PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

Protože máš jako správný Ir sedět doma na prdeli a nikam necestovat. Pokud někam jedeš, tak si pak nestěžuj.

0 Citovat

Mikire víš co znamená karanténa? Že když v ní jsi,tak rozhodně nemas chodit do obchodu,na poštu do banky,atd.Takze jsi prostě fakt vůl a  jednoduše jsi ji porušoval.

0 Citovat

A k těm paplasum a oligarchum a tvým brekum,ty jsi opravdu zakomplexovany chudák... Rozumím,před důchodem na sociálce,to je kariéra,takže je třeba to na někoho hodit a najít viníky kolem sebe.

Hlavně proč sem tyhle žvásty pořád tahas,piš o Kanarech a Ryanairu a aspoň to k něčemu občas bude.

0 Citovat

@ eremi 

Z nekterymi vecmi je to stejne jak s verejnou dopravou ,,tedy pokud to neni nezbytne nutne ,,nakonec kdyz si prectes a dohledas treba i dalsi  k tomu, co poslal  floodland ,tak zjistis ,ze plno veci snadno obhajim .ale uz se k tomu nebudu vyjadrovat , jen jsem reagoval na to Holandsko ,ze jeden den tak a na druhy den zase jinak a ty regiony si to delaji pak jak chteji a jak ma kdo svuj nazor

A zakomplexovany  rozhodne nejsem ,karieru zadnou nebuduju ,ceskou penzi uz mam i kdyz osekanou a na tu irskou proste musim pockat ,s tim ta horsi chripka nijak nesouvisi ,,,jen proste neuznavam tu soustavnou hysterii kolem COVID-19  Nic vic nic min ,, tim to uzaviram  

0 Citovat

Neobhájíš si vůbec nic, je to napsaný zcela jasně, pokud teda to zvládáš přeložit, mohl jsi tak leda do obchodu, pokud to bylo absolutně nezbytné.

Jinak teda mě vždycky dostane, jak dlouhý to vedení až máš, ale dobrý, uzavíráme.

0 Citovat

Návrat z Rumunska od pondělí test nebo karanténa - tímto moje letenky na příští víkendovku do Bukurešti končí v koši :( :D 


https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_wass

0 Citovat

mikir napsal(a):

Byla na dve veci ,protoze jsem stejne z letiste musel jet verejnou dopravou , do obchodu pro jidlo jsem si taky musel zajit  ,na postu ,do banky ,,,i kdyz jsem tedy vyhovel predpisu a rousku jsem si vzal ,,,

Milíře, ty jsi asi vážně dement. Karanténa spočívá v tom, že přesně tyhle věci neděláš . To jsi za 5 měsíců ještě nepochopil? Irská vláda ti to vyoslila zde: https://www2.hse.ie/conditions/c...l#restrict

0 Citovat

Petr napsal(a):

Návrat z Rumunska od pondělí test nebo karanténa - tímto moje letenky na příští víkendovku do Bukurešti končí v koši :( :D 


https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_wass


Odkud letis?

0 Citovat

letím sice z Vídně, ale nějak nemám koule na to, to pak nějak obcházet nebo zatajovat, a platit 1700,-/test a být navíc do výsledků v karanténě se mi nevyplatí. Ještě jsem koukal na změnu letu, ale ta jde zdarma jen 7 dnů před odletem což mi asi o 6 hodiny nedalo :O 

0 Citovat

Tak oni to třeba ještě 2x do té doby změní. Letos je to blázinec...

0 Citovat

@ Petr76  uz jsem napsal eremimu ze se k tomu uz vyjadrovat nebudu ,ale kdyz tu do me teda zase sijete  tak si laskave precti ty nejnovejsi podminky  i  s dodatkem 

https://www.gov.ie/en/publicatio...d-movement

jasne se tam pise ,ze verejnou dopravu pro cestu z letiste mohu pouzit ,pokud  to jinak nejde ,do obchodu taky mohu jit 

A kdyz uz budu puntickar tak se podivej na stat o rouskach  a kdo ji nemusi pouzit ,,,

has special needs and who may feel upset or very uncomfortable wearing the face covering

Spoustu narizeni je koncipovano jako doporuceni...tedy neni dano zakonem  a uprimne  tech 14 dnu jsem se choval zodpovedne , nemel jsem nejmensi problem byt 14 dnu doma mam dum se zahradou  .a to nezbytne nutne bylo skutecne nezbytne nutne ,  vic o tom nebudu diskutovat   a nechapu co porad vadi na dvojim obcanstvim ,jak pise Dimik UK, takovych lidi s dvojim obcanstvim je jiste hodne  i to je bezne ze ze v dnesni dobe neni rodina pohromade  a tudiz plati vyjimky jak v cestovani ,tak ji v jinych zalezitostech a kdo tomu nerozumi  a nevidi do specificke situace, tak at radeji je potichu  a nekomentuje to blbyma kecema  Nekoho asi tim provokuju ,,,ale to se stava ,, 

Tim to opravdu uzaviram a budu se venovat skutecnemu uvolnovani v ruznrych zemich a poznatkum s cestovani  . nazor na to ci ono omezeni a restrikce  ovsem nemenim a pokud uznam za vhodne budu to kritizovat  a to nejen v CR ale kdekoliv jinde a  vytvareni paniky,  jak to ted prezenuji mnoha media neuznavam 

Edit:  a tu vetu o rouskach  ber s rezervou a jako  provokaci ,moc dobre vim ,ktere osoby jsou tim mysleny ,ale kdyz uz jsem ten dement -))

0 Citovat

Musím se Mikira zastat. Taky mi to vzájemné blikání semafory a poměřování nesmyslných čísel přijde jako nesmysl a politická hra.

0 Citovat

Obávám se, aby takhle 

https://www.euroweeklynews.com/2...-portugal/

na podzim neskončila celá Evropa.

0 Citovat

To je síla. Obáváš se nejspíš oprávněně.

0 Citovat

Nějak nerozumím tomu, že jejich vláda dnes zveřejní plán na lockdown, který by měl začít 18. září. A to ještě ve 3 krocích. To mají křišťálovou kouli? Nebo už teď vidí trend, ale ještě měsíc a půl počkají než se to pořádně rozjede?

Jestli je článek pravdivý, tak spíš ukazuje, že i jinde mají idioty ve vládě. 

0 Citovat

Petr napsal(a):

Obávám se, aby takhle 

https://www.euroweeklynews.com/2...-portugal/

na podzim neskončila celá Evropa.


Zdá se, že to není ověřená zpráva - https://www.reddit.com/r/Coronav...r_can_any/

0 Citovat

Tak obecne bych ocekaval dojeti letni sezony, at to jeste trochu cinkne, a pak se bude napric Evropou zase cervenat na semaforu. Muj osobni nazor aspon.

0 Citovat

Já se nejvíc asi bojím toho, že až se svět časem nějak rozlétá, a bude nějakým způsobem možné cestovat třeba do Asie, tak možná bude trochu depka, že místňáci na nás budou hledět jako na nakažené parazity a budou nepříjemní. Jako jo, přivezeme tam zase nějaký kapitál, ze kterého žijou, ale i tak.. nevím, mám z toho takový divný pocit, že nám to dají možná sežrat a už nebudou tak přátelští.

0 Citovat

T napsal(a):

Nějak nerozumím tomu, že jejich vláda dnes zveřejní plán na lockdown, který by měl začít 18. září. A to ještě ve 3 krocích. To mají křišťálovou kouli? Nebo už teď vidí trend, ale ještě měsíc a půl počkají než se to pořádně rozjede?

Jestli je článek pravdivý, tak spíš ukazuje, že i jinde mají idioty ve vládě. 


tak jednoducho, este treba letnu sezonu vydrzat a potom to uz znovu mozu zabalit

0 Citovat

@Dimik: Neber nám iluze...

0 Citovat

Dalsi jobovka Recko ..po 17.8. test,,,, Bulharsko a Chorvatsko ,jedine dve rozumne zeme  ,ktere nepodlehly tomu silenstvi ....jenze bohuzel tim taky  mraky turistu  

0 Citovat

Skoro to tady přejmenoval na "utahování šroubů aneb návrat do klecí ..

Na září mám Maďarsko a hned 2x - jedno přesunuté z května (přes CK s tím už nic moc neudělám),druhý pobyt přes Agodu .....to asi stornuji dokud to jde zdarma (zrovna za málo to není),kdoví co bude v září ..

0 Citovat

Tiez sme chceli Balearske na oktober, ale pri takom stave uz nedam na cesty ani cent. V piatok letim na Rhodos, ale pri ceste spet budem trpnut, ci madari nesupnu Grecko do zltej zony ako v piatok Spanielsko. Tipujem ,ze SR sa coskoro prida k Rakusku a moje septembrove Spanielsko bude uz len bilancia vyhodenych penazi.


Najhorsie je, ze nemecke firmy ocakavaju restrikcie dalsich 8,5 mesiaca ...

0 Citovat

Na letošek a příští rok jsem jen rebookoval rumbované letenky a zbytek investoval z Wizzfondu. Ke všemu zrušitelné ubytko do pár dní před příjezdem nebo ještě lépe do dne příjezdu. Vidím, že dobře dělám.

Dneska jsem zrovna rušil Tromso.

Ony jsou ta opatření především politika s cílem uklidnit masy a znepříjemnit cestování. Původně jak takž dobrá myšlenka, na kterou se po její cestě nabalil neskutečný balast, že mnohdy nedává smysl ani jejímu autorovi.

Myslíte si, že onen zbožňovaný koronatest mladší jak 72 hodin něco extra mění? Záchyt z něj bude minimální.

Plus pokud se nakažený může na místo samo-karantény dopravit MHD nebo taxi a je dost fit si dojít do nejbližší lékárny, v čem spočívá ta ochrana ostatních před koronavirem? To se už na veřejnosti může pohybovat normálně, pokud má těsnící roušku.

0 Citovat

To je dnes a denně jak se to omezuje, snad už si každý mohl udělat úsudek co si koupit a ne naletět na každé levné letenky a zájezdy a pak se divit...

0