Zdravím lidi, mam na vas takovy dotaz.. Jsem z Ostravy a pritelkyne z Katowic. Vzdy jsem si rikal, ze to je jen hodka cesty a ze to mame lepsi nez mnoho paru, co sice oba ziji v cr ale jsou od sebe treba 3h..  Meli jsme se stehovat k sobe pred mesicem a mezitim nam uzavreli hranice a je to teda ted do na nic.. Normalne jsme se vidali i 3x tydne a predstava, ze se 3 neli vic mesicu neuvidime me popravde desi...  Me napadlo maximalne zajet na Snezku a sejit na polskou stranu😬 ale ani s tim si nejsem tak jisty.. Diky za rady a at se dari.  .

Jak se dostat do PL

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

20 reakcí

Zdravím lidi,


mam na vas takovy dotaz.. Jsem z Ostravy a pritelkyne z Katowic. Vzdy jsem si rikal, ze to je jen hodka cesty a ze to mame lepsi nez mnoho paru, co sice oba ziji v cr ale jsou od sebe treba 3h..  Meli jsme se stehovat k sobe pred mesicem a mezitim nam uzavreli hranice a je to teda ted do na nic.. Normalne jsme se vidali i 3x tydne a predstava, ze se 3 neli vic mesicu neuvidime me popravde desi... 

Me napadlo maximalne zajet na Snezku a sejit na polskou stranu😬 ale ani s tim si nejsem tak jisty..

Diky za rady a at se dari.

0

www.kopeckar.cz

0 Citovat

Panebože 😷

0 Citovat

Videl jsi film Krakonos a lyznici? Sice neni zima ale urcite se z toho zaklady pasovani pres hranice naucis. Nebo myslim ze i v knize KX-B neodpovida utikal potom Alois Siska pres hranice...

0 Citovat

Láska hory přenáší..... :-)  ale s uzavřením hranic asi nehne.

Ale chápu to, mám vzdálenou rodinu ve Švýcarsku, nejsou nemladší a docela mě děsí představa, že už je nikdy neuvidím, pokud budou hranice rok dva zavřený.



0 Citovat

https://m.zive.cz/zustante-doma-...t/a-203095

0 Citovat

Svatá prostoto ..

0 Citovat

kdyz 2 chteji, neni sily ktera by jim v tom zabranila.

0 Citovat

Držím palce, na škarohlídy se vykašlete:) Však ona se už cesta najde.

0 Citovat

Co treba zajet na Prajzkou , Prajzaci by ti mohli poradit ( Kravare a ta oblast tam ) . nebo pak  se poptat nekoho v Tesine ,, prece asi  je dost Polaku s Polskeho Tesina  co chodi pres most do prace  v Ceskem Tesine ,, ale nejsem si jisty jestli jim to taky nezarazili  a pak jeste  rychlokurz na kamion ... nebo se aspon tak tvarit ,,,

0 Citovat

mikir napsal(a):

Co treba zajet na Prajzkou , Prajzaci by ti mohli poradit ( Kravare a ta oblast tam ) . nebo pak  se poptat nekoho v Tesine ,, prece asi  je dost Polaku s Polskeho Tesina  co chodi pres most do prace  v Ceskem Tesine ,, ale nejsem si jisty jestli jim to taky nezarazili  a pak jeste  rychlokurz na kamion ... nebo se aspon tak tvarit ,,,


Jsem Prajzák :D My toho s Poláky až na hranice moc společného nemáme. Těšínsko je už jiný příběh.

0 Citovat

Vzít dodávku, naložit jakýmkoliv zbožím, napsat si dodák na polskou firmu, potvrzení o vývozu, vypsat CMR a hurá jet. Jen pozor na to, že pod pokutou 5000PLN při vylezení z auta je potřeba mít roušku a rukavice.

0 Citovat

Coinneach napsal(a):


Jsem Prajzák :D My toho s Poláky až na hranice moc společného nemáme. Těšínsko je už jiný příběh.


Ale tak par mistnich  tam ty polnacky   zna  urcite  a neverim .ze by nekdy netahali vodku wyborowou ,nebo zubrowku

0 Citovat

Jan Honzauta napsal(a):

Vzít dodávku, naložit jakýmkoliv zbožím, napsat si dodák na polskou firmu, potvrzení o vývozu, vypsat CMR a hurá jet. Jen pozor na to, že pod pokutou 5000PLN při vylezení z auta je potřeba mít roušku a rukavice.


+1  -))

0 Citovat

Nebo zkuste Velkou Čantoryji (995 m).

0 Citovat

Ja muzu jenom potvrdit ze je to mozne, prejit hranice celkem pohodlne ;) :D

Ale jak presne to uz vzdycky musite samotne rozhodnout. Pokud ne budete ohledupni tak Vas ceka kolem 500 PLN - coz je v prepoctu 3000 korun - pokuty. A vasi kolegyne treba navic https://www.youtube.com/watch?ti...=emb_title

0 Citovat

Jinak jako člověk co se narodil na dohled od hranice mohu říct, že za jakéhokoliv režimu se daly a dají zelené hranice stále překračovat, obzvlášť tady v oblasti Krkonoš/ Orlických hor. Potkat se u patníku není žádný problém, s romantikou na patníku také myslím problém nebude.

0 Citovat

Dnes ale podle mne vubec neni nutne tolik tu cestu vydelavat, treba v Karvine nebo Bohumine urcite nejsou ve vsechnych mistech Policajti ;) Jenom je dobre mit duvod proc ste tam a ne doma.


0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Nebo zkuste Velkou Čantoryji (995 m).

díky:)

0 Citovat

Kralický Sněžník ? Taková krásná romantika tam :) 

PS: už tam začali stavět tu rozhlednu/chatu ? Nevím co přesně se tam má postavit

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Kralický Sněžník ? Taková krásná romantika tam :) 

PS: už tam začali stavět tu rozhlednu/chatu ? Nevím co přesně se tam má postavit


Nezačali.
0
20 reakcí