Vzhledem k tomu, že se ještě nějakou dobu nikam nepodíváme, napadla mě hra.  Pravidla jsou jednoduchá, vždy jednou větou popište zemi, aniž byste přímo jmenovali její název, případně název jakéhokoliv města, přírodního úvaru nebo lidské bytosti. Ostatní mají za cíl z tohoto popisu zemi uhodnout. Autor poté odpovídá pouze ANO/NE. Kdo uhodne zemi jako první, vymýšlí potom popis další. S dovolením začnu: "Země, kde herec nahradil cukráře." .

Poznej zemi z jedné věty

Založil ve fóru Co se nevešlo

Vzhledem k tomu, že se ještě nějakou dobu nikam nepodíváme, napadla mě hra.  Pravidla jsou jednoduchá, vždy jednou větou popište zemi, aniž byste přímo jmenovali její název, případně název jakéhokoliv města, přírodního úvaru nebo lidské bytosti. Ostatní mají za cíl z tohoto popisu zemi uhodnout. Autor poté odpovídá pouze ANO/NE. Kdo uhodne zemi jako první, vymýšlí potom popis další.

S dovolením začnu:

"Země, kde herec nahradil cukráře."
0

Ukrajina.

0 Citovat

A přidám hádanku: země, kde herec nahradil pěstitele buráků.

0 Citovat

Můj tip USA? :)

0 Citovat

eremi napsal(a):

Můj tip USA? :)

To bych ani nenazval tipem, když to bylo tak průhledné. Jsi na řadě. :)
0 Citovat

Země, kde vyřešili problém s homosexuály....

0 Citovat

Tých je viacej, za mňa Čečensko:)

0 Citovat

tonic napsal(a):

Tých je viacej, za mňa Čečensko:)

Ano, Čečensko je nejdále - zavedli povinnou registraci a nikdo se jim nepřihlásil....

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Ano, Čečensko je nejdále - zavedli povinnou registraci a nikdo se jim nepřihlásil....


:D :D :D


Ja davam dalsi (obtiznost level 1):
Yes, yes, sir, no problem sir, I know this place sir.. (po hodine cesty taxikem koncite na druhe strane mesta, nez je hotel, ve slumu)

0 Citovat

To musí být Indie.

0 Citovat

Velmi průhledné. 😂

0 Citovat

Tak hádejte dvě země ;)

"Dělí nás jen 3 kilometry, ale jejich překonání vám zabere celý den."

0 Citovat

Takový pocit mám z ukrajinsko-polské hranice. 🤣

0 Citovat

Proky napsal(a):

Tak hádejte dvě země ;)

"Dělí nás jen 3 kilometry, ale jejich překonání vám zabere celý den."

Pozemní hranice Číny se Severní Koreou?

0 Citovat

nene :)

Ale zajímalo by mě, jak píšeš grafické smajlíky :D

0 Citovat

Michal napsal(a):

Pozemní hranice Číny se Severní Koreou?

Ta by měla jít překonat taky rychleji - my vlakem tu řeku přejeli za minutku :)

0 Citovat

Proky napsal(a):

nene :)

Ale zajímalo by mě, jak píšeš grafické smajlíky :D

Buďto mobilní verze a chytrá klávesnice nebo ve Windows WIN + "." 😉

0 Citovat

Nevím teda, proč by to mělo trvat tak dlouho (s vlastní lodí), ale co jsem googloval (nejdřív mě napadl jen Capriviho pruh, ale ten je 30 km široký), tak by to mohla být Austrálie (její ostrůvky u Cape York) a PNG. Jinak po zemi je nejkratší vzdálenost mezi nesousedními zeměmi mezi Namibií a Zimbabwe (100 - 150 m) a další takové jsou zřejmě vzdálené 16 km a víc.

Pokud je odpověď správná, dávám hádanku, ve které zemi se stalo, že se její nejvyšší hora najednou snížila o 10 metrů (bylo to před 28 lety)?

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Nevím teda, proč by to mělo trvat tak dlouho (s vlastní lodí), ale co jsem googloval (nejdřív mě napadl jen Capriviho pruh, ale ten je 30 km široký), tak by to mohla být Austrálie (její ostrůvky u Cape York) a PNG. Jinak po zemi je nejkratší vzdálenost mezi nesousedními zeměmi mezi Namibií a Zimbabwe (100 - 150 m) a další takové jsou zřejmě vzdálené 16 km a víc.

nene, to není ono. :) ty země spolu po zemi nesousedí, nejblíže jsou si téměř přesně 3 km, ale přesto cesta jedním směrem v tomto místě zabere celý den.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Pokud je odpověď správná, dávám hádanku, ve které zemi se stalo, že se její nejvyšší hora najednou snížila o 10 metrů (bylo to před 28 lety)? 

Uff, tak už vím odpověď, ale nechám potrápit i ostatní, protože mi to dalo pořádně zabrat. :) Dobrá otázka!

Nejdřív jsem si myslel, že došlo k nějakému rozdělení zemí a tím pádem země přišla o svůj nejvyšší vrchol. Pak jsem našel Kanadu a její Mount Logan: "Před rokem 1992 byla přesná výška hory udávaná 6050 m. V květnu 1992 vylezla expedice GSC na vrchol Mount Logan a s použitím GPS opravila její skutečnou výšku na současných 5959 m." (https://cs.wikipedia.org/wiki/Mount_Logan) Ale tam neseděly ty metry. :)

0 Citovat

Proky napsal(a):

Tak hádejte dvě země ;)

"Dělí nás jen 3 kilometry, ale jejich překonání vám zabere celý den."

Já bych tipoval Rusko a USA :)

0 Citovat

Tiež si myslím že Diomedy :)

0 Citovat

Je to tak, pánové ;) Rusko a USA od sebe v Beringově úžině dělí pouhé 3 km a uprostřed této vzdálenosti navíc prochází datová hranice, proto těch 24 hodin :)

0 Citovat

tonic napsal(a):

Tiež si myslím že Diomedy :)

Neboli Tomorrow Island a Yesterday Island :)

0 Citovat

tak skusim ja, nieco na podobnu temu - krajiny sa rovnako volaju aj spolu susedia, no po suchej zemi sa medzi nimi neprepravite

0