Vzhledem k tomu, že se ještě nějakou dobu nikam nepodíváme, napadla mě hra.  Pravidla jsou jednoduchá, vždy jednou větou popište zemi, aniž byste přímo jmenovali její název, případně název jakéhokoliv města, přírodního úvaru nebo lidské bytosti. Ostatní mají za cíl z tohoto popisu zemi uhodnout. Autor poté odpovídá pouze ANO/NE. Kdo uhodne zemi jako první, vymýšlí potom popis další. S dovolením začnu: "Země, kde herec nahradil cukráře." .

Poznej zemi z jedné věty

Založil ve fóru Co se nevešlo

doctorex napsal(a):

Hele skoro mam chut Ti ho uznat protoze ta shoda je uzasna. Ale Canaris dorazil do Nemecka 4.10.1915.


Je to možné, já viděl jen "he was able to return to Germany in October 1915" a tím jsem si myslel, že je to vyřešené :D Každopádně historie není mojí silnou stránkou a googlu už bylo dost, takže s radostí přenechávám žezlo dalším.

0 Citovat

Tak třeba něco jistě lehkého pro linguisty.

Ve které zemi se nacházejí města pojmenovaná Nanebevzetí, Inkarnace, Východní Město?

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Tak třeba něco jistě lehkého pro linguisty.

Ve které zemi se nacházejí města pojmenovaná Nanebevzetí, Inkarnace, Východní Město?

Paraguay a to město se nachází v trojmezí na hranici mezi Argentinou, Brazílií a Paraguayí. Nedaleko jsou i slavné vodopády Iguazú. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Paraguay a to město se nachází v trojmezí na hranici mezi Argentinou, Brazílií a Paraguayí. Nedaleko jsou i slavné vodopády Iguazú. 

Správně, je tam i Monday 👍🏼


0 Citovat

No ať to nezamluvíme, jaká je teda správná odpověď na tu zajímavou otázku od doctorex? Pátral jsem, pátral, ale nevypátral... Jinak Michal asi budiž na řadě s další otázkou.

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

No ať to nezamluvíme, jaká je teda správná odpověď na tu zajímavou otázku od doctorex? Pátral jsem, pátral, ale nevypátral... Jinak Michal asi budiž na řadě s další otázkou.

Ahoj, za země byla Austrálie. Postava Hellmuth von Mücke,  sloužil na křižníku SMS Emden, který byl chvíli součástí stejné eskadry jako SMS Dresden, o které mluvil Michal. Loď byla potopena v bitvě u Kokosových ostrovů 9.11.1914. V té době vedl Mücke výsadek na jeden z ostrovů - Direction Island -  na kterém byl, když se SMS Emden potopila a který dnes patří Austrálii.

Na ostrově se jim podařilo ukořistit starý škuner Ayesha, dostali se do Arábie, potom putovali přes celou Osmanskou říši a vrátili se do Německa 10.10.1915.

Jinak později to byl antinacista, skoro celou 2ww strávil v koncentračním táboře, napsal o té cestě několik knih, vyšly i v angličtině pro ne-němčináře a moc hezky se čtou.

Počítám s tím, že Michal vykopává...


 

0 Citovat

Každé město tam má své náměstí zbraní. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Každé město tam má své náměstí zbraní. 

Takových zemí je více, ale tohle bude asi Peru?!

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Takových zemí je více, ale tohle bude asi Peru?!

Jj, Peru

0 Citovat

Ve které zemi se nachází hlavní město salsy, mnoho salsoték a bezpočet vášnivých tanečnic? 

0 Citovat

Cali, Colombia!

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Cali, Colombia!

Sí, compadre! Myslel jsem, že to uhádne pan Cali, ale ten má nick asi po Californii.

Každopádně San Antonio, San Cayetano, Avenida Sexta, Juanchito, ... v CALI, tam to jede 🕺💃 ...

https://youtu.be/l-_NFOCALCM

0 Citovat

Je vidět, že Cali asi pořádně neznáš;-) Rojo como mi sangre!

0 Citovat

cali napsal(a):

Je vidět, že Cali asi pořádně neznáš;-) Rojo como mi sangre!

Jen částečně, fotbálek jsem tam ani nehledal a v době Feria de Cali (25.-30.12.) jsem tam taky ještě nebyl. Přes svátky totiž bývají nepříjemně drahý letenky 😄

0 Citovat

Tak já zkusím vykopnout.


Země kde se dá autem objet 7 hlavní měst západní Evropy během jednoho odpoledne.


+ názvy těchto měst.

0 Citovat

Parkoviště Metropole Zličín?

0 Citovat

Rakousko!


Je tam Park Minimundus v Klagenfurtu, kde muzes za odpoledne dokonce jen obejit vice zapadoevropskych hlavnich mest (Londyn, Pariz, Brusel, Lisabon, Vatikan, Berlin, Viden, ...)

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Rakousko!


Je tam Park Minimundus v Klagenfurtu, kde muzes za odpoledne dokonce jen obejit vice zapadoevropskych hlavnich mest (Londyn, Pariz, Brusel, Lisabon, Vatikan, Berlin, Viden, ...)


Myslel jsem města, kde bydlí lidé :D ale jste blízko...
0 Citovat

A pak, ze je sledovani socialnich siti k nicemu… 


e702745c-c62c-4791-a7d9-85ea1ac741fd.jpeg

0 Citovat

tak třeba Kanada ...

0 Citovat

Born2Win napsal(a):

A pak, ze je sledovani socialnich siti k nicemu… 


Bingo. Trip si ještě můžeš protáhnout do Varšavy a Athén.


0 Citovat

Nejsem na řadě, ale přesto...

Mladší dcera právě domalovala obraz z naší únorové cesty v Thajsku. Pozná snad někdo profláknuté místo nebo i pláž?


img-20200403-wa0007.jpg

0 Citovat

Tento výjev jsem už někde viděl... :-) moc pěkné, dcerka má evidentně talent. Tipnu - Nopparat Beach?

0 Citovat

Toto je jižněji, nejjižněji, co to jde:-)

0 Citovat

Pěkný obraz. Tak to bude Ko Lipe, když jsi takto napověděl. Nebyl jsem tam, ale odpovídá to jedné z úvodních fotek tohoto webu: http://www.thailand-guide.com/koh-lipe/

0