Všem děkuji za účast v dotazníku :)

0

lebo do Balti na konak ma ziadna cestovka nezoberie a viem pouzivat internet :)

0 Citovat

Řekl bych, že je otázka nepřesně formulovaná. Jako proč cestujeme raději bez cestovky? Nebo je myšleno cestování bez parťáka? Nebo proč vůbec cestujeme? Přijde mi, že je to jen námět na plané tlachání, které nemůže vést ke smysluplným závěrům, protože každý je jiný, jsou různé způsoby a styly cestování atd.

0 Citovat

To je docela jednoduché - drogy už mě pustily, je zrovna suchý únor a tak ani s chlastem to není co bývalo, sex mě unavuje a na golf je u nás momentálně poněkud vlhko. Pro cestovní kanceláře jsem prý příliš náročný klient a ani tak jednoduchému přání jako je výlet do Berouna nedokážou vyhovět. Tak mi nic jiného ani nezbývá.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Řekl bych, že je otázka nepřesně formulovaná. Jako proč cestujeme raději bez cestovky? Nebo je myšleno cestování bez parťáka? Nebo proč vůbec cestujeme? Přijde mi, že je to jen námět na plané tlachání, které nemůže vést ke smysluplným závěrům, protože každý je jiný, jsou různé způsoby a styly cestování atd.


Na vlastní pěst beru bez cestovky, klidně i v menší skupině,... ale samozřejmě záleží, jak si to člověk přebere. Tahle diskuze je o tlachání, prostě mě jen zajímá motivace k výjezdu z ČR a vyhnutí se cestovce  :)

0 Citovat

V každém případě mne cestování po vlastní ose vyjde mnohem levněji, než s cestovkou.

Nemusím čekat nikde na ostatní ovce, které by bez pomoci delegáta ani nenastoupili do letadla.

Sám si umím vše zorganizovat a jsem pánem svého času.

Dostanu se tam, kde ovce nepojedou, protože by přišli o hromadné krmení.

Nemusím poslouchat bekot ovcí, že neuvidí Ulici.


0 Citovat

Motivace k výjezdu z ČR - chci vidět/zažít něco, co v ČR nelze, jako koupání v moři či návštěva památek


Vyhnutí se cestovce viz Audit, nemám co dodat, snad jen, že nemusím letět se Smartwings a v ty jejich příšerné časy
0 Citovat

Svoboda všeho - lidí, se kterými jedu, míst, která navštívím, času, který tam strávím, dopravy, ubytování, jídla, ...

0 Citovat

Audit napsal(a):

V každém případě mne cestování po vlastní ose vyjde mnohem levněji, než s cestovkou.

V každém případě rozhodně ne!

0 Citovat

V určitých špecifických prípadoch môže byť cestovanie s CK lacnejšie, a okrem toho sú aj miesta, kam sa bez cestovky nedá ísť, alebo je to značne komplikované.

0 Citovat

hugonovak napsal(a):

V určitých špecifických prípadoch môže byť cestovanie s CK lacnejšie, a okrem toho sú aj miesta, kam sa bez cestovky nedá. 

To je pravda jako treba Egypt, ale pro mě by to rozhodne nebylo a podobne nedostupné místa raději oželím. 

A proč cestují? Proč člověk jí a pije?! No přece aby žil :-))

0 Citovat

Navaja napsal(a):

@hugonovak

Můžete mi říct, kam se bez cestovky nedá jet. Napadá mě jenom Severní Korea, Bhután

Antarktida, pokud nemá člověk vlastní loď a velké zkušenosti.
0 Citovat

Navaja, písal som o špecifických prípadoch a miestach. Z miest napr. Černobyl, "zapadákovy", kde je zložité sa bez cestovky pohybovať, napr. Špicbergy, výlety s výkladom sprivodcu v tropickej džungli, zájazdy s CK, keď kúpa lastminute zájazdu môže byť lacnejšia ako cena letenky, exkurzie do niektorých firiem ktoré neprímajú individuálnych návštevníkov, ak človek cestuje sám, lebo nemá  parťákov a zájazd CK smeruje do miest bez verejnej dopravy a pod.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

To je docela jednoduché - drogy už mě pustily, je zrovna suchý únor a tak ani s chlastem to není co bývalo, sex mě unavuje a na golf je u nás momentálně poněkud vlhko. Pro cestovní kanceláře jsem prý příliš náročný klient a ani tak jednoduchému přání jako je výlet do Berouna nedokážou vyhovět. Tak mi nic jiného ani nezbývá.

 🤣


0 Citovat

Cestovky mívají množstevní slevy, takže hotely můžou vyjít levněji. 

Bez cestovky cestuji raději kvůli (občas/většinou) otravným spoluturistům; protože si můžu program udělat přesně podle sebe, neomezovat se tedy časově ani místně; protože víc poznám místní kulturu, nezůstanu v české bublině; a jako zásadní důvod vnímám i užívání si plánování - dlouho předem plánuji jak se kam dostanu a poznávání nového místa se mi tím několikanásobně prodlouží :)

0 Citovat

Navaja tady je to samej setrilek a garantuji ti ze s cestovkou je to vetsinou lacinejsi - pokud chces a lllnclusiv tak je to jasna volba - ja jezdim s cestovkou a je to pohodlne a lacine - postaraji se o tebe a mas komfort  - jen jis dobroty a nic nedelas - pokud nekoho bavi o poznavaci  dovolene jezdit na oslikovi po horach a jist korinky tak to je taky zazitek ale hodne jiny a nepohodlny

0 Citovat

Truhlik napsal(a):

Navaja tady je to samej setrilek a garantuji ti ze s cestovkou je to vetsinou lacinejsi - pokud chces a lllnclusiv tak je to jasna volba - ja jezdim s cestovkou a je to pohodlne a lacine - postaraji se o tebe a mas komfort  - jen jis dobroty a nic nedelas - pokud nekoho bavi o poznavaci  dovolene jezdit na oslikovi po horach a jist korinky tak to je taky zazitek ale hodne jiny a nepohodlny

To není jen o tom že by někteří byli šetřílci..u většiny,mě nevyjímaje,jde spíše o zážitky,které Ti žádná cestovka nedá.S cestovkou nemáš možnost bydlet u místních,poznat jak žijí,nedostaneš se na místa které Tna které Tě vezmou zase jen místní.Prostě je spousta věcí které Ti cestovka nedá.A že je to s ní levnější?Já byla v listopadu měsíc na Taiwanu,jen s batohem a zpáteční letenkou v kapse.Žádné ubytko dopředu nic.Kam mě nohy nesly tam jsem šla.Za ten měsíc jsem objela celý ostrov vlaky,spoustu zastávek,památek,zážitků..atd..tohle cestovka neumí...a za pár kaček,a určitě jsem nejezdila na oslikovi a nejedla kořínky :-)

0 Citovat

Andrea Polaskova napsal(a):

To není jen o tom že by někteří byli šetřílci..u většiny,mě nevyjímaje,jde spíše o zážitky,které Ti žádná cestovka nedá.S cestovkou nemáš možnost bydlet u místních,poznat jak žijí,nedostaneš se na místa které Tna které Tě vezmou zase jen místní.

Mně vyhovuje jezdit bez cestovky, ale někdy využiju na kratší výlet místní CK, protože by doprava byla jinak obtížná, dražší (musel bych si platit taxi pro sebe) nebo nemožná. To výše uvedené neplatí vždy. Může to být i naopak, třeba když člověk neumí v odlehlých oblastech místní řeč, ale cestuje v malé skupince s průvodcem, který má v místě kontakty. Pak spíš bude bydlet u místních a pozná, jak žijí. Nechci tu dělat reklamu, ale malá cestovka nadšence pro danou zemi, který má i místní holku za přítelkyni, umožní takové zážitky, které by jinak člověk neměl, zvlášť tomu, kdo neumí španělsky třeba v Kolumbii: https://www.dojizniameriky.cz/o-nas/

0 Citovat

Navaja napsal(a):

@Kateřina B. 

  Jinak jsem s tím za celou svoji cestovatelskou karieru nesetkala, že by ... horská turistika mohla vyjít levněji. 

Já se s tím setkal mnohokrát u horské turistiky. Není to sice formálně CK, ale jezdím obvykle (pokud nejsem na delších cestách) začátkem července na prodloužený víkend na přechody Alp v Itálii nebo Francii, kdy se jede busem, který pro partu známých a jejich známých organizuje manželský pár. Jede se přes noc tam a pak přes noc zpět. Dopravu na začátek treku a pak z konce treku bych mohl jinak sehnat jedině s využitím taxi, což by se dost prodražilo a veřejnou dopravou bych se tam přes noc nedostal. I kdybych měl auto (ale nemám), řídit by se mi ho nechtělo (nebyl by čas na spánek, když se ráno vyráží na trek) a ještě bych řešil, jak se k němu dostat z druhé strany hor. Cena za dopravu bývala asi do 4500 Kč.

V půlce 90. let jsem jel na 2-týdenní výlet busem s organizací, která na to dostala nějakou dotaci (já nebyl členem, mohl jet každý), do Norska, kde byla hlavní součástí horská turistika, asi za 2500 Kč (žádné další náklady, jídlo jsme měli vlastní). O rok později to podobně na italské sopky včetně výjezdu busem na Vesuv a na Etnu (zbytek na vrchol pěšky, na Etně spaní) a trajektem bez busu na 4 Liparské ostrovy s výstupem na Stromboli na noc.
0 Citovat

Navaja avis k cemu je kufr na koleckach - ze ho nemusis smejkat a dritse

0 Citovat

@Truhlik: Víš, k čemu je batoh? Ten se nesmejká a nedře se s ním. A nemusíš řešit, jaký je stav chodníku nebo jestli ti nestojí v cestě schody. V případě, že máš odbavené zavazadlo, nemusíš se strachovat, že se při handlingu ulomí kolečko nebo kufr praskne.

0 Citovat

Truhlik napsal(a):

pokud chces a lllnclusiv tak je to jasna volba - ja jezdim s cestovkou a je to pohodlne a lacine - postaraji se o tebe a mas komfort  - jen jis dobroty a nic nedelas

Jestli to nebude tím, že vyloženě koupáků tu bude asi pomálu.

0 Citovat

Zkoušel jsem dotazník vyplnit ale začal mě štvát.

Ve zkratce cestuji na vlastní pěst proto, že mě baví si vše naplánovat a řešit sám. Myslím, že člověk tak získá daleko víc vjemů a zážitků z dané destinace.

Navíc to většinou vyjde levněji.

Nechat se bez interakce s prostředím hnát jak stádo z letadla do busu, na snídani, do resortu, na večeři a celou dobu s těma samýma lidma by asi mě ani nebavilo. 

0 Citovat

Na vlastní pěst cestuju, protože nesnáším, když mi někdo říká, co mám dělat.

0 Citovat

Truhlíku až mi nějaká cestovka dá na dovolenou auto na den za 4,40,- Kč tak s ní možná pojedu :-)

Nebo SUV za 56,- Kč, a taky pěkné Cabrio za 17,- eur na 14 dnů.


4-40-kc-na-den.jpg
56-kc-na-den.jpg
screenshot-20200117-071537.png
screenshot-20200117-071549.png

0