Zdravim vospolok, dnes som tak rozmyslal, kam by som tak najblizsie siel ked sa uvolnia rozne karateny a obmedzenia. Kedze s leteckou dopravou sa neda na 100% ratat, tak tu je zoznam takych blizkych destinacii na roadtrip, ktore  by som rad navstivil, okrem mnohych slovenskych lokalit. 1. roadtrip na konak do Uzhorodu :) to by bolo asi prve 2. vystverat sa na Hoverlu a pobudnut v tej oblasti okolo Vorochty 3. Solinske jazera v Polsku 4. Uzice Srbsko a Sarganska Osmica 5. Kysibelka  na ceste do Prahy :) 6. Felcsút - rodisko Orbana 7. Maramures a Viseu de Sus v Rumunsku  .

Post-COVID bucket list

Založil ve fóru Co se nevešlo

Zdravim vospolok, dnes som tak rozmyslal, kam by som tak najblizsie siel ked sa uvolnia rozne karateny a obmedzenia. Kedze s leteckou dopravou sa neda na 100% ratat, tak tu je zoznam takych blizkych destinacii na roadtrip, ktore  by som rad navstivil, okrem mnohych slovenskych lokalit.


1. roadtrip na konak do Uzhorodu :) to by bolo asi prve

2. vystverat sa na Hoverlu a pobudnut v tej oblasti okolo Vorochty

3. Solinske jazera v Polsku

4. Uzice Srbsko a Sarganska Osmica

5. Kysibelka  na ceste do Prahy :)

6. Felcsút - rodisko Orbana

7. Maramures a Viseu de Sus v Rumunsku

0

Naprostý souhlas s pár změnami:

Do Užhorodu vlakem/busem, protože po pařbě u Milana bych nemohl chodit, natož řídit... 

Sarganská osmička ano, určitě s návštěvou mistra EK v Drvengradu:-) 

Místo Kysibelky bych dal Bierland Oberfranken, zrzavá voda je mně příjemnější. 

Maramureš určitě, možná s odskokem do Solotvina nebo do Rodny.

Twe, já bych jel kamkoliv:-) Tak aspoň zajedu do Parovaru pro pivo...

0 Citovat

1. Ten Užhorod taky, snad to tentokrát vyjde a ten starý průvodce použiji.

2. Podniknout naplánovanou cestu autem Bělostok - Kaunas - Klajpeda - Libava - Vilnius - Varšava. Možná i Brest, ale tam raději vlakem.

3. Projet člunem Gliwický kanál.

0 Citovat

Zdravím vespolek, pokud dodržím pravidlo o neleteckém výletě, tak bych rád vlastním vozem (a trajektem) do Norska. Na co nejdéle, ideálně dva týdny včetně dopravy. Alternativně tři pobaltské republiky na trase Praha-Kaunas-Riga-Tallin na stejně dlouhou dobu.

0 Citovat

no mna uplne najviac lakaju tie destinacie kusok od hranic, uz zacina jar, vsetko zelenie. vobec ma nelaka teraz napr. nejaka JV azia a pod. 

Este by som teda pridal Lichtenstanjsko si odskrtnut a Val di Funes/ Dolomity

a kludne by som dal tym priamym vlakom bielorusky Brest znovu.

0 Citovat

Chtěl jsem včasnou jízdenku a Bamberg. Vzhledem k předpokládané situaci po první vlně to ještě na chvíli odložím.

A na Slovensku do Bojnice. 

0 Citovat

1. Velký roadtrip Polskem + Brest (budu rád za tipy na místa) :D 

2. Konečně bych si rád odškrtnul Lichtenštejnsko

3. Berlín

4. Normandie

5. Černá Hora s Albánií

0 Citovat

Těžko říct, jestli bude možnost letos něco z níže uvedeného realizovat, ale pár neleteckých plánů si taky v hlavě rýsuju, ať je na co se těšit :)


- projet Polsko k Gdaňsku a navštívit Sloviňský národní park

- na treky do Zakarpatí a protáhnout to za odpočinkem do Lvova

- na ferraty do Rakouska (Solné komory) nebo italských Dolomit

- dlouho odkládaný Berlín


Díky za vlákno, vypadá to na spoustu inspirace!

0 Citovat

@Michal  - Zatím trénuj a můžeš se s námi zúčastnit Great Franconia Beer Tour v Bambergu a okolí. Do auta by jsi se snad vešel:-) Tam se také chystám, jako student jsem tam nějakou dobu pracoval a mám to tam rád, zejména ten předěl Bier/Weinland, kousek od Bambergu.

0 Citovat

@Jarda co se týká Polska, tak je asi skoro jedno, kam pojedeš, všude je toho spoustu. Navíc kvalitní silnice a rozhodně lepší služby než v Česku. Loni jsem projel trasu Toruň, Lodž, Helská kosa, Gdynia, Gdaňsk a pobřeží ( až do Kaliningradu) a všude pohoda. 

0 Citovat

@cali: Díky a doufám, že to tam nelijí do tupláků jako v Mnichově :D

0 Citovat

Tak já zůstanu na letošek o poznání skromnější, ale přesto se těším! 

Rád bych konečně projel Česko / Slovensko, které jsem poslední léta těžce zanedbával. Především Beskydy, Javorníky, Kysuce, střední Slovensko a z druhé strany bych konečně rád zamířil do Krušných hor, kde jsem ještě nikdy nebyl. 

A až se otevřou hranice, tak Alpy, především tedy v zimě.


0 Citovat

to Polsko by som tiez poriadne presiel, aj ked to je na vela sezon :) Urcite Mazury a ten Slovinsky NP, ktory som pred rokom nestihol

0 Citovat

Pak tu mám ještě jedno mírně atypické přání - až se trošku povolí šrouby, rád bych v Praze dojel metrem na letiště a za podobného hezkého dne jako včera se vydal na vyhlídkový let :D Ano, přiznávám, je to letecký výlet, ale rozhodně ne s klasickou aerolinkou...

0 Citovat

@Michal Vzhledem k tomu, že se výjimka ze zákazu volného pohybu osob vztahuje i na sportovní letectví, tak na vyhlídkový let můžeš už teď. Pokud vás teda nebude v kabině víc než dva.

0 Citovat

To je celkem vtipné, že se tu posmívá lidem, že nedokáží pár měsíců nelítat na prodloužené víkendy po Evropě. A při lehkém uvolnění karantény polovina lidí hned směr východ a balkán, kde je zdravotní péče na úrovni Ugandy...

0 Citovat

My tu jen sníme, zdravotnický experte.

0 Citovat

Martin V napsal(a):

@Michal Vzhledem k tomu, že se výjimka ze zákazu volného pohybu osob vztahuje i na sportovní letectví, tak na vyhlídkový let můžeš už teď. Pokud vás teda nebude v kabině víc než dva.

Ideálně s kamarádem nebo dvěma :D chtěl bych delší let a v jednom se to dost prodraží...

0 Citovat

Jakub napsal(a):

To je celkem vtipné, že se tu posmívá lidem, že nedokáží pár měsíců nelítat na prodloužené víkendy po Evropě. A při lehkém uvolnění karantény polovina lidí hned směr východ a balkán, kde je zdravotní péče na úrovni Ugandy...

Taky nerozumím tomu, co je nepochopitelného na "Zdravim vospolok, dnes som tak rozmyslal, kam by som tak najblizsie siel ked sa uvolnia rozne karateny a obmedzenia ." Případně na názvu vlákna " Post-COVID bucket list" Snad ta slovenština?

0 Citovat

Vidím to na nějakou exotiku, takže Slovensko. Jinak asi uvidíme, co nám situace dovolí. Takže při nejhorším něco u nás. Vidím, že to byl dobrý nápad snažit se napřed podívat co nejdál a nechat si Česko "na stáří".

0 Citovat

Tak pokud to nemá být letecky, tak dlouho odkládané


- Polsko - Balt, ale i jezera, trojměstí


- Neměcko - Lužická jezera


Jinak Alpy, ale tam jezdíme často

Zpoakovat Vídeň, Budapešť

0 Citovat

Michal napsal(a):

Ideálně s kamarádem nebo dvěma :D chtěl bych delší let a v jednom se to dost prodraží...


Ved čo usetris na zrušených medzinárodných výletoch, ďaleko viac prevýši vip vyhliadkový let :))

0 Citovat

když otevřou hranice, tak určitě nějaký roadtrip po Balkánu a blízkých zemí. Minimálně Rumunsko, ideálně do Albánie. Ale chtělo by to trochu offroad a aspoň jednou i druhého řidiče. Jediný kamarád se kterým se na cestách sneseme, tak neřídí :D 

Když budou hranice zavřené, tak roadtrip po Slovensku

0 Citovat

tonic napsal(a):


Ved čo usetris na zrušených medzinárodných výletoch, ďaleko viac prevýši vip vyhliadkový let :))

Hej, otázka ale je, jestli mi někdo něco vrátí a jestli to neproletí beze mě, zatímco Prymula bude dštít síru na turistiku, ale otevře letiště pro byznys ;)

0 Citovat

Z Kataru nám nic jiného než letadlo nezbývá a záleží, jaké bude roční období, až se otevřou hranice.. Každopádně jeden výlet za lezením, pokud na podzim, tak asi řecké Leonidio nebo na Sicílii, která byla v plánu teď na jaře, v zimě by to byl Omán. A další výlet určitě někam do hor nebo aspoň do kopců.. Nejdostupnější asi Kavkaz

0