Vzhledem k tomu, že se ještě nějakou dobu nikam nepodíváme, napadla mě hra.  Pravidla jsou jednoduchá, vždy jednou větou popište zemi, aniž byste přímo jmenovali její název, případně název jakéhokoliv města, přírodního úvaru nebo lidské bytosti. Ostatní mají za cíl z tohoto popisu zemi uhodnout. Autor poté odpovídá pouze ANO/NE. Kdo uhodne zemi jako první, vymýšlí potom popis další. S dovolením začnu: "Země, kde herec nahradil cukráře." .

Poznej zemi z jedné věty

Založil ve fóru Co se nevešlo

Tak asi Koh Lipe, Sunrise Beach, tam jsou taky v dohledu takové ostrůvky, edit: Libor rychlejší :-)

0 Citovat

Když jsme u těch bílých pláží, tak z jaké země a případně oblasti je tato fotka?


dsc08052.jpg

0 Citovat

Mirjur bingo, resp. přesněji! Hádejme tedy fotku Libor_S...

0 Citovat

Nikdo si netipnul, tak přidávám další fotku z této oblasti.


dsc07694.jpg

0 Citovat

Tak hodím tipa - Norsko

0 Citovat

Správně, Lofoty.

0 Citovat

Na obrázku je zmenšená kopie mešity, jejíž název začíná na písmeno K. Nachází se ve velkoměstě, podle kterého se nakonec jmenuje i celá země. O jakou zemi se jedná?


p-20200411-133042-1.jpg

0 Citovat

Maroko a město Marrakech. Koutoubia. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Maroko a město Marrakech. Koutoubia. 

Bravo! Přímo na náměstí Jamaa el Fna (ساحة جامع الفناء saaHat jamaaʻ al-fanâʼ, Jemaa el-Fnaa, Djema el-Fna, Djemaa el-Fnaa) 👳🏽

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Bravo! Přímo na náměstí Jamaa el Fna (ساحة جامع الفناء saaHat jamaaʻ al-fanâʼ, Jemaa el-Fnaa, Djema el-Fna, Djemaa el-Fnaa) 👳🏽

A není to na náměstí, ale musí se tak 100-200 metrů ulicí a přejít jedna hlavní silnice ;)

0 Citovat

Michal napsal(a):

A není to na náměstí, ale musí se tak 100-200 metrů ulicí a přejít jedna hlavní silnice ;)

tak 'u' 😁

0 Citovat

Nikdo se nemá k položení otázky, tak to zkusím taky přes fotku? V jaké zemi jsem loni pořídil tuhle fotku? 


p1220531.jpg

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Nikdo se nemá k položení otázky, tak to zkusím taky přes fotku? V jaké zemi jsem loni pořídil tuhle fotku? 

že by Nový Zéland?

0 Citovat

Nene, samá voda, samá voda :)

0 Citovat

Podle tvaru smrků to musí být daleký sever, takže mě hned napadlo, že to je Carcross Desert, Yukon, Kanada, označovaná za nejmenší poušť na světě, ale srážek má víc než poušť. Mám odtamtud lepší fotku, i když je o 10 let starší: https://www.zonerama.com/liborst.../199393394

0 Citovat

Rusko?

0 Citovat

Libor bingo! Je to Carcross Desert...

0 Citovat

Letěl jsi do Whitehorse? Co vše jsi projel?

Dávám tedy další hádanku. Odkud jsou tyto fotky? Napovím, že jde o mnohem teplejší oblast než Yukon a jezdí se tam na pohodovou rekreaci včetně koupání v moři.


p223a.jpg
p238a.jpg

0 Citovat

Žeby Mauna Kea na Havaji?

0 Citovat

Mandarinka bingo!

0 Citovat

Nápověda- každé "jezírko" je jiné,  ale mají něco společného 🙂


20191211-155518.jpg
20191210-110806.jpg
20191210-082553.jpg

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Nápověda- každé "jezírko" je jiné,  ale mají něco společného 🙂

Mají snad společnou zemi výskytu?

0 Citovat

Ano, přesně. A také původ.

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Ano, přesně. A také původ.

Mexiko


0 Citovat

Jasně, bingo- je to Yucatan a místní cenotes :-)

0