PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

Tak snad Karvina mozna pujde do karanteny, radeji pozde nez nikdy. https://www.seznamzpravy.cz/clan...cit-111510

0 Citovat

richard.pastorek napsal(a):

Tak snad Karvina mozna pujde do karanteny, radeji pozde nez nikdy. https://www.seznamzpravy.cz/clan...cit-111510

A co ten clanek rika ? Ze v populaci 10 milionu obyvatel je momentalne 4169 nemocnych s COVID-19 ...a dale ze v Karvine se za tyden nakazilo ze 100000 obyvatek 267 lidi ... To jsou fakt silena cisla ....smesne... a tim ze Vojtech pripustil ze zavrou Karvinou ? Cemu tim pomohl ? Leda k tomu, ze spousta lidi s Karvine rychle nahaze veci do auta a vyrazi na dovcu at uz po republice nebo do ciziny Drzim karvinakum palce, at se zdekuji dokud je cas Budou je pak taky nahanet vrtulnikem jako v Unicove nebo kde to bylo ? Copak je valecny stav ? nechteji zavest zakaz vychazeni ? Uz to vypadalo ze ta hysterie konci a vidim ze ne,,,,, Uz vidim jak to tady zase schytam jako Coinneach a dalsi normalni.... Doufam ,ze lidi nezapomenou az budou volby....

0 Citovat

@mikir: V zásadě souhlasím, že není důvod k nějakým větším opatřením. Možná by se vyplatilo třeba platit test těm, kteří chtějí z Karviné někam jet. Jen mě pobavilo, že podle sebe soudíš ostatní s tou mobilitou. Když nepracuješ, tak na svou "dovču" můžeš odjet ze dne na den, ale většina lidí musí žádat o dovolenou nebo mají nějaké zakázky (a kdo nepracuje, nemusí mít dost peněz na dovolenou, zvlášť v tomto chudším regionu). Je fakt, že když šlo do tuhého, tak z Wuchanu stihlo odjet ze dne na den lidí dost, ale taková situace v Karviné není :-)

0 Citovat

@ Libor_S 

Tak ano mas pravdu , verim ,ze u mnohych to nejde  ze dne na den  i kdyz ja to beru trosku tak , ze kdyz se neco prihodi ,tak zamestnanec taky  neprijde ze dna na den do prace  a podnik si s tim musi nejak poradit

Spis bych vetsi problem videl v tech financich ,ovsem konkretne v tomhle pripade jde  o horniky a ti zase uplne bez penez asi nejsou ,navic uzavrenim dolu  bude mit volno dost lidi v tom regionu, samozrejme jako region je na tom blbe financne   nejen Karvinsko, ale cele Ostravsko

To bylo vzdycky  i kdyz urcite profese byly za totality  protezovane ,ale taky kdyz se podivas, kolik lidi z Ostravska odeslo pracovat do zahranici , tak to o necem svedci ..Ja to vzdal v Ostrave pred  22  lety

Ten test zadarmo by mel stat poskytovat vsem a nejen v CR ...ovsem kvalitni test  ,ne takove ,co nadelaji vic skody jak uzitku Treba do Recka si to lide  podle meho hlavne rozmysleji proto, ,ze by mohl  test  signalizovat nakazu i kdyz by zadna  nebyla

Testovani jako takove  je vubec diskutabilni , hlavne  pro ty  statisticke cisla , tam kde se bude hodne testava se zjisti ze je vetsi pocet nakazenych a pritom  tam kde se netestuje  tolik  je mozna  stejny pocet nakazenych

Coz pak prave  ovlivnuje  ty  semafory  v ruznych zemoich
0 Citovat

Radikální, avšak účinný plán. Tak nějak by se dal shrnout plán vlády Andreje Babiše na vyřešení současné koronavirové krize v Karviné.

Jak oznámila vláda na dnešní mimořádné tiskové konferenci, řešení krize zcela koresponduje s mozkovou kapacitou a schopnostmi současné vlády – je naprosto prosté. Vláda jednoduše plánuje celý okres Karviná darovat vedlejšímu Polsku.


https://az247.cz/vlada-ma-plan-j...je-polsku/

0 Citovat

Az247 je top 👍

0 Citovat

Tak jsem si vyrazil na víkend vlakem do lázní v Budapešťi - cesta bez problémů nikde žádná kontrola....vlaky mezi Vídní a Budapešťí obsazené tak ze 40% - jindy v tuto dobu se bez místenky nechytáte ..

Čtyřhvězda  v BUD za 50% obvyklé ceny navrch hotel byl poloprázdný......centrum nevím tam jsem nezavítal,ale lázně  Palatinus byli našvihané - jiný jazyk než maďaršťina byl slyšet výjmečně.

Jak je to s povinností nosit roušku jsem nezjišťoval,ale ve vlaku v Rakousku a Maďarsku ji měl  tak každý druhý v maďarském metru tak 6/10 a obchodech tak 8/10 - já jsem si jí vůbec nebral a nikdo jí nikde striktně nevyžadoval.

0 Citovat

V hromadné dopravě na území Rakouska je povinná.

Alespoň to právě tvrdí průvodčí

0 Citovat

Hezký den, rád bych opět na Madeiru - odlet z Německa, je s tím nějaký problém ohledně testování? A dále po příletu do Funchalu mi mohou zdarma udělat test na coronu, avšak mohu čekat až 3dny v karanténě na výsledek...má někdo nějaký tip co dělat a jak to udělat aby vše bylo snažší, neplánuje někdo cesto na Madeiru? díky všem dobrým lidem za info a tipy

0 Citovat

mirda napsal(a):

Hezký den, rád bych opět na Madeiru - odlet z Německa, je s tím nějaký problém ohledně testování? A dále po příletu do Funchalu mi mohou zdarma udělat test na coronu, avšak mohu čekat až 3dny v karanténě na výsledek...má někdo nějaký tip co dělat a jak to udělat aby vše bylo snažší, neplánuje někdo cesto na Madeiru? díky všem dobrým lidem za info a tipy


Ahoj. Taky bychom rádi na Madeiru na konci září z Vídně. Abychom se vyhnuli čekací době, než bude hotov výsledek testu po příletu, tak plánujeme, že se necháme otestovat těsně před odletem ještě v ČR - předpokládáme, že dostaneme nějaký papír na kterém bude uvedeno datum kdy vyšel negativní test a pak do těch 72hodin se dostat na Madeiru. Samozřejmě si to ještě budeme muset telefonicky  nebo osobně ověřit na odběrovém místě, abychom ten papír o bezinfekčnosti dostali včas, třeba den před odletem nebo v den odletu. Ale třeba do konce září se podmínky změní a už bude vstup bez testů. Uvidíme. Nebo má někdo nějaký jiný tip jak na to?

0 Citovat

Za poslední dny jsem prošel letištěm v Praze, Paříži, Nice a Amsterdamu. Pouze v Česku byla navíc pasová kontrola a měření teploty každého před nástupem do letadla. Jinde vše jako dříve, akorát ty letiště jsou poloprázdné. Procházet Schiphol a občas nikoho nevidět je teda zážitek. :-D 

0 Citovat

No tak dneska ráno na Schipholu bylo lidí až dost, navíc takový chaos při odbavování už jsem dlouho neviděl, všechny lety KLM check-in v jedné frontě, čekal jsem tam minimálně 30 minut.

0 Citovat

Dobrý den,

jsem Ukrajinka a v čr bydlím již několik let, mám tu trvalý pobyt. Včera jsem se vrátila z Ukrajiny. A 16.7. se s přítelem chystáme vlakem do Vídne. Probíhají nějaké kontroly i ve vlacích? Opravdu je nutné si dělat test. Prijdou na to?  Jsem totiž student a 2000 za test je pro mě dost. 

0 Citovat

ved ked mate trvaly pobyt a idete z Ceska, osobne si myslim, ze by problem nemal byt. nemam pocit, ze zakazy a testy su mierene na obcianstvo, ale len ked prichadzate zo "zakazanych" krajin, jedno aka narodnost.

0 Citovat

Jde spíše o to, že všude píšou. že jste nesměli pobývat 14 dní ve 3. zemi. Včera bylo 6. a já jedu 18. takže si musím delat test ne? 


https://www.mzv.cz/vienna/cz/viz...dubna.html

0 Citovat

je to na tebe..

Za "hodnověrné doložení" je v praxi považováno ústní prohlášení cestovatele v případě náhodné kontroly.

0 Citovat

Já právě vůbec nevím. Co by jste udělal vy na mém míste? :D

0 Citovat

ja by som siel radsej namiesto Viedne siel hned na Ukrajinu, niekam na Zakarpatie na konak :D

18ho moze byt uz situacia uplne ina

akoze vzdy sa to da hacknut cez Slovensko, my mame testy zdarma ak sa ide z rizikovych krajin aj pre cudzincov :) len potom 5 dni samoizolacia

0 Citovat

V občance se o návštěvě Ukrajiny nic nepíše. Víc bych to neřešil. 

0 Citovat

:DD no ze zakarpatské Ukrajiny jsem včera přijela :DD to by ten test zdarma nebyl, když jsem byla 12 dní už v Čr :DD

0 Citovat

Ale v pase ano. Já mám povolení k pobytu, taková karticka a pas-

0 Citovat

Tak hlaseni z letiste v Dublinu,  fronta pred security tak na 10 minut  rozestupy  ,rouska  ,jinak klid  ,otevreno temer vsechno ,nejak mene mist  v jidelnach   ,v samotnem Dublinu  busy s polovinou lidi , nejezdi vsechno jeste s tech soukromych spolecnosti ,Bus Eireann jezdi, ale je treba koupit jizdnku vcas  (Cork-Dublin ) ,sezeni kazdy zvlast a ob jedno ,mestska v pohode ,taky ale jednotlive  ,platba v mincich do strojku u ridice  ,pokud clovek nema  jejich prepravni kartu

Karantena se ma rusit 20.7. ,


0 Citovat

tonic napsal(a):


akoze vzdy sa to da hacknut cez Slovensko, my mame testy zdarma ak sa ide z rizikovych krajin aj pre cudzincov :) len potom 5 dni samoizolacia


5 dni s ukrajinku na izolacke, sen kazdeho muza :)

0 Citovat

No to je paráda:D ale k řešení mého problému to nijak nepomůže 

0 Citovat

A máš v pasu razítko s datem posledního vstupu do EU? 

0