Vzhledem k tomu, že se ještě nějakou dobu nikam nepodíváme, napadla mě hra.  Pravidla jsou jednoduchá, vždy jednou větou popište zemi, aniž byste přímo jmenovali její název, případně název jakéhokoliv města, přírodního úvaru nebo lidské bytosti. Ostatní mají za cíl z tohoto popisu zemi uhodnout. Autor poté odpovídá pouze ANO/NE. Kdo uhodne zemi jako první, vymýšlí potom popis další. S dovolením začnu: "Země, kde herec nahradil cukráře." .

Poznej zemi z jedné věty

Založil ve fóru Co se nevešlo

Gejza napsal(a):

To moze byt tiez Bahrajn/UAE alebo Singapur/Malajzia

Asi jsi spíš myslel Bahrajn/Saúdská Arábie 


Ale jsem teda zvědav, co z toho vyleze za bejkárnu 😀

0 Citovat

Tak jako napadla mě kravina Česko/Francie kvůli 1m2 na Slavkově území FR, ale to už je totální kravina :) 

0 Citovat

Dobře tedy... Poblíže hranice je letiště a spotting point No.1 


0 Citovat

cali napsal(a):

Dobře tedy... Poblíže hranice je letiště a spotting point No.1 



Francie a Nizozemsko kvůli tomu, že mají napůl Svatý Martin? Tedy pokud spotting pointem myslíš místo na sledování vzletů letadel.

0 Citovat

Bingo! Uznávám, že to nebylo úplně nejšťastnější, ale nenašel jsem nějaký hint, který by to hned neprozradil. Tedy sypu si popel...

0 Citovat

Aha! Ale jo, dobrá hádanka, teď už to dává smysl 😀

0 Citovat

cali napsal(a):

Bingo! Uznávám, že to nebylo úplně nejšťastnější, ale nenašel jsem nějaký hint, který by to hned neprozradil. Tedy sypu si popel...

Jako dobrá hádanka, klobouk dolů.
S dovolením vykopávám.

Země, na jejímž území se vybojovala oficiálně nejkratší válka v historii.

0 Citovat

Tanzanie


0 Citovat

cali napsal(a):

Tanzanie



Máš míč zpět na sobě.

0 Citovat

Podle statistik to vypadá, jako by Babylónskou věž stavěli zrovna tady....

0 Citovat

cali napsal(a):

Bingo! Uznávám, že to nebylo úplně nejšťastnější, ale nenašel jsem nějaký hint, který by to hned neprozradil. Tedy sypu si popel...

Beru zpět, Cali, nebyla to o nic větší bejkárna než moje Rusko a USA přes datovou hranici. Hodně dobrá otázka 😉

0 Citovat

Cali: to byla otázka, s tou babylonskou věží? Jestli jo, tak Irák :-))

0 Citovat

cali napsal(a):

Podle statistik to vypadá, jako by Babylónskou věž stavěli zrovna tady....


Není to Nigérie?

0 Citovat

Anebo, pokud se tím myslí největší počet jazyků, tak Papua-Nová Guinea.

0 Citovat

Kajman napsal(a):

Anebo, pokud se tím myslí největší počet jazyků, tak Papua-Nová Guinea.


Sakra překonal jsi mou Nigérii skoro o 200 jazyků :-D

0 Citovat

Snažím se :-)))

0 Citovat

Chvíli tu nebudu, tak pokud jsem to s tou Papuou trefil, přidám výkop (pokud ne, tak dělejte, jako že nic :-) )


Mívala jsem moře a čtyři sousedy. O moře jsem přišla a sousedů mám šest.

0 Citovat

Kajman napsal(a):

Mívala jsem moře a čtyři sousedy. O moře jsem přišla a sousedů mám šest.

Etiopie ;) Zrovna v únoru jsem tam byl a s kolegou jsme se o tom bavili, že vznikem Eritrey ztratila Etiopie přístup k moři. Plus přibyl jako soused i Jižní Súdán.

0 Citovat

Kajman bingo!

0 Citovat

Tak já vykopnu další :) Na trojmezí kterých tří zemí se scházejí nejen hranice těchto zemí, ale také tři různá časová pásma?

0 Citovat

Proky napsal(a):

Tak já vykopnu další :) Na trojmezí kterých tří zemí se scházejí nejen hranice těchto zemí, ale také tři různá časová pásma?

Norsko, Finsko, Rusko? 

0 Citovat

Proky napsal(a):

Tak já vykopnu další :) Na trojmezí kterých tří zemí se scházejí nejen hranice těchto zemí, ale také tři různá časová pásma?


Těch je podle mě víc, ale nejblíž si myslím že je Norsko, Finsko a Rusko. Jinak třeba Azerbajdžán, Irán a Rusko.

0 Citovat

Nebo také Polsko/Bělorusko/Ukrajina či Litva/Polsko/Rusko. Ale třeba taky Indie/Čína/Pákistán nebo Írán/Turecko/Irák. Asi by jich bylo ještě víc :)

EDIT: Tak Kaliningrad je stejně jako Litva, oprava.

0 Citovat

borekj.jan napsal(a):

Norsko, Finsko, Rusko? 

jj, je fakt, že jich je víc. vlastně mi ani nedošlo kolik :) ale primárně jsem myslel Norsko, Finsko, Rusko. :)

no, těžko se tu vymýšlí, tady všechno všichni znají :D

0 Citovat

Jakožto první tedy vykopávám dál:


V zimě a létě mám jinou nejvyšší horu.

0