Zdravím cestovatele, chtěla bych Vás požádat o chvíli Vašeho času k vyplnění dotazníku, který poslouží pouze pro účely mě bakalářské práce, zabývající se nízkonákladovým cestováním. Dotazník je zcela anonymní. Děkuji mnohokrát. https://docs.google.com/forms/d/...=0&w=1  .

Nízkonákladové cestování - výzkum k bakalářské práci

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

23 reakcí

Zdravím cestovatele,

chtěla bych Vás požádat o chvíli Vašeho času k vyplnění dotazníku, který poslouží pouze pro účely mě bakalářské práce, zabývající se nízkonákladovým cestováním. Dotazník je zcela anonymní. Děkuji mnohokrát.

https://docs.google.com/forms/d/...=0&w=1

0

Oprav si "pešky". 😊

0 Citovat

No jasně, děkuji :)

0 Citovat

Špatný otázky. Tohle ti k problematice nízkonákladového cestování neřekne vůbec nic. Je to jenom dotazník o cestování. Chybí ti základní informace typu, kde začíná a končí nízkonákladová cena, jaká je motivace pro nízkonákladové cestování, rozpočet na nízkonákladovou dovolenou, kde získat informace, jak se sdílí náklady a spousta dalších vstupů. Zamysli se nad tím a ten seznam otázek ještě předělej. Tohle je bohužel o ničem.

0 Citovat

"druh formy cestovního ruchu"

Proč???

0 Citovat

co to je za dotazník? Takže když jedu na dovolenou, je to jinej důvod, než relax a odpočinek? Dál jsem radši nedošla :D 

0 Citovat

Jaká je Vaše představa o rozpočtu na nízkonákladovou dovolenou? (Určete prosím počet dní a maximální částku, kterou byste byli ochotni investovat)


Tohle je taky otázka jak stehno.... Nízkonákladová dovolená třeba v Norsku a na Ukrajině se bude rapidně lišit... to co bych zaplatila na lowcost v Norsku bych rozhodně nikdy nezaplatila na Ukrajině

0 Citovat

No prostě je nutný vypotit jednu z tisíců zbytečných bakalářských/diplomových/absolventských prací, aby člověk dostal titul. Co je na tom nejasného? Každý rok několik takových vedu :-)

0 Citovat

Zuzana napsal(a):

co to je za dotazník? Takže když jedu na dovolenou, je to jinej důvod, než relax a odpočinek? Dál jsem radši nedošla :D 

Ale samozřejmě že je to jedna z reálných možností. Např. jeden z manželů může jet na dovolenou s druhým z donucení a vůbec si na ní neodpočine, ale aspoň nedostane od druhého přes držku. 🤣 

0 Citovat

Zuzana napsal(a):

Nízkonákladová dovolená třeba v Norsku a na Ukrajině se bude rapidně lišit... to co bych zaplatila na lowcost v Norsku bych rozhodně nikdy nezaplatila na Ukrajině

Já to takto nemám. Loni jsem na severu Norska (Lofoty, Narvik, Senja a Abisko ve Švédsku) měl náklady (bez dopravy na místo) v průměru asi 260 Kč denně díky minimálnímu využívání místních služeb (většinou stop a spaní ve stanu v horách nebo u pláží, hostel 3x za 3 týdny, 2x trajekt, 1x bus a 1x vlak). Podobně to bylo v závěru cesty po NZ před 3 lety, kdy jsem cestoval už sám a bez auta.

Naopak když cestuju v levných zemích jako Vietnam či Indonésie, utrácím za ubytování, restaurace a dopravu a i když je to stále low-cost, pod 500 Kč na den se v průměru nedostanu.

500 Kč na osobu a den (bez letenek a jídla, které bylo buď z domova nebo za podobné ceny jako v ČR) mi vyšlo i při týdenním okruhu jižním Norskem v pěti lidech půjčeným kombíkem před 4 lety.

0 Citovat

Kajman napsal(a):

No prostě je nutný vypotit jednu z tisíců zbytečných bakalářských/diplomových/absolventských prací, aby člověk dostal titul. Co je na tom nejasného? Každý rok několik takových vedu :-)




screenshot-20200212-172743-2.png

0 Citovat

Petr76: tak to je ještě o level výše :-))

0 Citovat

Kajman napsal(a):

Petr76: tak to je ještě o level výše :-))

Hele a pozoruješ alespoň nějakou sebereflexi u studentů, když si jako téma vyberou takovou sračku? Já bych se teda styděl...



0 Citovat

Jakou sebereflexi,ještě si o sobě myslí,jak jsou originální...

0 Citovat

Tohle je lepší? 😂 Kdyby někdo neměl co číst, tak tady jistě najde: https://www.facebook.com/pseudoprace/


diplomka.png

0 Citovat

Na druhou stranu, ty práce z té stránky si aspoň ještě někdo jiný přečte. Co by za to dali autoři jiných, byť mnohonásobně lepší prací, u kterých to v lepším případě přečtou oni, vedoucí a oponent?

0 Citovat

A jake nazvy nesly vase prace borci?

0 Citovat

A jakou Tva borce,pokud jsi teda někdy nějakou napsal? 

0 Citovat

J0x napsal(a):

Tohle je lepší? 😂 Kdyby někdo neměl co číst, tak tady jistě najde: https://www.facebook.com/pseudoprace/

Jak s tím mohla projít? Vždyť tam nemá obrázky ani grafy? :D

0 Citovat

Zuzana napsal(a):

Tohle je taky otázka jak stehno.... Nízkonákladová dovolená třeba v Norsku a na Ukrajině se bude rapidně lišit... to co bych zaplatila na lowcost v Norsku bych rozhodně nikdy nezaplatila na Ukrajině

Jo to Norsko jsi trefila ..   Aktuálně dávám dohromady desetidenní cestu po Norsku a už teď můžu říci,že mě to vyjde dráže než 14 dní v Japonsku!

0 Citovat

To je ten esprit východních destinací a kouzlo postkomunistické nostalgie.

V Norsku bezdomovec pod stanem a třeba v takové Gruzii se stejným rozpočtem jako delegace.

0 Citovat

@Ahmad: sebereflexi - no jak kdy. Vloni v létě měl jeden takovou sebereflexi, že to dokonce odevzdal, aniž bych to jako vedoucí vůbec viděl. No, posudkem byl pak notně překvapen :-)

A jinak - většinou to nějak uválčíme, když to není úplná sračka. Někteří sebekriticky přiznávají, že je potřeba tu práci uložit v knihovně do odělení s omezeným přístupem :-) Když aspoň i ten student ví, že je to sračka, tak to zpravidla obhájí za tři a všichni jsou spokojený. Ale občas sebevědomí znatelně převyšuje úroveň práce, to je pak těžký.
0 Citovat

Souhalasim s Liborem -S  ze vlastne existuje strop a je celkem jedno v jake zemi jsem , nakonec to odpovida  tomu porekadlu kolik penez vydelas tolik utratis  ,kdyz jsem  jel do jizni Ameriky pred  18 lety  tak jsem sebou mel  700 USD  a vydrzel jsem tam  5 mesicu ,jasne musel jsem si privydelat aspon na  cestu dal a na jidlo a obcas na spani, kdyz to nebylo zadarmo  Do USA pred  22 roky uz nevim s kolika penezi jsem vyrazil ,ale na Floride jsem byl  2 mesice  pak  mesic cestovani  a  v Seattle jsem byl na nule -)  pso 4 mesicich jsem pak odlital na Hawai  s 2500 USD a pokracoval pres Cookovy  ostrovy na Novy Zeland   po ctvrtroce na Novem Zelande  bylo na letenku  do Vidne a v Breclavi uz jsem nemel skoro na cestu do Ostravy ..takze asi tak  

A dneska ?  To je uz jinde  ale tak nejak  porad jsem zustal u toho low costu  a  myslim ze  takove low costove letenky by nemel prekroci  25 euro za letenku  prumer samozrejme  mimo Evropu jedine akce   No a jidlo po svete   tech 25 euro taky musim stacit
0 Citovat

eremi napsal(a):

A jakou Tva borce,pokud jsi teda někdy nějakou napsal? 


Napsal. Proto mi přijde zbytečné soudit název (obsah) prací, kdž vím, že to nějaký čas zabere.

0
23 reakcí