PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

Náhodou přílet odkudkoliv ze Španělska do Vídně v poslední době někdo neměl? Jde mi o to, zda ve Vídni je potřeba nějaká kontrola na covid?

0 Citovat

@Bič boží

Tak beer tour a nafotils chlapečka. Ocenil bych nějakou pivní momentku :-). Samozřejmě chápu úmysl ukázat neexistující turisty :-)

0 Citovat

Nemáte někdo praktickou zkušenost, nakolik se kontroluje to, že kromě 4 velkých hraničních přechodů mezi A a SI mohou ostatní přechody používat jen občané A a SI? Jinými slovy, když budu chtít přejet Alpy malým lokálním přechodem, vrátí mě, nebo to neřeší?

0 Citovat

@niemandos:right here, right now. Lapim v Deliriu primo pod chcaci holcickou. Turiste od


img-20200621-185521.jpg

0 Citovat

Bič boží napsal(a):

@niemandos:right here, right now. Lapim v Deliriu primo pod chcaci holcickou. Turiste od

Hezkyyy. Měl jsi napsat. Taky bych přiletěl. Jen bych ocenil spis stovku v českých 😅. Ale vím že Novotel. Tož daj si aj za mě. 

0 Citovat

divan napsal(a):

Nemáte někdo praktickou zkušenost, nakolik se kontroluje to, že kromě 4 velkých hraničních přechodů mezi A a SI mohou ostatní přechody používat jen občané A a SI? Jinými slovy, když budu chtít přejet Alpy malým lokálním přechodem, vrátí mě, nebo to neřeší?


Já mám praktickou zkušenost, že mě nechtěli do Slovinska takhle pustit bez pasu během uprchlické krize. Dlouho jsem jim vysvětloval že Schengen, EU, občanka atd.. Byl to tehdy úplně bezejmený přechod bez jakékoliv infrastruktury a stejně si tam vojáci udělali stanoviště :)

Podle MZV jsou aktuálně otevřeny tři přechody, což mě docela překvapilo. Před cca deseti dny jich tam bylo vypsáno třeba 8, včetně Wurzenpass, který chci použít příští týden. Ten teď vypadá neprůchozí..

https://www.mzv.cz/ljubljana/cz/...bcany.html

0 Citovat

Jsou opravdu jen 3, ten 4. je železniční, přehlídl jsem to. A Wurzenpass mezi nimi není: https://www.policija.si/eng/news...s-epidemic

Napsal jsem Slovincům dotaz jestli nemají něco jako jízdní řád otevírání přechodů. Pokud by mi ho poslali, čemuž moc nevěřím, protože myslím že ještě žádný mají, dám ho sem.

0 Citovat

nechval dne pred vecerem. Letiste Brusel security check na hodinu, jedou 4 pasy z dvaceti. Pasovka cajk. FR BRU-DUB LF tak 13%.

0 Citovat

@Leonard: odpověď od Slovinské policie na dotaz ohledně plánu otevírání přechodů je taková, jakou jsem očekával:

it is like it is, when and if...will be the decision of our Government

0 Citovat

Ahoj všem, koupila jsem letenky na Tenerife na 16.7.2020, trošku mě straší, aby nás neposlali domů, když nejedeme s cestovkou - tedy organizovaně. Nemáte někdo lepší přehled jak to momentálně vypadá? podle všeho by od 1.7. mělo být vše OK.

0 Citovat

@medeova: nekdo tu pastoval toto

https://pelipecky.cz/kanary-leto-2020/

0 Citovat

J L napsal(a):

Náhodou přílet odkudkoliv ze Španělska do Vídně v poslední době někdo neměl? Jde mi o to, zda ve Vídni je potřeba nějaká kontrola na covid?


Španělsko je ofiko otevřený teprve odvčera, tak těch zkušeností s návratem bude asi pomálu zatím.


Nicméně podle https://www.oeamtc.at/thema/reis...s-36904404

už testy ze Španělska nechtějí.

0 Citovat

Máte někdo aktuální informace, jak to v současné době vypadá v Itálii? Do a z Itálie by se mělo dát  bez problémů cestovat autem. Jak to ale vypadá, co se týče infrastruktury? Dle informací z italského ministerstva zahraničí je povinné nosit ve vnitřních prostorách roušky a dodržovat 1,5 m rozestupy. Jaká je ale realita? V restauracích, MHD, hotelích apod.

0 Citovat

Albánie : https://exit.al/en/2020/06/22/pu...efinitely/


Veřejná doprava stále uzavřena a její otevření posunuto na neurčito :/

0 Citovat

Me by zajimal prestup v Mnichove ,ale az v  prvni tretine pristiho mesice ,verim ze to pujde  normalne bez zdrzeni   

0 Citovat

@ Dimik UK   ty aby jsi si nedloubl ..-) zatim  plati  do 9.7.. ale jeste je tam  po tom uvolnovani  co bude ted  29.6., dalsi  uvolnovani  20.7. a kdyz se vratim az po nem  tak by uz byt nemusela  ..nevidim moc duvod  k tomu, ze by to  nechavali az do 10.8. 

Navic ,kdyz jsem se vracel  posledne ,tak jsem uz ji mel  a pozdeji priznali .ze je pravne nevymahatelna ,asi se jim to podarilo  pravne  zmenit ,kdyz musis nekde neco vyplnovat a posilat

0 Citovat

SAE se otevírají turistům 7.7. Podmínkou je PCR test ne starší než 96 hodin a registrace.

0 Citovat

Tak mám za sebou první postcovidový let. Celým letištním procesem se line zápach ředěné dezinfekce, náladu vám ale spraví cestující, kteří chodí na letiště v gumových rukavičkách :D


Jinak let VIE - TIA s W6 zaplněn ze dvou třetin, stevardky důkladně kontrolují řádně nasazenou ústenku a zadarmo dostanete od Wizzu vlhčené dezinfekční ubrousky :)


Jsem zvědav na cestu zpět :)


PS: Ty ranní odlety z Vídně mě jednou zabijou.

0 Citovat

Pár doplňujících otázek: 1. Jaké je zdržení na letišti? 2. Cestující musí mít rukavice? 3. Dá se v letadle napít, nebo musí být rouška celou dobu? 4. Na WC se dá jít normálně, nebo jako u Ryanairu? Díky za info.

0 Citovat

ad1) žádné, ptž letiště bylo prázdné - na kontrole jsem byl skoro sám

ad2) nemusí, ale pobavilo mě, že hodně lidí je na sobě mělo

ad3) určitě se dá napít :) 

ad4) netuším, tu hodku jsem to vydržel:)

0 Citovat

ad2) nemusí, ale pobavilo mě, že hodně lidí je na sobě mělo

to sme si niekedy robili srandu aj z rusok :)


0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Tak mám za sebou první postcovidový let. Celým letištním procesem se line zápach ředěné dezinfekce, náladu vám ale spraví cestující, kteří chodí na letiště v gumových rukavičkách :D


Jinak let VIE - TIA s W6 zaplněn ze dvou třetin, stevardky důkladně kontrolují řádně nasazenou ústenku a zadarmo dostanete od Wizzu vlhčené dezinfekční ubrousky :)


Jsem zvědav na cestu zpět :)


PS: Ty ranní odlety z Vídně mě jednou zabijou.


supr, dík za info... já bych měl letět s w6 PRG-TIA 3.7.... Jak to v Albánii vypadá? Co jsem pochopil, tak nejezdí veřejná doprava, ale jinak by mělo být relativně všechno otevřeno, včetně např. i barů a klubů... Doufám, že zahraničí a vnitro potvrdí bezkaranténní návrat po 1.7.


btw. s W6 jsem nikdy inaugurační let neletěl... ale asi se nedá očekávat nějaký tyjátr, kor dnes, co myslíte?

0 Citovat

Veřejná doprava skutečně nejezdí. Dopravci totiž stávkují proti vládním nařízením, takže jedině taxi nebo car rent. 

EDIT: Měla by se ve středu rozjet :)

0 Citovat

tonic napsal(a):

ad2) nemusí, ale pobavilo mě, že hodně lidí je na sobě mělo

to sme si niekedy robili srandu aj z rusok :)



Jasně, no. Ale aby měly rukavice význam, tak to vyžaduje od jejich nositelů tak velmi silnou disciplínu a dodržování pravidel, že je to v podstatě kontraproduktivní. 


Mimochodem, velmi zajímavý postřeh z Albánie - mnohem více lidí nosí gumové rukavice než ústenky/roušky.

0 Citovat

Slovinci prý uvažují o zavření hranic s Chorvatskem.

https://www.tenisportal.cz/zprav...dal-28603/

0