PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

Podle me se na to nedivate ekonomicky :). Z hlediska Kypru nejsou nasi turiste klicovi.

0 Citovat

Ale kdyby to bylo po příletu, tak to nedává smysl, to se jako má jít člověk normálně ubytovat do hotelu, chodit se stravovat a po třech dnech zjistit, že je pozitivní?

Taky mě "pobavilo", že je Německo před námi. Ale celkově je to udělané dost divně, Bulharsko je před námi jednoznačně neoprávněně a že se chtějí otevřít Rumunsku, ale ne třeba Lotyšsku, je hodně zvláštní.

0 Citovat

@doctorex: ono je nakonec úplně jedno jak se na to kdo díváme. Důležité je, co skutečně přesně zavedou na Kypru a kdy ČR zmírní/zruší povinnost testů při návratu.

EDIT: "aby mohli na palubu vstoupit, bude nutné předložit certifikát laboratorní zkoušky od certifikované laboratoře s negativním výsledkem, který bude proveden do 72 hodin před odletem. " Viz https://www.pio.gov.cy/%CE%B1%CE...13878#flat

0 Citovat

trip report: T2 prg, let klm do ams. na pasove sam, na security sam, v letadle je nas 17 i s personalem. Vyptavaji se na duvod cesty a chteli videt proof of employment. Tak asi turistika do ams zatim pruchodna neni. Chtel jsem navstivit prazdny amstr a prej nemuzu kdyz jen transferuju. Konec reportu.


img-20200523-110517.jpg
img-20200523-110617.jpg

0 Citovat

Daniel napsal(a):

trip report: T2 prg, let klm do ams. na pasove sam, na security sam, v letadle je nas 17 i s personalem. Vyptavaji se na duvod cesty a chteli videt proof of employment. Tak asi turistika do ams zatim pruchodna neni. Chtel jsem navstivit prazdny amstr a prej nemuzu kdyz jen transferuju. Konec reportu.


Tyhle reporty mají své kouzlo, když musí většina z nás sedět doma na zadku :)

0 Citovat

I citace mají svoje kouzlo, ale musí být používány správně a ne na poslední příspěvek. 

0 Citovat

@Daniel

A já myslel, ze by jsme mohli příští týden zajít na pár pivek, když už se otvírají restaurace. Tož třeba příště. Dobře doleť.

0 Citovat

@Ridder, Coinneach: Přesně! Citovat poslední příspěvek v diskusi je zcela nesmyslné.

0 Citovat

Cesty do Gruzie v létě 2020

Ahoj, nedávno se objevily levné letenky do z Prahy do Kutaisi a Gruzie byla taky jednou z prvních zemí, která avizovala obnovení turismu. Proto se jistě řadě turistů bude hodit aktuální info (hledal jsem na gruzínských zpravodajských webech):

  • Stále platí, že od 1. 7.  se Gruzie otevře zahraničním turistům . Od 15. 6. se rozjede domácí turistika (tj. část infrastruktury bude již asi připravená).
  • Gruzie je nejméně zasaženou zemí Kavkazu a dokonce patří k nejméně postiženým zemím Evropy, ale objevuje se kritika, že k tomu přispěl malý počet otestovaných. Každopádně počet testovaných se postupně zvyšuje a v zemi existuje několik více postižených regionů, které jsou izolovány.
  • Teď to nejdůležitější. Gruzie chce přijímat jen turisty ze "zelených zemí" , kde je počet nakažených relativně nízký. Vytvořeny budou "mosty" s vybranými zeměmi, zatím je v jednání Izrael.
  • I pokud by zařadili na seznam ČR, tak je tu ještě jeden problém. Uvažuje se, že turista bude muset mít potvrzení o testu na COVID-19 z posledních 72 hodin .
  • Vláda chce vytvořit bezpečné turistické regiony (např. Batumi) , mimo které by turista patrně nemohl vyjet. Hovoří se o sledování pomocí mobilní aplikace.

Suma sumárum, pokud jste se těšili na dovolenou v Gruzii, zas taková hitparáda to asi nebude. Nehledě na to, že na české straně by vás asi taky neminuly obstrukce s testem/karanténou. Zatím to tedy bude dost záležet na jednání mezi českou s gruzínskou stranu, ale jelikož se nejedná o typickou dovolenkovou destinaci Čechů, tak to nevidím příliš optimisticky. Každopádně budu dál sledovat a přidávat aktuální info.

0 Citovat

Má někdo nějaké info k Rusku? Včera jsem brouzdal anglickojazyčné servery a ty ohledně hranic používají jen agenturní zprávy. Zajímalo by mě, jestli už neproběhla nějaká zpráva, zda by mohli na podzim hranice otevřít.

0 Citovat

@Jáchym: díky!

0 Citovat

Španělsko otevře od července hranice turistům ze zahraničí. V rámci rozvolňování koronavirových restrikcí to podle Reuters oznámil premiér Sánchez.

via idnes.cz

0 Citovat

No pořád se hovoří o rozvolňování otvírání hranic bez testu/karantény a kde nic tu nic - zatím.

Osobně letecky letos nic plánovat nebudu a na příští rok se jen pokusím udat alespoň některé vouchery od leteckých společností,kterých mám už teď "plný šuplík".

Snad se v červnu rozhoupou alespoň k tomu mini Schengenu - rád bych na Slovensko do Tater a do Maďarska do nějakých termálů.

0 Citovat

Mě fascinuje Boris. Pořád nic a najednou zavádí karanténu pro nové příchozí v době, kdy ostatní plánují uvolňování. K tomu, nechápu proc, ji zavádí až od 8.6.

A ano, bohužel mám na červenec letenky do UK, co pokud je nezruší, propadnou. Pokus o rebook bude, ale zatím ty možnosti nejsou použitelné a bude to spíš spekulace na schedule change. 

0 Citovat

Británie bohužel pořád počítá nově nakažené denně v tisících. To Španělsko, Itálie i Francie se už delší dobu drží okolo 500. Ale ta karanténa je samozřejmě absurdní, spíš ostatní země by měly izolovat ty, co se vrátí z Británie, ne naopak.

0 Citovat

Daniel napsal(a):

trip report: T2 prg, let klm do ams. na pasove sam, na security sam, v letadle je nas 17 i s personalem. Vyptavaji se na duvod cesty a chteli videt proof of employment. Tak asi turistika do ams zatim pruchodna neni. Chtel jsem navstivit prazdny amstr a prej nemuzu kdyz jen transferuju. Konec reportu.


Letel jsi do Irska nebo do UK  ?  Chci letet opacne .ale Rynair na  KLM pak nenavzuje   bud bych musel cele s KLM s prestupem  ,. nabo  pak nocleh v Amstru   .Tam pak jak ? ,kdyz pises  ze  nepousteji ? Noc na letisti ?

0 Citovat

Srbsko vyzerá bez problémov..

Niš bude na tom lepšie ako Nice:))

https://www.exyuaviation.com/202...s.html?m=1

0 Citovat

DimikUK napsal(a):

Francie zavadi reciprocni karantenu pro prilet z UK.

Tak to dělá jedině správně. Schengen měli jednoznačně vyjmout, snad se to brzy změní. Fakt je nechápu, takhle jim zkrachuje úplně všechno, jako by nestačil Brexit... Hlavně, že první týdny se tvářili, že žádný virus neexistuje. Asi ta nemoc na Borisovi zanechala trvalé následky.

0 Citovat

Až mě překapilo, jak přehledně má tuto problematiku zpracovanou MZV. Velmi rychle a pohotově k tomu informace aktualizuje: https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalos...ani.html#T

0 Citovat

matous.pudil napsal(a):

Tak to dělá jedině správně. Schengen měli jednoznačně vyjmout, snad se to brzy změní. Fakt je nechápu, takhle jim zkrachuje úplně všechno, jako by nestačil Brexit... Hlavně, že první týdny se tvářili, že žádný virus neexistuje. Asi ta nemoc na Borisovi zanechala trvalé následky.

Mě nepřekvapuje ta karanténa, ale že ji zavádí až teď (kdy už je skoro po 1. vlně) s platností od 8.6. Proboha proč až za 14 dní? To nic neřeší :D

0 Citovat

Daniel napsal(a):

Vyptavaji se na duvod cesty a chteli videt proof of employment. Tak asi turistika do ams zatim pruchodna neni. Chtel jsem navstivit prazdny amstr a prej nemuzu kdyz jen transferuju. Konec reportu.

Osobni zkusenosti jsou nejlepsi. I kdyz jsem teda prekvapen, vsude se pise, ze Nizozemi ma otevrene hranice a duvod pri vstupu neresi.

0 Citovat

mato napsal(a):

nie je to nutne. potrebujes mat odvoz od hranic na letisko bez medzizastavky, vyplnit o tom cestne prehlasenie a Rakusko ta vpusti do krajiny.

moc dekuji :)

0 Citovat

To bude jeste zajimave  s tim ruznym  vysvetlovanim co plati a co  ne   A nejhorsi bude, kdyz  clovek narazi na tech hranicich  na blbce,  ktery  si bude dokazovat sve ego  tim  ,ze on je tam tim panem a on  rozhoduje 

Co se tyka  UK nemam slov,  Ja bych je tam vsechny  zavrel v tom jejich chlivku, at si tam delaji co chteji  Tomu Borisovi to fakt vlezlo na mozek    

Zatim jsou skutecne nejdal Chorvati  a Bulhari  

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Až mě překapilo, jak přehledně má tuto problematiku zpracovanou MZV. Velmi rychle a pohotově k tomu informace aktualizuje: https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalos...ani.html#T


Super  ,akorat kdyz to ctu  ,tak nektere opatreni jsou postavene   nahlavu ,ale za to MZV nemuze  to  je  vizitka kazdeho statu,...

0 Citovat

Nepřeháníte to už s navážením do Mikira? Že to Borisovi vlezlo na mozek, to má prostě pravdu a jestli očůrává nebo ne sociální systém, je snad jeho problém a sem to nepatří. Naše vláda teď  taky rozdává ve velkým, což se zas třeba daleko víc, nelíbí mně. Proč by matky, který můžou dát děcka do školy, měly dostávat 80%? To je jasný, že raději budou s děckem doma než chodit do práce....

0