Vzhledem k tomu, že se ještě nějakou dobu nikam nepodíváme, napadla mě hra.  Pravidla jsou jednoduchá, vždy jednou větou popište zemi, aniž byste přímo jmenovali její název, případně název jakéhokoliv města, přírodního úvaru nebo lidské bytosti. Ostatní mají za cíl z tohoto popisu zemi uhodnout. Autor poté odpovídá pouze ANO/NE. Kdo uhodne zemi jako první, vymýšlí potom popis další. S dovolením začnu: "Země, kde herec nahradil cukráře." .

Poznej zemi z jedné věty

Založil ve fóru Co se nevešlo

Dovolím si doctorex předběhnout s tipem na hádanku:

Jsme oba souputníci z jednoho hnízda a po každém z nás se jmenuje jeden stát...

0 Citovat

cali napsal(a):

Dovolím si doctorex předběhnout s tipem na hádanku:

Jsme oba souputníci z jednoho hnízda a po každém z nás se jmenuje jeden stát...

Kolumbie a Amerika?

0 Citovat

Ne... 2 státy. Ale jistou logiku to má.

0 Citovat

cali napsal(a):

Ne... 2 státy. Ale jistou logiku to má.


Hele napada me jen Israel a Salvador. Oba dva jsou po zidech a i ze stejneho kmene - Davidova. Israel je jine jmeno Jakoba a Salvador se jmenuje po Jezisi Kristovi.

0 Citovat

Cookovy ostrovy a Marshallovy ostrovy?

0 Citovat

@Jox přihořívá...

0 Citovat

Já tu hru sice nehraju, ale napadá mě země, kde mají tradici v házení politických odpůrců z vrtulníků do moře.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Já tu hru sice nehraju, ale napadá mě země, kde mají tradici v házení politických odpůrců z vrtulníků do moře.

Proc nehrajes? :)

0 Citovat

píšu cestopis

0 Citovat

cali napsal(a):

@Jox přihořívá...

Tak když se k tomu nikdo nemá, zkusím. Ale tohle bez googlení nešlo :) 

Marshallovy ostrovy a Kiribati? (John Marshall, Thomas Gilbert)

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Já tu hru sice nehraju, ale napadá mě země, kde mají tradici v házení politických odpůrců z vrtulníků do moře.

nápověda - jednalo se o komunisty

0 Citovat

jj, Kryštof opět. Palec nahoru. Oba byli kapitáni v Britské Východoindické společnosti a obě země se jmenují podle nich, samozřejmě Kiribati je místním jazykem.

0 Citovat

Kajman napsal(a):

Nenapadá mě žádná zapeklitost, tak jedna rychlovka:

Moje hlavní město je zátoka plná kouře.


Už je to tu od včera a nějak to zapadlo, tak jen doplním - Island?

0 Citovat

No konečně někdo neignoruje moji Kouřovou zátoku :-) Ano, správně, Reykjavík znamená v islandštině Kouřová zátoka.

0 Citovat

Protože se do vykopnutí nikdo nehrne, s dovolením tentokrát předběhnu já:


V Praze, cca v rozmezí mezi kostelem svatého Jindřicha a svaté Kunhuty a Jeruzalémskou synagogou je monument z červeno-hnědého kamene věnovaný jistou zemí, kterou?

Protože to podle mě úplně není všeobecně známá informace mám malou nápovědu pro mimopražské - na google maps je ten monument  je k nalezení a ornamenty na něm na zemi původu odkazují.

Pokud to tu zase někdo za 8 minut vystřihne, je to za mě machr.



0 Citovat

Tak dal jsem možnost někomu jinému, ale nikdo se k tomu nemá... Je to chačkar, dar k registraci arménské církve v ČR. Ráno vymyslím nějaký špek:-)

0 Citovat

cali napsal(a):

Tak dal jsem možnost někomu jinému, ale nikdo se k tomu nemá... Je to chačkar, dar k registraci arménské církve v ČR. Ráno vymyslím nějaký špek:-)


Tak klobouk dolu. Jen pro zajimavost, musel jsi vubec otvirat google nebo hned vedel, pripadne odkud? Zatim jedinu kdo tohle znal byla jedna ma armenska kamaradka.

0 Citovat

Padrino 11 -  Chile ?

0 Citovat

Taky by to mohla být Argentina.

0 Citovat

doctorex napsal(a):


Tak klobouk dolu. Jen pro zajimavost, musel jsi vubec otvirat google nebo hned vedel, pripadne odkud? Zatim jedinu kdo tohle znal byla jedna ma armenska kamaradka.

Já tam občas chodím a vím, že tam ten kámen je a je na něm kříž. Tedy jsem myslel, že to patří nějak ke kostelu. Detaily jsem musel zjistit:-)

0 Citovat

A co se týče otázky od Padrina, tam bych se asi také klonil k Argentině a Operación Cóndor.


0 Citovat

Obojí je správně. Mají tam takovou tradici a horkou jižanskou krev.

Čest padlým soudruhům!

0 Citovat

Dobře, vymyslel jsem mezitím takový špek:-) Ale myslím pro bystré hlavy nic extra těžkého.

Hledáme stát…

K jeho názvu povede jméno, tedy křestní a místo příjmení původ, značící typickou barvu. Jméno měl po svém dědovi, který má stopy i v Praze. Zde jednal s českým králem, napřed bojoval s ním, pak proti němu…


0 Citovat

cali napsal(a):

Dobře, vymyslel jsem mezitím takový špek:-) Ale myslím pro bystré hlavy nic extra těžkého.

Hledáme stát…

K jeho názvu povede jméno, tedy křestní a místo příjmení původ, značící typickou barvu. Jméno měl po svém dědovi, který má stopy i v Praze. Zde jednal s českým králem, napřed bojoval s ním, pak proti němu…


Bělorusko 😆

0 Citovat

:-) woe... Ne. Je to žádanější destinace.

0