Všechy zdravím, už delší dobu sleduji cestujlevne, ale nikdy jsem se nijak nezapojovala, do té doby, než mě k tomu dokopala má bakalářská práce. Já sama ráda cestuji na vlastní pěst, a proto jsem si to vybrala jako téma mé práce. Zajímalo by mě, proč tak cestujete vy?  Budu ráda za vaše názory :) PS: Všem děkuji za účast v dotazníku :)  .

Proč vlastně cestujete na vlastní pěst?

Založila ve fóru Co se nevešlo

Jedním slovem - svoboda. 

Zájezd s cestovkou jsem zkusil jednou - all-in do zlatý klece v Maroku. Od tý doby už jenom na vlastní pěst. O zájezdu s cestovkou začínám přemýšlet až teď s dítětem (v létě rok a půl).

0 Citovat

Cestování bez cestovky = maximální svoboda. Z toho důvodu si i ubytování plánujeme až na místě. Podle toho, kde se nám líbí, tak zůstaneme dýl nebo naopak odjedeme hned dál. Prostě mám rád, když nejsem svázanej tím, že za 2 dny už musím být tam a tam, protože tam mám rezervaci. 

0 Citovat

Tohle tak banální otázka, že to snad musí být nějaká recese asociace CK.

0 Citovat

Audit napsal(a):

Truhlíku až mi nějaká cestovka dá na dovolenou auto na den za 4,40,- Kč tak s ní možná pojedu :-)

Nebo SUV za 56,- Kč, a taky pěkné Cabrio za 17,- eur na 14 dnů.


Goldcar? :D
0 Citovat

matej15 napsal(a):


Goldcar? :D


Record go, Goldcar, Interent, Centauro .. a nemusíš mít obavy půjčuji u nich několikrát ročně a bez problému. 

Pojištění icarhireinsurance ... a stačí si číst rules...

0 Citovat

Audit napsal(a):

Truhlíku až mi nějaká cestovka dá na dovolenou auto na den za 4,40,- Kč tak s ní možná pojedu :-)

Nebo SUV za 56,- Kč, a taky pěkné Cabrio za 17,- eur na 14 dnů.


Juke SUV, Fiat 500 Cabrio.... Oukej, asi máme každý jimé představy o autech :)
0 Citovat

Audit napsal(a): Tento příspěvek byl smazán.


Díky za mobilní číslo.
0 Citovat

Jakub napsal(a):


Juke SUV, Fiat 500 Cabrio.... Oukej, asi máme každý jimé představy o autech :)

Dobrá tak mimo jiné i Range Rover na 14 dnů za 110,- eur


range-rover-2018-kopie.jpg

0 Citovat

Pokud cabrio tak mám na léto ve Francii Mini Cooper za  4900,-  + ještě cashback 500,-


nice.jpg

0 Citovat

Pokud si vše plánuju sám, dozvím se o té zemi daleko víc, než od cestovky. Lidi s cestovkou dřepnou do letadla, pak je někde vyhodí a oni často vůbec netuší kde jsou - na mapě by to nenašli. To si vzpomínám, když jsem někdy dávno zaslechl na pláži na Ibize rozhovor jedné paní se svým manželem: "Hele tady v tom časopise píšou, že na Baleárských ostrovech je krásně. Tam bych se taky někdy chtěla podívat."

0 Citovat

Roman napsal(a):

Pokud si vše plánuju sám, dozvím se o té zemi daleko víc, než od cestovky. Lidi s cestovkou dřepnou do letadla, pak je někde vyhodí a oni často vůbec netuší kde jsou - na mapě by to nenašli. To si vzpomínám, když jsem někdy dávno zaslechl na pláži na Ibize rozhovor jedné paní se svým manželem: "Hele tady v tom časopise píšou, že na Baleárských ostrovech je krásně. Tam bych se taky někdy chtěla podívat."


Tak ty znám taky - fotky:

 Máňa u bazénu, Máňa u švédských stolů ( a pozor Pepo, kam bychom jeli, přijdeme o krmení), Pepa u piva .... :-)

0 Citovat

jakob napsal(a):

Zkoušel jsem dotazník vyplnit ale začal mě štvát.

Ve zkratce cestuji na vlastní pěst proto, že mě baví si vše naplánovat a řešit sám. Myslím, že člověk tak získá daleko víc vjemů a zážitků z dané destinace.

Navíc to většinou vyjde levněji.

Nechat se bez interakce s prostředím hnát jak stádo z letadla do busu, na snídani, do resortu, na večeři a celou dobu s těma samýma lidma by asi mě ani nebavilo. 


Škoda, že vás dotazník naštval :D Sdílíme totiž podobný názor na tohle téma. Plánování může být občas stres, ale když si představím, že by to někdo dělal za mě...

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Tohle tak banální otázka, že to snad musí být nějaká recese asociace CK.

CK špión opravdu nejsem, ale pobavil jste. Připomněl jste mi praxi v CA, kde si stěžovali na lidi, co si vše plánují přes internet... asi se mi to dost vrylo do paměti.

0 Citovat

Asi  se da taky rict , ze kazdy kopiruje  co ho doma naucili a jak ta rodina zije , ja jezdill na dovolene od  5 let s rodici autem ,ve sve rodine jsem to aplikoval pak uz od 3 let deti Cestovani bylo omezene a low costy byl neznamy pojem  Letadlem jsem letel  poprve v 8 letech z  Ostravy do Prahy

Po revoluci se zacalo litat masivne a cestovky rostly jak houby po desti a taky i krachovaly ,nechavaly lidi v zahranici a sirily se vselijake nesvary

I dnes je  spousta lidi jako Truhlik ,ja jsem v CK delal asi 5 let a  s cestovkou jsem nebyl  asi 15 let  ,nevidim v tom vubec  zadny prinos ,nechci aby se o me nekdo staral  ,aby mi nekdo neco organizoval , nepochybne ,muze byt dobra cestovka , dobre sluzby .ale zadna cestovka nemuze byt charita

Truhlik  chce pohodli o nic se nechce starat , necha se vlect jako ovce  a jeste za to zaplati  vic ,nez kdyz by si  to sestavil sam

Jiste muzeme polemizovat o tom ,ze obcas to cestovka proda  pod cenu  ,ze diky jejich riziku ma neco nekde  nasmlouvane a kdyz to pak neobsadi a musi to zaplatit, ze  to proda  v super last minute lepe , nez bych si to dokazal sestavit sam

Ale nemuze to postavit na prodeji  zajezdu ,ktere budou soustavne pod cenu ,nebo muze  ,ale pak to musi dotovat nebo nejak osetrit z jinych zdroju a zacina to byt takove vytloukani klinu klinem a je to casto cesta vedouci ke  krachyu, jak se presvedcily i mnohe  cestovky

Pri samostatnem cestovani  musim taky do  vseho  vlozit svuj cas a vse si nejak pripravit ,ano pokud jsem neomezenym panem sveho casu a  nebudu mit uplne limitovane finance,  muzu vyrazit  jen tak kam me napadne a vse resit  v prubehu cesty ,to si ale muze dovolit jen malokdo

Vetsinou existuji casove a financni mantinely a podle toho se to odviji  Jestlize taky muj cas je tak vysoce ohodnoceny finance ,ze nejakym vyhledavanim  bych prichazel  o finance  ,tak je logicke ze to prenecham nekomu jinemu ,nebo proste ten cas potrebuju na neco jineho

Cestovni kancelare se dnes soustredi hlavne na ty ,kteri to neumi , nerozumi tomu ,nebavi je to  ,a na ty co maji dost penez aby si sluzbu zaplatili

Ten kdo  nechce  jen  lezet u bazenu ,na plazi za vratky  hotelu , kdo nechce jen jist a pit a  nechat se odvezt na organizovany vylet  ten nikdy s cestovkou nepojede Ano , cestovky organizuji i poznavaci zajezdy ,ale to je velke riziko , protoze pokud je skupina  ruznych zajmu , tak vzdy musi byt oboustrane nejake kompromisy  a poznavaci zajezd  prakticky nikdy nebude levnejsi nez  kdyz si ho sestavim sam

V zemich kde je cestovani slozitejsi  kde neni  dobra infrastruktura sluzeb  se mohu nekdy  obratit na mistni zdroj aby me to  zajistil
0 Citovat

Audit napsal(a):


Tak ty znám taky - fotky:

 Máňa u bazénu, Máňa u švédských stolů ( a pozor Pepo, kam bychom jeli, přijdeme o krmení), Pepa u piva .... :-)

No mám takové známé, co takhle jezdí. Když byli na Rhodosu, tak se dokonce ani v moři nekoupali, páč to bylo 500 metrů daleko a na pláži nebylo jídlo a pití zdarma :D Takže týden u hotelového bazénu s gyrosem a pivem v ruce :D

Jiný kolega z práce pak týden před All Inclusive zájezdem drží téměř hladovku, aby tam pak toho mohl sníst co nejvíc (aby se to pořádně vyplatilo) :D

0 Citovat

Roman napsal(a):

Pokud si vše plánuju sám, dozvím se o té zemi daleko víc, než od cestovky. Lidi s cestovkou dřepnou do letadla, pak je někde vyhodí a oni často vůbec netuší kde jsou - na mapě by to nenašli. To si vzpomínám, když jsem někdy dávno zaslechl na pláži na Ibize rozhovor jedné paní se svým manželem: "Hele tady v tom časopise píšou, že na Baleárských ostrovech je krásně. Tam bych se taky někdy chtěla podívat."

Tak tam bych vybouchla smíchy. Něco podobného se mi stalo v Koreji, když jsem jim řekla, že jsem z ČR a oni si vzpomněli, že byli kdysi v Praze, ale popisovali Paříž (i když v Praze opravdu byli, jen prostě tak krátce, že z toho mají guláš).

0 Citovat

Šárka napsal(a):

CK špión opravdu nejsem, ale pobavil jste. Připomněl jste mi praxi v CA, kde si stěžovali na lidi, co si vše plánují přes internet... asi se mi to dost vrylo do paměti.


Mě pravidelně pobaví ten jejich mluvčí Papež, jak každoročně přesvědčuje na Nově ovce aby kupovaly zájezdy  first minute, platily půl roku dopředu a nečekaly na last minute, protože ty letos žádné nebudou. A pak na mě celou zimu vyskakují  LM nabídky za 5.000 do Egypta AI.

0 Citovat

Ten hejt na cestovky je docela síla. Všichni asi mají představu, že cestovka = válení u moře bez výletů, že cestovka = účastníci zájezdu, co spolu nakonec všichni skončí v jednom hotelu s polopenzí. Přitom i válecí dovolená v sobě může mít zakomponovaných pár výletů (kompromis mezi povalečstvím a poznáváním, moje dvě oblíbené činnosti). Většinou vás stejně rozvozí do milionu hotelů a na různě dlouhé termíny, takže spolucestující vidíte v letadle poprvé a naposledy (a otravné sousedy v hotelu si nevyberete nikde). A navíc je spousta cestovek, které se vyloženě specializují na aktivní dovolenou - přechody hor, poznávací turistika apod. Miluju ježdění na vlastní pěst a většinou to tak provozuju, ale v některých případech se nebojím sáhnout ani po CK. Aktuálně třeba plánujeme Norsko, a jo, pojedeme s cestovkou, a ne, levněji ani pohodlněji bychom to sami ve dvou lidech nezvládli. A teď mě třeba sežerte :D

0 Citovat

To není žádný hejt, to je realita.

Když jsem byl před pár lety měsíc na roadripu po západu USA stálo mě to asi 25% ceny než kdybych jel s CK která se specializuje na ty "dobrodružné aktivní cesty" a klienty vozí po USA mikrobusem ve skupině po 10 lidech s nějakým rádobyprůvodcem.

Pro mě je jednodušší si koupit letenku do USA než jízdenku do Brna a CK nepotřebuji ani k jednomu.



0 Citovat

Par dobrych cestovek na Norsko znam  jezdil jsem tam i jako pruvodce  byl jsem tam 5x   ,ale ze by samostne neslo sestavit Norsko levneji to se mi nezda ,,a  prave poznavaci zajezdy jsou s cestovkou nejvetsim nebezpecim jak si otravit dovolenou ,jiste nemusi to platit vzdycky

  Sit hostelu v Norsku je super  ,nocovat muzes i  ve volne prirode , cestovani vlakem nebo mistnim busem neni problem  ,muzes  se svezt i stopem  vyuzit trajekty pres fjordy

Ano s cestovkou tp budes mit pohodlne ...ale proc ve dvou nejet sami ?

Kvalitni poznavaci zajezd   bude rozhodne o dost drazsi nez kdyz si to sestavim sam

0 Citovat

Iveta +1

Souhlas, cestovky určitě mají své místo. Taky už jsem si párkrát říkal, že pojedu s cestovkou (do hor, na lyže, cyklo...) a budu ve vatě, ale vždycky nakonec zafunguje nějaká podvědomá brzda v mozku a jedu po vlastní ose... :-)

0 Citovat

Iveta napsal(a):

Ten hejt na cestovky je docela síla. Všichni asi mají představu, že cestovka = válení u moře bez výletů, že cestovka = účastníci zájezdu, co spolu nakonec všichni skončí v jednom hotelu s polopenzí. Přitom i válecí dovolená v sobě může mít zakomponovaných pár výletů (kompromis mezi povalečstvím a poznáváním, moje dvě oblíbené činnosti). Většinou vás stejně rozvozí do milionu hotelů a na různě dlouhé termíny, takže spolucestující vidíte v letadle poprvé a naposledy (a otravné sousedy v hotelu si nevyberete nikde). A navíc je spousta cestovek, které se vyloženě specializují na aktivní dovolenou - přechody hor, poznávací turistika apod. Miluju ježdění na vlastní pěst a většinou to tak provozuju, ale v některých případech se nebojím sáhnout ani po CK. Aktuálně třeba plánujeme Norsko, a jo, pojedeme s cestovkou, a ne, levněji ani pohodlněji bychom to sami ve dvou lidech nezvládli. A teď mě třeba sežerte :D


Myslím si, že prostě záleží, kam člověk chce a co chce dělat. Někomu to  CK vyhovuje, někomu ne :) Někam se bez CK zase člověk nedostane. Sama jsem byla s CK na poznávacím zájezdu... neříkám, že to bylo špatné, ale jsem raději, když mám více času na to, co se mi líbí a případně zase můžu něco vypustit. Vadila mi časová tíseň.

0 Citovat

Toto je vecna tema, ved nech si kazdy ide ako chce.


Zatial som dostatocne pricetny, aby som si to dokazal vyskladat sam.


Nehovoriac o tom, ze itinerare ake si vymyslam mi ziadna cestovka neponukne.

0 Citovat

mikir napsal(a):

Ten kdo  nechce  jen  lezet u bazenu ,na plazi za vratky  hotelu , kdo nechce jen jist a pit a  nechat se odvezt na organizovany vylet  ten nikdy s cestovkou nepojede Ano , cestovky organizuji i poznavaci zajezdy ,ale to je velke riziko , protoze pokud je skupina  ruznych zajmu , tak vzdy musi byt oboustrane nejake kompromisy  a poznavaci zajezd  prakticky nikdy nebude levnejsi nez  kdyz si ho sestavim sam

Obecně máš pravdu, ale není to tak vždy. Před 5 lety jsem přemýšlel, jak nejlépe v rámci běžné dovolené navštívit Nordkapp, Lofoty a další místa severního Norska. Kdybych jel sám autem z ČR (ani ho nemám a musel bych si ho půjčit), bylo by to velmi drahé a nechtělo by se mi tolik řídit. Doplnění posádky už by bylo o těch kompromisech a mohli by mi to odřeknout na poslední chvíli. Varianta byla letět do Stockholmu a auto si půjčit tam (letět na sever by s ohledem na vyšší půjčovné vyšlo asi celkově dráž), ale to kromě zkrácení jízdy moc neřeší.

Objevil jsem začínající cestovku, kde nadšenec na severské země byl majitel CK a zároveň řidič minibusu (MB Sprinter) a průvodce (měl i jednoho asistenta). Sešla se parta sympatických mladých lidí (7 klientů a 2 průvodci), stálo to asi 14000 Kč včetně spaní většinou v kempech (bez jídla), což bych měl dražší na osobu při mnou organizované cestě, pokud bych jel sám, ale i ve dvou a asi i ve třech. Cestou zpět jsem v horách na polárním kruhu vystoupil a šel krásný 6-denní přechod NP s návratem vlakem a letadlem, což mi prodražilo cestu asi o 4000 Kč.

Další rok jsem jel do Norska na kratší cesty v březnu na sever a v červnu na jih, sehnal jsem si na netu (kromě jedné kamarádky) posádku (žádné kompromisy, jelo se dle mého plánu) a díky tehdejším levným letenkám a rozložení nákladů na hodně lidí jsem měl cesty velmi levné. Takže obvykle je to takto levnější, ale ne vždy a musí se sehnat ti spolucestující.

0 Citovat

Libor-S  vyjimka co potvrzuje pravidlo ,pri techto akcich musis opravdu zvazovat vyber lidi  s kterymi jedes

0